Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 12.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

43 minutes ago, Veno said:

нямам зор... пък и още не съм сигурен дали искам да прежаля 250 лв. за клавиатура :)

 

отделно може би бих се спрял на silent red от това което чета.

 

Red и Silent red са си като нормална клавиатура с мембрани. Тихички и без съпротивление при натискане на клавишите.

Единствено от Speed Silver съм срещал оплаквания, защото са направени да реагират по-лесно на натиск (имат по-малък ход) и като си местиш пръстите, може да натиснеш някое копче без да искаш.

Link to comment
Share on other sites

IPB да ги таковат калинките. Сигурно много шарении са вкарали с новите версии, но не помня със старата да е имало проблем с постването в тема с няколко хиляди страници... Подозирам, че са изакали жаба скрипти навсякъде и за това така прекрасно оптимизираната работа с базите...

Link to comment
Share on other sites

аре стига сте мрънкали. виж кво е готино на чисто. след 2 седмици ще е наспамена вече темата.... старата имаше 4000 и кусур страници... няма такава тема в друг форум сигурно...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kotora said:

Ангеле въпрос с повишена трудност, колко пъти седмично чистиш в хола ти ? Примерно тая прахосмукачка можеш да й кажеш да чисти всеки ден в 16:30. Реално върши доста добра работа като я пуснеш да супер силно засмукване. Сестра ми имат miele, да смуче мега добре, но не я пускат всеки ден :) 

 

Веднъж седмично по принцип. Идеята ми не беше дали може да чисти всеки ден, а дали прави нещо или после пак трябва да минавам с нормалната прахосмукачка. Не виждам как тая малка прахосмукачка ще смуче със същата ефективност като 2400 вата Миеле, което вдига килима и ме заболява кръста да го дърпам. А ако не смуче със същата ефикастност, за какво е? Да обира боклуците до толкова, че да казвам “А, то не е толкова мръсно, мога да пусна прахосмукачка и друг ден.”.

 

Малко като да влезна в банята да си мия ръцете на уред, който почти ми мие ръцете, но не точно.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, има си голям ефект от такива работи, но за определени неща си трябва и обикновенна прахосмукачка. От доста години използвам модел на iRobot и съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

Смуче-смуче.... с ефективност на професионалистка в жанра... :lol:

Ся, моята е 2000Pa. Много ли е, малко ли е, не мога да ти кажа но си действа много добре. 

Милето е 2400 вата електрическа мощност, а всмукателното налягане (мощност) колко е? 

И да, след робота няма нужда да минаваш отново с нещо друго. Ако не ти харесва резултата, го пускаш пак...навсякъде или само в определена зона. Въпроса е, че ти (човека) не правиш нищо....освен да почистиш контейнера веднъж седмично. Да не говорим, че при пускане два-три пъти седмично винаги ти е чисто....и го пускаш докато си на работа примерно.... А да, моя може да обира и ъглите, въпреки че е кръгъл... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не знам колко е всмукателната мощ. Бях го гледал някъде, но сега не го намирам.

 

Явно не успявам да се изразя правилно, затова намерих видео, което показва идеята ми. Дори роботът е Xiaomi-то.

 

 

На 2:40 се вижда какво е събрала прахосмукачката след като Xiaomi-то е чистило помещенията и килимите в продължение на 2 месеца.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Veno said:

аре стига сте мрънкали. виж кво е готино на чисто. след 2 седмици ще е наспамена вече темата.... старата имаше 4000 и кусур страници... няма такава тема в друг форум сигурно...


Само да не си посмял да затриеш архива. Заключи там, барикадирай, но не трий, че и бг мама ще намеря и изгоря! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, w00x said:

Не знам колко е всмукателната мощ. Бях го гледал някъде, но сега не го намирам.

 

Явно не успявам да се изразя правилно, затова намерих видео, което показва идеята ми. Дори роботът е Xiaomi-то.

 

 

На 2:40 се вижда какво е събрала прахосмукачката след като Xiaomi-то е чистило помещенията и килимите в продължение на 2 месеца.

Аааа, това е старото Шиоми... Новото е по-мощно... :lol:.

То винаги ще има. Даже след третото прахосмучене пак ще има... Аз за това имам три килима на кръст.... Не харесвам килими по принцип... 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/13/2019 at 7:51 PM, w00x said:

Някой да провери bg-mama веднага.
Галчееееее!

Кажи :)

Нямам профил и не чета бг-мама :lol:

Link to comment
Share on other sites

@netrootbg

 

От както ми препоръча да заменя гилет с класическа самобръсначка, в стара тема, се родих. Мерси много.

И също точно си получих ножчетата "Feather", отново мерси за препоръката. Един месец карах на боклуците на БГ пазара. Тези японци са космонавти - евалата.

А който не е пробвал още да се замисли сериозно за класическите самобръсначки. Поне за мен лично замени едно неприятно действие с нещо, което ми доставя удоволстие.

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, w00x said:

Аз си ползвам тример вече 2 години и нямам оплаквания.

Това върви само при доста меки и рехави бради. При брада като моята е абсурд такава измислена машина да свърши каквато и да е читава работа. Даже класическа самобръсначка Futur с епичните японски ножчета Feather, за които стана въпрос по-горе виждат зор. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...