Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Пускаш си таск менаджер с всички процеси. Гледаш дали освен тия дето ти правят проблем няма и някой друг със странни имена. Записваш си името на файловете, пускаш компютъра в сейфмод - търсиш къде са тези файлове на диска - триеш ги. Отваряш regedit и претърсваш за имената на файловете и триеш де що има записи за тях. Отделно проверяваш Run/ RunOnce папките в регистрите за странни процеси. Хубаво е да имаш втори комп под ръка с интернет да проверяваш имената на ехе-тата, че доста нормални и безобидни са с баси и имената. Ако нещо не го намира - значи е нещо за махане :) И ако вече не стане - преинсталиране :)

Може и през msconfig да прегелдаш за станни стартиращи се процеси и да провериш и тях дали са читави или да ги махнеш

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Точно през msconfig ги виждам, но като ги спра, те се възстановяват.

Честно казано в момента ми е по-важно да подкарам мрежата, иначе този с нета, може да го преинсталирам. Една Седмица се качва за 20мин, още толкова за драйвъри и толкова за сертификати. Всичкото инфо го има на бекъп, тоест мога да бастисам целия хард и да го възстановя от преносимия след това.

Link to comment
Share on other sites

Е ясно, че се пускат - има нещо което ги следи, затова ти казах 1: да провериш за вскакви странни ехе-та в TaskManager и 2 Да правиш тези работи в SafeMode

Link to comment
Share on other sites

Ако ти се възстановяват процесите, значи имаш рууткит. Той никъде няма да излезе, но е много вероятно да се стартира като сървис.

Link to comment
Share on other sites

Как да видя кои портове са запушени? Или как да отворя абсолютно всички портове? Продължавам да имам проблем с този компютър...

Link to comment
Share on other sites

Порт се отваря ако има програма която да "слуша" на него. От там нататък може да бъде филтриран от firewall–а

netstat -na | find "LISTENING" Ще ти покаже отворените в момента портове

След като успяваш да се connect–неш с друг компютър то едва ли проблема ти е в порт или сървис. Дай някакви скрийншоти да видим за какво точно става въпрос и какви точно са грешките. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

След 2 мин. ще дам скрийншот. Само да добавя. Както се кънектвам към другото място /PC/, след 10мин. съм дискънектнат и не го виждам... Бахти спуукито...

untitled3.jpg

http://s29.postimg.org/4t4ttbgbr/untitled1.jpg

http://s8.postimg.org/7etr2a079/untitled2.jpg

http://s16.postimg.org/cdzjo9t1x/untitled3.jpg

 

Грешката е на добавената снимка, която се вижда. На другите шотове се вижда цялата мрежа. Добавям A-111, който е видим известно време и може да се работи. В един момент става видим само А-5, незнайно защо. Цялата история е да се добави DNS-325, който се вижда, но не може да се свърже. При опит да се свърже, OK става неактивен, а при Properties дава тази грешка. Всички друго машини от мрежата могат да добавят и трият всичко от тези истории, без никакъв проблем.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Да коригирам само @ARPAnet, че под Windows e netstat -an |findstr "LISTEN"
@Lucky Luciano И според мен някой сървис ти е спрян.Какво става като набиеш директно в Explorer-a \\192.168.1.100 или както е ИП-то на DNS-325?
 
Някой да е работил с splashtop ПС-ПС?Искам да гледам видео от друго ПС, но през ремоут десктоп-а ми насича, а много хвалят splashtop за 3D.
Инсталирах сървърната част на едното ПС, клиентската на другото, но като се кънектна, мога само да гледам какво прави отсрещната страна.Опцията да цъкам аз не работи.
Търсих да видя данеби да е защото ползвам "персонал" версията, но никъде не намерих информация да има лимит само за стрийминг.

ЕДИТ:

Безкрайни бладарности на колегата ARPAnet. Накрая цялата одисея приключи и то по най-лесния начин! Проблемът явно е в Бозата и е незнайно какъв. По IP се виждат и се добявят, но така и не се сетих за това...

 

Що на него бе, нали аз дадох идеята :D

Може да ги добавиш и с команда от ДОС промпа - net use .Може да направиш и един .бат файл, който да рънеш в стартъп-а на Уйндос-а и в него да net use-ваш всички споделени ресурси.Ае може мн неща да се измислят ;)

 

Ако не ти се виждат по име, значи проблема може да е в NetBIOS-a.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Безкрайни бладарности на колегата ARPAnet. Накрая цялата одисея приключи и то по най-лесния начин! Проблемът явно е в Бозата и е незнайно какъв. По IP се виждат и се добявят, но така и не се сетих за това...

Link to comment
Share on other sites

Такам... открих, че ми трябва шумоизолация... гледам навсякъде хвалят K-Flex имайки предвид, че е евтинка... някой с включване дали е подходяща и кой вид точно, че като гледам са бая. Трябва ми 2 автомобилни врати да изолирам, че подрънкват :D :D :D

K-Flex 6 или 8мм, но задължително самозалепващ и с алуминиево-текстилно покритие!

 

П.п. Бамааму, сефте чувам някой да определя кафлекса като.... еФтинко :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ми спрямо дайнамат... и също така установих, че всъщност не ми трябва звуко, а виброизолация. Защото специфична вибрация на вратата ми прави шума ама доколкото видях тоя материал е пак решението.

 

http://www.lhprotrade.com/viewpr.php?w=10

______________________

Таз хава ще да я има из разни практикери/бриколажи и т.н. нали?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Миии, нямам пари за друга която да изпълнява същите неща и да е по-хубава от тази.

 

И още един въпрос имам , защо подяволите постоянно попадам на "битумна" незнамсикакво като търся за изолации? Предполагам тва не е за предпочитане, нали?

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми се върти нещо в главата за вибро и шумоизолация, но искам да не е марка и производител точно в тази насока, защото цената скача десеторно.

За виброизолация мисля да ползвам асфалтова хартия за покриви, а за шумоизолация фибранова подложка за паркет, цените са им 5-10 пъти по-евтини от конкретните за тази цел :).

Link to comment
Share on other sites

Писал съм в темата за автомобили какво съм правил. Битумна лента съм слагал вътре и вънка по ламарината на самата врата. Звукоизолация съм лепил след това върху лентата. Лентата обира трептенията и резонанса по лмарината - задължителна е. Самозалепващата гума тип кфлекс, динамат, стп и други има само в Маркита в магазинчето за первази и паркет. Води се микропореста гума със затворена структура, самозалепваща е с фолио, има и различни размери и не е скъпа. След малко като се приберя ще видя цената точно колко съм е купувал преди година. Резултат има.

Link to comment
Share on other sites

Аз подразбрах, че младежа търси нещо по-бюджетно.

Тя битумната е на асфалтова основа, за микропорестата гума ми стана интересно какви пари е в маркитата защото е скъп магазин и с каква структура е.

А иначе подложките за паркет направени от фибран, фибрана като материал е с плътна структура и на 90% същите фукции като микропорестата гума, но разбира се 10 пъти по-евтин и то средно дебелия 10мм, който обърнат в микропореста гума....

Скоро ли прави по колата си, можеш ли да ориентираш с цена.

Можеш ли да дадеш линк към темата.

Link to comment
Share on other sites

Ми спрямо дайнамат... и също така установих, че всъщност не ми трябва звуко, а виброизолация. Защото специфична вибрация на вратата ми прави шума ама доколкото видях тоя материал е пак решението.

 

http://www.lhprotrade.com/viewpr.php?w=10

______________________

 

Таз хава ще да я има из разни практикери/бриколажи и т.н. нали?

Едва ли точно там ще го намериш това ама нейсе. Понеже ти трябва съвсем мъничко бих ти препоръчал да отскочиш до Атаро, те също я предлагат. Ако обаче ти трябват стотина и нагоре квадрати, свиркай :)

 

А иначе подложките за паркет направени от фибран, фибрана като материал е с плътна структура и на 90% същите фукции като микропорестата гума, но разбира се 10 пъти по-евтин и то средно дебелия 10мм, който обърнат в микропореста гума....

Скоро ли прави по колата си, можеш ли да ориентираш с цена.

Можеш ли да дадеш линк към темата.

Ъъъ, Браво!

Как успя да сравниш качествено и ценово два материала, които като приложение нямат нищо общо?

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Гадо, за две врати на купе говорим 3кв м макс. Значи ако разбирам правилно си купувам от тва битумното, лепя и после върху него кфлекс. Аз даже нз дали и двете ще трябват ама ще го направя поне като хората. А целта не ми е по-добър звук, а да спра вибрация на едната врата само.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ, Браво!

Как успя да сравниш качествено и ценово два материала, които като приложение нямат нищо общо?

 Ъъ и какво от това, че като приложение нямат нищо общо.

Преди години Терем изнесоха едни редуктори за трактори дето ставали за танк и какво. като става защо не :)

 

Гадо, за две врати на купе говорим 3кв м макс. Значи ако разбирам правилно си купувам от тва битумното, лепя и после върху него кфлекс. Аз даже нз дали и двете ще трябват ама ще го направя поне като хората. А целта не ми е по-добър звук, а да спра вибрация на едната врата само.

Може да ти дрънчат машинките за стъклото и кората на врата въпреки че изглеждат стегнати. Притегни всички възли и натъпчи кората от вътрешната страна със шумоизолация за паркета така, че изолацията да присика кората.

Link to comment
Share on other sites

Спокойно аз съм проверил и натегнал всичко, корите са свалени и залепени всички монтажи на ново с ново лепилце и преди това повърхностите са почистени, всички щипки са нови и с подложена гумичка между тях и кората. ;)

Ел стъклата също са проверени и грам няма шум от тях.

 

На самите врати ламарината им външната дрънчи, само като допреш ръка - без да натискаш или нещо - веднага обира вибрацията и спира всякакво тракане,тропане и т.н.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Значи битумната лента ще ти е от полза. Можеш да минеш без кфлекса, защото той няма качества да обира вибрации. Ако си разколачил всичко, ще видиш, че от вътрешната страна на ламарината трябва да имаш некав подобен матрял, голям колкото педя залепен в средата. Няма кола която да го няма това нещо. Идеята е, че е прекалено малко :)

Битумна лента вземах преди година от Бриколаж с размер 40мм широчина и 10 метра дължина, като ми стигна за 2 врати и половина. Цена 35лв.Сега ако трябва да го правя това ще го мина и втори път. Въпреки това резултата е виден, вратата се затваря като хладилник.

Изглежда така: Долу лъскавото руло.

 

12-11-12_01-41_82505.jpg

 

До колкото за микропорестата гума от Маркита съм я купувал 1м на 1.50 с дебелена 8мм или 10мм, не помня  за 18 лв.

В твоя случей може да минеш и без нея.

Иначе тя изглежда така:

 

019039148.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...