Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

2 minutes ago, Godfather said:

Глупостите ги ръсиш ти, защото ако това беше така, хората поддържащи сериозни онлайн приложения, трябваше да не излизат от клетките, сменяйки ежеминутно изгърмяли дискове. За смешния трафик, който е минал през теб, очевидно си използвал смотани дискове от типа на тези, за които Лайнъс говори във видеото (ама ти не си го схванал, ако изобщо си го гледал). Това, че ти си мислел, че си взел супер-дупер яки дискове е едно, ама какво е било в действителност е съвсем друго. Вземи поне веднъж се вслушай, когато ти говорят сериозни приказки


Когато фактите говорят, с глупости не си губя времето. Какво ме интересуват мен хора, работещи с незнам си какво и системите им??? Поредно мисирско сравнение. Все едно да говоря за моята кола и болиди и отбори от Ф1... Мисир си сериозен, ей! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дисковете за сървъри не се различават чак толкова много от тези,  които използваме в домашните си компютри. Да не говорим, че при желание, може да си купиш и такива, каквито се ползват там. Не са особено по-скъпи, а на тях дори им излизат по-евтино, защото взимат стотици.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Дисковете за сървъри не се различават чак толкова много от тези,  които използваме в домашните си компютри. Да не говорим, че при желание, може да си купиш и такива, каквито се ползват там. Не са особено по-скъпи, а на тях дори им излизат по-евтино, защото взимат стотици.

Не е необходимо да са дискове за сървъри, просто не трябва да се купуват дискове по "фенски", а да се чете и да се внимава. Аз му посочих едно нещо с магариите на WD (и не само на тях), където вероятно е било заровено кучето, ама той си знае неговото. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ей, тва мисирщната е тежка диагноза! Последният ми диск е WD My Book V3 6TB, 3.5", USB 3.0 в промоция с огромно намаление в черния петък. Реалната му цена ако помня беше 400лв и нагоре. Вторият е WD Elements Desktop, 4TB, 3.5", USB 3.0. За по-старите си дискове история няма да търся да си губя времето заради мисирщини. Това лоши дискове ли са бе, господине? 

Link to comment
Share on other sites

SMR–ите не са по-чупливи, просто са по-бавни и счупват някои NAS–ове .. :)

Иначе и на мен едната ми баракудка се оказа, че е от SMR-ите, и трябва да я врътна с един от Hitachi Ultrastar-ите ми, но така да ме мързи да разглобявам и все отлагам и отлагам .. :))

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

трябва да я врътна с един от Hitachi Ultrastar-ите ми, но така да ме мързи да разглобявам и все отлагам и отлагам .. :))

 


Аз заради същата причина минах само на външни дискове. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RaptoR said:


Аз заради същата причина минах само на външни дискове. :laughing1:

E то е дедикейтед боксче, новичко и3 което ми е само сторидж.

5 диска в Райд 6, сега и на 10Г към мрежата.  Но е скрито на неудобно място, че да не ми се мрънка Ама някой ден ще се наканя да ги врътна, просто заради принципа :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Ей, тва мисирщната е тежка диагноза! Последният ми диск е WD My Book V3 6TB, 3.5", USB 3.0 в промоция с огромно намаление в черния петък. Реалната му цена ако помня беше 400лв и нагоре. Вторият е WD Elements Desktop, 4TB, 3.5", USB 3.0. За по-старите си дискове история няма да търся да си губя времето заради мисирщини. Това лоши дискове ли са бе, господине? 


И двата изгоряха? С отделно захранване ли бяха или се захранваха през USB?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

SMR–ите не са по-чупливи, просто са по-бавни и счупват някои NAS–ове .. :)

Ами ако се замислиш, SMR-ите са по-бавни именно заради повечето писане и повтаряне на записи, т.е. много повече тормоз при равни условия, което на практика означава по-бързо достигане на failure state. ;)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, w00x said:


И двата изгоряха? С отделно захранване ли бяха или се захранваха през USB?


О, не. На тези абсолютно нищо им няма. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:

Ей, тва мисирщната е тежка диагноза! Последният ми диск е WD My Book V3 6TB, 3.5", USB 3.0 в промоция с огромно намаление в черния петък. Реалната му цена ако помня беше 400лв и нагоре. Вторият е WD Elements Desktop, 4TB, 3.5", USB 3.0. За по-старите си дискове история няма да търся да си губя времето заради мисирщини. Това лоши дискове ли са бе, господине? 

Ами лоши-хубави, използват SMR - за първия съм сигурен, проверих - този модел е с WD60EZRZ Blue серията за десктоп РС, които са точно от този тип, според съвсем скорошно признание на WD и то чак след като се вдигна световна джабала по въпроса:

Quote

Today the company updated its blog with a more conciliatory tone, and also disclosed all of its drive models that are shipping with SMR tech. In addition to the WD Red NAS drives that the company previously admitted used SMR tech, WD is also shipping the tech into its 2.5"and 3.5" WD Blue and 2.5" WD Black lineups. Both models are designed for desktop PCs and laptops, with the former coming as a value drive while the latter is designed for high-performance users.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:


О, не. На тези абсолютно нищо им няма. 

 

Е, защо ги споменаваш тогава, като Godfather визираше тези, които са изгорели като "лоши дискове".

Кажи какви са тези, които са си заминали.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

 

Е, защо ги споменаваш тогава, като Godfather визираше тези, които са изгорели като "лоши дискове".

Кажи какви са тези, които са си заминали.


Няма как в момента. Аз казвам защо и как пазя новите си. И че препоръките на Коста бяха добри. Иначе имам заминали 2-3 вътрешни по 500GB и нагоре. И мисля един външен. Но без да съм у дома няма как да кажа. 

Link to comment
Share on other sites

Никога няма да разбера мотористите. Днес, разхождайки се в района на фотинските водопади срещнах един ентусиаст, барабар с приятелката му, пъплещи с пистов мотор. Туй сигурно нямаше да е нищо особено, ако действието не се развиваше по разбит коларски път, който никога не е виждал асфалт, с бая камънак, кал и дълбоки коловози. Младежите ни питаха, дали и нататък е такава кал. След като потвърдих - си паркираха мотора по средата на черния път и продължиха пеш. Което... нямаше да е нищо особено, ако по този път не преминаваха редовно предвидени за целта джиБки... 

Link to comment
Share on other sites

Да кажем сбогом и на най-големия от големите - Енио Мориконе. Вълшебник, сякаш слезнал от небето. Убеден съм, че в хора като него има нещо неземно, няма как такъв гений да е случайно роден... Довиждане, маестро, дори и когато теб те няма, музиката ти ще пребъде във времето. Защото е уникална и неповторима. И всички винаги ще я уважават. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, RaptoR said:

Разпускаме си ние тия дни... :gangstah:

107205379_10221980685043794_828755708734

Мисир, къде е това? Аз още се чудя да идвам ли в началото на септември или да не идвам.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Godfather said:

Аз още се чудя да идвам ли в началото на септември или да не идвам.  :lol:

Идвай! Тя нали кобилата майка обяви, че лятото, пардон, туристическия сезон ще е до Октомври...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Godfather said:

Мисир, къде е това? Аз още се чудя да идвам ли в началото на септември или да не идвам.  :lol:


На палубата у дома в Банкя, Боко ми седи отлево до коленцето хахахах.

Септември ако идваш, гледай да е след 10-ти, че дотогава съм на второто море :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Момци, кажете добър сервиз за климатици, че главния вкъщи мирише на застояло като се пусне на хладно първите 10-тина минути. Чистих го колкото можах, но ще трябва по-професиална ръка да го погледне :)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sothbiss said:

Момци, кажете добър сервиз за климатици, че главния вкъщи мирише на застояло като се пусне на хладно първите 10-тина минути. Чистих го колкото можах, но ще трябва по-професиална ръка да го погледне :)


Виж дали ТЕЗИ правят такива услуги. Сериозни хора са 

Link to comment
Share on other sites

Знам го тоя. Виждал съм го в Мегами да пие с някви политици. Някой му е платил за това видео, за да може Бойко да изтегли парите от ЕС! Вижте го, че снима с 5Г телефон.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...