Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Докато уточните дълбочината на земетресението до метър, аз да мина да кажа, че днес дядо Ананиев пуснал две нови заповеди: отменя задължителното носене на маски на открито (остава в сила за закрити обекти) и разрешава посещението на планини и паркове извън града. Най-сетне проблясък в бостана.

Разбира се, деменцията и този път не му е простила и никъде не е уточнено ние как точно ще стигнем до тия планини. В смисъл в декларацията на КПП-то какво да пиша? "Отивам на разходка в гората"? Предполагам ще има и следваща заповед скоро.
Та ако така ще става работата, тогава от този момент нататък всеки, които иска да излезе от града за каквото и да е, просто пише, че отива на разходка и си излиза. Което вече тотално обезсмисля тия КПП-тата. То не че досега е имало някакъв смисъл от тях, но сега вече поне е официално.

п.п.: между другото гледам бая народ пише колко силно било треснало. Аз лично почти не го усетих. По-скоро чух тътена, който го съпровождаше. Явно по високите етажи е било по-интересно.

Link to comment
Share on other sites

Което не е 2км.

До утре ще коригират още. Сега си острят моливите, че се счупиха от много изчисления, писане,брисане,преписване...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, deus_pld said:

 

Разбира се, деменцията и този път не му е простила и никъде не е уточнено ние как точно ще стигнем до тия планини. 

 

Е, как? 

Със силата на мисълта, с хеликоптер, телепортация, делта планер, балон, може да прокопаеш тунел (да не забравиш да си сложиш маската) и т.н., способи много.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, deus_pld said:

Докато уточните дълбочината на земетресението до метър, аз да мина да кажа, че днес дядо Ананиев пуснал две нови заповеди: отменя задължителното носене на маски на открито (остава в сила за закрити обекти) и разрешава посещението на планини и паркове извън града.

 

Заповедта за маските остава в сила на открито ако са двама или повече човека близо един до друг. Което на практика не е кой знае какво отменяне.

 

Колкото до планините, никъде преди нямаше официална забрана за посещението им (само за природни паркове можеше да си изсмучат от пръстите някакво ограничение - поради определянето им като паркове, и то това отпадна още на 24-ти). Съответно днес нищо не разрешават. Просто въвеждат ред за посещението на разни места за почивка и разходка извън градовете - да ставало без използване на градски транспорт и лифтове, и без ходене по хижи и туристически обекти.

 

 

 

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, biodesign said:

До утре ще коригират още. Сега си острят моливите, че се счупиха от много изчисления, писане,брисане,преписване...

 

Мхмм... 

Заровиха го на 18 км и добавиха последващите три труса.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, instinct said:

Колкото до планините, никъде преди нямаше официална забрана за посещението им (само за природни паркове можеше да си изсмучат от пръстите някакво ограничение - поради определянето им като паркове, и то това отпадна още на 24-ти). Съответно днес нищо не разрешават. Просто въвеждат ред за посещението на разни места за почивка и разходка извън градовете - да ставало без използване на градски транспорт и лифтове, и без ходене по хижи и туристически обекти.

 

Затова ли и днес включително полицаи вардеха всички официални пътеки и пътища към Витоша в София

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dunc said:

Затова ли и днес включително полицаи вардеха всички официални пътеки и пътища към Витоша в София

 

Официалните документи съм ги гледал - и заповедите, и закона. Публикувани са на правителствения сайт и на страницата на съответната община.

 

Мога да ти кажа само следното - днес беше ден на ЗАТЯГАНЕ на мерките, а не на отпускане. И то въведоха такова затягане, което засяга жителите на всички населени места, а не само тези на областните градове.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, plameni said:

 

Мхмм... 

Заровиха го на 18 км и добавиха последващите три труса.

 

Това са данните на три сеизмологични центъра. Данните които те публикуват са доста сходни помежду им и аз вярвам на тях. Разлики от 2км до 18км ми звучат като мнението на кратуната: менят се на всеки 3 часа и да изсмукани от средния пръст.

 

Screenshot_20200502-100251.png

Screenshot_20200502-100303.png

Screenshot_20200502-100321.png

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, charmock said:

 

Напълно прав е. Единственото което не ми харесва е в коя "медия" работи. Когато е прав обаче, нищо не може да се каже.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, charmock said:

Абсолютно!

Този пич каза в кратце, всичко онова, което се опитах да казвам още от началото на тази дивотия, И малоумната дискусия, дето се завихри тук.

И не ме интересува къде работи този.

Докато напъните на лайната от БСП да казват истини, използвайки ги като демагогия, наистина ме отвращава!

Link to comment
Share on other sites

Много точно казано, гледал съм и предните му клипове, ама точно щото работи в оная телевизия ме притеснява пак нещо. 

То паниката си продължава с пълна сила, хей ся майките и децата на тея от 7-ми, 12-ти клас ме трепят. Пишат писма до министри и къде ли не, как ще се яват на изпити и матури, застрашавали тяхния живот и тези на близките им...... Не мога просто....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Много тъпо видео, честно казано. Не се разбра какво иска да каже точно тоя Карбовски wannabe. Цялото му видео беше едно интро. Дори не бяха успели да синхронизират аудиото.... 6 минути увод към нещо, което остана неизказано. Само като му видях статистиката за грипа на годишна база сравнена с цифра за 3 месеца приключих. Абортите и починалите от тютюнопушене, и алкохол какво общо имаха, не стана ясно... Позицията му също не стана ясна до самия край. Извадки и съпоставяне на производни репортажи. Как можело някакъв дебел да му казва как да спортува. Този дали има нужното образование, за да обсъжда икономика и епидемиология? Надали. Ей такива палячовци, които правят това, срещу което се обявяват, са ми най-жалки.

 

Каза верни неща, но те не бяха нещо ново или някакво революционно разкритие, а и избледняха на фона на останалото.

 

Как може да ги гледате тия с 5те минути слава изобщо... За всеки един такъв, който не казва нищо, има един друг, който също не казва нищо, но е на противоположното мнение.

 

Яд ме е чак, че си изгубих времето. Първоначално не го кликнах, но след като толкова много го нахвалихте, реших, че е някакъв иноватор, който ще отвори очите на народа и ще излее истината. А то.... Лалю Лалев Празнодумов.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, w00x said:

Абортите и починалите от тютюнопушене, и алкохол какво общо имаха, не стана ясно... Позицията му също не стана ясна до самия край.

Каза верни неща, но те не бяха нещо ново...

Това са нещата които и на мен не ми харесаха. Това за абортите е вътре защото все пак е в телевизията на бялата златка. Там се следва официалната политика на москва. А иначе много се навъдиха да казват правилните неща. Костя Копейкин от Варна и той така. То срещу мутрата не е нещо особено трудно да се осъществи. От друга страна е хубаво видеото да се изгледа от повече хора, че има много които са се панирали тотално.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, w00x said:

Много тъпо видео, честно казано. Не се разбра какво иска да каже точно тоя Карбовски wannabe. Цялото му видео беше едно интро. Дори не бяха успели да синхронизират аудиото.... 6 минути увод към нещо, което остана неизказано. Само като му видях статистиката за грипа на годишна база сравнена с цифра за 3 месеца приключих. Абортите и починалите от тютюнопушене, и алкохол какво общо имаха, не стана ясно... Позицията му също не стана ясна до самия край. Извадки и съпоставяне на производни репортажи. Как можело някакъв дебел да му казва как да спортува. Този дали има нужното образование, за да обсъжда икономика и епидемиология? Надали. Ей такива палячовци, които правят това, срещу което се обявяват, са ми най-жалки.

 

Каза верни неща, но те не бяха нещо ново или някакво революционно разкритие, а и избледняха на фона на останалото.

 

Как може да ги гледате тия с 5те минути слава изобщо... За всеки един такъв, който не казва нищо, има един друг, който също не казва нищо, но е на противоположното мнение.

 

Яд ме е чак, че си изгубих времето. Първоначално не го кликнах, но след като толкова много го нахвалихте, реших, че е някакъв иноватор, който ще отвори очите на народа и ще излее истината. А то.... Лалю Лалев Празнодумов.

Ангеле!

Наистина не искам да те обиждам, ама мислих, че се правиш!

Или и ти заради собствения си нарцисизъм си слушал по диагонал човека.

 

П.п. А това за Дебелия и за ОбразУванието, карат мнението ми да клони към това, че не се правиш.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, charmock said:

Това със слънцето и парковете... Само белината липсва :))))

А останалата логика е - не правим нищо за проблеми 1-2-3, та защо се напъваме за 4 ? :D

Link to comment
Share on other sites

Пича сефте го виждам. Хич идея нямам къде и за кого работи.

Като цяло.. много по-лесно е да плюеш отстрани с популистки гледни точки.

 

За мен истината е, че мерки се взеха навреме и те са едни от най-либералните в света от гледна точка на ограничаване права.

Вие нормални ли сте.. цяла Италия/ Испания не можеше да излиза от вкъщи навън. Тука проблема беше, че няма да се ходи месец на фризьор и да се пият бири в парковете...

 

Убили икономиката.. цял свят затваряше границите, заводите спираха, туризма глобално стана нулев. Е шибаната икономика на кълбото е свързана.

Всично в живота е баланс, в случая обществата по света всяко за себе си решава каква цена е готово да заплати за спасяване на човешките животи. За нашите и на тези, които обичаме.

 

Някакъв цървул да плюй през тубата.. хората, изправени в ситуация, която не са виждали, с хиляда неизвестни. По телевизията обикалят хора със скафандри все едно са на Марс, хладилни ремаркета и военни кордони пред болниците. Дали, като си казал "Днеска няма да излизам, утре ще сложа маска. Ще взема да си мия по-често ръцете и ще спазвам дистанция от другите, днеска няма да пия бира в парка".. дали си страхливец или нормално мислещо същество... въпрос на ценностна система.

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, chasti said:

Пича сефте го виждам. Хич идея нямам къде и за кого работи.

Като цяло.. много по-лесно е да плюеш отстрани с популистки гледни точки.

 

За мен истината е, че мерки се взеха навреме и те са едни от най-либералните в света от гледна точка на ограничаване права.

Вие нормални ли сте.. цяла Италия/ Испания не можеше да излиза от вкъщи навън. Тука проблема беше, че няма да се ходи месец на фризьор и да се пият бири в парковете...

 

Убили икономиката.. цял свят затваряше границите, заводите спираха, туризма глобално стана нулев. Е шибаната икономика на кълбото е свързана.

Всично в живота е баланс, в случая обществата по света всяко за себе си решава каква цена е готово да заплати за спасяване на човешките животи. За нашите и на тези, които обичаме.

 

Някакъв цървул да плюй през тубата.. хората, изправени в ситуация, която не са виждали, с хиляда неизвестни. По телевизията обикалят хора със скафандри все едно са на Марс, хладилни ремаркета и военни кордони пред болниците. Дали, като си казал "Днеска няма да излизам, утре ще сложа маска. Ще взема да си мия по-често ръцете и ще спазвам дистанция от другите, днеска няма да пия бира в парка".. дали си страхливец или нормално мислещо същество... въпрос на ценностна система.

 

В клипа не се визират мъпетите, дето си завират главата в пясъка и вирят дупета, докато словославят Ге'ералските си месии или рижавокозенистети си урковци. Истина ти казвам!

А тия мъпети са огромната част от тънката корица слуз, наречена човечество, дето покрива тази планета. Айнщайн беше казал нещо по въпроса. Пък тази слуз непрекъснато има нужда от някой, дето да я подритва, че да "мисли" по правилен начин.

А ти не се юркай, от това, дето казват по телевизията. Щото предполагам, че нямаш телевизор между ушите. Ама пък ако се е случило да имаш, гледай Марсианеца и Гравитация (филми обини за интелекта на средно интелигентен човек) и не се кахъри с превключване на каналите, защото мисленето явно не е твоето амплоа!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

Ангеле!

Наистина не искам да те обиждам, ама мислих, че се правиш!

Или и ти заради собствения си нарцисизъм си слушал по диагонал човека.

 

П.п. А това за Дебелия и за ОбразУванието, карат мнението ми да клони към това, че не се правиш.

 

Не съм го слушал по диагонал. Слушах си го много добре. Не е направено добре видеото и това е. Излишен, евтин драматизъм и сериозност, които целят да се стресне народа. Точно това, срещу което УЖ е видеото. Къде са му видеата за всеки един от другите проблеми, които е споменал? Или той споменава просто някакви цифрички, защото са по-големи?

 

Бях афектиран и пишех от таблета. Образуванието го бях написал с У, но реших да си направя проверка с грешната дума и го обърках... Oopsie. :)

 

Аз съм съгласен, че повечето хора се паникьосват и биват паникьосвани излишно. На jozo примерът с майките и матурите е просто тъжен. Ако на тия същите паникьори им предложат да си организират самостоятелна карантина задецата 14 дни преди матурите и после да ги сложат всичките в една стая, за да нямат досег с останалите деца, които може да са "заразени", ще скокнат да се оплакват, че "Ама как може такова нещо, потъпквате ми правата и намсикво там.".

 

Тъжното е, че много хора са "прогледнали" след това видео, в което има напълно достъпна информация, до която всеки може да се докопа. Ще има "Ауе, аз гледах едно видео, ще ти го пратя, за да видиш ИСТИНАТА!" пред приятели на маса. Точно тези хора са същите, които утре ще приканват към нарушаване на наложените мерки, а след това ще плюят държавата, че са им сложили глоба. И заради тия малоумници, АЗ СЪЩО трябва да си седя вкъщи вече повече от месец и половина и да чакам да мине нещо, за което съм убеден, че не е толкова страшно, колкото ДРУГИТЕ (тези във видеата от противоположната на изложената горе страна) разказват, за да плашат хората.

Реално вместо всеки да си седи на гъза и да си живее живота до колкото е нормално, се образуваха 3 основни групи хора.

1. Тези, които правят всичко възможно едва ли не да потъпкват правилата, за да покажат, че системата и КОРПОРАЦИИТЕ (Бил Гейтс, тоя дявол) не са по-умни от тях.

2. Тези, които приемат ситуацията и си спазват мерките, чакайки всичко да мине възможно по-бързо.

3. Тези, които обикалят едва ли не с радиационен костюм, карат си в колата с маска и не са разбрали, че не се борим с чумата.

 

Вчера съвсем случайно попаднах на прес-конференция на СЗО, точно в момента, в който обясняваха каква е целта на тази само-изолацията и социалното дистанциране на хората, и защо постепенно се отпускат мерките. Така като гледам нашите как чакат тоя вирус магически да изчезне - май не са ги информирали, че идеята е друга. Нищо, че то от самото начало беше ясно за много хора.

Link to comment
Share on other sites

Този е някакво протеже на Волен Сидеров. Журналист е в неговата ТВ даже имат интервю заедно и коментират същите факти... може да сте го гледали... но по- добре, ако не сте. 

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, w00x said:

 

Не съм го слушал по диагонал. Слушах си го много добре. Не е направено добре видеото и това е. Излишен, евтин драматизъм и сериозност, които целят да се стресне народа. Точно това, срещу което УЖ е видеото. Къде са му видеата за всеки един от другите проблеми, които е споменал? Или той споменава просто някакви цифрички, защото са по-големи?

 

Бях афектиран и пишех от таблета. Образуванието го бях написал с У, но реших да си направя проверка с грешната дума и го обърках... Oopsie. :)

 

Аз съм съгласен, че повечето хора се паникьосват и биват паникьосвани излишно. На jozo примерът с майките и матурите е просто тъжен. Ако на тия същите паникьори им предложат да си организират самостоятелна карантина задецата 14 дни преди матурите и после да ги сложат всичките в една стая, за да нямат досег с останалите деца, които може да са "заразени", ще скокнат да се оплакват, че "Ама как може такова нещо, потъпквате ми правата и намсикво там.".

 

Тъжното е, че много хора са "прогледнали" след това видео, в което има напълно достъпна информация, до която всеки може да се докопа. Ще има "Ауе, аз гледах едно видео, ще ти го пратя, за да видиш ИСТИНАТА!" пред приятели на маса. Точно тези хора са същите, които утре ще приканват към нарушаване на наложените мерки, а след това ще плюят държавата, че са им сложили глоба. И заради тия малоумници, АЗ СЪЩО трябва да си седя вкъщи вече повече от месец и половина и да чакам да мине нещо, за което съм убеден, че не е толкова страшно, колкото ДРУГИТЕ (тези във видеата от противоположната на изложената горе страна) разказват, за да плашат хората.

Реално вместо всеки да си седи на гъза и да си живее живота до колкото е нормално, се образуваха 3 основни групи хора.

1. Тези, които правят всичко възможно едва ли не да потъпкват правилата, за да покажат, че системата и КОРПОРАЦИИТЕ (Бил Гейтс, тоя дявол) не са по-умни от тях.

2. Тези, които приемат ситуацията и си спазват мерките, чакайки всичко да мине възможно по-бързо.

3. Тези, които обикалят едва ли не с радиационен костюм, карат си в колата с маска и не са разбрали, че не се борим с чумата.

 

Вчера съвсем случайно попаднах на прес-конференция на СЗО, точно в момента, в който обясняваха каква е целта на тази само-изолацията и социалното дистанциране на хората, и защо постепенно се отпускат мерките. Така като гледам нашите как чакат тоя вирус магически да изчезне - май не са ги информирали, че идеята е друга. Нищо, че то от самото начало беше ясно за много хора.

Ти си БоК, ве...

Няма да се впускам в обяснения как клин, клин избива, що се касае да овча маса. Елементарна психология, по-проста и от боб. Ама ти признавам, че си истинска фурнаджийска лопата! По-гъвкав си и от Майтапчийски. Мина през цялата гама от Осанна, до Разпни го. Няма лошо, това е пробивност. А не - Тъп, но урорит.

 

Ти предполагам от всичкото ти гънене се причисляваш към тия, от точка 2. :D 

Нищо, че здравната система, където я има, никак не е сгънала. Да ти повтарям ли отново, че чичка с нездравословен начин на живот като мене, прекара тази " чума" почти безсимтомно, месец преди да се сетят Спасителите на Нацията да сеят паника и да ебават мамата на обикновения човечец!?

А я кажи кога и как всичко Ше ОТМИНЕ, при условие, че белината вътрешно не помага, а скапаният вирус няма да се самоизчезне? Вероятно тръпнем в очакване на Капитан Плоска Планета да ни отърве или сме навити да подържаме лозунга от времето когато ти беше съвсем невръстен. Перефразирам . Карантина до дупка?!

 

П.п. А тия, дето не скачат не винаги са червени, повярвай ми. Поне четвърт от тях са хора, дето си ползват главата не просто за стенд за шапките си!

И пак да попитам ребром. Какво правим при евентуално цялостно отпадане на всичките дивотии, но нямаме колективен имунитет (заради спазването на иначе ''разумните''мерки), а шибаният вирус си има собствено мнение и хич не ебава да изчезва!?

 

Link to comment
Share on other sites

Иване, ти верно ли!?Това от кой кенеф го изкопа?

За филската и фобската ти облъченост знаем. Ама това наистина идва в повече!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gado said:

Иване, ти верно ли!?Това от кой кенеф го изкопа?

За филската и фобската ти облъченост знаем. Ама това наистина идва в повече!

Някъде във сурат тефтера го видях.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...