Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, Godfather said:

Мисир пиещ "Жигули", това е достойно за меме. :lol::rofl:

 

https://blog.thenibble.com/wp-content/uploads/live-tom-w-beer-wikicommons-230low.jpg


Само дето мисир, дето не е виждал Жигули и през крив макарон и мемето ще си осере.... 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, RaptoR said:


Само дето мисир, дето не е виждал Жигули и през крив макарон и мемето ще си осере.... 

Аре споко, знам, че е светла, буквалистки Мисир такъв. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

Аре споко, знам, че е светла, буквалистки Мисир такъв. :lol:


Ми като знаеш за чий чеп се вкарваш сам в пореден fail? Типично по мисирски! :laughing1: 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Ми като знаеш за чий чеп се вкарваш сам в пореден fail? Типично по мисирски! :laughing1: 

Ами не можах да намеря картинка на Мисир със светло бе, баси и такива ли неща трябва да ти обяснявам? :Facepalm::lol:

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Godfather said:

Ами не можах да намеря картинка на Мисир със светло бе, баси и такива ли неща трябва да ти обяснявам? :Facepalm::lol:


Ми като не си могъл не се пЪни бре! Щото пак остана със жълто на гащите! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Изключително добър специалист по темата за японските мечове и култура. Разказва така, че все едно гледате филм. Показва реални оръжия от онова време, великолепно предаване се е получило. Препоръчвам го на всеки, който разбира какво си говорят (има и още два епизода продължение и развитие на темата, също толкова добри /про историю и культуру Японии конца 19 века, про японский армейский меч времен Второй мировой войны/):

 

 

Link to comment
Share on other sites

Абе нали уж тема за размисли... Чудя се к'во им(ни) става на хората? Да не е плъзнала някаква нова болест, която да прави хората алергични към различно от тяхното мнение? Щото... хората стават агресивни и се почват лични нападки, когато не си от същия отбор, не споделяш политическите им виждания, не харесваш същата бира, или музика. Примери дори и тук, където сме останали общо взето една шепа хора, които до голяма степен се познаваме лично и общо взето можем да се съберем на една-две маси в средноголяма кръчма. И въпреки това, стане ли дума за политика - само дето няма да се сбием. Толкова ли е трудно човек да приеме, че различни хора имат различни виждания? Защо хората толкова твърдо са убедени, че точно те са прави, а другите не? Защо никой никога не се съмнява в собствената си правота и защо всеки защитава толкова яростно и дори агресивно своята позиция?
Чудя се, щото... де да знам как да го кажа, човек принципно може да е приятелски настроен и към хора, с които не споделя едно мнение. Например с Виден може би имаме едно-две неща, на които сме на едно мнение и това не ни попречи миналата (или по миналата, размиват ми се) година да си направим яката форумна среща... давамата плюс Дари. С charmock съм сигурен, че можем да изпием доста бири (вероятно съотношение 1:5 в негова полза), без да се сбием, стига да не говорим за политика, че дори и тогава. Както и със gado, Кръстника, както и бая други хора, с които не споделяме едно мнение. Та... де да знам, май Трити ще излезне права с агресията ебаси :)

Link to comment
Share on other sites

Г-н Стоянов, ще те черпя бири на следващата форумна среща за тоя пост. От доста време си мислех да си задам този, може би леко риторичен въпрос, гледайки какво става из форума(а и не само) , но все не намирах време... Право в десетката... :bowdown:

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм изненадан, че сте изненадани от тая ситуация :ninja:

Наздраве от Барчето в Лозенец!!!

104736081_10221819847022944_278267813454


И както казва една от любимите ми селски пиянки - ЯЗ ВИ ЛИБИМ СВЕ!!!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Antares said:

Абе нали уж тема за размисли... Чудя се к'во им(ни) става на хората? Да не е плъзнала някаква нова болест, която да прави хората алергични към различно от тяхното мнение? Щото... хората стават агресивни и се почват лични нападки, когато не си от същия отбор, не споделяш политическите им виждания, не харесваш същата бира, или музика. Примери дори и тук, където сме останали общо взето една шепа хора, които до голяма степен се познаваме лично и общо взето можем да се съберем на една-две маси в средноголяма кръчма. И въпреки това, стане ли дума за политика - само дето няма да се сбием. Толкова ли е трудно човек да приеме, че различни хора имат различни виждания? Защо хората толкова твърдо са убедени, че точно те са прави, а другите не? Защо никой никога не се съмнява в собствената си правота и защо всеки защитава толкова яростно и дори агресивно своята позиция?
Чудя се, щото... де да знам как да го кажа, човек принципно може да е приятелски настроен и към хора, с които не споделя едно мнение. Например с Виден може би имаме едно-две неща, на които сме на едно мнение и това не ни попречи миналата (или по миналата, размиват ми се) година да си направим яката форумна среща... давамата плюс Дари. С charmock съм сигурен, че можем да изпием доста бири (вероятно съотношение 1:5 в негова полза), без да се сбием, стига да не говорим за политика, че дори и тогава. Както и със gado, Кръстника, както и бая други хора, с които не споделяме едно мнение. Та... де да знам, май Трити ще излезне права с агресията ебаси :)

Пешо. За спорта ве, пич. Единствено за спорта! Все пак ако заемеш поза на Егати Коравият Чвор, добавя +3мм Е-пенис, качва заедно Манна и Стамина и получаваш бонус, шанс +20% критикъл хит да се направиш някому.

Въпреки, че Виден тряа го върнат в детската, че да се научи на Не се Сърди Човече първо.

 

П.п. Мисир! В понеделник или вторник имай готовност да ходим при Пламен или в краен случай на Макалали.

Link to comment
Share on other sites

Това е за тези, които вярват на всеки запис, който чуят в интернет.

За хората, които не са гледали сериала, ще кажа, че диалогът и сцените са 1:1 взети.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Наздраве от Барчето в Лозенец!!!

На мохито ли си бе, мисире? Май това със спирането на пиенето е било за кратко (аз затова и не го опитвам този номер). Наздраве! :) :beerchug

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Godfather said:

На мохито ли си бе, мисире? Май това със спирането на пиенето е било за кратко (аз затова и не го опитвам този номер). Наздраве! :) :beerchug

 

Ми той каза, че не ми вярва хахахахах

Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2020 at 6:42 PM, RaptoR said:

Аз пък съм изненадан, че сте изненадани от тая ситуация :ninja:

Наздраве от Барчето в Лозенец!!!

104736081_10221819847022944_278267813454


И както казва една от любимите ми селски пиянки - ЯЗ ВИ ЛИБИМ СВЕ!!!

Ехаааа, кефче.... 

 

Link to comment
Share on other sites

Взехме да си оправяме двора и да го правим в човешки вид. Градинки, плочки, площадки и прочие, като първо трябваше да изчистим. Не съм вярвал, че от стари стени ще изкарам 40 тона строителни отпадъци....

Link to comment
Share on other sites

Прави са хората да псуват българското черноморие! Сядам миналата вечер в заведение, в което редовно вечеряхме миналата година в центъра на Лозенец. Още от вратата ми прави впечатление, че е подозрително празно. Забелязвам ново меню и какво да видя - принципно винаги си правя справка с малкото узо и фиксирам втрещен 4.50... Сафридът, който лани беше 8.90 - 9.90 средно в различните кръчми = 11.90. Е па мое ли да ме фанете за шнура!!! Станах и си излезнах - нещо, което рядко правя. Ще стоите да бършете празни маси, мисири долни! В Барчето малко узо ми е 3 лева! Ей затова заведения като При Димо във Варвара винаги ще са пълни и ще харчим парите си с удоволствие там - съвестни хора, не пладнешки селски обирджии. За справка там малкото узо е 2.50.... По-евтино от много места дори в родния Пловдив. И затова с усмивка оставям 70 лева сметка за вечерята на семейството. И винаги ще се връщам с приятни чувства. 

Link to comment
Share on other sites

То този феномен е навсякъде в момента. Идея си нямаш на мен какви цени за наем ми обявиха от десетина места. Средно три пъти по-високи от миналата година, а хора така или иначе тук няма.

Поне 70% от хотелите няма да отварят. Тоест Много по-малко персонал с нужда за настаняване, както и почти никакви гости. Каква е тази сбъркана логика изобщо не схващам. На цялото това нямане на работа и хора, сами да си стрелят в краката е наистина тъпо!

По магазините същата работа, цените средно с по 20% нагоре спрямо миналата година. И само наистина работещите капанчета си държат цените, че дори и са ги посвалили.

Даже сериозно се замислям сега, като приключа с Водопадите (отваря вдругиден) да събирам цирка и ебалсъмти и сезона....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gado said:

Даже сериозно се замислям сега, като приключа с Водопадите (отваря вдругиден) да събирам цирка и ебалсъмти и сезона....

 

Идвай при мене тука всичко си е 6 и да изпиваме квото е останало хахахаха

ЕДИТ: Предполагам на клоаката е още по-пусто от тук, нали?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:

Прави са хората да псуват българското черноморие! Сядам миналата вечер в заведение...

 

А оня крокодил Ангелкова после се чуди що хората почиват в Гърция...Само за сравнение,менюто на  най-яката таверна на центъра на Кавала: http://nemesis.kyveli.biz/

Миналата година бяхме за седмица,семейна вечеря за трима повече от 30-40 евро не съм платил...Огромни порции,всичко прясно-прясно,светкавично обслужване.На Неа Перамос(ако го броим за еквивалентно село на Лозенец) знам рибен ресторант дето няма аналог като качество и цена по черноморието...Приемат поръчки по телефона на Български,минаваш на връщане от плажа и си взимаш каквото си поръчал,опаковано и тн.Изобщо на какво разчитат тия нашите не знам.

 

Link to comment
Share on other sites

На родното черноморие последно бях преди 5 години, ако не се лъжа. А последните 3 ходя в Гърция - в пъти по-добре ми е там. Тази година всички планове ми се осраха и реших дори морето да пропусна. Тъй като 2020 съм я отписал, се надявам 2021 да бъде по-нормална.

Link to comment
Share on other sites

Ха, че то не на морето- на повечето места в Пловдив и София почти няма салати за по 5-6 лв, а са масово по 10-тина лв. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEMO said:

 

А оня крокодил Ангелкова после се чуди що хората почиват в Гърция...Само за сравнение,менюто на  най-яката таверна на центъра на Кавала: http://nemesis.kyveli.biz/

Миналата година бяхме за седмица,семейна вечеря за трима повече от 30-40 евро не съм платил...Огромни порции,всичко прясно-прясно,светкавично обслужване.На Неа Перамос(ако го броим за еквивалентно село на Лозенец) знам рибен ресторант дето няма аналог като качество и цена по черноморието...Приемат поръчки по телефона на Български,минаваш на връщане от плажа и си взимаш каквото си поръчал,опаковано и тн.Изобщо на какво разчитат тия нашите не знам.

 

 

Nea Peramos - някакъв съсухрен клуб сандвич с пилешко - 6 Евро. Фрапе - 4 евро.
Тея таверни/ресторанти по централната улица на Кавала са си тотални туристически капанчета. Видиш ли български език в менюто ти става ясно. :) Ядох някаква ужасна пилешка паржола от филе с варен ориз за гарнитура - 13лв.

 

В Soúsouro цените бяха - 4евро за плочка пържено фета сирене със сусам и мед. Пържени картофи - 2.50 евро. 500мл Амстел - 3 евро.

3 нощувки в Апартамент за 3-ма на тази улица на Nemesis с изглед към пристанището - 840лв.


Цените са същите като в България (че и по-високи), просто знаеш за какво плащаш. А на повечето места тук .......

 

В Пловдив също не е много по-различно.

 

Салата Цезар в Пловдив е 11-14лв.

Миналата Събота ядох пилешка пържола със зеленчуци за 18лв.

 

За справка - В Ловеч на центъра, 2 големи пици (600-700гр) с 2 безалкохолни - 16лв.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, w00x said:

 

Тея таверни/ресторанти по централната улица на Кавала са тотални...

 

Със сигурност има и такива.Аз лично като ида на непознато място първата работа е да разпитам местните къде ходят да похапват.. почти няма фалове,таверната дето съм дал линк ме заведоха  гърци. А пък Кавала като си говорим за сандвичи съм ял най-вкусните гироси изобщо, малка забутана закусвалня в единия квартал обаче...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:

 

Идвай при мене тука всичко си е 6 и да изпиваме квото е останало хахахаха

ЕДИТ: Предполагам на клоаката е още по-пусто от тук, нали?

То изпиването е лесно. Повръщането после е трудно, щот кат знаем какви деца ставаме на по чашка... И кат знам как децата нямат спирачки....

Дет викал оня.... - Аз по принцип не пия! Пия само по една чашка. Ама като пиииийна една чашка, ставам друг човек. Пък тоя ако знаеш как пие....

Инак, да. Клоаката цяла е в будна кома. Заведенията ориентирани към чужденци масово  отварят, хотелите обаче никак не ебават. А не ебават заради масово канцелираните полети, както и заради бизплатното анулиране на резервации през шибаното нещо, наречено Букинг точка цом.

Нали.... Нама логика човек с 60 човека персонал, плащащ по 120 и нагоре бона на месец заплати (отделно консуматив и режийни) да държи отворен хотела си за по двадесетина гости.

На скоро имаше едно интервю, май по БТВ с един от хотелиерите. Впрочем, смея да твърдя ми е личен приятел. Хотелът му е на самия пясък, тоест, от наистина работещите по време на сезона. И този човек в момента е толкова отчаян, че мисли да затваря вероятно посред юли, а е отворил още в края на май.

А онова вашето не е пусто. Направо си изненадах като видях колко живичко е в Лозенец и на Арапя..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...