Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Асето Корса е симулатор за пилоти, и по-сериозната игра, пистите са лазерно сканирани..

На Project CARS 2, пистите са направени с 3D мапинг и цяла топография, за да се хванат и най-малките бабуни и неравности, а следите на гумите остават по пистата след няколко обиколки, като наслояването им влияе на сцеплението на автомобила на това място. Също така, като вали дъжд се стича вода по склоновете и се събират локвички на определените места от пистата, където биха се събрали на истинската писта.

 

Това е за втората част обаче, която не е излезнала още. Както казах, не харесвам симулатори и не ги играя, та не знам в момента коя от двете е по-добра. Само съм гледал и чел. По-горното за втората част го беше обяснил главния разработчик в едно видео. :)

Link to comment
Share on other sites

Пробвах я Project Cars с g27-ца. Нещо не ме грабна. Dirt Rally си е истината.  Ама омръзва доста бързо, а настройките докато ги нагодиш е голяма играчка. 

Link to comment
Share on other sites

Project cars беше сред безплатните игри с Xbox Live преди няколко месеца, та я бях свалил и я рацъках, но не ми хареса особено. Не че е лоша играта, но при положение, че време за игра имам не повече от 1-2 часа седмично, като ми се цъка нещо с коли очаквам да си пусна играта и след 20сек. вече да карам, както е Forza-та, примерно. Просто не ми се занимава половината ми време да мине в настройки. Тази работа е за по-вманиачени хора с много свободно време :)

Link to comment
Share on other sites

Dirt Rally си е истината.  Ама омръзва доста бързо, а настройките докато ги нагодиш е голяма играчка.

 

Правиш ли разлика между писта и макадам...или между WRC и GT...примерно...само питам...

Link to comment
Share on other sites

В Асето има опция и за рали. Аз много зарибих формулата, сега ще излиза и 2017 и обмислям за по-голяма инвестиция за волан и педали, че ме сърбят пръстите, но кога точно ще узрея не е сигурно.

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=y1HQ0yR8UjM

 

https://www.youtube.com/watch?v=Vh_pNrnQjNo

 

На втория клип, гледайте пилота как бута скоростите с междинна газ :)

 

И този брутален сетъп

 

https://www.youtube.com/watch?v=TNIZg9vahrY

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fuck me.... Защо ги пусна тия клипове? Лош човек си. Аз купя ли волан - сбогом и без това малкото социален живот. Колко дни в игра съм загубил на RH 2004 И rFactor.

Пробвах я Project Cars с g27-ца. Нещо не ме грабна. Dirt Rally си е истината. Ама омръзва доста бързо, а настройките докато ги нагодиш е голяма играчка.

Това е готиното.

 

Който е играл RH 2004, сигурно помни и Kimster както и DON_CHEFO в челните места на findthelimit.com

:)

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че хич не обичам когато ме правят на ..

 

Само за протокола...пък и нали вече си имам 42 имейла, та си казах - може вчера просто да съм нямал късмет... :lol: ...и...нови 42 развъртания...с вчерашен резултат. :FU:

Link to comment
Share on other sites

Тия не приемат ли mailinator адреси... Аз от години не се занимавам да регистрирам като имам тая опция.

 

Между другото, относно храненето и здравето на зъбите - сега чета книгата "Cure Tooth Decay" на Ramiel Nagel. Силно препоръчителна ако искате да не ходите при зъболекарите или ако опрете до тях, поне да знаете какво да изисквате да правят/слагат като материали.

Link to comment
Share on other sites

Всичко приемат...щото са с техен софтуер за колелото. :P

 

А на тоя идеята е интересна...току що изтеглих книгата и ще й хвърля един поглед, макар че е почти 250 страници - дано не се окаже, че само идеята му е свежа, а вътре са някакви раздувки. ;)

Link to comment
Share on other sites

Разбрах макар и малко какво е да не ти върви кода и да стигнеш почти до чупене при положение, че синтаксиса е един и същ. При мен са формули де, благородение на помощта на Дедо. Две шибани клетка, едната форматирана като дженеръл, другата като текст. Докато забележа, че там е проблема ми изкарваше все false. Побърка ме. Щях да счупя нещо.

Link to comment
Share on other sites

Разбрах макар и малко какво е да не ти върви кода и да стигнеш почти до чупене при положение, че синтаксиса е един и същ. При мен са формули де, благородение на помощта на Дедо. Две шибани клетка, едната форматирана като дженеръл, другата като текст. Докато забележа, че там е проблема ми изкарваше все false. Побърка ме. Щях да счупя нещо.

 

Това се получава ако не почнеш от самото начало да систематизираш всичко. Аз обичам възможно най-много да си автоматизирам работата. Елиминира подобни проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Това се получава ако не почнеш от самото начало да систематизираш всичко. Аз обичам възможно най-много да си автоматизирам работата. Елиминира подобни проблеми.

Като сложим факта, че сефте тръгвам да правя подобни неща... Не подозирах, че такова нещо може да е проблем. Посочвам измежду масив от данни да ми изкара определено нещо, а в следващата клетка с If да даде описание на вече конкретно избраното в първата клетка. Сиреч утре със 7 май бяха кода ще се покажат всички стъпки(елементи и начин на формулиране на оферта) за покрив. Интересно се получи. Макар и на някои да им се струва примитивно. Нещо подобно трябва да измисля сега и с цените На материали и труд, разделени по дивизии. И накрая да променя формулите в Plan Swuift ама там ще ям големия кор. Всеки много знае, много съвети дава(а шефа само заповеди) обаче като им кажа - дайде идея за база. Мълчание. И това при все, че моята заплата е най-ниска с голяма разлика предполагам

Link to comment
Share on other sites

Чефо, ако знаеш коооолко добре те разбирам :) Колко пъти съм искал да си прехапя вените от яд, че нещо не става и накрая се окаже най-голямата възможна тъпотия... Само гледай да не ти стане интересно, че... си е болест - виж Деда ти, примерно :lol:

Link to comment
Share on other sites

Кажете някакви фирми, където не гледат диплома и биография, а дават тест за проверка на реалните знания и заложби? Бях в енигма за поддръжка на клиенти, на практическата и техническата част съм се справил по-добре от много други, но на литературната съм написал твърде кратък преразказ и заради това повече няма да ме търсят. Търся нещо подобно, но не обичам да кандидатствам прoизволно на разни обяви, които нищо не разкриват. Искам мнение от първа ръка.

Link to comment
Share on other sites

Чефо, ако знаеш коооолко добре те разбирам :) Колко пъти съм искал да си прехапя вените от яд, че нещо не става и накрая се окаже най-голямата възможна тъпотия... Само гледай да не ти стане интересно, че... си е болест - виж Деда ти, примерно :lol:

интересно си е. Дедо ми каза името на функцията. За това съм много благодарен. Другото го търсих да чета как да се направи.
Link to comment
Share on other sites

Викаш друго си е като знаеш откъде да почнеш :)

 

ПС: Има игра за PS3 - нещо като стария Tie Fighter или X-Wing. Искам нещо по-така в космоса, а не ултра-реалистичен самолет от втората световна...

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината Tie Fighter си беше доста сложен симулатор. С много възможности. Може да хвърлиш едно око на Elite:Dangerous, ама... не е никак прост. И е малко тегавичък за без джойстик.

Link to comment
Share on other sites

Викаш друго си е като знаеш откъде да почнеш :)

 

ПС: Има игра за PS3 - нещо като стария Tie Fighter или X-Wing. Искам нещо по-така в космоса, а не ултра-реалистичен самолет от втората световна...

 

Няма такава игра. Най-близкото до космически симулатор е Starhawk.

 

В интерес на истината Tie Fighter си беше доста сложен симулатор. С много възможности. Може да хвърлиш едно око на Elite:Dangerous, ама... не е никак прост. И е малко тегавичък за без джойстик.

Elite Dangerous е само за PC

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...