Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

 

Мъкаааа....най-тегавото ръководство, което съм изгледал досега - "...един плъгин, който се казва......охххх, къде беше това сега.....ъ....ъъ...ъъъ....момент, ъъъ.....само да го намеря как се казваше....ъъъ.ъъ.....такаааа....ъъъъ.....аааа, да намерих го - плъгина беше Премиер контент декрипшън модул плъгин.....". Ама то не било "Премиер", а "ПраймТайм", ама карай да е по-весело... :grin:

Всъщност дори няма нужда от промяна на всички тези настройки, които оня описва, защото първо половината параметри изобщо ги няма и трябва да ги създаваш изначало, а и второ - дори и не са необходими. Достатъчно беше единствено да сменя "media.eme.enabled" и вибокса тръгна от раз. Така че тия десетина минути гледане на тоя клип може и да бяха най-тегавите в живота ми, но определено си заслужаваше да ги загубя. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не знам, аз клип не гледах - прочетох отгоре-отгоре и го пуснах през телефона. Просто видях че е точно това от което имаш нужда.

Link to comment
Share on other sites

Искам да създам база данни за шефа с около 40 позиции(всички материали за строистелстото на една къща) и да са организирани по големина на къщите. Какво имам предвид. Ако имам къща със 6000 квадратни фита и цена 1.5 милиона долара искам всички тия 40 позиции да са вътре и така за всяка къща. Каква е идеята - с един клик да се види коя къща колко е голяма и колко пари е излезнала като цяло и колко пари е изленал да речем бетона, покрива и т.н. В тоя вариант ако имам непълни чертежи да мога да направя що годе добро предположение колко пари ще излезе някоя къща.

 

Почнах да го правя в ексел обаче ако има някой по елегантен начин. Нещо което да науча допълнително...отворен съм за предложения. Понеже тука нещата са много еднакви и ако нямаш баскетболно игрище в мазето и не искаш някви много скъпи материали точно за 5 минути можеш да кажеш колко горе долу ще излезе строителството на една къща на база предишен опит.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ами да. Размера ще е водещ. За да може да правиш предположение какво би било на подобна къща и подобен размер.

 

Например сега направихме личната къща на шефа и тази на един клиент, които са много сходни. Разликата 4 долара на квадратен фут. И точно това искам да успея да направя. В тая база данни да вкарам всички построени къщи и като дойде новата, смятам квадратурата сравнявам с вече построеното и така ще знам в какви рамки може да бъде новата като цена.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че с Microsoft Access ще е най-лесно за работа, но тъй като изобщо не мога да работя с Access, а той с годините е станал още по-напреднал - не знам дали ще е също толкова лесно за изпълнение. Иначе това дето го правиш, аз това мога да ти го направя и на Google Sheets. Много съм напреднал. :D

Link to comment
Share on other sites

Придържай се към Ексела. MSAccess е толкова различен, че ще ти отнеме месеци да навлезеш и да направиш БД, от която да комбинираш данни. Все пак Ексел е достатъчно мощен за създаване и обработка на двумерни БД. Въпрос на добра организация на табовете и съдържанието в тях.

Link to comment
Share on other sites

MPC има опция за търсене на субтитри, какъв адрес трябва да добавя, за да работи търсачката с нашите сайтове, вместо с търсачката по подразбиране: www.opensubtitles.org/isdb

не мога да намеря урл на БД на юнакс примерно или на саб.бз

Link to comment
Share on other sites

MPC има опция за търсене на субтитри, какъв адрес трябва да добавя, за да работи търсачката с нашите сайтове, вместо с търсачката по подразбиране: www.opensubtitles.org/isdb

не мога да намеря урл на БД на юнакс примерно или на саб.бз

 

В Opensubtitles има всички субтитри, за какво са ти нашите? :)

BSPlayer по подразбиране качва субтитрите в края на филма в OpenSubtitles.

Много хора в БГ използват BSPlayer и ако свалят субтитрите от unacs или subs.sab.bz - субтитрите се появяват в OpenSubtitles.

Link to comment
Share on other sites

Искам да създам база данни за шефа с около 40 позиции(всички материали за строистелстото на една къща) и да са организирани по големина на къщите. Какво имам предвид. Ако имам къща със 6000 квадратни фита и цена 1.5 милиона долара искам всички тия 40 позиции да са вътре и така за всяка къща. Каква е идеята - с един клик да се види коя къща колко е голяма и колко пари е излезнала като цяло и колко пари е изленал да речем бетона, покрива и т.н. В тоя вариант ако имам непълни чертежи да мога да направя що годе добро предположение колко пари ще излезе някоя къща.

 

Почнах да го правя в ексел обаче ако има някой по елегантен начин. Нещо което да науча допълнително...отворен съм за предложения. Понеже тука нещата са много еднакви и ако нямаш баскетболно игрище в мазето и не искаш някви много скъпи материали точно за 5 минути можеш да кажеш колко горе долу ще излезе строителството на една къща на база предишен опит.

Има по-елегантен начин - ние го правим постоянно. Срещу скромна сума можем да ви разпишем една програмка, която да качите на един сървър и да си я ползвате колкото си искате човека през браузърите.

Link to comment
Share on other sites

Някаква програма с която да мога да начертая кутия(паралелепипед), на който да сложа върху страните му векторни изображения?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам за някакъв ориентир, относно вадене на нотариален акт и прехвърляне на жилище, панелка 90кв.м.

Хората заради които питам, са възрастни и нямат допир с интернет и искат да стане чрез покупко-продажба, защото там е окончателно прехвърлянето.

 

Хората имат наличен нотариален акт, но на името на починалия дядо и от там въпросите са няколко:

 

-Трябва ли да се вади нотариален акт, първо на прекия наследник и после на детето му - и колко би струвало за панелка 90кв., 60г строена.

-И има ли възможност да се извади нотариалния акт директно на внука на починалия.

-Трябва ли адвокат или не.

-И каква сума би им струвала цялата разправия, има ли някакъв по-бърз начин, изобщо как да подходят.

Предполагам, темата изисква много писане, но предварително Благодаря на хората дали по съвет.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам за някакъв ориентир, относно вадене на нотариален акт и прехвърляне на жилище, панелка 90кв.м.

Хората заради които питам, са възрастни и нямат допир с интернет и искат да стане чрез покупко-продажба, защото там е окончателно прехвърлянето.

 

Хората имат наличен нотариален акт, но на името на починалия дядо и от там въпросите са няколко:

 

-Трябва ли да се вади нотариален акт, първо на прекия наследник и после на детето му - и колко би струвало за панелка 90кв., 60г строена.

-И има ли възможност да се извади нотариалния акт директно на внука на починалия.

-Трябва ли адвокат или не.

-И каква сума би им струвала цялата разправия, има ли някакъв по-бърз начин, изобщо как да подходят.

Предполагам, темата изисква много писане, но предварително Благодаря на хората дали по съвет.

Понеже правих точно същото преди 2 години, доколкото си спомням схемата беше следната:

Прекият наследник трябва да си извади удостоверение за наследници от ГРАО. Също трябва да се извади скица от кадастъра (намира се на Богомил, преди кръговото с Петко Д. Петков) и данъчна оценка на имота от Данъчното (пресечка на Любен Каравелов между Лайпциг и кръговото с Васил Априлов) 

Като си набавите горните документи има два варианта: може да се изкара нотариален акт на прекия наследник, а може и директно на внука, но вторият вариант е в пъти по-скъп като нотариални и държавни такси.

Адвокат ви е нужен за да оформи договора за наследство/покупко-продажба. Честно казано не знам дали може да минете без адвокат, освен ако ти самият не си юрист.

Цялата разправия на мен ми излезе около 500лв тотал всичко, но при мен беше с вадене на нотариален акт на прекия наследник, освен това хонорара на адвоката беше почерпка, понеже ми беше близък. Във вашият случай ще дължите дължите данъци по прехвърянето в размер на 2% от данъчната оценка на имота + нотариални съдебни такси, адвокатски хонорари и тн. 

Колко би струвало никой няма да може да ти каже просто така, на база оскъдната информация, която си дал и без данъчна оценка.

 

п.п.: аз на твое място бих жертвал 50лв за консултация с адвокат, който да ви огледа всички документи, да се запознае с конкретния случай и да ви даде съвет за най-правилния за вас начин на действие. 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Искам да го направя аз лично

 

Access без да си наясно с бази данни и SQL - трудно. Excel освен, но търсенето ще е дърварско.. нещо с подреждане и скролиране за да търсиш "на око" освен...

Link to comment
Share on other sites

Access без да си наясно с бази данни и SQL - трудно. Excel освен, но търсенето ще е дърварско.. нещо с подреждане и скролиране за да търсиш "на око" освен...

Не ми плаща достатъчно за първото. Второто го правя в момента за 10 къщи. Мисля да използвам два таба. В единия да подредя къщите една до друга с 40 позиции по вертикала, а в другия големина на всеки етаж + гараж, обявена цена, реална цена и цена за квадратен фут. И на това ще се радва, че като гледам на никой не му се занимава да подрежда нищо.

 

Отделно събирам и подреждам в друг файл цени за труд и материал по категории(landscape, hardscape, екстериор, интериор и тн). За сега толкова. Ако се разберем с него за правилна заплата може и да купя някоя книжка за твоя метод.

 

Само не разбирам защо всички дават сумати пари за молдинг между тавана и стената. Ебаси грозотията. Все едно съм 100 годишен аристократ живеещ в 18ти век

Link to comment
Share on other sites

Аз пък имам друго питане: по какъв по-лесен начин мога да взема всички мейли от този списък и всички страници

 

Не съм сигурен дали няма да стане с някакъв скрипт, който да обходи всички страници и да вземе информацията, която ти трябва. Аз съм правил подобно нещо на shell script или java, но знам, че не е най - лесният и оптимален вариант :) Ако някой друг не даде по - добра идея ще се опитам да ти ги изкарам :) Само трябва да кажеш какво освен мейли-те ти трябва :)

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Аз бих използвал първо програма като teleport pro за да сваля на харда всички нужни страници от сайта. След това може да се напише сравнително прост скрипт, който намира имейл адресите и ги слага в txt файл. Има и вариант с текстов редактор, който поддържа едновременно търсене във всички отворени файлове - не вярвам да отнеме повече от 20-30 минути да се изкопират на ръка думите с @ по средата.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Проблема е, че всеки имейл е с отделен адрес. Ако се добараш до страничка с имейл адрес по начина на @instinct, тогава Notepad++ ще ти свърши работа по неговия метод. Що се отнася до скрипт, трябва ти някакъв бот, който да обходи страниците (както каза @Stasio)

 

Някой онлайн магазин с намаления на колела?

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...