Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

HDTune и той е на мнение, че всичко му е ток и жици на диска.

Значи паметта е мяунала, вероятно. След малко ще се занеса до офиса да го видя.

Не е АМД, едни Pentium 4HT е на 3GHz. Печка и половина, че и в малките кутийки на IBM. Май М55 беше или нещо такова.

На другия му брат, онзи ден му опатка батерията на дъното и беше твърдо убеден, че сме 2003 година, първи май :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Доколкото си спомям HD Tune не прави тест на кеша докато не му го зададеш от допълнителните опции. Ама най-бързия начин е... сваляш паметите, слагаш други и пробваваш.

Link to comment
Share on other sites

Това трябва да е някаква тотална измама. Никой не може да ме убеди, че в това парче желязо с една седалка има повече уникални/скъпи технологии, отколкото в едно BMW X5 последен модел. Пълен абсурд!

Айде сега...

Да не мислиш, че тоя стол се произвежда на конвеир?

Link to comment
Share on other sites

Това трябва да е някаква тотална измама. Никой не може да ме убеди, че в това парче желязо с една седалка има повече уникални/скъпи технологии, отколкото в едно BMW X5 последен модел. Пълен абсурд!

 

ХръцПсолютно!!! Нито тея, нито НАСА, нито НСА, нито ЦРУ, нито БЕРКУТ могат дори да си помислят да успеят да угодят на Ники  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Никъде. Ти скоро ще питаш и къде могат да ти изработят самолет, че от Гълфстрийм са се олели с цената.

Това не е бюро. Те един елементарен офис стол не могат да ти направят никъде, ти за това .......... творение питаш.

 

Само Момчил успя да ме разбере като гледам. Сериозно са се оляли, но нямат конкуренция. Имал бил някакви йонизации на въздуха и прочее простотии.

 

Цялото това нещо е една рамка с амортисьори и малко електромоторчета, да вдигат/свалят мониторите. Стола е масажен, само че аз НЕ ИСКАМ такъв. Искам "mesh" като примерно aeron-ите или полския enjoy. Оттам насетне е сглобяване на детайли и т.н. И да излезе - колко да излезе. Може и 5 цифрена сума да стане, но в левове и определено в ТАЗИ цена има 1000% печалба заложена... ПОНЕ. Но докато нямат конкуренция и балами дето да се връзват ще е така. 

Айде сега...

Да не мислиш, че тоя стол се произвежда на конвеир?

 

Ясно е че не е в серийно производство, но и цената е някак... половината неща са ми излишни, една част ги искам други а не тези, които те са избрали... Основното, което аз искам са амортисьорите, металните части и контрола над вдигането и свалянето на мониторите. 

Link to comment
Share on other sites

Тръгнах да правя стелаж.Купих ламарина и винкел.Направих тавите, като на ъглите от горната страна сложих пластини които да държат ламарината.Напречно сложих по още едно парче за да не се издъни тавата.Нещо такова:

 

50ecf686e8a21491.JPG

 

Проблема е в това, че сега няма как да захвана тавите за страничните (носещи) винкели, заради тези парчета в ъглите.От парчето до края на винкела остава около 0.5см и няма как да пробия дупка за болтове.

Някой да даде идея?Помещението където ще е стелажа е тясно и за това трябва стелажа да се внесе и сглоби на място.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Тръгнах да правя стелаж.Купих ламарина и винкел.Направих тавите, като на ъглите от горната страна сложих пластини които да държат ламарината.Напречно сложих по още едно парче за да не се издъни тавата.Нещо такова:

 

50ecf686e8a21491.JPG

 

Проблема е в това, че сега няма как да захвана тавите за страничните (носещи) винкели, заради тези парчета в ъглите.От парчето до края на винкела остава около 0.5см и няма как да пробия дупка за болтове.

Някой да даде идея?Помещението където ще е стелажа е тясно и за това трябва стелажа да се внесе и сглоби на място.

 

 

А какъв е проблемът да направиш отворите за болтовете и през тези парчета в ъглите? Нещо не мога да схвана идеята ти тука с тея пластини...

 

Можеш към винкела да завариш други пластини и тея тави да лягат върху пластините заварени за винкела. 

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

А какъв е проблемът да направиш отворите за болтовете и през тези парчета в ъглите? Нещо не мога да схвана идеята ти тука с тея пластини...

 

Можеш към винкела да завариш други пластини и тея тави да лягат върху пластините заварени за винкела.

Тези парчета в ъглите са дебели около 4мм и широки 2x2см.Просто няма начин да се дупнат.Пластините придържат ламарината да не се вади нагоре, тъй като е тънка и нямаше как да я заварим за винкелите.

 

Забравих да спомена, че заварките са правени на 60км от Пловдив и не си заслужава да ходя пак до там (село) спец. за тях :) Ако се наложи, това ще е като краен вариант.

 

Мислих си с нещо като скоби, които да минат зад тези парчета (защото там ще може да се прави дупка)и да се натягат:

 

f80f1d02b01a9b1f.JPG

 

но не знам дали няма да стане много паянтаво :) Както и от къде да взема такива скоби.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

A какъв е бил оригиналният замисъл за закрепване на тая тава към винкела?

 

Принципно нищо не ти пречи да вържеш към винкела с болтове някакви планки, които да ти играят опори за тавата. А винкелите как ще спънеш да не се разбягат?

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

A какъв е бил оригиналният замисъл за закрепване на тая тава към винкела?

 

Принципно нищо не ти пречи да вържеш към винкела с болтове някакви планки, които да ти играят опори за тавата. А винкелите как ще спънеш да не се разбягат?

Оригинала беше без металните пластини.В ъглите на тавите, винкелите се дупчат и с болтове се захващ тавите за краката :)

Спъването мисля ще дойде от тавите (както е на оригиналните стилажи).Те са 4бр през около 30см.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

С тая разлика, че тея стилажи, за които говориш, използват подгънати тави в краищата, които играят укрепване. Тая плоска ламарина, освен ако не е 3-ка дебела, да не и повече (зависи от размерите), в момента в който сложиш нещо тежичко на някой рафт, целият стилаж ще се сгъне :)

 

Мога да ти предложа да спънеш винкелите с още парчета, така че да се образуват рамки за тея тави. И дефакто тавата я поставяш в самата рамка да седи. По-лесно ще е да завиеш няколко винкела един към друг, от колкото да заваряваш допълнителни неща.

Link to comment
Share on other sites

С тая разлика, че тея стилажи, за които говориш, използват подгънати тави в краищата, които играят укрепване. Тая плоска ламарина, освен ако не е 3-ка дебела, да не и повече (зависи от размерите), в момента в който сложиш нещо тежичко на някой рафт, целият стилаж ще се сгъне :)

 

Мога да ти предложа да спънеш винкелите с още парчета, така че да се образуват рамки за тея тави. И дефакто тавата я поставяш в самата рамка да седи. По-лесно ще е да завиеш няколко винкела един към друг, от колкото да заваряваш допълнителни неща.

Хахха :) Ясно съм пропуснал да спомена.Тавата е от винкели с ламарина от горе, спъната в ъглите да не се повдига.Има и на ширина по два винкела за да не се издъни.

Проблема със завиването на винкел към винкел е от тези парчета в ъглите.Заради дебелината на ламарината и на парчетата, винкела на тавата става много "плитък" в ъглите и няма как да се пробие дупка.

 

Да попитам и някакво устройство за отдалечен power рестарт? (Забива машина и да се направи хард рестарт)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Г-образни планки и пробиваш към тавата в ъгловата планка и към крака ...после захващаш с болтове.

 

Таман това да го посъветвам.

 

 

Моля, моля ... никой да не ми наема инженерния екип ... поне докато не ми завърши проекта! Аз бях първи.

 

Споко, ШИ стане идната седмица. Че и трябва онзи чаркалък да ти донеса, че вече годиняса у нас :lol:

Link to comment
Share on other sites

Има ли я още фирмата за пълнене на тонер срещу Евмолпия, на кръстовището на Родопи и Кап. Райчо?

Ако не - къде има фирма за пълнене на мастилници на мастиленоструйни принтери?

Link to comment
Share on other sites

Има ли я още фирмата за пълнене на тонер срещу Евмолпия, на кръстовището на Родопи и Кап. Райчо?

Ако не - къде има фирма за пълнене на мастилници на мастиленоструйни принтери?

 

TNC мисля бяха, но сега гледам на сайта им, че нямат координати за връзка в Пловдив...

Link to comment
Share on other sites

Почти никой не иска да се занимава вече с мастилни принтери (обикновени) в Плд. Включително и едровите доставчици на мастила и тонер ;) Само за загуба на време се счита общо взето това. 
 

Link to comment
Share on other sites

Има ли я още фирмата за пълнене на тонер срещу Евмолпия, на кръстовището на Родопи и Кап. Райчо?

Ако не - къде има фирма за пълнене на мастилници на мастиленоструйни принтери?

 

Да там са си

Link to comment
Share on other sites

Когато цъкна на някакъв линк и ми се отваря нов прозорец, но вместо очакваната страница ме пренасочва към някакви рекламни страници, това adware или spyware е,  за да знам каква програма да търся, защото аваста не може да го хване, странното е че се получава дори при страници, които би трябвало да са по-защитени, свързани с разплащания и затова ме притеснява толкова.

Link to comment
Share on other sites

Adware. Виж дали няма и някаква добавка към браузъра качена. Разгледай и в add/remove programs за странни софтуери. И най - вече, спри да ползваш Windows.

Link to comment
Share on other sites

И най - вече, спри да ползваш Windows.

:rofl: :bowdown:

Първо направи това, което ти е казал нетруут - да разгледаш в add/remove за софтуер, на който не му е мястото там, после ако няма - сваляш програмите Malwarebytes и BitDefender, пускаш по един скан и ако после има пак проблеми, ще го мъдрим.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...