Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Не ти разбирам аргументите вече, наистина. Първо се оплаквахте, че конзолите развалили качеството на игрите. Сега ми казваш, как имало много сложни игри, които нямало как да се играят на конзола.

 

Какво точно искаш да кажеш в този спор?

Какъв спор? Аз не споря с теб. А не го правя, понеже мога да разбера гледната ти точка (което изобщо не означава, че я приемам), но ти моята, не. И съответно, като един средно интелигентен човек изобщо не намирам смисъл да споря с теб.

И да... игрите в последните години забозяха чувствително от към динамика и тръпка (щото, нали... Трябва да могат да се цъкат само с по двата пръста на всяка ръка), но пък станаха доста по-напудрени и ресурсоемки, когато са за ПЦ. И като казвам забозяха, Фолаут 4, култово за мен заглавие, го изиграх до край само и единствено в името на добрите ми спомени. А Мас ефект-а, след пародийната тройка, изобщо и не мисля да го поглеждам вече, пък ако ще да излезнат и сто нови части и дори да са съвсем безплатни. Далечният крясък... Същата работа. Нищо общо с недостижимата двойка, ако и да стана доста шарен и красив. Хало... Дори и фенбойщината ми не може да ме подтикне да се поинтересувам кое поредно издание е излязло...

А това, което искам да ти кажа със споменаването на, ъъъ... сложните за четирипръстите `геймъри` игри, е че ако заглавия като SC, LoL и CS започнат да се издават за конзоли, то... Няма как и те също да не се превърнат в съвсем бледи подобия на себе си.

Капиш?

Или трябва да загубя време и за още един, вероятно безполезен пост, в опит да ти обясня за какво ти говоря?

 

Играл си Фифа на пас, пас, удар. Ела да играеш като мен. Финтове, залъгващи удари, въртящи топки, прехвършящи топки. Това с въртенето и падащия лист още не мога да го усъвършенствам.

 

И аз съм играл Фифа на компютъра и на Плейстейшъна. На второто е много по-гот.

Не знам, Стефчо, нямам ясни спомени как съм я играл, понеже твърде бързо ми стана скучновата.

Но при всички случаи клавиатурата ти дава много повече възможности и комбинации.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ако сега от Сони позволят пс3 и пс 4 да играят онлайн и ще станат златни

Какъв спор? Аз не споря с теб. А не го правя, понеже мога да разбера гледната ти точка (което изобщо не означава, че я приемам), но ти моята, не. И съответно, като един средно интелигентен човек изобщо не намирам смисъл да споря с теб.

И да... игрите в последните години забозяха чувствително от към динамика и тръпка (щото, нали... Трябва да могат да се цъкат само с по двата пръста на всяка ръка), но пък станаха доста по-напудрени и ресурсоемки, когато са за ПЦ. И като казвам забозяха, Фолаут 4, култово за мен заглавие, го изиграх до край само и единствено в името на добрите ми спомени. А Мас ефект-а, след пародийната тройка, изобщо и не мисля да го поглеждам вече, пък ако ще да излезнат и сто нови части и дори да са съвсем безплатни. Далечният крясък... Същата работа. Нищо общо с недостижимата двойка, ако и да стана доста шарен и красив. Хало... Дори и фенбойщината ми не може да ме подтикне да се поинтересувам кое поредно издание е излязло...

А това, което искам да ти кажа със споменаването на, ъъъ... сложните за четирипръстите `геймъри` игри, е че ако заглавия като SC, LoL и CS започнат да се издават за конзоли, то... Няма как и те също да не се превърнат в съвсем бледи подобия на себе си.

Капиш?

Или трябва да загубя време и за още един, вероятно безполезен пост, в опит да ти обясня за какво ти говоря?

 

Не знам, Стефчо, нямам ясни спомени как съм я играл, понеже твърде бързо ми стана скучновата.

Но при всички случаи клавиатурата ти дава много повече възможности и комбинации.

на шутъри - съгласен съм. Фифа с клавиатура вс Фифа като мен с джойстика - няма как да спечелиш тоя спор. Аз само кутретата не използвам като играя дето се вика.

 

Ако не ползваш 4те бутона зад джойстика - не играеш нищо. Всички комбинации са с тях. После идва десния аналог - финтове, но те са пак ще комбинация. После идват задните бутони в комбинация с предните и то поне по 2. Интересно е. Бях стигнал до ниво да бия World Class редовно. Сега вече не мога защото играя рядко. Шутърите съм ги спрял от около 10угодини.

Link to comment
Share on other sites

Гадо, за фар край 2 съм незнамсиколко процента съгласен...уникалната игра е. Номер три е тоталната издънка...четворката става, макар, че на моменти е адски досадна...особено тая измишльотина с бързото пътуване...макар че и тя върши работа понякога...

Не знам, като цяло последните игри за ПЦ, особено продълженията на разни култоваци са големи злета, но всичко е въпрос на търсене...какво искат фенбойчетата...

Link to comment
Share on other sites

 

Общо взето каквото и аз имах да кажа. Бих добавил и Skyrim - да, атмосферата е страхотна, но контрола е... опро(па)стен. Половината от менютата трябва да навигирам, за да стигна до желаното. Имам 101 клавиша на шибаната клавиатура, но ползвам я има 10 я не. Не мога да си hotkey-на нещо за destruction магии например, щото имам всичко на всичко осем hotkey-a за магии, оръжия, храна, викове, питиета и т.н. За да стигна то определения тип магии - трябва да влезна в общото меню на магиите и крясъците и да навигирам до желания тип. Това - с инсталирани няколко адона, vanilla skyrim UI е меко казано нетърпим. Това ако не е Console port па на! 

Link to comment
Share on other sites

Конзолите все още имат плюса на по-ниската цена.

След доста смятане и мислене си купих първата конзола през живота ми - пс 4 про. В крайна сметка за парите му не мога да си купя видео(1060) + процесор (i5) дори.

А да сглобя гейм PC което да ми стои до ТВ-то и да го пускам по 2-3 пъти в седмицата за по час -

не си струва.

Човек фен ли е на гейминга, то правилната платформа е PC, няма спор тук, геймпадите дори на пс4 спокойно се ползват на PC. Всичко друго е въпрос на финансови интереси.

Link to comment
Share on other sites

И да... игрите в последните години забозяха чувствително от към динамика и тръпка (щото, нали... Трябва да могат да се цъкат само с по двата пръста на всяка ръка), но пък станаха доста по-напудрени и ресурсоемки, когато са за ПЦ. И като казвам забозяха, Фолаут 4, култово за мен заглавие, го изиграх до край само и единствено в името на добрите ми спомени. А Мас ефект-а, след пародийната тройка, изобщо и не мисля да го поглеждам вече, пък ако ще да излезнат и сто нови части и дори да са съвсем безплатни. Далечният крясък... Същата работа. Нищо общо с недостижимата двойка, ако и да стана доста шарен и красив. Хало... Дори и фенбойщината ми не може да ме подтикне да се поинтересувам кое поредно издание е излязло...

А това, което искам да ти кажа със споменаването на, ъъъ... сложните за четирипръстите `геймъри` игри, е че ако заглавия като SC, LoL и CS започнат да се издават за конзоли, то... Няма как и те също да не се превърнат в съвсем бледи подобия на себе си.

Капиш?

Или трябва да загубя време и за още един, вероятно безполезен пост, в опит да ти обясня за какво ти говоря?

 

Не знам, Стефчо, нямам ясни спомени как съм я играл, понеже твърде бързо ми стана скучновата.

Но при всички случаи клавиатурата ти дава много повече възможности и комбинации.

 

Не, игрите не станаха гадни заради начина на управление, защото има и гадни игри, които са издадени първо или единствено за PC. Игрите станаха гадни и еднотипни, защото разработчиците спряха да се опитват и започнаха да правят едно и също нещо, за да вземат кинтите на играчите (Far Cry Primal, където дори са използвали същата карта като тази, от една от предните игри).

 

А каква е причината Fallout 4 да не ти хареса? Начина, по който се управлява персонажа? Защото тя реално си е FPS, та не съм сигурен за какви контроли говориш там. Крафтинг системата и навигацията може да са малко криви, защото са направени за геймпадове и никой не си е направил труда да ги преправи малко за мишка, но чия вина е това? Освен това, за PC има мод-ове, които оправят всичко това!

 

Mass Effect е игра, която ПЪРВО е издадена за Xbox, та ако 1 и 2 са ти харесали, значи са ти харесали портовете. 3-ката ще предположа, че не ти е харесала не заради контролите, тъй като са същите в основата си, a не ти е харесал я combat-а, я историята, я края, я някое друго от нещата, които разработчиците са променили позовавайки се на отзиви от геймърската аудитория.

 

Добре, и как контролите на Far Cry 3 и Far Cry 4 са по-различни от тези на Far Cry 1 и 2, които ги няма за конзола, че виниш конзолите за падението на игрите? Ми не са. Същите са. Просто разработчиците са решили да тръгнат в друга насока за цялостното изживяване на игрите, за да се впишат в моментните трендове. Far Cry 1 и 2 не са Open World, за разлика от 3 и 4. И за това не виждам как ще виниш конзолите.

 

Halo е ексклузив за конзола, защо я споменаваш изобщо? Има само една, която е ПОРТ от Xbox на PC. Някакси не ти помага това ако аргумента ти е, че управленията на игрите се правят по-елементарни заради ограничените възможности на геймпада.

 

Заглавия като SC, LoL (lol) и CS не се издават за конзоли, защото първите 2 просто няма как да се играят с геймпад, а третото най-малко е на Valve, които държат Steam и имат точно 0 интерес да пуснат играта си на конзола.

 

Може да погледнеш кои са най-високо рейтнатите игри в Metacritic за изминалите 3 месеца и 16 дни от началото на годината.

Дори ще те улесня като ти дам линк: http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/year/all/filtered?sort=desc

Виж топ 10. Има 1 игра за PC и тя е РИМЕЙК на конзолна игра излезнала преди 8 години.

Може да цъкнеш и ALL TIME горе, за да ти покаже всичките игри за всички времена и да видиш как първото ексклузивно PC заглавие е

на 20-то място - Half Life 2. (Да, виждам, че повечето се повтарят, различават се с по един пункт за различни платформи и т.н., но графиката показва обща представа.

 

Ако наистина конзолите бяха причината игрите в днешно време да са гадни, не би ли следвало конзолните игри също да са гадни, а не да са в горната част на класациите, като 1 от тях за 2017-та до сега (Legend of Zelda), e най-високо оценената игра на всички времена?

 

Пак ще кажа, че те разбирам какво се опитваш да ми кажеш и наистина съм съгласен, че игрите в последно време стават бози в по-голямата си част, но това не е причинено от конзолата като платформа и не е ли така положението с всяко едно нещо от което има прекалено много? По-скоро конзолата, с достъпността си и лесната употреба, прави игрите по-достъпни за по-голяма маса хора, с което от своя страна надува индустрията и разработчиците стават алчни.

 

И преди е имало игри, които не са стрували. Просто не са били толкова много, защото:

 

1. Игрите като цяло не са били толкова много.

2. Хората са ги правили за удоволствие, защото пазара не е бил толкова голям.

3. Разработката на игра не е струвала десетки милиони долари и не се е раководела от хора в костюми.

 

Относно клавишните комбинации, не знам как ги виждаш тия много повече копчета, но като натиснеш повече от 3, много често се получава Ghosting. Максимум 6 копчета и си до там.

И тоя Ghosting трябва да се предвиди като ограничение в разработката на играта, защото не всеки има no-ghosting клавиатура. Та на геймпада дори могат да се натискат ПОВЕЧЕ копчета едновременно, отколкото на клавиатурата, била тя и с 800, а не 101 клавиша.

Остават само стратегическите игри, които така или иначе ги няма за конзоли, защото е страшно неудобно да се играят. Също като FPS-ите, които според мен на конзола са за някакви мазохисти.

 

Бих добавил и Skyrim - да, атмосферата е страхотна, но контрола е... опро(па)стен. Половината от менютата трябва да навигирам, за да стигна до желаното. Имам 101 клавиша на шибаната клавиатура, но ползвам я има 10 я не. Не мога да си hotkey-на нещо за destruction магии например, щото имам всичко на всичко осем hotkey-a за магии, оръжия, храна, викове, питиета и т.н. За да стигна то определения тип магии - трябва да влезна в общото меню на магиите и крясъците и да навигирам до желания тип. Това - с инсталирани няколко адона, vanilla skyrim UI е меко казано нетърпим. Това ако не е Console port па на! 

Morrowind и Oblivion как са по-различни? Аз не отричам, че има лоши конзолни портове, но чак пък толкова да се хейтва нещо, без което далеч нямаше да има толкова много игри... Аз съм играл конзолен порт, при който дори не бяха сменени tooltip-овете в играта и си ги пишеше с A B X Y.

 

Всичко е до желание на разработчика, както вече казах, пък ти каквото искаш ми говори. И веднага ти давам пример. Diablo 3. Играе се като Diablo 2 на PC, но го има и за конзола с КОРЕННО различна система за управление. На няколко места дори прочетох, че за конзола е някакси по-лесно и приятно да се играе. Не знам как е на конзола - не съм го играл. Просто примера показва, че ако има желание от разработчика играта да се появи както трябва на PC и конзола едновременно - има и начин.

 

----------------------

 

Проблема не е в конзолите, или в управлението, или в каквото и да било.

 

И двамата споменавате като проблемни главно игри, правени от два developer-а.

Bathesda и Ubisoft. И двамата споменавате поредици, които в началото не са били гадни, но в последствие са се променили (Elder Scrolls, Far Cry, Fallout, Mass Effect).

 

Ако двама човека, имат един и същи тип оплакване към скорошните продължения на определени игри, разработени от 2-ма разработчици, каква е вероятността проблема да е в политиката на самите разработчици, а не в платформите, за които си издават игрите?

Може да добавите и EA към тоя списък заради унищожението на Call Of Duty, Dragon Age и Need For Speed.

 

Защо никой не се оплаква, че GTA става по-гадна и опростена заради конзолите? Някой да сте видяли някъде, да каже, че GTA 3: Vice City е по-добра от GTA IV или GTA V? Vice City е направена за компютър първоначално.

Ами няма и да видите някой да се оплаква, защото Rockstar си изпипват игрите и не бързат да ги пускат всяка година, за да събират парите на играчите. GTA V излезе преди 4 (!!!) години и още получава ново безплатно съдържание за GTA Online. Fallout 4 излезе 2015-та и вече е забравена от разработчика, като получава само пачове за бъгове, но за сметка на това се пускат DLC-та. Същото се отнася и за другите 3 поредици, като Far Cry 4 вече има неуспешно продължение!

 

Така че ако не ви кефи как Ubisoft и Bathesda си правят игрите, просто спрете да ги играете и играйте игри на нормални разработчици, които не са на Wall Street и им пука какви игри правят.

 

Не обвинявайте конзолите за алчността на двама (трима с EA) разработчика. Има още стотици, които правят качествени игри.

 

-------------------------

 

Дейба.

Колко писане му ударих.

Link to comment
Share on other sites

Аз това ОТКАЗВАМ да го чета!

 

П.п. Дедо е хакнал прпофила на w00x-а и сега си прави джумбиш...

Link to comment
Share on other sites

Христос Воскресе!

Воистина воскресе!

 

 

 

ПП. За писалите по-горе в безумния спор конзоли vs. компютри - както обича да казва Стефчо, вие сте притежатели на отклонения, при това доста сериозни! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Конзолите все още имат плюса на по-ниската цена.

Телевизора ти колко струва? Щото вкъщи нямаме телевизор и нямаме и намерение да си взимаме. Па далеч не сме единствените..

Link to comment
Share on other sites

Телевизора ти колко струва? Щото вкъщи нямаме телевизор и нямаме и намерение да си взимаме. Па далеч не сме единствените..

с намалението струва повече от първата ми кола тука. Успях да го изплатя за под година. Не съжалявам и на йота. 1300 + 100 за играта + малко пари за игри. Имам 10 игри, другите ги загубих. Пак е по-малко от геймърски комп, който всеки 2 години ще иска ъпдейт. Игрите съм ги взимал втора употреба.
Link to comment
Share on other sites

И как е. Заслужава си ли си от към графика и тн.

 

Красиво е, мазничко се играе всичко, но не мога да сравня до колко има разлика спрямо предишни модели. 

Всъщност като спомена графика се сещам, че PS-ката се справя лесно с 4К резолюцията, а за да играя на PC с такава резолюция ще трябва да взема 1070 видео, което струва повече от плейстейшъна :D

 

Телевизора ти колко струва? Щото вкъщи нямаме телевизор и нямаме и намерение да си взимаме. Па далеч не сме единствените..

 

Не го броя него. Като си седна на дивана за да гледам филм искам да е от голямо ТВ, а не от лаптоп или монитор. 

Но като сравнение - за цената на 4К монитор спокойно се взима 42-50 инчово 4K ТВ. PC-то само по себе си продължава да струва около х2 на плейстетйшъна (ако не прекалява човек и се придържа към средният клас компоненти като 1060/и5). 

Не, че в офиса горе нямам десктоп който спокойно става за игри, и монитори и т.н.. Но той се ползва и за други неща, пък и фуутпринта му е съвсем друг в сравнение с конзолата, че да го изтипосам до ТВ-то (правено е, не е красиво). PC-то си ми остава единственото място за играене на стратегии примерно, в това отношение конзолите просто не стават. 

Link to comment
Share on other sites

Аз това ОТКАЗВАМ да го чета!

 

П.п. Дедо е хакнал прпофила на w00x-а и сега си прави джумбиш...

 

Егати. Аз толкова сърце вложих в това есе... :(

 

Ето го обобщението:

 

 

 

Проблема не е в конзолите, или в управлението, или в каквото и да било.

 

И двамата споменавате като проблемни главно игри, правени от два developer-а.

Bathesda и Ubisoft. И двамата споменавате поредици, които в началото не са били гадни, но в последствие са се променили (Elder Scrolls, Far Cry, Fallout, Mass Effect).

 

Ако двама човека, имат един и същи тип оплакване към скорошните продължения на определени игри, разработени от 2-ма разработчици, каква е вероятността проблема да е в политиката на самите разработчици, а не в платформите, за които си издават игрите?

Може да добавите и EA към тоя списък заради унищожението на Call Of Duty, Dragon Age и Need For Speed.

 

Защо никой не се оплаква, че GTA става по-гадна и опростена заради конзолите? Някой да сте видяли някъде, да каже, че GTA 3: Vice City е по-добра от GTA IV или GTA V? Vice City е направена за компютър първоначално.

Ами няма и да видите някой да се оплаква, защото Rockstar си изпипват игрите и не бързат да ги пускат всяка година, за да събират парите на играчите. GTA V излезе преди 4 (!!!) години и още получава ново безплатно съдържание за GTA Online. Fallout 4 излезе 2015-та и вече е забравена от разработчика, като получава само пачове за бъгове, но за сметка на това се пускат DLC-та. Същото се отнася и за другите 3 поредици, като Far Cry 4 вече има неуспешно продължение!

 

Така че ако не ви кефи как Ubisoft и Bathesda си правят игрите, просто спрете да ги играете и играйте игри на нормални разработчици, които не са на Wall Street и им пука какви игри правят.

 

Не обвинявайте конзолите за алчността на двама (трима с EA) разработчика. Има още стотици, които правят качествени игри.

Горното просто беше коментар за всяка игра по отделно.

 

Телевизора ти колко струва? Щото вкъщи нямаме телевизор и нямаме и намерение да си взимаме. Па далеч не сме единствените..

 

Не виждам какво значение има, но аз без телевизор няма как да живея дори и да не играя игри. Къде да си гледам филмите?

 

Красиво е, мазничко се играе всичко, но не мога да сравня до колко има разлика спрямо предишни модели. 

Всъщност като спомена графика се сещам, че PS-ката се справя лесно с 4К резолюцията, а за да играя на PC с такава резолюция ще трябва да взема 1070 видео, което струва повече от плейстейшъна :D

 

Има разлика спрямо предишни модели. Аз я видях с очите си на Rise of the Tomb Raider, защото я пуснах преди да се инсталира пач-а, който подобрява графиката на PS4 Pro.

 

За цената, въпреки, че тук не обсъждаме това и спора не е директно "конзоли срещу компютър" - конзолата е 800лв, а за процесор, дъно и РАМ преди 2 месеца дадох 940лв.

Link to comment
Share on other sites

Конзолите все още имат плюса на по-ниската цена.

След доста смятане и мислене си купих първата конзола през живота ми - пс 4 про. В крайна сметка за парите му не мога да си купя видео(1060) + процесор (i5) дори.

Не си прав. Преди месец сглобих на едно приятелче комп за 680 лева - Intel G4560 + GTX 1050 + 8 гъби рам. Точно като на видеото отдолу:

 

Не е нужно да взимаш и5 и 1060, за да играеш новите заглавия на ултра, когато на бюджетен комп може да ги играеш на high ;)

 

Красиво е, мазничко се играе всичко, но не мога да сравня до колко има разлика спрямо предишни модели.

Конзола не съм си купувал от няколко години (последно wii преди 3, за да си начеша крастата и съм я пускал 2-3 пъти общо) :)

Напоследък не играя много игри, но ако ми се прииграе и реша да се извращавам с джойстика, ръгам hdmi към телевизора и готово - имам си компютърна конзола :)

Link to comment
Share on other sites

Егати. Аз толкова сърце вложих в това есе... :(

 

Споко,някой ден може и да го прочета :))

В тези празнични дни реших покрай проучване за здравословното хранене стигнах до това видео,което в началото счетох,че е свързано с учението на Петър Дънов.От любопитство го пуснах,но повече от 1 час и 8 минути едва ли ще изгледам.Този Г.Изворски е анти лектор проповедник

Link to comment
Share on other sites

На такива (а такива открай време има много) им дойде дюшеш идването на Интернет и възможността напълно безплатно да се самопопуляризират.

 

П.П. А иначе Изворски е име в средите, в които се популяризира...даже мисля, че по едно време живееше нейде в балкана...и дори още може да е там и да предава по сателит. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

На този му гледах някъде до средата и друго участие-от рилските езера с тема "Духовност и Финанси, Морал и Съвест".Общо взето толкова дивотии и безсмислици очевидно изсмукани от блуждаещо съзнание скоро не бях чувал.И доста ми се позагуби интереса към философията на Петър Дънов ако и да няма нещо общо с нея.

Link to comment
Share on other sites

Философията никъде не е дадена в чист вид. Който може отсява зърното от плявата. Включително и такива като горния лектор - май някъде съм го мяркал и доколкото ми припомня снимката му, също съм стигнал до извода, че е въздух под налягане.

Link to comment
Share on other sites

В тези празнични дни реших покрай проучване за здравословното хранене...

 

Това проучване някакво задание ли  или просто от любопитство? По темата съм доста напред с материала, та ако има конкретни въпроси...

Link to comment
Share on other sites

Нещо храносмилателната система ме безпокои-а и есента корема нарастна :shy: .Гледах този видеоматериал и научих някои неща:

Link to comment
Share on other sites

Да... ами така е, животните когато нещо заболеят, престават да се хранят. За да се изчисти организма и да започне максимално ефективно да действа имунната система.

 

В този ред на мисли, постенето и гладуването е добре позната и редовно прилагана практика в повечето общества, включително и тия, които живеят близо до природата като индианците.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...