Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Междувременно искам да благодаря и на Йода Мидекс, че ме насочи към програмата PowerDirector и ми реши доста проблеми. Ама тъй като на тебе достатъчно пари съм дал, ще получиш само любов сега :laughing: .

 

Любовта има много измерения - платоническа, орална (и друга -ална), финансова и т.н. Имах едно перфектно предложение влизащо в бюджета ти, ама щом ще получа само виртуална любов от тебе...ще си представя, че съм ти пратил линка. :evil

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Plantronics-а не стават. Чупливи са. Иначе имат приличен звук.

Има и не безжичен модел, който не е $99, но пак са над 100лв.

655 e модела. Ние в офиса сме с такива.

 

http://www.plantronics.com/us/product/audio-655-dsp

 

Това са слушалки за Скайп, а не за музика/игри. Имат добри високи и средни, но баса липсва.

 

Чупливи? Това е най-здравата слушалка, която съм имал. Като изключим големия transmitter останалото е 6+

 

За басите може и да си прав, не съм се заслушвал толкова. На мен са ми перфектни, не знам какво повече бих искал от една слушалка, но трябва да пробвам и някакви други. Sothbiss, ти не искаш ли като ги вземеш да минеш покрай моя офис да ми ги демонстрираш?

Link to comment
Share on other sites

Чупливи? Това е най-здравата слушалка, която съм имал. Като изключим големия transmitter останалото е 6+

 

За басите може и да си прав, не съм се заслушвал толкова. На мен са ми перфектни, не знам какво повече бих искал от една слушалка, но трябва да пробвам и някакви други. Sothbiss, ти не искаш ли като ги вземеш да минеш покрай моя офис да ми ги демонстрираш?

Колко нормални слушалки си имал с които правиш сравнението? Защото на мен ми се счупи микрофона от вдигане и сваляне и увисна. :)

 

Аз имам един чифт AKG K77 и един чифт Sennheiser HD25-II и тоя Плантроникс е като бебешка играчка.

Link to comment
Share on other sites

Ако този плантроникс го наричаш бебешка играчка любопитно ми е как ще квалифицираш разните слушалки на hama и trust за по 20-30лв.

 

Микрофона не съм го свалял и вдигал по 10 пъти всеки час (предполагам си използвал функцията че вдигнеш ли го и прави mute) и засега се държи вече 3та година сигурно, батерията изкарва няколко часа без да трябва да я зареждам отново.

Link to comment
Share on other sites

DJ Вукс, въпрос! Препоръчай ми някакви слушалки - тип дебели, да обгръщат ухото, жични. На прима виста погледнах какво има в емаг и се спрях на три модела, като първия най-много ме грабна.

http://www.emag.bg/slushalki-hifi-s-kabelphilips-shp2000-10/pd/E4F67BBBM/

http://www.emag.bg/audio-slushalki-philips-tip-dj-cherni-shl3000-00/pd/E2W7NBBBM/?ref=vp_ap_vis

http://www.emag.bg/slushalki-s-mikrofon-genius-hs-g500v-g-31710020101/pd/EPSPDBBBM/

Отворен съм за предложения и от други магазини. Не съм капризен откъм звук. Ако някои от тези вадят добър, направо да поръчавам. Ако не - препоръчай други. Таван 50 лева :).

 

 

46251.png

 

Мисля бяха 54лв, но като ги сложиш ще останеш доста изненадан.Лошото е, че ги нямат май в наличност.Тук има доста писано по темата (за тях и др модели).

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Казват, че са само с 1.50м кабел и много често трябва удължител.

 

Да, вярно е.Кабела е тип.. разтегаем и зависи къде ти е ПС-то, но аз така или иначе си взех удължител за всеки случай.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Ако този плантроникс го наричаш бебешка играчка любопитно ми е как ще квалифицираш разните слушалки на hama и trust за по 20-30лв.

 

Микрофона не съм го свалял и вдигал по 10 пъти всеки час (предполагам си използвал функцията че вдигнеш ли го и прави mute) и засега се държи вече 3та година сигурно, батерията изкарва няколко часа без да трябва да я зареждам отново.

Тях изобщо не ги обсъждам. Тяхната цел е напълно различна. Те реално и от хартия да са направени някои слушалки, ако не ги сваляш няма как да се счупят. Ама като ги сваляш без да им баеш по 30 пъти на ден и ги ползваш по предназначение - отиват. А и в случая са неподходящи за целта по редица причини. Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Мисля бяха 54лв, но като ги сложиш ще останеш доста изненадан.Лошото е, че ги нямат май в наличност.Тук има доста писано по темата (за тях и др модели).

 

Да, но не са от затворен тип и не е сигурно дали това ще му допадне...пък и Superlux не се славят с чак толкова добър звук и най-добре каквото и да си избере, първо да го чуе, а не да купува само по данни и снимка.

 

P.S. Отделно, че тия 100 миливата са достатъчни само за домашно ползване...ако смята да ги ползва на по-шумни места, определено ще му трябва повече "саунд".

Link to comment
Share on other sites

Да, но не са от затворен тип и не е сигурно дали това ще му допадне...пък и Superlux не се славят с чак толкова добър звук и най-добре каквото и да си избере, първо да го чуе, а не да купува само по данни и снимка.

 

P.S. Отделно, че тия 100 миливата са достатъчни само за домашно ползване...ако смята да ги ползва на по-шумни места, определено ще му трябва повече "саунд".

 

Да, полузатворени са.Ако не вярва на хората от темата които ползват и случашки за по 400лв, може да дойде да теств в нас ;) Аз съм доволен (преди това бях с едно затворено Sony) от към цена/качество.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Така е, трябва да се вярва на хората, ползващи слушалки за 400 лв. (с изключение на djadomraz :evil ), но понеже всеки си има вкус и предпочитания (пък и в аудиосредите има доста сноби с пари и псевдослухов опит), добре е да опита при възможност сам, преди покупката.

Link to comment
Share on other sites

Така е, трябва да се вярва на хората, ползващи слушалки за 400 лв. (с изключение на djadomraz :evil ), но понеже всеки си има вкус и предпочитания (пък и в аудиосредите има доста сноби с пари и псевдослухов опит), добре е да опита при възможност сам, преди покупката.

 

Когато става дума за 50лв не виждам за какъв вкус и предпочитания говорим?

Достатъчно е да пуснеш в google едно търсене и да погледнеш 4,5 произволни ревюта на модела за да добиеш представа.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не си прав - точно при евтините модели има ужасно много разлики и понякога четеш за някой модел, че бил хипер-супер куул, а впоследствие се оказва, че всъщност моделът бил някакво евтино Сони с перфектен дизайн и с ужасен звук...ама иначе било "ебати якото Сони". Дадох за пример точно Сони, тъй като за последните 30 години съм имал над 50 различни фирми и модели, вкл. доста скъпи модели (от старите) модели на Сони и въпреки, че ми е принцип да не купувам микрофон, слушалки и тонколони без да съм ги чул - единствената ми грешка досега беше когато веднъж реших да взема импулсивно от нета след разглеждане на данните и малко четене на отзиви едно Сони от евтината им серия, което се оказа по-скъпо и много по-зле звучащо дори и от Филипсите, които бяха дадени в линкове по-горе в темата. Така че евтините модели (до 50-60 лв) като правило си свирят "евтино", но понякога за тия пари може да попаднеш на нещо наистина добро за цената си, но също и да си вземеш друго, което веднага да ти се прище да изхвърлиш.

Link to comment
Share on other sites

Стига сте се дърпали. Утре ще ви направя едно професионално ревю на Хайзенберг 210 HdoubleD, че още ги нямам тия слушалки, ама главата ми се наду от тях :)).

@дедо, ако много напиняш да чуеш как пеят, мога да намина петък към офиса. Подробности от твоя и после от моя стрна - в някво ПМ (примерно).

 

 

WOOX: ДА!

Edited by Sothbiss
Link to comment
Share on other sites

@Midex имах предвид, че за тези пари избора не е голям.Има модели които са "с години" пред другите и избора е почти ясен.

Не знам какво ще слуша преди да купи, но предполагам знаеш, че един говорител трябва да се разсвири поне няколко десетки часа за да покаже потенциала си.

 

Стига сте се дърпали. Утре ще ви направя едно професионално ревю на Хайзенберг 210 HdoubleD, че още ги нямам тия слушалки, ама главата ми се наду от тях :)).

@дедо, ако много напиняш да чуеш как пеят, мога да намина петък към офиса. Подробности от твоя и после от моя стрна - в някво ПМ (примерно).

 

 

WOOX: ДА!

Пиши после, може да си ги мерим :D

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Накой може ли да ми даде кординатите на фирмата, на която могат да се правят проъчки примерно от http://www.amazon.co.uk/ с техния адрес в Лондон и след това те ти го доставят до България? Помня, че преди време май бая хора от форума я ползваха.

Link to comment
Share on other sites

От блока обмислят да правят сменя на дограмата на стълбището. Така са решили, тяхна работа. Предложете читави фирми за ал. дограма, които да ми направят оферти, но ще трябва да е с договор, гаранции и т.н. Да ги викна да знам за какво става дума, че да решаваме какво ще правим.

Link to comment
Share on other sites

В другия раздел има тема и е обсъждано надълго и нашироко. И от София също може да се поръча без проблеми, ако местния избор не те устройва.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

То вярно че имаше и такъв раздел :) - аз като съм го затворил и ми седи най-долу даже не се сещам, че го има :) Сега ще разгледам

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...