Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

По В. Априлов като идваш от 2ро районно, точно преди светофара с пещерско има един, след светофара с пещерско пак има един. Всичките са срещу тепето ;)

Link to comment
Share on other sites

Имам лан кабел, с който отдавам интернет от единия компютър на другия. Ако си взема рутер, мога ли да ползвам същия кабел (да го ръгна направо в рутера и да си получава нет от него), или трябва да му се оправят буксите от двата края (да се пренареждат цветните кабелчета вътре)?

Edited by Gerasim Panteleev
Link to comment
Share on other sites

Направо ръгаш, стига да не си на статичен адрес. Тогава ще трябва и на оператора да звъннеш ;)

 

__________________________________________


Трябва ми някакво gummi pflege или нещо такова?! За гумени уплътнения? Има ли го по разните практикери и т.н. или някакъв друг продукт подобен?

И 10х на Раптора, онова лепилце Момент Универсал е идеално. Дори и повече от 15 мин да се оставят да дръпнат повърхностите обработени с него, после като се слепят става супер.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Няма да стане с кабела,защото сигурно е кросоувър ;) Ако е от лан картата на единия комп до ланкартата на другия ;) 

Link to comment
Share on other sites

Няма да стане с кабела,защото сигурно е кросоувър ;) Ако е от лан картата на единия комп до ланкартата на другия ;)

Ми не си прав. От доста време на сам лан картите сами разпознават вида на кабела и се настройват спрямо него.

Link to comment
Share on other sites

Имам една малко тъпа молба. Искам да поздравя един човек за рожденния ден на италиански, но не искам да се осланям на гугъл преводач, да не се окаже, че съм написал някоя глупост. Случайно да има някой поназнайващ италиански, за да ми преведе две изречения. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Направо ръгаш, стига да не си на статичен адрес. Тогава ще трябва и на оператора да звъннеш ;)

Или използва функцията clone mac adddress, която всеки рутер трябва да има вече и без да пипа нищо, доставчика си мисли, че кабела е в ланката и си пусна нетец без притеснения за 2 минути работа без да се занимава да звъни на разни Пенчовци от съпорта :)
Link to comment
Share on other sites

Имам една малко тъпа молба. Искам да поздравя един човек за рожденния ден на италиански, но не искам да се осланям на гугъл преводач, да не се окаже, че съм написал някоя глупост. Случайно да има някой поназнайващ италиански, за да ми преведе две изречения. Благодаря.

Давай.Ако искаш на лични.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с добавяне на комп в мрежа. Едната част е на друго пц,а другата на един шер център. Частта от другото пц се добавя без проблем, но друга не. Вижда се, но при опит да се добави, дава, че няма достъп или има рестрикция. Такава няма. През адресбара достъпвам шер центъра. Цялата идиотщина е под XP.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Вече се спомена, че трябва да се обадиш и дадеш новия МАС адрес, ако си със статично айпи, но да добавя!!

Намери от някой телефон със безплатни минути към всички и се обади, защото ще ти отиде едно 20мин. докато се разберете.

Link to comment
Share on other sites

Преименувай името на компютъра. Обикновенно след това го намира без проблем.Х

Не става. Нито с промяна на име, нито с промяна на IP. Не става. Просто ми разказа играта този комп. Нещо по бозата е, но не знам какво. Друга машина се добавя без проблем. Тази не иска, а трябва да се добави задължително до утре сутринта, защото днес почти цял ден се боря с нея и на това място не се работеше. Последно е ъпдейтван Windows, ако има значение.

Виждам въпросния шер център, както казах, но при опит да го добавя ми дава грешка като от тази тема.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Не става. Нито с промяна на име, нито с промяна на IP. Не става. Просто ми разказа играта този комп. Нещо по бозата е, но не знам какво. Друга машина се добавя без проблем. Тази не иска, а трябва да се добави задължително до утре сутринта, защото днес почти цял ден се боря с нея и на това място не се работеше. Последно е ъпдейтван Windows, ако има значение.

Виждам въпросния шер център, както казах, но при опит да го добавя ми дава грешка като от тази тема.

Виж тези неща:

 

 

 

1. access the Windows Firewall via control panel.

2. uncheck all exception.

3. in other tab uncheck all network objects.

4. other tab: turn off.

5. disable via Services.msc

6. go to LAN properties > TCP/IP properties > advanced > wins tab > enable netbios over TCP/IP

 

 

както и дали са пуснати сървисите от контрол панела са шерване:

 

Comp Browser

Server

Workstation

Network Connections

Network Location Awareness

 

Network DDE & DDE DSDM can be disabled.

 

 

Иначе човека е писал, че е пробвал:

 

 

Changing the workgroup name to MYNETWORK.

Enabled NetBIOS over TCP/IP.

IRPStack Size registry edit

 

, но без успех.Оправило се е като е направил стъпките с firewall-а.

Link to comment
Share on other sites

Пробвах да спра стената, но да махам ексепшъните не. След малко ще пробвам и ще пиша. Дано стане!

 

Да питам още нещо - вчера една специалистка е ровила в нета от един комп, влизала е в някакъв сайт уж да тегли Acrobat, но сайтът е бил фейк някакъв. В следствие - няма антивирусна и таб с езиците. При опит да се инсталира антивирусна, дава месидж, че вече е инсталирана, а при опит да се добави таба с езиците - не става. Уж го добавя, но няма никой. Има ли смисъл да си играя да го чистя, защото 100% е вирус или да пускам нов инстал.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ами има 4 серификата за банкиране, но ги има експортнати на външен носител, още при инсталирането им. Цялото инфо го има на бекъп от миналия петък, което не е фатално. Тоест има някакво инфо от вчера, но е пренебрежимо малко. Само не съм сигурен, дали последният четвърти сертификат го има експортнат или не. Слагах го седмици след инсталацията и изобщо не си спомнял. Доколко е сигурно да го експортвам сега? Ако е рисковано, по-добре да се преиздаде.

Link to comment
Share on other sites

Ами има 4 серификата за банкиране, но ги има експортнати на външен носител, още при инсталирането им. Цялото инфо го има на бекъп от миналия петък, което не е фатално. Тоест има някакво инфо от вчера, но е пренебрежимо малко. Само не съм сигурен, дали последният четвърти сертификат го има експортнат или не. Слагах го седмици след инсталацията и изобщо не си спомнял. Доколко е сигурно да го експортвам сега? Ако е рисковано, по-добре да се преиздаде.

На вирусясала машина - аз бих преиздал всичките сертификати, просто за всеки случай :)

Иначе, копни го на някоя странична флашка, преинсталирай машината, накичваш я с антивирки и т.н... и скан на файлчето, едва ли ще има нещо, но все пак

А часта с добавянето в мрежа - поне аз не схванах въобще какво се опитваш да направиш. Да access-неш някакъв мрежови share?

Link to comment
Share on other sites

Такам... открих, че ми трябва шумоизолация... гледам навсякъде хвалят K-Flex имайки предвид, че е евтинка... някой с включване дали е подходяща и кой вид точно, че като гледам са бая. Трябва ми 2 автомобилни врати да изолирам, че подрънкват :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Купих си един супер дърт лаптоп IBM R51.

Можете ли да ми препоръчате зарядно което се включва в запалката на колата като за него.

И как да му сменя БИОС батерията.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Инсталирах сертификатите на лаптоп и сега се банкира от него. Компа довечера ще си го взема вкъщи, но явно без преинстал няма да стане. Стартират се два процеса. host32 и ... другия го забравих. При премахване от таска и изтриване от директориите, където са се махат, но до рестарт. При всякакъв опит да се инсталира антивир или CCCleaner ги засича като вирус и ги изтрива директно! Дори не ги виждам, където са свалени. Едното се стартира от C:\Kernel нещо си, а другото от Startup. Явно са и някъде другаде, но не знам къде. Ако някои има идея, как да ги делна безболезнено, съм открит, макар, че надали де...

Сега се сещам, че вирусчето може да е и в Host файл, защото докато ровех в хистърито на браузъра, видях, че по някаква причина е влизано в 127.0.0.1.

 

За мрежата - има си изградена мрежа, едната част от инфото е на една машина, а другата на един шерцентър. Слагам комп, които искам да включа в мрежата, но играта не ми става, незнайно защо. Първата част към другата машина се адва, но след рестарт изчезва и трябва да се добави отново. Другата част от шерцентъра се вижда, но при опит да се добави, дава месидж, че я няма... Пробвах да добавя друга машина - става, без проблем. Точно тази, обаче, която ми трябва не става. А тя ми трябва, защото на нея има програми, които са с платен лиценз и активация и няма как да ги активирам на друга машина, без да платя една чанта пари. Проблемът е 100% в Бозата, но не се знае къде. Още не съм пробвал вариантите със ънчекването на задачите от стената, но вчера я спирах нацяло и промяна не се случи.

Link to comment
Share on other sites

Инсталирах сертификатите на лаптоп и сега се банкира от него. Компа довечера ще си го взема вкъщи, но явно без преинстал няма да стане. Стартират се два процеса. host32 и ... другия го забравих. При премахване от таска и изтриване от директориите, където са се махат, но до рестарт. При всякакъв опит да се инсталира антивир или CCCleaner ги засича като вирус и ги изтрива директно! Дори не ги виждам, където са свалени. Едното се стартира от C:\Kernel нещо си, а другото от Startup. Явно са и някъде другаде, но не знам къде. Ако някои има идея, как да ги делна безболезнено, съм открит, макар, че надали де...

Сега се сещам, че вирусчето може да е и в Host файл, защото докато ровех в хистърито на браузъра, видях, че по някаква причина е влизано в 127.0.0.1.

 

За мрежата - има си изградена мрежа, едната част от инфото е на една машина, а другата на един шерцентър. Слагам комп, които искам да включа в мрежата, но играта не ми става, незнайно защо. Първата част към другата машина се адва, но след рестарт изчезва и трябва да се добави отново. Другата част от шерцентъра се вижда, но при опит да се добави, дава месидж, че я няма... Пробвах да добавя друга машина - става, без проблем. Точно тази, обаче, която ми трябва не става. А тя ми трябва, защото на нея има програми, които са с платен лиценз и активация и няма как да ги активирам на друга машина, без да платя една чанта пари. Проблемът е 100% в Бозата, но не се знае къде. Още не съм пробвал вариантите със ънчекването на задачите от стената, но вчера я спирах нацяло и промяна не се случи.

 

Ако не ти трябва нищо важно от машината, май ще е по-лесно да я преинсталираш :))

Шерцентъра предполагам е някакво апче или каквото там коетo прави network shares ?

Да не би уина да помни някакви стари credentials за този шерцентър ? Стартирай през command prompt "control keymgr.dll" и ще можеш да провериш дали нямаш запазени пароли и т.н. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...