Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

2 hours ago, gado said:

П.п. А ако някой не е наясно какво е това ИЗЖИВЯВАНЕ, нека иде да покара по истамбулските по-главни артерии и после да пише тук кое-как.

 

Цъ, в Индия е по-предизвикателно, Мумбай да речем. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз съм супер нетолерантен, когато някой при вливане спре да чака, все едно е на кръстовище. Не знам защо, но просто ме вбесява. Може би щото 80% го правят.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, earache said:

Аз съм супер нетолерантен, когато някой при вливане спре да чака, все едно е на кръстовище. Не знам защо, но просто ме вбесява. Може би щото 80% го правят.

 

Това застрашава останалите участници в движението по принцип, но има моменти, когато е неизбежно.

Например ако слизаш от бетонния мост. Ако колоната за ляв завой е дълга и стига почти до моста, няма какво друго да направиш освен да спреш и да чакаш, за да се наредиш последен.

Link to comment
Share on other sites

Специално за слизането от бетонния.. и до ден днешен не разбирам защо знакът за път с предимство за тези, които идват от гарата го интерпретират като даващ право да те изблъскат от крайна дясна!

Link to comment
Share on other sites

То за това е сложен... Никой не те блъска... Спираш и чакаш.. Същото е и на Коматевския възел слизайки от Смирненски към гарата.. Редовно ми свирят и даже се заяждат че ги засичам... Това че нямаш стоп не означава, че при наличието на движение не трябва да спреш... Длъжен си да пропуснеш движещите се по пътя с предимство. Масово хората не знаят значението на знаците и закона за движение за елементарни неща... 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, gado said:

 

 

П.п. А ако някой не е наясно какво е това ИЗЖИВЯВАНЕ, нека иде да покара по истамбулските по-главни артерии и после да пише тук кое-как.

 

 

В Истанбул следваш лудостта и си ти. Само гледаш да не изтървеш отбивката, ама много внимателно. Всичко друго е ок. И са толерантни, btw... Престрояванията трябва да стават МОМЕНТАЛНО и също няма дерт. Но замоташ ли се - ГОРИШ. Като цяло там проблемът е да се докопаш до хотела, а после - метро. Колата се заебава за 10 дни или колкото там си предвидил да стоиш и толкова. Метро, фуникуляр и в краен случай автобус. Там, поне, транспорт да искаш... 

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Аз съм на същото мнение като Ангел и Галин. Доста хиляди километри съм навъртял в София. Такива просташки изпълнения каквито могат да се видят там, не мисля, че може на друго място в Бг. И изобщо не те пускат толкова колкото се опитват да изкарат някои хора.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mockingbird said:

Спираш и чакаш..

И гориш.

Спираш и чакаш само в задръстване. На всички такива места имаш достатъчно дълга непрекъсната линия, че да можеш да се нагласиш необезпокояван към скоростта на трафика, в който се вливаш. Ама не, виждам триъгълника, значи малко по-натам ще спра тепърва да се оглеждам как е положението... :lol:

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Естествено че в задръстване... Не съм казал друго... Но ако идва кола от пътя с предимство, която е дала десен мигач за влизане в най-дясна лента си длъжен да осигуриш предимството ѝ.... Т.е. ако се наложи спираш и чакаш.... 

Link to comment
Share on other sites

Ако пералнята ви пищи за грешка с помпата и поради някаква причина, филтърът няма отвиване, първо потърсете ключодържател на входа на помпата откъм машона!!!

Link to comment
Share on other sites

И всичкото разглобяване мина на място, без да се мести нищо, защото върху пералнята има сушилня, а цялата лудост е зад две плъзгащи врати и ако трябваше да вадя уредите, трябвадаше да разглобя и тях. Добре, че са го измислили или е просто случайност, но успях да сваля помпата, без да местя нищо, защото тогава щеше да е ад.

Link to comment
Share on other sites

On 5/28/2020 at 9:57 AM, Dunc said:

Абсолютен мит. В София са два пъти по-толерантни от колкото в Плодвид. И карат по-адекватно от колкото в Пловдив. 


ТОТАЛНИ глупости. Няма по-големи идиоти от псевдошопските дебили. 
 

On 5/28/2020 at 6:04 PM, gado said:

Аз пък като човек шофиращ редовно из какви ли не кътчета на родината, смея да твърдя, че в София селящината на пътя е в пъти повече, от колкото в Добрич и Хасково, да речем! А тия двата града са прословути с това, че там автошколи няма и СУМПС се получава, като ти се падне в пакетче Зрънчо. Та в случая Ангел е прав.

Най-толератните хора на пътя според скромното ми мнение са в Бургас и след това в Пловдив..

 

П.п. А ако някой не е наясно какво е това ИЗЖИВЯВАНЕ, нека иде да покара по истамбулските по-главни артерии и после да пише тук кое-как.

 


И както винаги си прав, дори кога си седнал. 
 

On 5/28/2020 at 8:46 PM, Godfather said:

Цъ, в Индия е по-предизвикателно, Мумбай да речем. :lol:


Там е висша лига. И се иска разрешително за пилот на самолет, че да караш мотопед хахахах :gangstah:
 

On 5/29/2020 at 12:41 AM, netrootbg said:

Аз съм на същото мнение като Ангел и Галин. Доста хиляди километри съм навъртял в София. Такива просташки изпълнения каквито могат да се видят там, не мисля, че може на друго място в Бг. И изобщо не те пускат толкова колкото се опитват да изкарат някои хора.


Един път да сме на тотално едно и също мнение. 

=======================================================

Преди някой да се изака неподготвен - израснал съм в София, до 18-та си година. И не е като да не ходя постоянно дотам.

=======================================================

 

Абе, Руми, до Годеч ми е по-бързо и удобно отколкото до Банкя бре!!! Жалко, че трябваше да го разбера покрай погребение, но е факт. Та накратко - КОГА?!?! :ninja: 

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за движение, не знам какво стана ама днес всеки излезнал с колата, 19:30 часа и някви страшни тапи из града.....

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, jozo said:

Като стана дума за движение, не знам какво стана ама днес всеки излезнал с колата, 19:30 часа и някви страшни тапи из града.....

Има някакъв протест, който не помня за какво беше. Нещо за българското семейство, но не съм сигурен...

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Godfather said:

Баси, Черепа бил снесъл към 60 милиона за последните три години на Тиквата. Явно тепърва ще става весело. :lol:

На страницата си във фб е пуснал документ с теглени суми от Уникредит...900 бона кеш...от личната си сметка.Ще става весело ама не и докато тиквата е на власт.А Горанов на последък изглежда като препикано мушкато...

Link to comment
Share on other sites

Не Тиквата. Той е просто фигурант и медиен продукт на ДПС.

Ама все пак ще яде шамарите яко, когато му дръпнат килимчето. Щото е достатъчно тъп, че да се мисли за безсмъртен и да не се усеща на какъв четвъртит го курдисват от години.

Кучето намирисва от друго място всъщност. И докато на един прекалено успял млад "бизнесмен" не му се направи липосукция, интересното все ще се отлага.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че статията с един италиански вирусолог, който съвсем простичко обясняваше какво и как се е случило при тях  покрай истерията с новото куш гриби, съмнително бързо изчезна от мрежата. Впрочем в нея бяха включени мнения и коментари по изказването му и от специалисти от други страни. Интересно четиво беше, особено за почитателите на мерките и вярващите, че Бащицата ЛИЧНО ги пази ден и нощ.

Човекът разумно и със спокоен тон обясни защо се е получило така в Италия (не, не е защото вирусът е такавабелодробначума). Обясни и смисълът от маски и социална изолация. Също така и в прав текст обяснява защо работеща ваксина срещу този вирус НЕ МОЖЕ да има.

Та ако ви е кеф да сте от карантина в карантина, щото някой ге`ерал така се е присетил, да ви е сладко. Мен лично хич не ме кефи да съм лабораторен плъх за нечии социологически експерименти и се надявам единомислещите да се увеличаваме с времето.

Както и да е...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2020 at 10:28 PM, Godfather said:

Баси, Черепа бил снесъл към 60 милиона за последните три години на Тиквата. Явно тепърва ще става весело. :lol:

 

Много повече е раздал, още повече е земАл...

 

On 6/6/2020 at 10:07 PM, HEMO said:

А Горанов на последък изглежда като препикано мушкато...

 

Този го искам на бесило да го кълват гаргите на площада!!!

 

13 hours ago, gado said:

Интересно четиво беше, особено за почитателите на мерките и вярващите, че Бащицата ЛИЧНО ги пази ден и нощ.

 

Ти мани, мили мой, ами целокупното стадо вярва в това! Включително дядо ми, който онази вечер дори обяви Бойко Васлиев за мръсник и откъде накъде, видиш ли, си позволявал той да задава неудобни въпроси на Тиквата!!!!! Идеше ми да стана и да му огъна собтвения му бастун в главата! Ето това е стадото, ето такива са балъците. Ето тези, заедно с клатикурската администрация = търтеите, боклуците и циганите за по 50 лева пак ще изберат Тиквата. Добави и нЕкои "грешки" в броенето и готово. Че той замо Божков му е дал пари за следващи 3 мандата... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...