Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Точно това е разковничето - лютото дезинфекцира, солта (каменна, непречистена) дава нужните минерали, естествените мазнини /и животинските/ са много полезни (вместо маргарини или рафиниране), истинско домашно вино без обработка и нормален тютюн, а не сегашните химически цигарени смески, също са ок. Това е реалният пример на дълголетниците и в статията е казано да се следва именно техния lifestyle :)):

Ей!

Ама си хлъзгав като калифорнийски червей, мама му! Само на мен ли ми направи впечатление колко далеч от догмата на гуруто си се отплесна или и ти се усещаш, но към момента ти отърва да се правиш на завеян!? Имай предвид, че този похват отдавна вече е изтъркан от тукашния Кръстник и вече не лови дикиш ;)

 

Гадо МаКлауд :)

Майтап няма, ама мисля с Пламен, кога тоя наистина вече пропие бира, да седим и да гледаме сеира на пра-пра внуците ви... Ама ще се държа съвсем уважително тогава с него, щото аз къде, пък той, ехее...

Link to comment
Share on other sites

Ей! Ама си хлъзгав като калифорнийски червей, мама му!

 

Майтап няма, ама мисля с Пламен, кога тоя наистина вече пропие бира, да седим и да гледаме сеира на пра-пра внуците ви... Ама ще се държа съвсем уважително тогава с него, щото аз къде, пък той, ехее...

 

По първото - във форума имаме и по-хлъзгав от него ; по второто - все още се опитвам да пропия бира по метода проба-грешка.

Link to comment
Share on other sites

Пропуска много важен момент - IT център не се става само с локални таланти.

Трябва да можеш да привличаш такива и от други държави, докато не гониш собствените.

 

Щатите са перфектен пример за това - силно зависят от импорта на мозъци, ИТ компаниите от години натискат за по-високи квоти, по-лесни визи и т.н.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ей!

Ама си хлъзгав като калифорнийски червей, мама му! Само на мен ли ми направи впечатление колко далеч от догмата на гуруто си се отплесна или и ти се усещаш, но към момента ти отърва да се правиш на завеян!? Имай предвид, че този похват отдавна вече е изтъркан от тукашния Кръстник и вече не лови дикиш ;)

 

Ама четеш по диагонал и непълно всички дадени материали /щот' сигурно са ти много като страници :closedeyes: /. По принцип, ако ме интересува една книга, за ден съм я минал и мога да дискутирам професионално в детайли дори и да е сложна материята. После не се оплаквай, като се налага да излизам със странични (според теб) доводи - съвпадат по същество с написаното от доктора, ама трябва пълно запознаване и осмисляне на идеите му. Които не са нищо ново, а са взаимствани от вековните познания на различни народи, въплътени в обичаите и начина им на живот, преди цивилизацията да се намеси и да почне да пренебрегва Природата... тоест при-родата, при-роднините, сред-семейството, у-прадедите /да направя една филологическа вметка относно произхода и значението на некои важни думи в българския език... /.

Link to comment
Share on other sites

Гениална статия! Трябвало да има повече население, за да има повече програмисти. По същата логика мога да развия тема защо България не е център на поп музиката, например...

Проблемът не е нито в измислените изследвания за IQ, нито в разпрострелия се промишлен шпионаж, който съществува само в главата на автора. Проблемът е, че се опитва да бълва "начинаещи програмисти" от всякакви хора. Не му се получава и е фрустриран. Целта му, от всички по-интелигентни хора, да се създадат ИТ специалисти, е изначално грешна.

Не всеки може да бъде програмист и със сигурност не всеки трябва да бъде такъв. Тази тема мисля, че е дъвкана много пъти. Въпреки това, някои хора продължават да поддържат тезата, че всеки може да програмира, стига да иска. Трябва си известен талант, иначе максимумът, който може да бъде постигнат, е мъчителна посредственост. Аз много искам да мога да рисувам добре, но съм доста сигурен, че постиженията ми бледнеят пред пещерните рисунки на древните хора. Все пак на нацията са нужни и всякакви видове инженери и артисти, не само кодери.

Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми прави впечатление, че са супер малко фирмите, които са готови да инвестират в обучението на начинаещи програмисти. Всеки на пазара иска да наеме опитни и това за мен поражда парадокс. Няма кадри, но всеки иска да ползва готови кадри :)

Link to comment
Share on other sites

Няма кадри, но всеки иска да ползва готови кадри :)

То искането хубаво, ама готови ли са да плащат за това, което искат? Може ли да речем някой да ми направи оферта, на която поне лекинко да се замисля? Не, че съм се засилил де, просто ми стана любопитно. :lol:

Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми прави впечатление, че са супер малко фирмите, които са готови да инвестират в обучението на начинаещи програмисти. Всеки на пазара иска да наеме опитни и това за мен поражда парадокс. Няма кадри, но всеки иска да ползва готови кадри :)

Сложна и скъпа процедура е обучението на начинаещи, резултата е силно зависим и от желанието на обучаващият се да научи нещо. 

Имал съм колеги които и след година обучение, трейнинги и т.н се мотаха и не знаеха какво правят. В съпорта поне има какво да ги правиш такива докато се учат - работят на по-нисък левъл и поемат обемните но тъпи таскове.

При програмистите май е малко по-сложно да им намериш предназначение в началото. Даже си е рисковано, имам примерче с не толкова нови програмисти които брийчнаха цялото секюрити на един от продуктите ни, за да си улеснели задачата. За щастие ги хванах преди да релийзнат и то по съвсем случаен начин. 

 

@Godfather - може и да има такива, но вероятно ще трябва да се ожениш за фирмата :))

Link to comment
Share on other sites

Има някои, които плащат има и такива, които се циганят и за кафето... Ще цитирам "security Officer-a" в страта фирма, бивш полицай :D "Спирайте тия климатици, парите дето ще ги спестим от ток, ще ги изпием на тийм билдинга" Тва действие се развива посредата на зимата и в понеделник и вторник в офиса е кучи студ :D 

 

Селския манталитет има ли го, ясна е работата.

Link to comment
Share on other sites

От известно време се заглеждам в рекламните послания на еМАГ и разни други сайтове. Изобилстват изрази като "поглези се", "достави си невероятни изживявания", "потопи се", "наслади се" и т.н. Като става дума за черна, бяла техника и други прибори. От една страна си мисля "Що за идиотщина". От друга страна си мисля, че такива големи търговци със сигурност са провеждали обстойни проучвания на пазара и не биха използвали такъв език, ако нямат основания да считат, че ще свърши работа. Което е по-смущаващият вариант, защото показва, че хората са овце и се водят по крилати фрази и шарени картинки.

Link to comment
Share on other sites

Точно това е разковничето - лютото дезинфекцира,

Да бе, точно! И как точно го прави?

Link to comment
Share on other sites

Което е по-смущаващият вариант, защото показва, че хората са овце и се водят по крилати фрази и шарени картинки.

 

Това е отдавна известен факт, за който се знае даже отпреди измислянето на фейсбук (примерно). :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Една показателна снимка за автомобилния трафик в града.За бога,кога повечето ще зацепят,че колата е за междуселищно пътуване-още повече намаля приложението и за сравнително малки разстояния като в Пловдив и наскоро изградени велоалеи.

720585.jpg

Link to comment
Share on other sites

За бога,кога повечето ще зацепят,че колата е за междуселищно пътуване-още повече намаля приложението и за сравнително малки разстояния като в Пловдив и наскоро изградени велоалеи.

 

Навик - палиш колата сутрин и отиваш на работа, а след това пък трябва и да се върнеш. :) ...а и тая газова дето си сложил нали трябва някакси да си оправдае парите, щото ако не я караш често, каква е далаверата. :P

Link to comment
Share on other sites

Една показателна снимка за автомобилния трафик в града.За бога,кога повечето ще зацепят,че колата е за междуселищно пътуване-още повече намаля приложението и за сравнително малки разстояния като в Пловдив и наскоро изградени велоалеи.

720585.jpg

Ти сериозно ли с оплака от трафик

:)

Link to comment
Share on other sites

Една показателна снимка за автомобилния трафик в града.За бога,кога повечето ще зацепят,че колата е за междуселищно пътуване-още повече намаля приложението и за сравнително малки разстояния като в Пловдив и наскоро изградени велоалеи.

 

Иди поживей малко в София или някой по-голям град, да видиш що е трафик... Колко е трафика в Пловдив, когато дори в задръстванията за 30 минути с малко по-съобразително каране се прекосява целия град от край до край? Не е проблема в трафика, а че огромна част от участниците в движението са мега неадекватни!!!

Link to comment
Share on other sites

Иди поживей малко в София или някой по-голям град, да видиш що е трафик... Колко е трафика в Пловдив, когато дори в задръстванията за 30 минути с малко по-съобразително каране се прекосява целия град от край до край? Не е проблема в трафика, а че огромна част от участниците в движението са мега неадекватни!!!

30 минути... хъм...

До преди година, когато ми се налагаше редовно да пътувам до Брезовско шосе и съответно да се връщам в час пик. На връщане ми отнемаше между 30 минути до час само отсечката от малкото панаирно колело до тунела. А не е като да не карам и когато се изнервя здраво, да не се навирам като бакшиш ;)

Link to comment
Share on other sites

А на мен само отсечката от 500 метра по "Гладстон" (от светофарите на "Преслав" до светофарите на "Руски) ми отнема около 10 минути, да не говорим пък сега както е разкопан "Руски" за колко време се минава в час пик...

Link to comment
Share on other sites

30 минути... хъм...

До преди година, когато ми се налагаше редовно да пътувам до Брезовско шосе и съответно да се връщам в час пик. На връщане ми отнемаше между 30 минути до час само отсечката от малкото панаирно колело до тунела. А не е като да не карам и когато се изнервя здраво, да не се навирам като бакшиш ;)

Ами аз живея до Събота пазара, офиса ми е на Брезовско шосе, пътуването ми отнема средно 15 минути (вярно че пътувам към 2 и 30 следобед, но в последно време и тогава си има трафик)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...