Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Имал съм и аз проблеми със сбор на колони. Вероятно си си задал правилно формулата в колоната, нали?

 

И коя е Ралица ще дойде на въпрос неминуемо, публикувайки толкова неслучайни данни :grin:  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имал съм и аз проблеми със сбор на колони. Вероятно си си задал правилно формулата в колоната, нали?

 

И коя е Ралица ще дойде на въпрос неминуемо, публикувайки толкова неслучайни данни :grin:  

Честно да ти кажа и аз не знам коя е тази Ралица :D Въпроса не е с формули а просто като маркираш няколко клетки и долу вдясно на лентата ти показва неща зададени по подразбиране които са брой и сума на маркираните клетки. Въпроса е, че работи на някои файлове, а на други не и не мога да разбера защо...

Link to comment
Share on other sites

Виж дали навсякъде е формулирано правилно. Ако някой се е закендзал и е добавял редове/колони, без да оправи формулата - имаш наличен кенеф. 

 

А пък Ангел може да знае какво Ралица направи миналото лято - добре махна картинката.  

Link to comment
Share on other sites

Виж дали навсякъде е формулирано правилно. Ако някой се е закендзал и е добавял редове/колони, без да оправи формулата - имаш наличен кенеф. 

 

А пък Ангел може да знае какво Ралица направи миналото лято - добре махна картинката.  

Това са разпечатки от онлайн банкиране в ПИБ просто съм цъкнал да ги експортне в exel. На стария компютър рабоше, на който се мъкнех още с XP, сега на новия съм с Win 7 и издирих нарочно същата версия на офис пакета да е като на стария, защото там нямаше такъв проблем, ама пак не ще :throw:  (толкова псувни изяде от одеве, че не е истина)

Link to comment
Share on other sites

Видене, Ралина взимаше с 400лв повече от Ралица. :D

 

Ангеле, честно казно, през чепа ми е - имам много друго на главата. Ти да си жив и здрав

 

Това са разпечатки от онлайн банкиране в ПИБ просто съм цъкнал да ги експортне в exel. На стария компютър рабоше, на който се мъкнех още с XP, сега на новия съм с Win 7 и издирих нарочно същата версия на офис пакета да е като на стария, защото там нямаше такъв проблем, ама пак не ще :throw:  (толкова псувни изяде от одеве, че не е истина)

 

Ами ето ти го проблема директно  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, честно казно, през чепа ми е - имам много друго на главата. Ти да си жив и здрав

 

Абе човек, какво ти става на теб? Чувството ти за хумор се е изпарило някъде изминалите месеци.

Link to comment
Share on other sites

Разбрах те добре, но нима не бе удачно да махне картинката? Бързо се усети даже човекът. Или не знаеш с толкоз данни ко се праи даже за спорта?

Link to comment
Share on other sites

Защо на ексела ми дава долу само бройката на маркираните полета, а не и сумата при някои файлове, а при други си е ок?

Зависи от формАта на клетката. Ако е number, в инфо-полетата ще се покаже сума, средно, и т.н., но при text отчита само брой клетки със запис. Много програми експортват данни като таблица с текст, вероятно твоя случай е такъв.
Link to comment
Share on other sites

Трайно и бързо. Евтино не щем, ако ще кара една година. Искам нещо, което ще върти бозата и ще има дял за торенти.

Живота на това ссд се измерва в записи и е над 2048ТБ записана информация. Т.е. ако всеки ден записваш на диска по 574.4ГБ то тогава живота му ще е 10 години ...

Просто казано 840 и след него са по надеждни от хдд... Отнася се и за останалите марки от 2014 насам ... Интелите са с по 750ТБ живот от тогава ... Най малък живот имаха кингстън с 728ТБ или по 204.23ГБ дневно за 10 години ... Към днешна дата тези цифри са се увеличили та са и още по надеждни ...

 

Link to comment
Share on other sites

Защо на ексела ми дава долу само бройката на маркираните полета, а не и сумата при някои файлове, а при други си е ок?

Най-вероятно проблем с десетичната ',' . Омръзнало ми е да се боря. Офисите прехващат зададения знак при инсталация и веднъж е точка друг път запетая. Отврат накратко.

Link to comment
Share on other sites

Онзи ден си купих две ссдта за различни компютри и двата са по 120гб сандискчета за 90 кинта единия. Мда, вече твърде много се преекспонира за живота на тези дискове, изключваш префтеч, индексирането още един куп работи за да удължиш живота на диска, но нали това е целта да ти е по-бързо и по-качествено...

Link to comment
Share on other sites

Това е по инерцията от първите поколения, които бяха по-зле ; сегашните би трябвало да изкарват повече. Аз примерно също съм си оставил суапа на SSD-то, въпреки препоръките да не е там.

Link to comment
Share on other sites

Къде се обаждаш па ти и какво разбираш от Sив Sкален Dивайс... Опа - верно - от пещерите излизат тия неща... :laughing: 

 

ЕДИТ: Ангеле теорЕтично, момче, 15 ти път вече - явно не си наясно... 

Link to comment
Share on other sites

Теоритично, тоя SWAP файл не трябва да ти е нужен.

 

Точно така - "теоретично", само дето преди да го кажеш трябва да знаеш машината с колко памет е, с каква ОС и за какво се ползва през повечето време. :)

Link to comment
Share on other sites

Според вас по колко гигабайта инфо записвате на диска в един нормален ден средно? Последните изчисления на производителите на ссдта е че дневно ако записвате по около 8-10гб на ден, то вашето ссд няма да има проблем в близките 30 години....

Link to comment
Share on other sites

Руми, дефинирай "записване", защото ако е това, което си мисля, то средно ми се падат по 10 мб на ден, предвид, че сканирам по нещо 2-3 пъти на месец 

Link to comment
Share on other sites

Според Samsung Magician, откакто съм си инсталирал служебния диск преди година, съм записал 5.84TB. Използвам диска за операционната система и браузъри. Нямам специфични приложения.

 

Руми, дефинирай "записване", защото ако е това, което си мисля, то средно ми се падат по 10 мб на ден, предвид, че сканирам по нещо 2-3 пъти на месец

Определено не е това, което си мислиш. :) Един клип в YouTube ти е 20-30МБ.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Руми, дефинирай "записване", защото ако е това, което си мисля, то средно ми се падат по 10 мб на ден, предвид, че сканирам по нещо 2-3 пъти на месец 

 

Операционната ежечасно записва фоново и без твое знание доста неща - главно библиотеки и друга служебна информация.

 

По тоя повод наскоро Асен (charmock) продаваше едно SSD, на което му беше поместил скрийншот от Сентинел, където се виждаше целия обем данни записани досега със съответното SSD. Понеже моята версия на Сентинела не показваше тази информация, качих си неговата, но отново нищо не излезе. Има ли друго утилити (универсално, необвързано с даден модел и марка), дето показва колко е записано досега?

Link to comment
Share on other sites

Значи Ангеле, по груби изчисления записваш повече от 10гб на ден, може би 18...

Видене няма как да ти го дефинирим, да речем отварянето на форумна тема веднъж дневно би ти записало 10-15 мб на харда, също много разтегливо защото зависи колко снимки има в поста и тн.

По груби осреднени изчисления 5-10гб на ден си е средно браузване, фейсбуче, пинтереси и тн.

Миналата година завърши някав ендуранс тест в продължение на 18 месеца  на 5-6 ссдта, всички записаха повече от 500тб по спомен до първата си грешка, до тотален фаулт на ссдта мина още доста време, даже първенеца някав самсунг про стигна до 2.5pb

 

Пламене, виж с някав смарт туул и търси
 

241 - Total LBAs Written: The total number of 512-byte sectors written during the entire lifetime of the device.

242 - Total LBAs Read: The total number of 512-byte sectors read during the entire lifetime of the device.

 

 

174 - Host_Reads_MiB
175 - Host_Writes_MiB

Link to comment
Share on other sites

Значи Ангеле, по груби изчисления записваш повече от 10гб на ден, може би 18...

Видене няма как да ти го дефинирим, да речем отварянето на форумна тема веднъж дневно би ти записало 10-15 мб на харда, също много разтегливо защото зависи колко снимки има в поста и тн.

По груби осреднени изчисления 5-10гб на ден си е средно браузване, фейсбуче, пинтереси и тн.

Миналата година завърши някав ендуранс тест в продължение на 18 месеца  на 5-6 ссдта, всички записаха повече от 500тб по спомен до първата си грешка, до тотален фаулт на ссдта мина още доста време, даже първенеца някав самсунг про стигна до 2.5pb

 

Пламене, виж с някав смарт туул и търси

 

 

Ами аз си използвам само браузърите. Колкото и да записвам, явно е нормално потребление за човек браузващ Интернет. Фейсбук в офиса не отварям, което означава, че потреблението ми е дори по-малко от това на нормалният потребител.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...