Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

11 minutes ago, w00x said:

Малко е досадно. Наруши ми се графика, наруши ми се храненето. Без фитнеси не мога да се мотивирам и да спортувам нормално. От минимум 6км ходене на ден, паднах до максимум 6км на седмица.
Аз имам бюро с настолен компютър, но тези, които трябва да работят на дивана от лаптоп изобщо не им завиждам. Това е някакво мъчение..

То нали знаеш, че всеки иска това което няма :). От друга страна като се замисля, не е лошо да идвам до офиса. Тук имаше случай на няколко дни пълна карантина. Та малко да се раздвижи човек си е добре.

А по темата за фитнеса. Малко преди да почнат всичките карантини се захванах доста усилено да влезна във форма, че тотално се запуснах последните години. Дори когато затвориха фитнесите, пак намерих начин да посещавам, но и това секна. Наложи се да купувам оборудване за вкъщи, но не е същото. Иначе за няма и 2 месеца, гърдите са с по - голяма обиколка от корема :devil. Надявам се до август някое време да съм и на плочки, но да видим. Зависи кога ще отворят фитнесите.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 minutes ago, netrootbg said:

Иначе за няма и 2 месеца, гърдите са с по - голяма обиколка от корема :devil

 

Тоя цитат си го писал и преди време. :D :D

Аз само на дъмбели и различни лицеви oпори карам. :) Днес отидох до едни лостове..

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

 

Тоя цитат си го писал и преди време. :D :D

Аз само на дъмбели и различни лицеви oпори карам. :) Днес отидох до едни лостове..

 

Правил съм го и преди време...

Сега обаче съм заложил и тактически подход спрямо мен си. Да няма начин да спра ако ме налегне мързела. Отделно получавам и доста професионална помощ и чак се изненадвам приятно на резултатите. В момента тренировката ми е само вкъщи и само с дъмбели. Няма мускулна група която да не можеш да натовариш само с дъмбели. Не е същото както във фитнеса, но е не лош заместител.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Lucky Luciano said:

Имотите ще паднат навсякъде. Напомпани са зверски.

 

Друго ми прави лошо впечатление - пред банките има ОГРОМНИ опашки, какво се случва не знам, но не е ок. Онзи ден пред клона на Уникредит на Иван Вазов с/у Библиотеката, имаше опашка от светофара! И хората не бяха през метър, дори през 50см не бяха на разстояние... Не е ок.

защото работи само една каса и то с намалено работно време. а иначе всеки е "само да пита" или "само за малко".  все пак в кризисни времена кешовите транзакции са предпочитани.

 

айде честито без КППействане.

артисаха ми декларации, някой знае ли как да ги подам онлайн?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Вече тотално ли отпаднаха? Че преди 2 седмици исках да отида до Джъмбо и директно си ме върнаха.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, w00x said:

Аз така и не разбрах защо отпаднаха тия КПП-та днес, а не след Гергьовден...

Защото изначално са безсмислени?

 

Иначе още от вчера следобеда са почнали да пускат свободно.

Link to comment
Share on other sites

Те, че са безсмислени - безсмислени са. Но нали идеята им е да ограничат голям трафик? Като за начало, трябваше да ги сложат само на градовете, в които има над определен процент (или брой) болни, но  тъй като така или иначе бяха сложени навсякъде, защо не ги оставиха още 1 ден?

 

Тъпа история. Ако не друго, поне вече обявиха каква е била целта на тая изолация 2 месеца. Евала. 2 месеца по-късно вече знаем каква е идеята. Интересно е, че съвпадна с прес-конференцията на СЗО, която споменах преди няколко дни. Явно наистина или не са знаели какво правят, или не са искали да го обявяват, или са чакали СЗО да даде потвърждение.

Link to comment
Share on other sites

Не съм чел в детайли, но доколкото видях минаваме към това което Мангъров говори от както започна всичко.

Link to comment
Share on other sites

Мангъра е готин, обаче и малко краен. А като гледам как се покачват болните и по-точно не болните, а лежащо болните, мисля, че до месец ще стане беля. Нещо всеки ден се хоспитализира по 30-40 човека и хората в интензивно се покачват, а не спадат. Тая "статистика" за доказаните случаи не я гледам, защото носителите на вируса са поне половин милион, но статистиката с приетите в болници, не е никак гот. Навсякъде пада, при нас расте и на тоя фона - пуснаха народа, пуснаха магазини, заведения и т.н. Никак не ми се струва добре това, но дано да греша.

 

Я да питам нещо - до мен достигна информация, че лаборант от ВМИ е казал на моята позната, че около 60% от всички изследвани са антитела, тоест прекарали вируса. Е ли възможно, да сравним инфото - тоест някой да има познат в лабораторията на ВМИ...? Едно "ДА/НЕ" е напълно достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Lucky Luciano said:

 

Дали при нас тепърва няма да се покачва заради прекалено строгите мерки ;). Другите когато вече излизат, ние тепърва да влезем.

 

Трябва да имаш директен разговор с човек който тества. Това с познат на познатия не става. Всеки си изкривява по малко информацията и накрая се получава: фурми!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, chasti said:

Добре, че е Гергьовден, че военните поне един ден да работят в годината :bowdown:

 

Евала, ашколсун.... Явор Матеев те чака да отидеш да му го кажеш лично, лице в лице!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, netrootbg said:

Дали при нас тепърва няма да се покачва заради прекалено строгите мерки ;). Другите когато вече излизат, ние тепърва да влезем.

 

Трябва да имаш директен разговор с човек който тества. Това с познат на познатия не става. Всеки си изкривява по малко информацията и накрая се получава: фурми!

 

Никакви мерки, освен заведенията, да ти кажа. Имаше точно 3-4 дни с намален поток, повярвай ми. Единственият ден, в който наистина имаше разлика и я видях, беше след вечерната беседа на Мутафчийски, когато почти се разрева, че иска да опази възрастните хора. Мисля, че беше един четвъртък, когато наистина народът го нямаше по улиците и колите. Още 2-3 такива дни имаше, а в останалите всичко си беше както обикновено - просто заведенията не работеха. Тук, ако мислиш, че някой нещо спазваше - голяма грешка. Нито един завод не затвори, нито един ден не е имало тотална забрана да се излиза. Маски се слагаха, махаха и т.н. В един момента нямаше и маски. Нещо друго става, а именно последствията от Великденското пътуване. Тея КПП-та бяха абсолютно безсмислени, защото Ганьо си пишеше каквото си иска и си ходеше където си иска. Та го отнесоха Заведения, ресторанти, детски граници и ясли. А и съдилищата не работеха на пълен капацитет. Масово народът се ориентира към хоумофис, а друго дребни фирми просто затвориха. Нищо от това няма общо със строги мерки, нищо.

 

За последното - да, именно затова питам дали някой има познат лаборант там. Аз нямам или поне не се сещам в момента. Ако това, обаче, е вярно, то значи, че всичко е минало и заминало началото на година. Все повече се казва, че тоя вирус щъка от края на миналата година, Виден ме помни как бях у тях - мармалад от една цигара, чак си тръгнахме скоропостижно, да си правя инхалации с на децата инхалатора, че не можех да си поема въздух. Това, което изкарах, ме държа почти 15 дни и направо ми разказа играта, а после около месец кашлях жестоко. А така се случи, че точно декември се разцепих от пътуване - Турция, Гърция, Турция, Гърция. Колко му е да съм го лепнал и да съм го изкарал. Странното е, че покрай мен никой, освен жена ми, която имаше някаква лека симптопматика точно 2 дни. Февруари началото пак имахме нещо леко и пак аз и жена ми - странна тридневна хрема и дразнене в гърлото . Децата, пък, изобщо не го усетиха. Та ако някой може да разпита, но сигурни хора, няма да е лошо.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, w00x said:

Аз така и не разбрах защо отпаднаха тия КПП-та днес, а не след Гергьовден...

За да не плащат допълнително на полицаите за дежурство на празник вероятно.В тоя вид кпп-тата бяха доста безсмислени,само ресурс на полицията глътнаха.Единствено отказаха уикенд шофьорите,всеки друг не е решил,не е заминал на някъде.Аз забелязах днес друг феномен,много рехав трафик,изминах почти 250 км из пловдивска област служебно,следобед въпреки мокрото време и мотор покарах доволно :-) Махнаха кпп-тата и народа се "кротна" Дано се разминат нещата,защото тия говорят за "втора серия" при "нужда" а това вече ще е много зле.

Колкото до Мангъров,голям популист,говори като политик точно каквото искат да чуят хората.Стадния имунитет не се случва точно както му/ни се иска,има повторно заболели а това вече не е никак добре.Щатския перучко взе да говори за "репарации" от Китай,че те били оплескали нещата и тн. изобщо очакват ни много "интересни" времена за напред...

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам познати лаборанти, но се оказва, че познавам доста хора с антитела. Аз и преди го бях писал, годината я почнахме ударно с болести. Дъщерята пи няколко пъти антибиотик, имаше какви ли не други оплаквания, общо взето беше по 2 3 дни здрава... Галя беше на път за бронхопневмония и тя пи антибиотици съответно, отделно преди това имаше няколко периода с грипоподобни симптоми. Мен ме боля цял месец гърло, не помня такова нещо в живота си, беше ме тръшнал и грип по едно време с температура и подобни..... Няма да се учудя и през вкъщи да е минал и заминал. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, jozo said:

Аз нямам познати лаборанти, но се оказва, че познавам доста хора с антитела. 

 

Как точно разбират,че имат "антитела" ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky Luciano said:

 

Единственият ден, в който наистина имаше разлика и я видях, беше след вечерната беседа на Мутафчийски, когато почти се разрева, че иска да опази възрастните хора. Мисля, че беше един четвъртък, когато наистина народът го нямаше по улиците и колите. Още 2-3 такива дни имаше, а в останалите всичко си беше както обикновено - просто заведенията не работеха.

 

 

 

Виж сега. Ще ти го кажа простичко!

То е все едно да пускаш, чешмата и да я спираш. Каналът, тоест вирусът си е все там.  ;)

Колективен имунитет не се изгражда са трупане на тлъстина по задника, седейки удома!

А това за претоварените здравни системи дори и най-върлите паникьори вече ги е срам да го повтарят. Където има здравни системи, няма претоварване. Където няма здравна система, но има има мъдри перуки, стадото вместо да си бие белината венозно, я пие. Ако и перуката на познанието да е предложила друго. И направо се изумявам от невежеството и на перуката и на стадото и, че не са се сетили да се осветяват вътрешно с прилични порции радон. Тогава хем ще са умнокрасиви, хем ще замязат на истински светци.

Толкова е просто, ама кой да се сети....

А мен наистина ме радва как дори и в жълто-кафявите български медии, започнаха доста често, когато споменават броя на отишлите си. Да споменават и съпътстващите заболявания.  :)

 

И друго ми иде на акъла... Как кафеникавата дупка на човечеството за отрицателно време успя да задмине по брой заболели Китай. Въпреки, че като население  е почти 7 по-малка от китайците. Ей на това ми отговорете, ама без да вините за всичко Уукито, и ще спря да ви задавам неудобни въпроси!

 

 

 

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gado said:

И друго ми иде на акъла... Как кафеникавата дупка на човечеството за отрицателно време успя да задмине по брой заболели Китай. Въпреки, че като население  е почти 7 по-малка от китайците. Ей на това ми отговорете, ама без да вините за всичко Уукито, и ще спря да ви задавам неудобни въпроси!

 

Защото Китай въведоха мерките, против които ти се обявяваш, докато САЩ обясняваха как "всичко е под контрол" и обявиха мерките дори след България. И то постепенно по щати, а не съвкупно. Разликата между "приели мерки" и "неприели мерки" се вижда и между отделните щати. Бях писал подробно по-горе, че и графика имаше, но си чел по диагонал отново.

 

Друг е въпросът, че Китай доста са послъгали за смъртните случаи, но пак не са колко САЩ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...