Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kinnarps 6000 семплоизглеждащ но мегаудобен.

Ако е ей този по-долу - мисля, че пробвах няколко такива (и още доста подобни в Chair Pro на цариградско) - не са лоши, но чак мегаудобен не бих казал. С този на ergohuman и enjoy на antares по-удобни не съм виждал. 

img_4069_edit_web_4bfe95c7.jpg

 

Евентуално модела на другите поляци - mposition.pl

 

mPosition_4_preview.jpg

 

 

ErgoHuman     Antares-Enjoy

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ако има филолози във форума, моля да ми обяснят следното...

Знам, че думата "бактерия" е от женски род, но вече на няколко места я срещам в мъжки род (долу съм дал примери) и в случая не става дума за незнание по отношение на двете "ии"-та в множествено число, та въпросът ми е - този "бактерий" някакъв нов 'мутант' ли е, за който аз не знам или е нещо известно, за което навремето учителката ми по биология просто е пропуснала да ни го каже. :online2long:

 

Нов бактерий се появява в Северна Европа поради затоплянето на климата

 

Смъртоносен бактерий във вакумираните храни

Link to comment
Share on other sites

Ако има филолози във форума, моля да ми обяснят следното...

Знам, че думата "бактерия" е от женски род, но вече на няколко места я срещам в мъжки род (долу съм дал примери) и в случая не става дума за незнание по отношение на двете "ии"-та в множествено число, та въпросът ми е - този "бактерий" някакъв нов 'мутант' ли е, за който аз не знам или е нещо известно, за което навремето учителката ми по биология просто е пропуснала да ни го каже. :online2long:

 

Нов бактерий се появява в Северна Европа поради затоплянето на климата

 

Смъртоносен бактерий във вакумираните храни

Това е остаряла форма на думата.

 

П.п. Във въпросните статии журналята или се правят на интересни с богата езикова култура, или просто за пореден път доказват колко са неграмотни.

Link to comment
Share on other sites

Kinnarps 6000 семплоизглеждащ но мегаудобен.

Малко може и да съм прекалил с мега представката. В интерес на истината тези които си показал, не съм ги пробвал. От как съм с него не ме е болял кръста. И стол на над 10 години да не си личи че е ползван всеки ден е показателно за качеството на изработка.

Link to comment
Share on other sites

Това е остаряла форма на думата.

 

П.п. Във въпросните статии журналята или се правят на интересни с богата езикова култура, или просто за пореден път доказват колко са неграмотни.

 

 

Да, пример е "Дизентириен бактерий".

Link to comment
Share on other sites

Ако има филолози във форума, моля да ми обяснят следното...

Знам, че думата "бактерия" е от женски род, но вече на няколко места я срещам в мъжки род (долу съм дал примери) и в случая не става дума за незнание по отношение на двете "ии"-та в множествено число, та въпросът ми е - този "бактерий" някакъв нов 'мутант' ли е, за който аз не знам или е нещо известно, за което навремето учителката ми по биология просто е пропуснала да ни го каже. :online2long:

 

Нов бактерий се появява в Северна Европа поради затоплянето на климата

 

Смъртоносен бактерий във вакумираните храни

 

Като гледам и как е написано с 1 у "вакумираните" и можеш да си правиш изводи и за "римляните"

Link to comment
Share on other sites

Търся стойка за кола за Айфон 7. Някой, ако има опит с определен модел и е доволен ще се радвам да сподели.

https://www.amazon.co.uk/dp/B00FWPM9BG/ref=pe_385721_37986871_TE_item

От този модел съм много доволен.

Link to comment
Share on other sites

Търся стойка за кола за Айфон 7. Някой, ако има опит с определен модел и е доволен ще се радвам да сподели.

 

Мисля, че тука някъде имах една нова - мислех да я ползвам, но така и не ми стигна мерак да закача нещо на нея и още си стои неползвана - ако я искаш ще ти дам снимка или линк (ако се сетя откъде я бях купувал).

 

П.П. Чупи се и се разтяга във всяко едно измерение...май беше подобен модел, само че с по-стабилна основа за телефона и се разтяга толкова, че може да сложиш всичко - от телефон до таблет.

Link to comment
Share on other sites

Ако пластмасовите жлебове са ти стабилни - става...моите са едни фини и ако закача нещо на тях със сигурност ще се счупят ако мина през някоя дупка. ;)

Link to comment
Share on other sites

Уж са стабилни, ама идеята ми харесва, че ще може при навигация да се охлажда, защото лятоска на тоя джам , ако го изпращя 2-3 часа и батерията ще изтече през буксата.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на мнението на Пламен. Не бих си сложил такова нещо на въздуховодите. Телефона ти е 140гр. Със стойката ще дойда може би до към 200. Смятай при някоя хубава неравност като друсне и какво напрежение е върху пластмасата която не е предвидена за това нещо. Изобщо там са едни нежни пластмасови зъбни колела...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с такива а тойотата е направо джелезна. Бонус е че охлажда телефона лятото.

 

Само че моя е един модел, който не мога да го намеря - ръгнал съм и кабела за зарядното в него и само слагам телефона и то дава на контакт (не мога да намеря подобно)

 

Кабела е с едни магнитни истории, една пинджиклявка стои винаги ръгната в телефона: http://www.ebay.co.uk/itm/WSKEN-Mini2-Magnetic-USB-Charging-Cable-Compatible-with-iPhone-Samsung-Android-/282384867304?var=&hash=item41bf731fe8

Link to comment
Share on other sites

Някой занимавал ли се е с рехабилитация по НОИ?  Бащата има стара травма, която тази зима доста го измъчи и искам да го пратя някъде. Ако може някой да помогне с четиво по въпроса или препоръка ще съм благодарен.

Link to comment
Share on other sites

Взима се направление от личния лекар, с което се отива /май/ при специалист по дадената болежка. Оттам той издава нещо и се обаждаш на съответното място, където искаш да идеш, за да си резервираш. Преди година и нещо майка ми ходи в Поморие в тоя новия хотел или център за рехабилитации - остана доволна. Реално беше при приятелка, тоест май не ползва стаята на хотела, но си ходи на процедурите, защото те били скъпи, а по каса плати някакви смешни пари за 10 дни.

 

Питай личния лекар, ще те ориентира.

Link to comment
Share on other sites

Някой занимавал ли се е с рехабилитация по НОИ?  Бащата има стара травма, която тази зима доста го измъчи и искам да го пратя някъде. Ако може някой да помогне с четиво по въпроса или препоръка ще съм благодарен.

 

 

Взима се направление от личния лекар, с което се отива /май/ при специалист по дадената болежка. Оттам той издава нещо и се обаждаш на съответното място, където искаш да идеш, за да си резервираш. Преди година и нещо майка ми ходи в Поморие в тоя новия хотел или център за рехабилитации - остана доволна. Реално беше при приятелка, тоест май не ползва стаята на хотела, но си ходи на процедурите, защото те били скъпи, а по каса плати някакви смешни пари за 10 дни.

 

Питай личния лекар, ще те ориентира.

Да, в общи линии това е процедурата. При всички случаи- първо при личния лекар се ходи.

Баща ми ходи всяка година по този начин на процедури в Хисаря. 10 дни пълен пансион с по 3 процедури на ден последно му струваха мисля 120лв.

Link to comment
Share on other sites

Личен лекар - специалист - диагноза.

После: избираш си рехабилитационен център - резервираш си (ако комуникирате по и-мейл, ще ти изпратят настанително писмо) - отиваш в НОИ- на паркинга има павилион, от този павилион се взима една декларация (ако баща ти работи, носи тази декларация на работодателя, да му я попълни.Аз не знаех и се разкарвах два пъти.И това никой не ти го казава.Разбираш го едва като отидеш там) - влиза се в сградата на НОИ- взима се билетче и се чака - викат те, оправяте документите - тръгваш си.

Преди да заминеш на курорта, се взима талон от личния лекар.Като този талон може да се везме общо-везто по всяко време.Там се отива с диагнозата от специалиста, документа от НОИ и талона от личния.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Някой ползва ли "Spotify Family" с приятели? Проверяват ли дали се влиза от 'един адрес' или си е само 'да плаши гаргите' това изискване.

Просто ако някой влиза от служебен интернет, от фитнес и тнт няма как за пет човека са са по-малко от 10 до 15 IP адреса :)

 

Моля някой с опит да сподели, може и на ЛС ако иска :)

Link to comment
Share on other sites

Търсих, но не успях да намеря. Някой може ли да ми каже къде мога да докладвам за претупан Годишен Технически Преглед? Издават документи без изобщо да проверяват автомобила.

Link to comment
Share on other sites

Контролират ги ДАЙ , затова са камерите и записват при това :) , че и ги гледат в реално време при желание,

НО както всичко в БГ - повечето пунктове са на 'наши момчета' и познай дали от ДАЙ нещо ще свършат :)

Държавна Автомобилна Инспекция ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...