Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  

3 hours ago, biodesign said:

Абсолютно незаконно, но на никой не му прави впечатление. Как е направена системата, че да допусне да гласуват повече от регистрираните? Нали от броя регистрирани се определя и кворума...



IMAG1312.jpg

 

Режимът на регистрация се прави само за проверка на кворума (в началото на всяко заседание или при поискване).
В Правилника няма изискване за задължителна регистрация преди гласуване. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кога за последно САЩ си организираха изтегляне на хората от дадена държава?

САЩ изтегля своите граждани от България с два правителствени полета

 

Освен това изискват заделяне на места в болници за военен персонал - и наш, и чужд.

 

И двете новини са от вчера.

 

Интересно само за тук ли се отнасят, защото ако е така навява на разни мисли.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ти виж газената тенекия на Тулупе какви ги бръщолеви за спуснатите от НАТО директиви, в опит да оправдае онова си насиране с - Много ще измрат. Яко ще измират.

А сащовските '"правителствени ""полети,  всъщност ще са платени за всеки, дето не се числи към умния или красив персонал. Тоест всеки нонесеншиъл поданик на поредния Урко, ще трябва да бърка в джобчето, че да има удоволствието да бъде ""спасеноттаябелодробна чума"" от собственото си правителство.

Заеби!

Ние поне БЦЖ си имаме, а ония даже и мозъчни клетки, отговарящи за функции извън церебралните си нямат. Най малкото, така и не разбраха, че Вождът им препоръча белината да се ИНЖЕКТИРА, а не да се пие!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, instinct said:

Кога за последно САЩ си организираха изтегляне на хората от дадена държава?

САЩ изтегля своите граждани от България с два правителствени полета

Какъв е този малоумен сайт? Рядко срещано некадърна статия.
Нова чуждица научих обаче:

Quote

От Амбасадата на САЩ у нас уточняват...

 

Явно си правят ротация и имат свободни места в самолета. Решили са да пуснат който иска да се прибере до щатите да има начин. В момента като цяло няма полети до там.

 

 

1 hour ago, instinct said:

До момента не съм чул някога от НАТО да задължават каквото и да е. Галин хубаво е обяснил отгоре. Вероятно е била издадена някаква препоръка, да си проверят запасите и т.н. Много ме съмнява и от кога е тази препоръка. Дали не е от преди няколко месеца и просто сега да им е хрумнало, че трябва да оправдават някакви действия с "нареждане от вън".

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, netrootbg said:

Нова чуждица научих обаче:

 

От Амбасадата на САЩ у нас уточняват...

 

Не е чуждица, а македонски диалект :lol:

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, plameni said:

 

Не е чуждица, а македонски диалект :lol:

Там идва от сръбският език. На сръбски е така: амбасада. Остава и тази дума да внесем...

Link to comment
Share on other sites

Наясно съм откъде идва. И не само в сръбския е така, а и на полски, и на румънски...

Написано на кирилица, обаче, ме кара да го причисля към македонски диалект на официалния български език :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

Наясно съм откъде идва. И не само в сръбския е така, а и на полски, и на румънски...

Написано на кирилица, обаче, ме кара да го причисля към македонски диалект на официалния български език :laughing1:

Научих нещо ново. Не знаех че на полски и румънски е така. На български обаче звучи доста абсурдно. Не знам другите как са, но мен много ме дразни прекалената употреба на чуждици. Наясно съм, че един език е нормално да се развива. Живеем и във все по - глобален свят, но на моменти се прекалява. Мисля преди няколко години беше много модерно да се говори само така. Май нямаля това нещо малко или просто не е толкова модерно вече. Абсурдни неща обаче съм чувал.

Link to comment
Share on other sites

За първи път ми се налага да се занимавам със съпорта на Пейпал. Няма такива олигофрени. Избягвайте ги на всякаква цена. 

Link to comment
Share on other sites

Съпорта на повечето компании е под всякаква критика. Мисля, че само от Амазон съм доволен и то май е защото са голяма компания, и могат да си позволят просто да си вземат счупените продукти обратно без да спорят.

Link to comment
Share on other sites

Горе-долу е така. Аз съм доволен от ebay.com - там нещата се случват доста бързо щом стане въпрос за refund.  Вчера си говорих и с aliexpress - те като цяло също не са на много високо ниво, но явно имат нови инструкции покрай Короната и след запитване за възстановява на парите за едни слушалки, които ги чакам вече над 70 дена, директно ми ги върнаха - no questions asked. 

Като цяло сега е малко тегаво закупуването на стоки особено от Китай, защото вече има 90 вместо 60 дена "awaiting delivery time".

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sothbiss said:

За първи път ми се налага да се занимавам със съпорта на Пейпал. Няма такива олигофрени. Избягвайте ги на всякаква цена. 

 

От почти година paypal почти не уважава искане за refund. А, от 2 години насам почна да не уважава никакви искания срещу големите търговски вериги. Бях си купил яке от спортсдирект което трябваше да бъде 90% пух и 10 пера. На етикета на якето пишеше 50 към 50 процента. На пуснатия протест, пейпал ми отговори да се оправям с магазина. Бил съм си получил якето.

Затова вече не ползвам пейпал или ако се наложи да плащам през тях в ибей и имам проблем, отварям кейс в ибей и чакам тяхното решение, нищо че отнема повече време.

Link to comment
Share on other sites

Пейпал са големи п*дали. иБей взимат 10% комисионна, Пейпал ме чарджат още 4% на продажба!!? след това 1% комисионна, когато си превеждаш пари по сметката/картата и курса им е шимбалсонски отвсякъде. Паунда го смятат на 2.12. Прехвърлих си последните пари и ариведечи.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Mobi

Така е. Дефекто нещо струващо $27, накрая ти излиза 30. Поради тази причина смятам да приключа с тях окончателно.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobi said:

Така е. Дефекто нещо струващо $27, накрая ти излиза 30. Поради тази причина смятам да приключа с тях окончателно.

 

Нещо, което струва 30$,  накрая получавам 25 :)

Link to comment
Share on other sites

И аз в момента се боря с пейпала за едни 15 лева. По коледа си поръчак някав промо пакет за 4 месеца абонамент в тайдъл, за мен и семейство от още 4 човека за 4 лв., което като го погледнеш си е оферта, оставям настрана, че съм слушал точно два път музика на него. Но явно тоя период изтече и изведнъж ми обягнаха 15 лв. от сметката. Сега, дали аз съм виновен или не, никаде в плащането не съм кликал на автоматични плащане на абонаменти...ще видим. 3 дена тайдъл се правиха, че не съм им писал, сега е ред на пейпал, ама кат гледам май трябва да пия студена вода...

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, dvdrw said:

Пейпал са големи п*дали. иБей взимат 10% комисионна, Пейпал ме чарджат още 4% на продажба!!? след това 1% комисионна, когато си превеждаш пари по сметката/картата и курса им е шимбалсонски отвсякъде. Паунда го смятат на 2.12. Прехвърлих си последните пари и ариведечи.

 

Трънският курс на Пейпал сме го коментирали нееднократно.

Защо за прехвърляне не ползваш някои виртуален мултивалутен оператор с ниски такси (Transferwise или Revolut напр.) и там да конвертираш паундите?

 

11 hours ago, dvdrw said:

Нещо, което струва 30$,  накрая получавам 25 :)

 

Този разход не го ли знаеш предварително? Ако си искал да получиш 30$, трябвало е да изчислиш колко да е крайната продажна цена.

Link to comment
Share on other sites

On 5/22/2020 at 8:36 AM, vinyl_master said:

И аз в момента се боря с пейпала за едни 15 лева. По коледа си поръчак някав промо пакет за 4 месеца абонамент в тайдъл, за мен и семейство от още 4 човека за 4 лв., което като го погледнеш си е оферта, оставям настрана, че съм слушал точно два път музика на него. Но явно тоя период изтече и изведнъж ми обягнаха 15 лв. от сметката. Сега, дали аз съм виновен или не, никаде в плащането не съм кликал на автоматични плащане на абонаменти...ще видим. 3 дена тайдъл се правиха, че не съм им писал, сега е ред на пейпал, ама кат гледам май трябва да пия студена вода...

 

Като си се регистрирал ти е пишело, че след края на промоционалния период ще те таксуват за нов месец. По подразбиране е включено автоматичното подновяване на повечето услуги.

 

Трябва да ти ги върнат обаче.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си възстанових надвзети 97 кинта за ел.винетка...Направо не повярвах,че е възможно тия от АПИ пари да връщат....

Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2020 at 9:07 PM, w00x said:

 

Като си се регистрирал ти е пишело, че след края на промоционалния период ще те таксуват за нов месец. По подразбиране е включено автоматичното подновяване на повечето услуги.

 

Трябва да ти ги върнат обаче.

 

Пейпал ми писаха, че няма да ми ги върнат. Не знам какво да правя повече освен, както казах, да пия една вода :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vinyl_master said:

 

Пейпал ми писаха, че няма да ми ги върнат. Не знам какво да правя повече освен, както казах, да пия една вода :)

 

Пиши пак на Тайдъл да ти ги върнат.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...