Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Най-вероятно е кофти връзка. Провери първо да нямаш зле закрепен кабел към таблото у вас или към някой от бушоните (примерно ако имаш главен тръгни от него). Ако всичко е стегнато, слез до общото табло долу и ако си знаеш кой ти е бушона/електромера - направи същото и там, но внимавай с тоците, че не е шега работа...при пробите ползвай стабилни клещи с добра изолация и внимавай да не окъсиш нещо допълнително по невнимание. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Съжалявам, ако въпросът е тъп, но тоците са ми непрогледно тъмна Индия :)

Midex, оценявам с благодарност изчерпателните инструкции, но явно не си прочел това последно изречение в първия ми пост :D

И понеже съм твърдо привърженик на тезата, че всяка жаба трябва да си знае гьола, утре ще извикам ел. техник да огледа нещата.

Благодаря на всички за съветите.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се как никой прибор не е изгорял. Щом и контактите се влияят... Вероятно проблема е в кабела (връзките) на зануляването. И ако църкането е в таблото, мисля там е заровено кучето.

И да, определено трябва да се намеси електротехник щом не си наясно.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Чудя се как никой прибор не е изгорял. Щом и контактите се влияят... Вероятно проблема е в кабела (връзките) на зануляването. И ако църкането е в таблото, мисля там е заровено кучето.

И да, определено трябва да се намеси електротехник щом не си наясно.

Ами не е изгорял, защото като започна да мига така преди няколко часа предвидливо изключих от мрежата всички уреди, освен хладилника и рутера. Това поне знам :)
Link to comment
Share on other sites

Midex, оценявам с благодарност изчерпателните инструкции, но явно не си прочел това последно изречение в първия ми пост :D

И понеже съм твърдо привърженик на тезата, че всяка жаба трябва да си знае гьола, утре ще извикам ел. техник да огледа нещата.

Благодаря на всички за съветите.

 

Да, наистина това не го бях прочел, но пък и проверката за недобре закрепени кабели не изисква кой знае какви познания, а само внимание да не те удари тока. ;)

Преди 2-3 месеца тъща ми се обади в събота вечер, че токът им бил спрял и тъй като те вече са възрастни, не могат да се оправят. Отидох до тях, проверих всичките бушони - бяха си наред, слезнах до общото табло - и там бушонът си беше ОК. Качих се отново горе, махнах предния капак на таблото (на 2 винтчета е) и по начина, по който вече ти обясних + един фазомер, установих, че имам фаза с напрежение идваща към таблото, но тая фаза е била недобре закрепена към клемата, съответно от непрекъснатото искрене от правенето/губенето на контакт, изолацията на кабела беше изгоряла 15-тина сантиметра и накрая когато тъщата включила микровълновата за нещо, фазата е дала на късо (не е много ясно как) и от волтовата дъга, самата клема с винта се беше стопила изцяло. За щастие, на общата шина на таблото имаше и други места, където можех да закрепя фазата, а тя самата беше с достатъчно аванс, та имаше мегдан за скъсяване заради изгорялата изолация, така че отново слязох долу, изключих бушона, качих се пак, закрепих фазата за друго място и отново пуснах тока. Единственото кофти беше, че всичкото това трябваше да се върши на тъмно, но пък си имам едно силно китайско фенерче, което прави от нощта ден, та всичко се оправи само за половин час. Така че ако смяташ, че тази процедура е над твоите възможности или просто не ти се занимава, не отлагай, а още утре си викни човек, защото от хлабава връзка има вероятност да се получи нещо подобно на това, което описах. :)

Link to comment
Share on other sites

В петък 6 вечерта, минути преди края на работния ден пуснах писмо с джобно ножче до комшията в Пловдив. Ще видим кога ще пристигне. Това щото скоро имаше полемики за времето и митниците.

Link to comment
Share on other sites

Изключи и хладилника, компресора му трябва малко точец в началото и ако имаш слаба връзка на вложката на предпазителя ще го прави това. А и най-вероярно е това - слаба връзка някъде из бушоните в таблото. Гасиш централния бушон и почваш да натягш всички един по-един. Ако не се оправи, викаш ЕВН те до таблото трябва да си ревизират безплатно.

Link to comment
Share on other sites

Днес викнах човек, който ревизира таблото и в общи линии се оказа, че всички предпазители бяха хлабави, захранващия кабел- нагорял целия, а главния предпазител- тотално заминал. Ел.техника смени главния, натегна всички останали предпазители, изряза изгорялото парче от захранващия кабел и го върза наново и всичко е наред вече: всичко свети нормално и не се чува "църкане".

Благодаря за съдействието!

Link to comment
Share on other sites

Иначе казано - пожароопасна ситуация... При мен така тихичко и лекичко три бушона потекоха - да, точно така - потекоха... Добре че си бяхме вкъщи и бързо надушихме стопената пластмаса... 

Link to comment
Share on other sites

Някой да има Macbook pro 2010, трябва ми зарядно за 2,3ч да тествам един от тези? И преходник mSATA към SATA, пак за тест на един хард. Ще почерпя ;)

 

Аз имам MacBook Pro Mid 2012. Не знам дали зарядното не е същото.

Link to comment
Share on other sites

Скоро се говореше на тема Трябва ли да се пази тишина в блоковете между 14 и 16 ч. В крайна сметка как стоят нещата? Пожелателно ли е пазенето на тихо, или е задължително?
Както се казва - за един прЕател питам, т.е. приятелка. Има комшии, които къртят постоянно от няколко месеца. Детето и не може да заспи. Някакъв ад е.

Link to comment
Share on other sites

Това е по закон някакъв, може би за Етажната собственост?
В смисъл да не е по вътрешен правилник на кооперацията?

Link to comment
Share on other sites

Това е по закон някакъв, може би за Етажната собственост?

В смисъл да не е по вътрешен правилник на кооперацията?

 

Отиваш с детето на ръце и ги правиш на салата. Аз едни така ги разпилях, че спряха за целия ден. Радост заради такива до три годишна изпитваше ужас от бормашината само като я пусна. Като бебе няколко пъти я стреснаха жестоко, специално тези малко остана и бой да ядат - точно на стената на детската докато спи - детето направо подхвръкна. То голям човек да е ще се стресне. 

 

Ако не спрат или ти се отвори някой - макар че на тебе требе да е много смел (хахаха) - веднага 112 ако нямаш номер на местния дежурен. Ако сте към нашто районно ми кажи да ти дам съответните номера. 

Link to comment
Share on other sites

Леле, мерси за изчерпателната информация.
Наистина не става дума за мен. Една приятелка живее на Стою Шишков, не знам какво къртят, но вчера чак е излязла с количката, че у тях не се е стояло. Детето вместо 3 ч. е спало 40 мин. Хората с деца знаят колко "малко" са кисели след това дечицата.
Тя няколко пъти се е опитвала "да ги прави на салата", но каза, че са и се развикали и казали, че не ги интересува. А тя е била с детето на ръце. Лошото е, че тя не е конфликтна личност и много не може да им се скара. Сега къртели други съседи, няколко дни след като първите спрели.

Видене, викаш да ида да им звънна аз, ако не се изплашат от мен, няма от кой :) Хаха :) В нашия блок засега е поносимо, но в техния явно не е.
Ако се наложи - ще ти искам номерата на районното.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Мале как чакам някой да ми се изреже така неподготвен! Значи ще й кажеш веднага вика полицията след като не може сама да се оправя и няма да ги пуска да си ходят докато не напишат акт на нахалниците. Ще видиш как бързо и хубаво ще ги заинтересува след това. 

Link to comment
Share on other sites

След като вече е опитала да се разбере с тях и не е успяла - да почва да вика полицията за всеки по-силен и/или продължителен шум между 14 и 16...то е същото все едно някой да кърти след 22 часá зимата или 23 часá лятото.

Link to comment
Share on other sites

Мале как чакам някой да ми се изреже така неподготвен! Значи ще й кажеш веднага вика полицията след като не може сама да се оправя и няма да ги пуска да си ходят докато не напишат акт на нахалниците. Ще видиш как бързо и хубаво ще ги заинтересува след това. 

 

Ааа, недей с лошото. На един такъв, който "само още малко къртя и спирам", аз му спрях тока за 4 часа. Бушончето преди електромера, от тези 63А, си го прибрах вкъщи и към 17ч. му го врътнах. Да си знае...

Няма да ти казвам колко пъти слиза до избата и прави опит да си пусне тока с автоматичния предпазител. Доста цъкане падна  :grin:

 

ПП: Щях да ви се обаждам с Галицин, но днес такъв ден, че изобщо и половината неща не си свърших.

 

По темата - откъде да купя Z лайсна за разлика в нивата, че вратите са ми с долен фалц и стандартна преход не става и опира.

Щеше да даваш някой корнизи да слага :grin:

Link to comment
Share on other sites

Е не ти ли пратих номера??? Какъв ще е тоя зет, че може да те боли главата. За преходни лайстни на Гладстон, мисля някъде срещу оня "опасния магазин" за скъпи играчки за мъже беше - магазин за обков - ще видиш много изложени брави. На ъгъл се пада точно на пресечката зад Културния дом.

Link to comment
Share on other sites

Някъде в града или по Руски да има някой доверен човек, който да ремонтира GSM-и? Трябва ми да се смени един говорител?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...