Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Днес реших да чуя двойния му албум - има яки резачки и като цяло ми допадна ; неприятно впечатление ми направиха абсурдните нива на RMS-а, които макар и да оправдавам отчасти предвид стила на тази музика, все пак си мисля, че е доста прекалено да го надуеш до -7dB. :online2long:

 

Какво е RMS?

Link to comment
Share on other sites

С татуировките ли? :))

Тц, още не съм се пристрашил за такива работи. Имам идея за конкретни 2 портретни татуировки, които имат смисъл за мен. така наречените Memorial tattoos. 

Link to comment
Share on other sites

Какво е RMS?

 

Може да го разбереш примерно от тук, но ако не ти се чете - най-общо казано това е "средното ниво". Ако забележиш на скрийншота ми има 2 нива - peak и RMS и докато първото няма как да бъде повече от 0dB, то с второто може да си играеш доста, но колкото повече го помпаш, толкова по-малко динамични нюанси оставяш. Виждал съм да помпат по подобен класическа музика, което си е направо кощунство ; виж за денс музика и метъл няма кой знае какъв проблем, но все пак и там си има някакви граници, които е добре да не надхвърляш, защото когато мастерираш албум - винаги работиш със средните нива на отделните тракове.

Link to comment
Share on other sites

Ама ей ся ще си налея една мярка Столично Амбър (да се чете като кило, щото толкова ми събира халбата) и хич няма да се терзая повече за правилността на темата :))

Много е добро Амбър-а. Преди няколко дена за сефте я опитах и вече изпих няколко литра.
Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата... Дали е трудно да си хвана пилето под мишница и да се изместя на някои Вирджински острови и да стана рибар ☺️. Европа стана лайняна дупка с всички тия гнасни твари. Америка по подразбиране е дупка и тука също се трепят за щяло и нещяло. Ебаси, света изкука.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата... Дали е трудно да си хвана пилето под мишница и да се изместя на някои Вирджински острови и да стана рибар ☺️. Европа стана лайняна дупка с всички тия гнасни твари. Америка по подразбиране е дупка и тука също се трепят за щяло и нещяло. Ебаси, света изкука.

Драсни впечатления! Че и на мен взима да ми идва в повече на моменти и не знам в кой момент ще тегля една сочна и звучна на всичко и ще се забия в някое село да гледам патки и да копам градина...

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата... Дали е трудно да си хвана пилето под мишница и да се изместя на някои Вирджински острови и да стана рибар ☺️. Европа стана лайняна дупка с всички тия гнасни твари. Америка по подразбиране е дупка и тука също се трепят за щяло и нещяло. Ебаси, света изкука.

Ако реша някога са си грабна шапката и да изчезна от държавата...дестинацията е само една. Уругвай или Чили. 

Link to comment
Share on other sites

Ако реша някога са си грабна шапката и да изчезна от държавата...дестинацията е само една. Уругвай или Чили. 

 

Мен жена ми от години ме врънка да ходим да живеем в Уругвай, ама то сега напоследък и там малко се прецакаха нещата...

Link to comment
Share on other sites

Драсни впечатления! Че и на мен взима да ми идва в повече на моменти и не знам в кой момент ще тегля една сочна и звучна на всичко и ще се забия в някое село да гледам патки и да копам градина...

Аз не се шегувам. Сериозно гледам нещата как са по тия места там. Да му писне на човек на оная работа. Или си милионер, или си роб, заеби. Едно апартаментче за 100тина бона и само поминъка трябва да се измисли и си на море 368 дни в година

 

Румене, къде ти беше акъла с тая Асето Корса...не само, че я инсталирам ами и гледам цените на воланите...заеби

Link to comment
Share on other sites

Мен жена ми от години ме врънка да ходим да живеем в Уругвай, ама то сега напоследък и там малко се прецакаха нещата...

Май Уругвай не е много атрактивен заради: 1) липсата на кристална вода по плажовете заради многото наносите от реките и 2) абсолютната липса на планини. 

 

Иначе по-отношение на социална система и сигурност, Уругвай е най-вероятно на 1-во место из Южно-Американските държави. 

 

Като го гледам това видео се чудя на кой му е нужно да ходи чак там при положение, че Португалия може да ти предложи даже повече от това: 

Link to comment
Share on other sites

Стефчо 9 стотака е тръстмастъра в лв с педали, отделно трябва да боднеш и ръчната кутия, за да цъкаш дтм през 90'те и други дръти серии, не знам колко паре струва той. Другата щуротия е че има и VR поддръжка, феноменално е :)

Link to comment
Share on other sites

Стефчо 9 стотака е тръстмастъра в лв с педали, отделно трябва да боднеш и ръчната кутия, за да цъкаш дтм през 90'те и други дръти серии, не знам колко паре струва той. Другата щуротия е че има и VR поддръжка, феноменално е :)

Да ама на и7 процесор, 16ГБ рам и гтх960 ли е каква ми е видеокартата на компа(lenovo Y70 touch) - сече, та се не трае. Пусnал съм резолюцията 800 по 600 само и само да видя как върви и всичко, което е по видеото е изключено иначе няма каране. Та се отлага тая покупка. ОСвен това има опция за ф1 волан...ще я изтрия, че ще направя велика глупост...тъкмо изплатих всичко(музка, телефони)...остава ми сега тая глупост да извърша.

 

Или компа ми не е оптимизиран, или играта верно си иска 2 бона в зелено, за да играеш. От тая гледна точка - конзолите са безценни. Слагаш диск и тръгва и няма кракове, 4к резолюция на 55 инча - мед. Мани, мани

Link to comment
Share on other sites

...но някак си Уругвай никога не ни беше в плановете за посещение.

Както и да е... една бърза справка с тръсачките ..

 

Ти остави търсачките - по-важното е, че 90% от населението са бели...и още много други подобни плюсове... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако реша някога са си грабна шапката и да изчезна от държавата...дестинацията е само една. Уругвай или Чили.

Чили я. Благодарени на Чичо Аугусто, дето е уредил "разходка с хеликоптер" на достатъчно комунисти, сега там е прилично място.

Link to comment
Share on other sites

Чили я. Благодарени на Чичо Аугусто, дето е уредил "разходка с хеликоптер" на достатъчно комунисти, сега там е прилично място.

Мда,пак удобно пропускаш нещо-изобщо нямаше и да направи преврата,а после и да президентства ако не беше мощната подкрепа отгоре.Като казвам отгоре имам предвид не точно Всевишния,а едни приятелчета по на север в онази капиталистическа страна Ю Ес Ей.

Някои щрихи по финалното развитие на сагата Аугусто Пиночет:

Испанският съдия Балтасар Гарсон, наричан суперсъдията заради пристрастието му към процеси срещу властници, поиска екстрадицията на генерал Аугусто Пиночет и го обвини в “престъпления против човечеството, геноцид, мъчения, убийства и отвличане на повече от 3000 чужди граждани при режима му от 1973 до 1990 г”. Искане за екстрадиция предяви и Франция заради нахлуване на чилийската полиция във френското посолство в Сантяго и похищение на политически емигранти.

Мадлин Олбрайт реагира, като свенливо обяви, че в епохата на студената война САЩ били допускали “ужасни грешки, между които и подкрепата на режима на диктатора Пиночет”, но настоя той да бъде съден по чилийските закони в Сантяго. Премълча, че превратът беше организиран и изцяло финансиран от ЦРУ по указание на президента Никсън и държавния секретар Хенри Кисинджър. Не каза, че диктаторът в отплата върна национализираните рудници и медодобивни предприятия на американските “Анаконда” и “Копър майнинг”, даже им изплати и обезщетение за претърпени загуби.

 

Върви намери някой друг действащ диктатор сатрап и бачкай за него.Ще ти се удава.

Link to comment
Share on other sites

Върви намери някой друг действащ диктатор сатрап и бачкай за него.Ще ти се удава.

Няма, братче, всичките напоследък са дружки с комунистите.

 

Но виждам, че без да искаш пропускаш какво става с Чили след това. Погледни икономическите показатели преди и след управлението му. Показателите "преди" са подобни на тези на Венецуела в момента, а "след" не просто са изплували, ами и икономиката сериозно е заработила. САЩ може и да имат участие в преврата, но не и в събитията след това.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...