Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

1 hour ago, ARPAnet said:

Аз чакам в Прага да се върнат на цените от преди 4 години ако може, а може и по-добри

В момента малко по-голяма/хубава къща от моята, около Прага, струва колкото доста по-голяма къща в Остин (600К+ долара), или на Майорка.И като ги гледам тези цени и сериозно се замислям, трябва ли следващата ми къща да е в Прага или на морето? На мойте шефове така или иначе не им пука къде точно се намирам :D

Та в светлината на заоблачните ни цени, kungflu–то може да е нещо положително (не за airbnb-тата тук, но ..) :)

 

Един 170-200кв.м. апартамент с гараж в Пловдив е толкова. В Смирненски. Голяма част от тия 200кв са тераса.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, w00x said:

 

Един 170-200кв.м. апартамент с гараж в Пловдив е толкова. В Смирненски. Голяма част от тия 200кв са тераса.

 

Аз говоря за къща около 200кв, с 500-800 квадрата градинка,  извън Прага, да кажем на 15 минути от Прага, без особено да подбираш. Почнеш ли да подбираш цената скача. 

В града цените са съвсем други

В Пловдив 600 000 долара за апартамент ? В смирненски ? :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Дам. 170-200кв.м. апартамент с 40кв гараж в Смирненски е към 1 000 000 лева. Или поне беше, преди няколко месеца.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, w00x said:

Дам. 170-200кв.м. апартамент с 40кв гараж в Смирненски е към 1 000 000 лева. Или поне беше, преди няколко месеца.

 
 

Сериозна цена за Пловдив, но ми звучи по-скоро като изключение, или бъркам?

 

Защото тези които цитирам са масовите тук, а не нещо специално. Ето примерно апартаменти,  ново строителство близко до последната спирка на метротов Прага , цени на зелено за 3 спални +хол с кухненски ъгъл  https://www.central-group.cz/prehled-bytu/132?layoutRoomCounts[0]=4&floorLevels[0]=0&floorLevels[1]=1&floorLevels[2]=2&floorLevels[3]=3&floorLevels[4]=4&floorLevels[5]=5&floorLevels[6]=6&housingBlockIds[0]=2278&housingBlockIds[1]=2279&housingBlockIds[2]=2280&housingBlockIds[3]=2276&housingBlockIds[4]=2277&housingBlockIds[5]=2281&housingBlockIds[6]=2282&completionDate=2999-12-31T00%3A00%3A00&search=true

 

А ето и най-малките, които са стая с кухненски ъгъл https://www.central-group.cz/prehled-bytu/132?layoutRoomCounts[0]=1&floorLevels[0]=0&floorLevels[1]=1&floorLevels[2]=2&floorLevels[3]=3&floorLevels[4]=4&floorLevels[5]=5&floorLevels[6]=6&housingBlockIds[0]=2278&housingBlockIds[1]=2279&housingBlockIds[2]=2280&housingBlockIds[3]=2276&housingBlockIds[4]=2277&housingBlockIds[5]=2281&housingBlockIds[6]=2282&completionDate=2999-12-31T00%3A00%3A00&search=true

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Just now, ARPAnet said:

Сериозна цена за Пловдив, но ми звучи по-скоро като изключение, или бъркам?

 

Защото тези които цитирам са масовите тук, а не нещо специално. Ето примерно ново строителство близко до последната спирка на метротов Прага , цени на зелено за 3 спални +хол с кухненски ъгъл  https://www.central-group.cz/prehled-bytu/132?layoutRoomCounts[0]=4&floorLevels[0]=0&floorLevels[1]=1&floorLevels[2]=2&floorLevels[3]=3&floorLevels[4]=4&floorLevels[5]=5&floorLevels[6]=6&housingBlockIds[0]=2278&housingBlockIds[1]=2279&housingBlockIds[2]=2280&housingBlockIds[3]=2276&housingBlockIds[4]=2277&housingBlockIds[5]=2281&housingBlockIds[6]=2282&completionDate=2999-12-31T00%3A00%3A00&search=true

 

А ето и най-малките, които са стая с кухненски ъгъл https://www.central-group.cz/prehled-bytu/132?layoutRoomCounts[0]=1&floorLevels[0]=0&floorLevels[1]=1&floorLevels[2]=2&floorLevels[3]=3&floorLevels[4]=4&floorLevels[5]=5&floorLevels[6]=6&housingBlockIds[0]=2278&housingBlockIds[1]=2279&housingBlockIds[2]=2280&housingBlockIds[3]=2276&housingBlockIds[4]=2277&housingBlockIds[5]=2281&housingBlockIds[6]=2282&completionDate=2999-12-31T00%3A00%3A00&search=true

 

Ами може да се каже, че е изключение, но не е само 1 случай, та не е точно изключение. По-скоро е по-рядко срещано от другите, но не е невъзможно.

90кв апартамент в центъра е 230 000лв.

 

Със сигурност в Прага е по-скъпо, но и минималната заплата не е 250 евро. Месечният наем на жилище с една спалня също не е по 200-250 евро.
Колкото и по-скъпо да е в Прага ми се струва, че имотът ще се избие по-бързо от наемът му, отколкото ако се вземе тоя огромен апартамент в Смирненски.

Link to comment
Share on other sites

Аз заради това се очудих от цената, знаейки заплати и т.н..Чак се зачудих дали не е време да преместя наще тук :lol:

Но 230 000 в центъра се равнява на апартаментче от стая с кухненски ъгъл в края на града тук (тези от линка)

 

Тук ситуацията малко стигна до там, че със средната за Прага заплата до онзи ден човек не можеше да се класира за онези най-малките апартаментчета от линка горе. За последните няколко години имаме процентно най-високото нарастване на цените на недвижимости в Европа. Което ни докара до ситуация да имаме еднакви цени с едни други места с едни други заплати. 

Наема+услуги които плаща брат ми за спалня+хол с кухненски ъгъл, новичко, до метрото е 22500 крони, при средна заплата в Прага около 26 000 крони(чисто). И реално плаща повече от колкото аз за ипотеката на къщата ми, която е доста по-голяма и купена преди цели 4 години. 

Но сега става интересно защото airbnb–тата глътнаха въздух, града е мноооого туристически, сред най-посещаваните в Европа. Та първо се появиха смешни предложения за наем от 6 месеца, а сега започват да ги пускат за продажба, което ще наводни пазара, и може би ще върне цените леко назад. 

 

Link to comment
Share on other sites

Имотите ще паднат навсякъде. Напомпани са зверски.

 

Друго ми прави лошо впечатление - пред банките има ОГРОМНИ опашки, какво се случва не знам, но не е ок. Онзи ден пред клона на Уникредит на Иван Вазов с/у Библиотеката, имаше опашка от светофара! И хората не бяха през метър, дори през 50см не бяха на разстояние... Не е ок.

Link to comment
Share on other sites

Как в Смирненски апартамент ще е 1 млн. преди няколко дни видях чисто нова посторена къща на два етажа с вътрешен асаньор в Бояна 200 и кусур квадрата и още 100 кв. двор за 1 млн. 

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, това е президент гений направо:
 
Quote

 

 
Президентът Джон Магуфули изпратил в лабораторията проби, които уж били от хора, но всъщност са от животни, плодове, вещества и предмети. На пробите били дадени човешки имена и били предадени за тестване за коронавирус. Освен папаята, в Националната здравна лаборатория на Танзания определили като "болни от коронавирус" още птица и коза.
 
 
Според официалната статистика, в Танзания имало 480 потвърдени болни, и 16 починали. Ако все още някой вярва на статистиката, де. Щото изтекоха много информации от специалисти, че всъщност PCR реагира на генетичен материал от обикновени клетки, който кажи речи навсякъде го има, и само поради големия процент грешка излизат много неопределени и негативни резултати.
 
П.П. Има там едни екзоземи/ендоземи - функционални частици от здрава клетка, които излизат извън нея от време на време - такава им е работата (предпазват клетката да не влиза в досег с появили се до нея вредни или отровни вещества). Под електронен микроскоп заснети същите са едно към едно със снимката на коронавирус (или по-точно снимка на вируса е неразличима от снимка на екзозема).

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Сериозна цена за Пловдив, но ми звучи по-скоро като изключение, или бъркам?

 

Защото тези които цитирам са масовите тук, а не нещо специално. Ето примерно апартаменти,  ново строителство близко до последната спирка на метротов Прага , цени на зелено за 3 спални +хол с кухненски ъгъл  https://www.central-group.cz/prehled-bytu/132?layoutRoomCounts[0]=4&floorLevels[0]=0&floorLevels[1]=1&floorLevels[2]=2&floorLevels[3]=3&floorLevels[4]=4&floorLevels[5]=5&floorLevels[6]=6&housingBlockIds[0]=2278&housingBlockIds[1]=2279&housingBlockIds[2]=2280&housingBlockIds[3]=2276&housingBlockIds[4]=2277&housingBlockIds[5]=2281&housingBlockIds[6]=2282&completionDate=2999-12-31T00%3A00%3A00&search=true

 

А ето и най-малките, които са стая с кухненски ъгъл https://www.central-group.cz/prehled-bytu/132?layoutRoomCounts[0]=1&floorLevels[0]=0&floorLevels[1]=1&floorLevels[2]=2&floorLevels[3]=3&floorLevels[4]=4&floorLevels[5]=5&floorLevels[6]=6&housingBlockIds[0]=2278&housingBlockIds[1]=2279&housingBlockIds[2]=2280&housingBlockIds[3]=2276&housingBlockIds[4]=2277&housingBlockIds[5]=2281&housingBlockIds[6]=2282&completionDate=2999-12-31T00%3A00%3A00&search=true


Може ли да разясниш как калкулират квадрадите?
Обявените квадрати са светла част без зидове или светла част със зидове?
Ползвах гугъл преводач за страницата, но все пак. Интересно ми е дали са тарикати като нашите нови строители 100кв - 15/25кв общи части.
Ако попиташ строител колко е светлата част на апартамента и започва едно изчервяване и обясняване, че не се смятат така.

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Lucky Luciano said:

Имотите ще паднат навсякъде. Напомпани са зверски.

 

Друго ми прави лошо впечатление - пред банките има ОГРОМНИ опашки, какво се случва не знам, но не е ок. Онзи ден пред клона на Уникредит на Иван Вазов с/у Библиотеката, имаше опашка от светофара! И хората не бяха през метър, дори през 50см не бяха на разстояние... Не е ок.

Вероятно се опитват да договорят отсрочка на задълженията си. Почти всички хора имат някакви кредити. И да не забравяме, че сме кажи речи единствените на които не се помогна по никакъв начин от държавата. При предната криза мутрата се справи много добре с това да я усили. Имаше шанс да минем през нея почти без последствия, но той се намеси решително. Да видим този път дали ще успее да надмине предишните си успехи. Стискам палци да не успее.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mobi
49 minutes ago, Lucky Luciano said:

Имотите ще паднат навсякъде. Напомпани са зверски.

 

Друго ми прави лошо впечатление - пред банките има ОГРОМНИ опашки, какво се случва не знам, но не е ок. Онзи ден пред клона на Уникредит на Иван Вазов с/у Библиотеката, имаше опашка от светофара! И хората не бяха през метър, дори през 50см не бяха на разстояние... Не е ок.

Преи малко бях във Фибанк срещу Панаира - никви хора.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, UzITo said:


Може ли да разясниш как калкулират квадрадите?
Обявените квадрати са светла част без зидове или светла част със зидове?
Ползвах гугъл преводач за страницата, но все пак. Интересно ми е дали са тарикати като нашите нови строители 100кв - 15/25кв общи части.
Ако попиташ строител колко е светлата част на апартамента и започва едно изчервяване и обясняване, че не се смятат така.

 

Зависи, има ги и от двата типа, по-големите фирми обикновенно го имат написано някъде. 

Пишейки това кликнах на линка на един апартамент https://www.central-group.cz/byt-detail/132-07-174 И там вече споменават светлата част, без стени (internal floor area)

Забавна картинка, гледам с интерес как ще се развият нещата навсякъде, но има време

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Dunc said:

Как в Смирненски апартамент ще е 1 млн. преди няколко дни видях чисто нова посторена къща на два етажа с вътрешен асаньор в Бояна 200 и кусур квадрата и още 100 кв. двор за 1 млн. 

 

Толкова. В една от новите кооперации до МОЛ-а.към 200кв.м. апартамент с 40кв.м. гараж. Апартамента с някакви шумоизолиращи слоеве на тавана и пода още по време на строеж, терасата стъклена, а в гаража - станция за зареждане на електромобил.

170кв мезонет беше 700 000лв в уличките до бул. Руски (срещу Альоша) преди 3 години. Обадих им се от телефона на сградата, за да попитам от любопитство за нормални апартаменти. Харесвам района.

Имаха наличен само едно "ателие" 90кв.м. на кота -50см (да, 50см под нивото на тротоара) за 1400 евро на квадрат.
После отворих схемата и видях, че в цялата кооперация 5 етажа имаше общо 3 или 4 апартамента, всичките на по два етажа.

Link to comment
Share on other sites

Може да е бил некъв супер лукс. Ац от няколко месеца търсих голямо жилище и следях всички обяви, но такава цена не съм срещал никъде. Този дето го взех е 140 кв. етаж от кооперация и е с три спални. Излезе ми около 105000 евра. 

Link to comment
Share on other sites

Аз не говоря за обзаведени апартаменти, а за апартаменти на груб строеж. :)


В същия квартал има мезонет 100кв.м. от Адрес. Продава се вече към 3-4 години. Цената му е 400 000лв.

Той вече не е на грубо строителство, но пак трябва да се прави ремонт, защото вероятността да съвпадне 1:1 с твоите предпочитания е малка.

 

Ето в тази кооперация мисля, че е апартаментът.

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d158075416252663

Този е един от "малките".

 

Ето още един пример:

 

450 000лв.

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1e148672973629356&slink=5gkizh&f1=2

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ARPAnet said:

Аз вкъщи освен софтуерният впн на лаптопа си имам и едно сиско под бюрото с dmvpn, 4г бекъп служебен нет. Реално съм по-добре свързан от колкото някои от малките ни офиси :lol:

 

 

Хехе, позната картинка. Аз от вкъщи гарантирано имам по-бърз достъп до Citrix клъстера ни в Денвър, отколкото от централния офис. Гледам техника на Fortinet от наше село е стигнала и до вас. :)

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Godfather said:

Хехе, позната картинка. Аз от вкъщи гарантирано имам по-бърз достъп до Citrix клъстера ни в Денвър, отколкото от централния офис. Гледам техника на Fortinet от наше село е стигнала и до вас. :)

Ние мнооого обичаме фортинет, така де, американците много ги обичат. И изглежда в щатите се продават добре,firewall-ите им , сега sd-wan-а им пуснахме също като продукт.

Но европейците са по-претенциозни и предпочитат Пало, Чекпойнт

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ARPAnet said:

Ние мнооого обичаме фортинет, така де, американците много ги обичат. И изглежда в щатите се продават добре,firewall-ите им , сега sd-wan-а им пуснахме също като продукт.

Но европейците са по-претенциозни и предпочитат Пало, Чекпойнт

Развойната им дейност основно е в наше село, ходил съм няколко пъти в офиса им. Карат железата от Китай и тук приключват със софтуера и тестовете. Наскоро и ние им направихме една сериозна поръчка за SD-WAN инфраструктурата ни. Добри железа са, но нямат екосистемата на Сиско, осбено облачната такава. :)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Godfather said:

Развойната им дейност основно е в наше село, ходил съм няколко пъти в офиса им. Карат железата от Китай и тук приключват със софтуера и тестовете. Наскоро и ние им направихме една сериозна поръчка за SD-WAN инфраструктурата ни. Добри железа са, но нямат екосистемата на Сиско, осбено облачната такава. :)

Sd-wan-а им се сетъпва много ръчно, и е доста беден от към екстри. Въпреки,  че до сиско може би изглеждат добре, хихи. 

Ние ги предлагаме като евтиното нещо. Но по принцип Silverpeak и Velocloud се справят много по-добре. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Ето още един пример:

 

450 000лв.

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1e148672973629356&slink=5gkizh&f1=2

:Facepalm: Верно ли? Това е безумие бе! За тия пари се взима 90 кв. луксозен апартамент на плажа в Пуерто Ваярта, Мексико - райско кътче с вечно лято, естествена защита от урагани и далеч по-ниска престъпност от пловдивската. :)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Godfather said:

:Facepalm: Верно ли? Това е безумие бе! За тия пари се взима 90 кв. луксозен апартамент на плажа в Пуерто Ваярта, Мексико - райско кътче с вечно лято, естествена защита от урагани и далеч по-ниска престъпност от пловдивската. :)

В София са доста по - скъпи имотите.

 

Иначе ви завиждам как може да работите от вкъщи. При мен това никога няма да се случи. Поне докато съм в тази сфера.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Иначе ви завиждам как може да работите от вкъщи. При мен това никога няма да се случи. Поне докато съм в тази сфера.

 

Малко е досадно. Наруши ми се графика, наруши ми се храненето. Без фитнеси не мога да се мотивирам и да спортувам нормално. От минимум 6км ходене на ден, паднах до максимум 6км на седмица.
Аз имам бюро с настолен компютър, но тези, които трябва да работят на дивана от лаптоп изобщо не им завиждам. Това е някакво мъчение..

 

1 hour ago, Godfather said:

:Facepalm: Верно ли? Това е безумие бе! За тия пари се взима 90 кв. луксозен апартамент на плажа в Пуерто Ваярта, Мексико - райско кътче с вечно лято, естествена защита от урагани и далеч по-ниска престъпност от пловдивската. :)

 

Без майтап. На цената на онзи апартамент в Смирненски, който споменах, можеш да си вземеш апартамент в Бруклин. И на фона на тия цени, все още се намират хора, които твърдят, че недвижимите имоти били страхотна инвестиция... И съветват "Вкарвай пари в недвижими имоти, не ги дръж в банката!".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...