Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ако някой се чуди каква екскурзия да си направи на не типично място, препоръчвам Владивосток. Градът е разположен на границите с Китай, Япония и Северна Корея и въпреки, че е дълбоко на изток в Азия, градът е известен като Сан Франциско на Русия. Също така е в класацията на 10 най-красиви градове в света. Предполагам, че в момента е още по красив от колкото аз го помня.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ерата Кличко официално свърши. Кобрата ще бъде много бит от Джошуа. 12 години по-млад и здрав като канара. Уайлдър или Джошуа е въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Ерата Кличко официално свърши. Кобрата ще бъде много бит от Джошуа. 12 години по-млад и здрав като канара. Уайлдър или Джошуа е въпроса.

Няма да е много бит,5-6 рунда :-)Голям мач ...

Link to comment
Share on other sites

Градът е разположен на границите с Китай, Япония и Северна Корея.

Китай и Северна Корея хубаво, ама къде точно е тази граница с Япония, като най-близкия японски бряг е на има-няма 700 км? :)

Link to comment
Share on other sites

Ако някой се чуди каква екскурзия да си направи на не типично място, препоръчвам Владивосток. Градът е разположен на границите с Китай, Япония и Северна Корея и въпреки, че е дълбоко на изток в Азия, градът е известен като Сан Франциско на Русия. Също така е в класацията на 10 най-красиви градове в света. Предполагам, че в момента е още по красив от колкото аз го помня.

Доста е впечатляващ наистина :))

Истинско бижу.

Link to comment
Share on other sites

Ако ви се ходи на наистина впечатляващо место, бих ви преоръчал Алмати (бившата столица на Казакстанската република).

Има редовни директни полети през Истанбул и няма необходимост от виза. 

 

Link to comment
Share on other sites

Лекция на д-р Уолък: "УМРЕЛИТЕ ДОКТОРИ НЕ ЛЪЖАТ" или как лекуват животните с витамини и минерали, а на хората разбираш ли това не действало и трябват други лекарства.

 

Между другото на спортистите тук (дори тия, дето още са в спортното) за около 400 лв. им правят изследване на кръвта и им казват от какви точно добавки има нужда организмът за да е здрав и да работи на максимум възможности.

Link to comment
Share on other sites

Лекция на д-р Уолък: "УМРЕЛИТЕ ДОКТОРИ НЕ ЛЪЖАТ" или как лекуват животните с витамини и минерали, а на хората разбираш ли това не действало и трябват други лекарства.

 

Между другото на спортистите тук (дори тия, дето още са в спортното) за около 400 лв. им правят изследване на кръвта и им казват от какви точно добавки има нужда организмът за да е здрав и да работи на максимум възможности.

Бая сериозна дивотия е тази писаница ;)

Започнах да я чета и стигнах до момента с =>

Тези материали са придружени с прекрасни илюстрации, с които се слави това списание. Запомнил съм три от многото фотографии. На едната има жена на 136 години. Тя седи в кресло, пуши кубинска пура, пие водка и взема участие във вечеринка. Тя прекрасно се весели, без да е прикована на легло в старчески дом...

 

Продължих с четенето и съвсем малко по-късно се натъкнах пък на това...

 

Първо - трябва да избягвате опасностите, да не стъпвате на мини, т.е. да избягвате безСмиселените и безпричинни опасности. Разбира се , ако играете руска рулетка, пушите, пиете...

 

От тук на сетне тръгнах на диагонал и успях да мерна...

 

Второ - вие сте длъжни да правите само това, което ви носи полза.

Необходими са ви 90 хранителни добавки: 60 минерала, 16 витамина, 12 основни аминокиселини и протеиносъдържащи белтъци и 3 основни мастни киселини. Всичко 90 добавки към ежедневната диета, иначе ще развиете заболявания, свързани с техния дефицит.

 

Тук вече тотално спрях да чета и скролнах до долу за да видя на кой чудодеен пенкелер, претендиращ, че цери всичко от напукани пети и кърчан, та до преждевременната еякулация и мека пишка му правят реклама и... стигнах до... О, Чудо!

Но пък много се изкефих на това, как списувателят на няколко пъти с особена гордост изтъква, че е направил аутопсии на амнаесе хиляди живинки от разни зоологически градини. Опитах се да навържа все пак някаква логика корелирайки корменето на умрели живинки, случайните географски факти за дълголетници и онези - 90 хранителни добавки: 60 минерала, 16 витамина, 12 основни аминокиселини и протеиносъдържащи белтъци и 3 основни мастни киселини...

И най-близкото, което да наподобява логика нещо, беше подобно на това =>

 

И тъй като аз наистина не обичам да си оставям кончето в калта, особено, когато насреща си имам чукча писател. Взех, че се поинтересувах кой, аджеба, е този д-р Уолък.

Четох и в наши и в чужди сайтове. Натъкнах се и на малко данни относно методологията и начините му за провеждане на експерименти и картинката още повече забозя. Впрочем Тук нещата са описани съвсем разбираемо и на чист български език при това. И въпреки, че съм отявлен противник на фармацевтичната мафия и мръсните методи, с които си служи, няма как да съм по-съгласен с частта с критиките към него!

Link to comment
Share on other sites

И тъй като аз наистина не обичам да си оставям кончето в калта, особено, когато насреща си имам чукча писател. Взех, че се поинтересувах кой, аджеба, е този д-р Уолък.

Четох и в наши и в чужди сайтове. Натъкнах се и на малко данни относно методологията и начините му за провеждане на експерименти и картинката още повече забозя. Впрочем Тук нещата са описани съвсем разбираемо и на чист български език при това. И въпреки, че съм отявлен противник на фармацевтичната мафия и мръсните методи, с които си служи, няма как да съм по-съгласен с частта с критиките към него!

 

Не го знам кой е. Обаче относно едно нещо логиката сочи, че е прав. А именно, че на организма му трябват определени елементи (витамини, минерали, аминокиселини, etc.) за да изгражда всекидневно нови клетки в тялото и да поддържа различните процеси в него. Е, как без необходимото то ще работи добре и ще бъде здраво? Много ясно, че трябва балансиран прием на вещества.

 

Имам забележки единствено относно дозировката и произхода им. Не се взема кое както дойде (нито той твърди такова нещо) - има си неща, с които спокойно може да се прекалява, но има и такива, които трябва да са точното количество, не повече. Затова се правят изследвания и дозата се определя предварително. За произхода, според мен трябва да е естествени източници/храни или извлечени полезни вещества от тях без допълнителна преработка. Например, за разните масла това означава да са студенопресовани и нерафинирани, 100% естествен продукт. Може би това важи само за витамините впрочем, а минералите на хапчета да са ок (той се занимава с колоидни минерали, доколкото виждам, които са в такава форма, че попаднали в стомаха да се усвояват почни напълно).

 

Критиците не споменават и дума относно практиките при отглеждането и лекуването на животни с добавки. Защо? Струва ми се напълно нормално да го коментират. Ако нещо работи при бозайниците, ще е много вероятно да работи и при човека (както и обратното). Щом прескачат толкова основен въпрос, значи най-вероятно е твърде лесно за доказване, че написаното е истина, ама не им е удобна тази истина, та затова я игнорират и продължават с общи приказки в девета глуха. Та така.

Link to comment
Share on other sites

Еми крайно време беше  да почне да ходи :D

 

А който не налита на милфки нещо е сбъркан...  

 

 

Ти пък кога стана циганин, кога ти почерня задника? :)

Link to comment
Share on other sites

Бях на корейско барбекю. Месихме бира с някъв сладък алкохол... Умирам. Много ядене. Тия не спряха да носят. Че и си го готвихме ние. Сефте ги правя тия неща. Мисля да повторя.

Link to comment
Share on other sites

Ти пък кога стана циганин, кога ти почерня задника? :)

Ми сериозно от 1 година.Август месец свалих 5 кила. Режим направих ноември ама меко казано ми се еба майката. Стрес, недоспиване и тва беше резултата.

 

Едит: Задника ми е стегнато дупе :D

Link to comment
Share on other sites

Ми сериозно от 1 година.Август месец свалих 5 кила. Режим направих ноември ама меко казано ми се еба майката. Стрес, недоспиване и тва беше резултата.

 

Едит: Задника ми е стегнато дупе :D

Кептън рандъм изригна отново! Ти разбра ли изобщо какво ти каза Вокса?   :lol:

Link to comment
Share on other sites

Бях на корейско барбекю. Месихме бира с някъв сладък алкохол... Умирам. Много ядене. Тия не спряха да носят. Че и си го готвихме ние. Сефте ги правя тия неща. Мисля да повторя.

 

Завиждам! Скоро ще ходим в Лондон, задължително ще потърся такова място.

Link to comment
Share on other sites

Кептън рандъм изригна отново! Ти разбра ли изобщо какво ти каза Вокса?   :lol:

 

По-лошото е, че аз все още не разбирам неговите...а уж имам добро IQ... :moon:

Link to comment
Share on other sites

Кептън рандъм изригна отново! Ти разбра ли изобщо какво ти каза Вокса? :lol:

Ем случва се :) Но става въпрос за друго ;)

 

Пламене това е извълногическо мислене, там IQ-то не помага :D

Link to comment
Share on other sites

Да бе, няма лошо...ама слагай и по една легенда-обяснение към антилогичните постове, че да не ни пада много IQ-то от много мислене. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Завиждам! Скоро ще ходим в Лондон, задължително ще потърся такова място.

Значи ядохме два вида свинско, супа, от която познах ориза само и всичко друго беше безплатно. Около 6 или 7 неща, които са от сладко до пикантно и ти ги пълнят винаги. Месото си го готвиш, лучец, кисело зеле на скарата. Медец. Задължително пробвай. Бирата беше Sopa 624 мл за бутилка, а сладкия алкохол не го помня, но ще го търся да си го купя. Уникално и особено като се смеси с бирата. Ядох вчера около 7 вечерта, днеска е 8 и 30 сутринта. До обяд не искам да чуя за храна. Ще пукна. И това беше 63 долара за двама. Има места дето толкова се дава на човек без пиенето. Естествено.... Избягвам ги :)
Link to comment
Share on other sites

 

Не го знам кой е. Обаче относно едно нещо логиката сочи, че е прав. А именно, че на организма му трябват определени елементи (витамини, минерали, аминокиселини, etc.) за да изгражда всекидневно нови клетки в тялото и да поддържа различните процеси в него. Е, как без необходимото то ще работи добре и ще бъде здраво? Много ясно, че трябва балансиран прием на вещества.

 

Имам забележки единствено относно дозировката и произхода им. Не се взема кое както дойде (нито той твърди такова нещо) - има си неща, с които спокойно може да се прекалява, но има и такива, които трябва да са точното количество, не повече. Затова се правят изследвания и дозата се определя предварително. За произхода, според мен трябва да е естествени източници/храни или извлечени полезни вещества от тях без допълнителна преработка. Например, за разните масла това означава да са студенопресовани и нерафинирани, 100% естествен продукт. Може би това важи само за витамините впрочем, а минералите на хапчета да са ок (той се занимава с колоидни минерали, доколкото виждам, които са в такава форма, че попаднали в стомаха да се усвояват почни напълно).

 

Критиците не споменават и дума относно практиките при отглеждането и лекуването на животни с добавки. Защо? Струва ми се напълно нормално да го коментират. Ако нещо работи при бозайниците, ще е много вероятно да работи и при човека (както и обратното). Щом прескачат толкова основен въпрос, значи най-вероятно е твърде лесно за доказване, че написаното е истина, ама не им е удобна тази истина, та затова я игнорират и продължават с общи приказки в девета глуха. Та така.

За правилното хранене, ок (той това обаче не го споменава) За конските (защото той така препоръчва) дози минерали и витамини.... Явно този човек, въпреки претенциите си за Д-р, не е чел или чул най-великата сентенция на Филип Ауреол Теофраст Бомбаст фон Хохенхайм (последният да затвори вратата) „Всичко е отрова, всичко е лекарство, едното и другото се определя от дозата”.

Колкото до добичетата отглеждани в изкуствена среда и това, че каквото работело при тях, би трябвало да работи и при нас... Нали се сещаш, че нас хората не ни развъждат с идеята след осем месеца до три години да ни теглят ножа заради мръвката? И също така не ни развъждат в една затворена, почти стерилна и безстресова среда, с цел някой да се снима пред клетките ни?  Предполагам, че започваш да стопляш на къде те бутам?

 

Само ще те светна, че родът ми и по двете линии е дълголетнишки. Пра-пра дядо ми е починал на 103. Синът му, пра дядо ми, когото добре помня, почина на 105, съвсем кротко и в съня си и без да е боледувал от нищо. А е човек живял изключително труден живот, тежко раняван в балканската война и после работил като миньор във въглищна мина. Със сигурност никога не си е взимал дневната доза по предписанието на онзи псевдо доктор. Неговият син,  дядо ми, човек цял живот ял безобразно люто, мазно и ужасно солено (такъв си му беше тертипа). С пробит бял дроб и липсващо ребро при Драва. В последствие работил във въглищна мина и като машинист на парен локомотив. А последните петнадесет години от трудовия си стаж е дишал катранено-киселинната емулсия в ТЕЦ Север. Тоест, той също никак не се е водил по онези предписания, си отиде на 98.

 

П.п. Ама ако онзи велик гений и визионер се беше родил някъде преди 1850-та и дедовците бяха прочели трудовете му, сигурно тези хора щяха да чукнат нейде по двесте-тристе лазарника...

Link to comment
Share on other sites

Никакъв визионер не е докторът - това, което е написал, се знае от хилядолетия. Просто напомня за някои забравени истини:

 

"Нека храната бъде вашето лекарство, а лекарството - вашата храна", Хипократ - Атина IV век пр.н.е.

"Спокойствие и силна храна" (силна храна в смисъл богата на нужните полезни вещества, каквато е била почти всяка преди съвременните методи на отглеждане и химическа и друга преработка)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Никакъв визионер не е докторът - това, което е написал, се знае от хилядолетия. Просто напомня за някои забравени истини:

 

 

Аха..., ок...

По-горе забравих да вметна, че всеки от тези ми трима предци е бил и заклет пушач ;)

За сметка на това обаче, всеки от тях, както и повечето от техните предтечи (до около 650 години назад във времето, понеже до толкова е проследен бащиният ми род) всекидневно са си набавяли ресвератрол. Имам ясни спомени, как пра дядо закусваше или попара с червено вино или запържена попара, прокарана с чаша червено вино, а на вечеря задължително пиеше по още 250-300 грама от него. Неговият по-малък брат, който почина на 107, имаше същите навици. Дядо в съзнателния ми живот не съм го виждал сутрин да приема вино по какъвто и да било начин, но вечер си му беше закон да направи между 250 и 500 грама. А той също си отиде здрав и с акъла си (всъщност нямам спомен и да е кихнал някога през живота си).

Link to comment
Share on other sites

Точно това е разковничето - лютото дезинфекцира, солта (каменна, непречистена) дава нужните минерали, естествените мазнини /и животинските/ са много полезни (вместо маргарини или рафиниране), истинско домашно вино без обработка и нормален тютюн, а не сегашните химически цигарени смески, също са ок. Това е реалният пример на дълголетниците и в статията е казано да се следва именно техния lifestyle :)):

 

От хиляда години, ние знаем, че за да се предотврати образуването на камъни в бъбреците при домашните животни, трябва да им се дава повече калций, магнезий и бор. Но биковете, овните, млекодайните животни имат такава анатомия, че когато се разболеят от тази болест, те просто умират. Когато при нас се появят камъни в бъбреците, от болка ни се иска да умрем. Ние знаем как да предотвратим това заболяване. Вие трябваше да получите писмо от Вашият доктор още през 1993г., и в него е трябвало да се каже, че калция намалява риска от камъни в бъбреците. Бяха изучени около 40 000 пациента, разделени на 5 категории. В групата, получаваща най-голямо количество калций, никой нямаше камъни в бъбреците. Помните ли, говорих Ви, че лекарите доживяват до 58 години, а ние с Вас до 75,5 год. И така, групата професионалисти, които Ви казват как да живеете и Ви уверяват, че не трябва да употребявате сол, кофеин, да не ядете краве масло, а маргарин, да не правите всякакви глупости, умират на 58 год., в същото време, когато хората на 120-140 год., поставят късче каменна сол в чашата с чай, а изпиват по 40 чашки на ден, т.е. употребяват по 40 парченца сол на ден, готвят с краве масло вместо със зехтин и живеят до 120 години. Така, че на кого ще повярвате, на този, който живее 120 год. или на този, който доживява до 58? Изборът е Ваш.

 

 

Link to comment
Share on other sites

За бременни жени и деца, имащи ниски стойности на желязото, лекарите най-често препоръчват по-честа консумация на спанак, магданоз, коприва, лапад, киселец.

Желязото от животински източници се усвоява много по-добре от организма! 

 

Ерата Кличко официално свърши. Кобрата ще бъде много бит от Джошуа. 12 години по-млад и здрав като канара. Уайлдър или Джошуа е въпроса.

С Кобрата няма кой да се занимава от двамата :) Джошуа ще оваканти Европейската си титла и Кобрата ще се бие с някой друг от съответната ранглиста за нея. Много силен мач, такъв не бях гледал от много години!

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...