Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

14 hours ago, gado said:

ТА онова вашето не е пусто. Направо си изненадах като видях колко живичко е в Лозенец и на Арапя..

 Лозенец си е почти пуст и тишината е просто такава, че добре че са рибарите :laughing1:

Но за Арапя чувам, че било направо препълнено. Предполагам обаче с онези, които не се притесняват, че като пръднат в съседната палатка знаят какво са яли... "Не, мерси" съм на тая тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 6/24/2020 at 7:13 AM, RaptoR said:

Ей затова заведения като При Димо във Варвара винаги ще са пълни и ще харчим парите си с удоволствие там - съвестни хора, не пладнешки селски обирджии. За справка там малкото узо е 2.50.... По-евтино от много места дори в родния Пловдив. И затова с усмивка оставям 70 лева сметка за вечерята на семейството. И винаги ще се връщам с приятни чувства. 

Значи вече уцели къде да ходиш за хубаво хапване. Остава да те научим и къде да ходиш на плаж ;).

 

21 hours ago, RaptoR said:

 

Е па на пръннал ли ке ми се праиш, мили мой?

Не знам дали си ходил скоро, но на Арапя вече е презастроено с хотели.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, netrootbg said:

Не знам дали си ходил скоро, но на Арапя вече е презастроено с хотели.


Ходя всяка година дотам и добре знам и за хотелите и за селото от палатки и бунгала тип "гъз до гъз"

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, netrootbg said:

Значи вече уцели къде да ходиш за хубаво хапване. Остава да те научим и къде да ходиш на плаж ;).

 

Не знам дали си ходил скоро, но на Арапя вече е презастроено с хотели.

Остави го.

Едва миналата година му се отвориха очите за При Пламен и за цените там (благодарение на мен). Че и тамошният плаж май видя за първи път тогава, ама инак е спец по въпроса.

Впрочем, Мисире, утре съм на Арапя. Искам докато пием бирата да ми показваш селото от палатки, пък аз ще те поплясквам по вратлето, че друг път да не говориш на юруш, поне когато е с мен.  ;)

 

П.п. Всяка година бил ходил.... СмЕх... СмЕх....

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gado said:

Остави го.

Едва миналата година му се отвориха очите за При Пламен и за цените там (благодарение на мен). Че и тамошният плаж май видя за първи път тогава, ама инак е спец по въпроса.

Впрочем, Мисире, утре съм на Арапя. Искам докато пием бирата да ми показваш селото от палатки, пък аз ще те поплясквам по вратлето, че друг път да не говориш на юруш, поне когато е с мен.  ;)

 

П.п. Всяка година бил ходил.... СмЕх... СмЕх....


На почивка там не ходя, Мисире, и добре го знаеш. Ходя на разходка, даже не съм бил на плаж от1995-1996 - и това знаеш защо. Мястото отдавна е клоака, което си е трагедия. А заведението си е като за тебе и мене, не е за малки деца, каквито имам. Ще те чакам да се обадиш като си тук, защото на 30-ти аз се прибирам. . 

Link to comment
Share on other sites

Ъъъ.... Плажът е клоака? Сиииириъсли!?

Нека те светна нещо. От повече от четиридесет години си го знам това място. допреди петнадесетина години можеше да видиш палатки в района на къмпинга, но не и след това  ;) Плажът никога не е бил кирлив, а поради естественото течение в залива, водата винаги е КРИСТАЛНА. А ако имаше как да ти покажа как изглеждаше северният край, преди морето да го разбие, щеше да правиш флик-флаци от кеф, ако и да си бирен културист.

Нали сме се разбрали да не ми говориш паешки работи!?  :))

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, gado said:

Ъъъ.... Плажът е клоака? Сиииириъсли!?

Нека те светна нещо. От повече от четиридесет години си го знам това място. допреди петнадесетина години можеше да видиш палатки в района на къмпинга, но не и след това  ;) Плажът никога не е бил кирлив, а поради естественото течение в залива, водата винаги е КРИСТАЛНА. А ако имаше как да ти покажа как изглеждаше северният край, преди морето да го разбие, щеше да правиш флик-флаци от кеф, ако и да си бирен културист.

Нали сме се разбрали да не ми говориш паешки работи!?  :))


Плажът отдавна не е това, което беше. И не визирам само чистотата, а предино пренатъпкването с хора, което отдавна ме отблъсна от това прекрасно място. По мое мнение то беше може би най-хубавото по нашето море и най-много ми напомняше за морето в Либия, където си виждах краката през кристалната вода като дете. Смятам знаеш, че навалица от хора мразя най-много.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, RaptoR said:

Свалям и зачезвам. 

Мисир, ако всички в торент общността бяха като теб, нямаше да има нищо какво да се сваля. И не, дисковете ти се скапват не защото ползваш торенти, а защото най-вероятно взимаш боклуци. :lol:

Ето ти едно обяснение на феномена от моя приятел Лайнъс, ама малко се съмнявам да разбереш за какво точно става въпрос:

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Godfather said:

Мисир, ако всички в торент общността бяха като теб, нямаше да има нищо какво да се сваля. И не, дисковете ти се скапват не защото ползваш торенти, а защото най-вероятно взимаш боклуци. :lol:

Ето ти едно обяснение на феномена от моя приятел Лайнъс, ама малко се съмнявам да разбереш за какво точно става въпрос:

 

Големи глупости говориш пак. А иначе аз колкото съм качил, малко толкова са свалили. И да - точно торентите побъркват дисковете от работа и скъсяват живота им в пъти. Последният ми Western се повреди след малко над 3 години дънене на макс. А не е като де не можеше да изкара още поне две и повече. Относно дали взимам боклуци просто ще се изсмея по въпроса... 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, RaptoR said:

Големи глупости говориш пак. А иначе аз колкото съм качил, малко толкова са свалили. И да - точно торентите побъркват дисковете от работа и скъсяват живота им в пъти. Последният ми Western се повреди след малко над 3 години дънене на макс. А не е като де не можеше да изкара още поне две и повече. Относно дали взимам боклуци просто ще се изсмея по въпроса... 

 

image.png

 

Това е за последните 5 години, защото при преинсталация се зануляват.

 

image.png

 

Единият диск е на 40 000 часа, другите 3 са на по 20 000. :)

Попаднал си на кофти бройки просто.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали сийда скапва харда. Случи ми се следното:

Преди 2 години попаднах на добра оферта - нов външен Сийгейт, 2ТБ, 2.5".

Извадих го от кутията и го мушнах в домашния лаптоп като 2-ри. Режим - постоянен сийд. След 1.5 год се скапа. Не можех да си ползвам гаранцията, понеже е купен като външен, а кутийката някъде замина.

Въпреки това продължавам да сийдвам постоянно, но ако ми се случи още веднъж ще спра.

 

Link to comment
Share on other sites

Ние решихме да си направим една бърза разходка до Поморие, да видим как е от първо лице положението. В самото градче е мъртвило, но на плажа се намират хора.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата,че изобщо не трябва да се купуват емайлирани бойлери от нашенски производители.Протече ми бойлера,като го отворих да го разгледам видях това...

.20200617-153837.jpg20200618-131918.jpg20200617-153852.jpg

 

Монтиран преди точно 8 години.Пълна липса на каквото и да е покритие от вътре,всичко извадих насипно в половин кофа.Тотално корозирал водосъдържател.

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Каква марка и колко е ползван? Това ми прилича на 10 годишен водосъдържател.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobi said:

Каква марка и колко е ползван? Това ми прилича на 10 годишен водосъдържател.

 

Варненски Елдом,произведен по табелка 2009.08  реално е ползван 8години без няколко месеца.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, RaptoR said:


Плажът отдавна не е това, което беше. И не визирам само чистотата, а предино пренатъпкването с хора, което отдавна ме отблъсна от това прекрасно място. По мое мнение то беше може би най-хубавото по нашето море и най-много ми напомняше за морето в Либия, където си виждах краката през кристалната вода като дете. Смятам знаеш, че навалица от хора мразя най-много.

Чичка, някой път трябва да я затворим тази кръчма. Тъкмо и ще ти обясня как се прави онази работа, дето е добре да се прави без неопрен, че да научиш децата.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

 

Единият диск е на 40 000 часа, другите 3 са на по 20 000. :)

Попаднал си на кофти бройки просто.


Не знам на какво съм попаднал, тези работи ми ги разясни Коста, когато за пореден път попаднах в такава ситуация. Откак го послушах - бая по-добре се чувствам. Вече не задържам повече отколкото да върна, иначе само в Замунда имам към 65 ТБ, не броя Арена, Залива, навремето и Уареза... Кой знае колко са и къде. Мислим дека им стига толкова за момента :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gado said:

Чичка, някой път трябва да я затворим тази кръчма. Тъкмо и ще ти обясня как се прави онази работа, дето е добре да се прави без неопрен, че да научиш децата.


Определено си заслужава. Днес каква беше тая Глезотия на Батко не знам ама май няма и да вечерям... :laughing1:

 

А Пламен ако пипне някои работи като тоалетната и прочее не мисля, че ще има грижи. Остава само тази гнусна клоака, която тече под мостчето, но там нещата са силно сложни...  

Link to comment
Share on other sites

В кенефа сериозните хора ходят да изпикават бирата или да повърнат, ако са прекалили с дегустациите. А сериозен човек на зор, хич не му пука къде и в какво ще ги свърши тия две работи.

Сяаа... Разбирам те с тия три кифли (ония ситните ще ги изям барабар с плитчиците), ама нека погледнем по мъжки на нещата.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

В кенефа сериозните хора ходят да изпикават бирата или да повърнат, ако са прекалили с дегустациите. А сериозен човек на зор, хич не му пука къде и в какво ще ги свърши тия две работи.

Сяаа... Разбирам те с тия три кифли (ония ситните ще ги изям барабар с плитчиците), ама нека погледнем по мъжки на нещата.

 

Начи тука две мнения няма! Аз и в кенефи с чугунени клекала мога да пикая. Един единствен път успяха да ме отвратят в едни от тия химическите по време на един концерт. Е верно беха подминали и най-зверски засраната помийна яма... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, RaptoR said:

Големи глупости говориш пак. А иначе аз колкото съм качил, малко толкова са свалили. И да - точно торентите побъркват дисковете от работа и скъсяват живота им в пъти. Последният ми Western се повреди след малко над 3 години дънене на макс. А не е като де не можеше да изкара още поне две и повече. Относно дали взимам боклуци просто ще се изсмея по въпроса... 

Глупостите ги ръсиш ти, защото ако това беше така, хората поддържащи сериозни онлайн приложения, трябваше да не излизат от клетките, сменяйки ежеминутно изгърмяли дискове. За смешния трафик, който е минал през теб, очевидно си използвал смотани дискове от типа на тези, за които Лайнъс говори във видеото (ама ти не си го схванал, ако изобщо си го гледал). Това, че ти си мислел, че си взел супер-дупер яки дискове е едно, ама какво е било в действителност е съвсем друго. Вземи поне веднъж се вслушай, когато ти говорят сериозни приказки

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...