Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Днес имах съмнителното удоволствие да слушам турско-цигански госпъл. Представете си изключително мазно маане с всичкото виене на вокала и с все зурни и салтанати. Ама текстът е в прослава на Ийсус.... Имаше и цели парчета на циганско-български (явно циганският е доста беден език). Егати и екзотиката, направо изтрещЕх...

Жалко, че тия нищо не са качвали по тубата.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, gado said:

Днес имах съмнителното удоволствие да слушам турско-цигански госпъл. Представете си изключително мазно маане с всичкото виене на вокала и с все зурни и салтанати. Ама текстът е в прослава на Ийсус.... Имаше и цели парчета на циганско-български (явно циганският е доста беден език). Егати и екзотиката, направо изтрещЕх...

Жалко, че тия нищо не са качвали по тубата.

 


ТИ Ш'КАИШ!
 

 

 


Ама да ти кажа - предпочитам винаги тия цигани пред ония цигани. 

Link to comment
Share on other sites

Ти помниш ли като ти разправях, че тукашните цигани нямат нищо общо с тези, които си знаем? Ти не вярваше.

Вероятно и евангелизацията си  казва думата (макар и далеч не всички да са християни). Но пък понеже не са консолидирана маса (селата са малки и не могат да формират цигански гета), успяват да попият овреме от цивилизацията.

Впрочем, говорят български на ниво като мене и тебе, бачкат здраво, не се изживяват като жертви, нито има излишни правежи с изтъкване на циганията си (което е супер похвално). А децата им масово ходят на училище и техните изобщо не им позволяват да кръшкат.

Даже и тия, дето се турчеят от тях и те се държат на ниво. А иначе на местно ниво ако човек се интересува, може да види съвсем ясно чисто визуалната разлика между етническите турци и турчеещите се цигани.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

Ти помниш ли като ти разправях, че тукашните цигани нямат нищо общо с тези, които си знаем? Ти не вярваше.


Не помня да сме водили такъв разговор. Не знам аз казах ли ти, че в Царево се шашнах колко цигани има, след като се заврях във високите махали с колата преди 1-2 години. Като се загледах обаче какви спретнати къщи, дворове, чистота... А в първия момент изтръпнах и си викам - тия и тука са изкупили всичко. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, RaptoR said:


Не помня да сме водили такъв разговор. Не знам аз казах ли ти, че в Царево се шашнах колко цигани има, след като се заврях във високите махали с колата преди 1-2 години. Като се загледах обаче какви спретнати къщи, дворове, чистота... А в първия момент изтръпнах и си викам - тия и тука са изкупили всичко. 

О, водили сме го!

А това, което си видял е само в подкрепа на тезата ми, че гнусните клоаки наречени гета в по-големите градове, трябва да се разбият и паразитите да бъдат разселени. И само след поколение-две ще се превърнат в същества, които могат да бъдат едно с човешките.  Щото в момента тия гета са истински развъдници за хлебарки, пиявици и прочее унтерменше. Дето срещу дваесе лева на ръка и две кИбапчета излизат с табелите, че едикойси е Любоф или - Искат да гласуват, ама нямат желание.... И когато се цивилизоват и в междуушието им се появи и нещо различно от желанието да вегетират и се размножават, ще видим Главният Хидро ИнжИнер и Енергетик на републиката и Яко затлъстелият глиган в коя точно отходна тръба ще потънат. А лансираните и подържани от тях недоразумения като Нанкащото Баце и всичките розовки тулупчета, Каскетчета и Хидро-мелиоративни Кибер специалисти, вероятно ще се превърнат в един лош спомен, излежаващ присъдата на място с по-затегнат режим и маса загорели манафи.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

О, водили сме го!

А това, което си видял е само в подкрепа на тезата ми, че гнусните клоаки наречени гета в по-големите градове, трябва да се разбият и паразитите да бъдат разселени. И само след поколение-две ще се превърнат в същества, които могат да бъдат едно с човешките.  Щото в момента тия гета са истински развъдници за хлебарки, пиявици и прочее унтерменше. Дето срещу дваесе лева на ръка и две кИбапчета излизат с табелите, че едикойси е Любоф или - Искат да гласуват, ама нямат желание.... И когато се цивилизоват и в междуушието им се появи и нещо различно от желанието да вегетират и се размножават, ще видим Главният Хидро ИнжИнер и Енергетик на републиката и Яко затлъстелият глиган в коя точно отходна тръба ще потънат. А лансираните и подържани от тях недоразумения като Нанкащото Баце и всичките розовки тулупчета, Каскетчета и Хидро-мелиоративни Кибер специалисти, вероятно ще се превърнат в един лош спомен, излежаващ присъдата на място с по-затегнат режим и маса загорели манафи.


Мноооооооого се размечта... Тези само и единствено изтребление ги оправя - нищо друго. 

Link to comment
Share on other sites

Гадо е много прав, последния месец се убедих и лично. От края на миналата година се мъча да намеря бригада, да ми свършат работа по двора. Нашия роден Ганьо, днес ще дойде, утре ще дойде, не дига телефон, крие се, пък иска предплата, пък днес го сърбяло левия ташак и каквото се сети човек. По стечение на обстоятелствата попаднах на едни прегоряли от Съединение, баща и 2-ма сина. Като се хванаха за 3 седмици ометоха, де що работа имаше, естествено на моменти пробват да минат по лесния път, ама това си е характерно за всеки БГ майстор. Та ако ги няма тея, не знам, кой ще свърши подобен род работа, нашите искат да са на компютър и да дигат кълки на слънчака, другото е много тежко... Изобщо нямаха нищо общо с тея от Столипиново, даже в Германия работели и немски знаеха, майка ми ги пробва, че на мен тоя език ми е непознат. Та ако няма такива, ще си гнием в мизерия понеже няма кой да свърши подобен род дейност....

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Баща ми в момента е учител в техникума в Раковски. 95% от учениците му са от малцинствата. По негови думи повечето бачкат здраво от малки. Всичките изтупани, с телефони, повечето не щат и да чуят за повече от едно дете. Че са шумни и невъзпитани е факт. Но интернета и технологиите може да ни е направил лигльовци, ама и на тях им е отворил малко очите за света и за това как живеят.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, gado said:

...и Хидро-мелиоративни Кибер специалисти...

 

То да беше само един такъв...

Преди малко ме помолиха да проверя какво му е на сайта на Агенцията за обществени поръчки и безопасно ли е да се качва информация в него:

spacer.png

 

В такива случаи обикновено проверявам дали срокът на сертификата не е изтекъл, но на този поне това му е наред - валиден до края на май 21-а

spacer.png

 

Проверката с един SSL Checker, обаче показа безумни, малоумни и тъпоумни изпълнения:

spacer.png

 

Не е задължително да си специалист, за да видиш, че в сертификационната верига са включени такива, чиято валидност е изтекла преди 10-15 години!

Очевидно е, че този, който взима държавна заплата (или му е платено с държавни пари), не само хал хабер си няма кое, как и защо се прави в тази работа, но и не му стига акъла да си провери или да си разтълкува резултата. 

Съответно липсва и достатъчно компетентен началник (или проверяващ изпълнението на поръчката), който да срита служителя/изпълнителя...

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

Много ми дойде тежък на мен G502 Hero (без никакви тежести). И голям. И ръбест. Ергономията също не ми допада, защото "гърбицата" е много напред. Не е моята мишка определено. Един приятел си я беше поръчал и я изкарах да я пробвам за няколко минути. Дори не стигнах до свързване с компютъра.

 

Аз си купих Roccat Kain 200. Уникална. И формата и кликовете на бутоните и скрола. Всичко. Единственият недостатък е, че от време на време нещо се случва с обхвата и започва да накъсва, но като пусна/рестартирам софтуера на мишката се оправя. Предполагам, че ще го решат с ъпдейти.

 

В моя опит, Acceleration-а може да се изключва на всички мишки, които съм ползвал до сега. Също си го има и в настройките на Уиндоус директно.

Ако Лоджитека ти се вижда тежък, то Корсарската мишка направо ще ти откъсне ръката. Тази, която си взел ми се струва много лека, все пак си мисля, че гейминг мишоците трябва да са по-тежки заради по-добрия фийдбак особено при бързи и резки движения. Ама то това като вкуса. Ергономиката не ми е кой знае какъв проблем, но по принцип този Лоджитек направо все едно е издялан за ръката ми (имам сравнително големи лапи) и гърбицата ми идва перфектно, заедно с позициите на бутоните. Но просто проблемите с уайърлес връзката на Корсара направо ме подлудиха. Не знам дали поначало си беше дефект или всичките им мишоци са такива, но тия дни ще отида да я сменя, че още си е в гаранция и ще видя новата какво ще покаже. Но няма повече да я ползвам за игра - само на лаптопа (понеже работи и на bluetooth).

Link to comment
Share on other sites

Трендът е гейминг мишките да стават все по-леки и по-леки. :) Finalmouse (58 грама), Glorious Model O (67 грама) и т.н.

Тази дето съм я взел дори се води "тежка". В началото ми беше тежка, наистина, защото беше по-тежка от предишната ми (с кабел), но ѝ свикнах. Определено усещах тежестта първите няколко дни, докато играех. Целенето ми изобщо не вървеше и след 1-2 часа игра ме болеше китката.

 

По това, което съм видял при други хора, аз имам малко странен захват. Средният ми пръст е винаги на Scroll-а, а десния бутон натискам с безименния. Затова и ръката ми ляга малко по-различно.

Link to comment
Share on other sites

Мисир, ти мани, ами аз каква греда си вкарах... Бях забравил напълно, че клавиатурата и мишката ми са комплект. И се осъзнах чак като сложих новата мишка за 100 евра... Имах надежда, че понеже нали всичко е Лоджитек, то може би, евентуално ще се разбират с един приемник, но не би... И сега съм с две мишки.... :shy:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, charmock said:

Woox-е, Томороу ленд щял да се провежда, въпреки пандемията. Извади късмет ти.


Някой те е объркал. :)
Пуснаха някакъв дигитален булшит с билет от 20 евро. Ще го направят онлайн. Не съм сигурен как точно. Или като игра, в която може да се разхождаш, или с дигитални сцени, на които има фиксирани камери и стриймове. И на всичкото отгоре, не ми дадоха безплатен билет за неудобството, че дадох толкова пари, а няма да мога да отида тази година!! Предложиха ми 5 евро намаление от дигитален билет!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, charmock said:

Woox-е, Томороу ленд щял да се провежда, въпреки пандемията. Извади късмет ти.

Като спомена концерти. Купих си билети за ФЕСТЪТ догодина :). Остава само и да се проведе.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:


Някой те е объркал. :)
Пуснаха някакъв дигитален булшит с билет от 20 евро. Ще го направят онлайн. Не съм сигурен как точно. Или като игра, в която може да се разхождаш, или с дигитални сцени, на които има фиксирани камери и стриймове. И на всичкото отгоре, не ми дадоха безплатен билет за неудобството, че дадох толкова пари, а няма да мога да отида тази година!! Предложиха ми 5 евро намаление от дигитален билет!

Wacken е същата шитня. Това за Томороу Ленд го чух по БТВ-ту, не знам до колко е вярна информацията.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

Трендът е гейминг мишките да стават все по-леки и по-леки.

 

То това е ясно - все по-малки и все повече пишлигари започват да пазаруват онлайн и това оказва сериозно влияние върху еволюцията на продуктите. :lol:

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, w00x said:

Онлайн концерт за 40лв.

Ако искаш да гледаш записите след като минат "живите" събития - 100лв билет.

Няма да си купуваш нали? Не мога да си представя вместо да отида на концерт да го гледам вкъщи... Човек не може да посети всичко все пак, но това е абсурдно. Гледал съм разни индивидуални концерти, но цял фестивал... :online2long:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, netrootbg said:

Няма да си купуваш нали? Не мога да си представя вместо да отида на концерт да го гледам вкъщи... Човек не може да посети всичко все пак, но това е абсурдно. Гледал съм разни индивидуални концерти, но цял фестивал... :online2long:


Трябва да ти кажа, че откак гледах онова недоразумение - откриването на столица на културата на живо от къщи, на топло, докато си пийкам водката доста се позамислих дали пък в някои моменти не е по-добре така. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Не, разбира се. Трябваше като притежател на билети, да ми дадат безплатен достъп, а не 5 евро отстъпка от цената на билета за дигиталното събитие! Не стига, че съм им дал вече 3400лв за пакет, а сега искат да дам още 30, за да гледам утешителната награда!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:


Трябва да ти кажа, че откак гледах онова недоразумение - откриването на столица на културата на живо от къщи, на топло, докато си пийкам водката доста се позамислих дали пък в някои моменти не е по-добре така. :laughing1:

Ти намери какви сравнения да правиш. Едното няма нищо общо с другото. Къде е откриване, къде е няколкодневен фестивал и то с музика която искаш да чуеш.

 

1 minute ago, w00x said:

Не, разбира се. Трябваше като притежател на билети, да ми дадат безплатен достъп, а не 5 евро отстъпка от цената на билета за дигиталното събитие! Не стига, че съм им дал вече 3400лв за пакет, а сега искат да дам още 30, за да гледам утешителната награда!

Тъпо. Парите какво ще ги правят? За догодина ли остават или ги връщат? Защото сумата не е малка.

Link to comment
Share on other sites

Не, никакво връщане.

Ако искаш, билетът се прехвърля за 2021. Ако не искаш, получаваш ваучер, който може да използваш да си купиш пакет през 2022 и 2023. Без гаранция, че ще се вредиш на опашката обаче. Ако влезеш - влезеш. Ако не успееш да купиш пакет - парите ти изгарят.

Link to comment
Share on other sites

Ужас. За първи път чувам така. За рок фестовете които отложиха имаше опция да ти върнат парите, ако искаш. И в България и в Европа.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...