Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Две в едно - първо интервю с българин в Англия, който е преболедувал и обяснява какво и как става (не е толкова страшно). След това съветите на Киро Скалата за силен имунитет, което по принцип е нещото, което има смисъл да се засилва за всякакви грипове и други настинки.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RaptoR said:

 

...Макар оня ден да ми се искаше да напляскам един класически селски БКП фатмак на Скобелева на ВЛИЗАНЕ.

Ти нали по лична карта постоянният то адрес е в Пловдив? На влизане не би трябвало да ти искат нищо друго, освен лична карта. Или поне аз так си влизам всеки божи ден от началото на тия идиотски КПП-та.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deus_pld said:

Ти нали по лична карта постоянният то адрес е в Пловдив? На влизане не би трябвало да ти искат нищо друго, освен лична карта. Или поне аз так си влизам всеки божи ден от началото на тия идиотски КПП-та.

 

 

 

 

 

Ти селски фатмак виждал ли си? Единствената причина да му простя

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:

 

Точно! Перфектна нишка от светлини ама точно. Ясене, какво е това чудо?

Поредната група от 60 спътника, Мисире, които бяха изстреляни в сряда от SpaceX. Пускат ги в орбита в един плътен "грозд" и спътниците постепенно се раздалечават и минават на истинската си орбита в продължение на десетина дни или нещо подобно, защото използват йонни двигатели, които по принцип действат бавно. Имал си късмета да видиш целия "грозд" от спътници преди да са се раздалечили един от друг. В момента SpaceX имат качени вече 420 спътника на ниска орбита и смятат до 5-6 месеца да започнат с публичните бета-тестове на високоскоростния сателитен интернет с ниска латентност (спътниците са на ниска орбита от само 500 километра, за разлика от традиционните геостационарни, които са на орбити от порядъка на 35 хиляди километра).

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, instinct said:

Две в едно - първо интервю с българин в Англия, който е преболедувал и обяснява какво и как става (не е толкова страшно)

 

Не е било страшно за него. Мой приятел, също в Англия, е изкарал 21 дена в болница, от които 8 в интензивното.

Вчера, като се видяхме по Viber, направо се стреснах - отслабнал с 10 кг и сякаш състарен с 5-6 год. 

Каза, като извърви 10-15 м и вече се чувства изморен. Дробовете му ще се възстановяват с месеци... 

Интересно, че при жена му и детето му не се е проявило нищо и не са ги тествали. Твърде вероятно е да са го изкарали безсимптомно, за разлика от него.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, plameni said:

 

Не е било страшно за него. Мой приятел, също в Англия, е изкарал 21 дена в болница, от които 8 в интензивното.

Вчера, като се видяхме по Viber, направо се стреснах - отслабнал с 10 кг и сякаш състарен с 5-6 год. 

Каза, като извърви 10-15 м и вече се чувства изморен. Дробовете му ще се възстановяват с месеци... 

 

За болници в момента няма смисъл и да говорим. Кой знае с какви препарати си експериментират в момента. И без друго, дори и без грип - самото вътрешно обдишване като процедура може да доведе до описаното състояние.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Godfather said:

Поредната група от 60 спътника, Мисире, които бяха изстреляни в сряда от SpaceX. Пускат ги в орбита в един плътен "грозд" и спътниците постепенно се раздалечават и минават на истинската си орбита в продължение на десетина дни или нещо подобно, защото използват йонни двигатели, които по принцип действат бавно. Имал си късмета да видиш целия "грозд" от спътници преди да са се раздалечили един от друг. В момента SpaceX имат качени вече 420 спътника на ниска орбита и смятат до 5-6 месеца да започнат с публичните бета-тестове на високоскоростния сателитен интернет с ниска латентност (спътниците са на ниска орбита от само 500 километра, за разлика от традиционните геостационарни, които са на орбити от порядъка на 35 хиляди километра).


Значи два такива перфектни "синджира" минаха един след друг през няколко минути, като се появяваха и изчезваха в едни и същи точки в небето. Абе направо онемяхме... 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, instinct said:

 

За болници в момента няма смисъл и да говорим. Кой знае с какви препарати си експериментират в момента. И без друго, дори и без грип - самото вътрешно обдишване като процедура може да доведе до описаното състояние.


Аз четох проучване, че всъщност обдишването не е особено добра идея като цяло, защото не помагало. Инфекцията намаляла съдържанието на някакви химикали в черния дроб и не позволявала на клетките да обменят кислород помежду си без значение колко кислород им се подава.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:


Аз четох проучване, че всъщност обдишването не е особено добра идея като цяло, защото не помагало. Инфекцията намаляла съдържанието на някакви химикали в черния дроб и не позволявала на клетките да обменят кислород помежду си без значение колко кислород им се подава.

Ти вземи да прочетеш и какъв е шансът някой вързан на такава машина (ако и да е от тия, на умните и красивите, дето са в неизмерими количества и са .... граундбрейкинг). Да оцелее, при условие, че не включен на такава в следствие на оперативна намеса заради анестезията.

А после прочети и какво точно представлява  понятието карантина. Прочети и за имунитета. Прочети и как се изгражда той. След това по формулата, дето бях дал, сметни на коляно дали има смисъл от това, чийто горещ защитник се явяваше по някое време.

 

Link to comment
Share on other sites

Търся официална наредба или закон, която конкретно:

- забранява ползването/разходките в зелени площи (такива площи, които не са нито паркове, нито градски градини)

- забранява ползването на пейки (които се намират извън парковете и градските градини - примерно пейките по главната)

- забранява събирането навън на компании от хора без спазване на дистанция

 

Засега не намирам нищо подобно, което ме кара да си мисля, че някой пак прави нещо само въз основа на устни, незнайно от кого дадени указания, без юридическа тежест.

 

П.П.

И за велоалеите - можело ли, не можело ли да се ползват (както се коментираше и тук в темата). Аз не съм видял или чул да има издадена заповед, а само приказки на едро по медиите.

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Заповедите на министъра са меко казано некадърно написани. Ние в целият парламент имаме ако не се лъжа 2-ма юриста(не мога да сетя точната бройка, но е нещо от този род). Това включва и барни ръбъл-а. То едни юристи са... Та искам да ти кажа, че дори и да получиш акт един ден когато отворят съдилищата е почти сигурно, че ще можеш да го обжалваш доста успешно. Дори и един пример от днес. Заповедта на онаниев и тази на софийската община публикувана на сайта им си противоречат :lol:. Правописните им грешки няма да ги коментирам. Може и аз да допускам, но все пак не попълвам официален документ който се публикува.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gado said:

Ти вземи да прочетеш и какъв е шансът някой вързан на такава машина (ако и да е от тия, на умните и красивите, дето са в неизмерими количества и са .... граундбрейкинг). Да оцелее, при условие, че не включен на такава в следствие на оперативна намеса заради анестезията.

А после прочети и какво точно представлява  понятието карантина. Прочети и за имунитета. Прочети и как се изгражда той. След това по формулата, дето бях дал, сметни на коляно дали има смисъл от това, чийто горещ защитник се явяваше по някое време.

 

 

ЯвяваХ? Аз все още съм защитник на нормалните мерки, които бяха предприети в началото. Просто след нормалните и нужни мерки се въведоха и ненужни такива. Резултатите са на лице и са видими за всички. Всичко е показано в цифри. Дори не гледам новини, освен за да видя какви са новите ограничения, които трябва да спазвам.

 

1 hour ago, instinct said:

Търся официална наредба или закон, която конкретно:

- забранява ползването/разходките в зелени площи (такива площи, които не са нито паркове, нито градски градини)

- забранява ползването на пейки (които се намират извън парковете и градските градини - примерно пейките по главната)

- забранява събирането навън на компании от хора без спазване на дистанция

 

Засега не намирам нищо подобно, което ме кара да си мисля, че някой пак прави нещо само въз основа на устни, незнайно от кого дадени указания, без юридическа тежест.

 

П.П.

И за велоалеите - можело ли, не можело ли да се ползват (както се коментираше и тук в темата). Аз не съм видял или чул да има издадена заповед, а само приказки на едро по медиите.

 

 

 

При въвеждане на извънредно положение могат да си правят каквото си искат. Затова и мислят как да запазят задължителното носене на маски след отмяната на извънредното положение.

Първата издадена наредба споменаваше събирането на хората на групи и спазването на дистанция.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, от до момента въведените мерки, няма такава която да изисква извънредно положение. Всичките си ги правят със заповед на онаниев, а не на такива базирани на извънредното положение. Всичко е пунта мара, както се изразява мутрата. Трябваше малко да се отклони вниманието, че много неща взеха да се говорят:

къщата в Барцилона

водопровода за Перник - така и не тръгна

Божков

Мога и още да изброявам, но и тези стигат.

Link to comment
Share on other sites

Не съм юрист, но почти съм сигурен, че приемането на законите/наредбите се случва по различен начин по време на извънредно положение. :) Доста по-бързо.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, w00x said:

Не съм юрист, но почти съм сигурен, че приемането на законите/наредбите се случва по различен начин по време на извънредно положение. :) Доста по-бързо.

Закони може да приема само парламента ;).

Такъв нямаме в момента. Даже нещо скандално се случи тази седмица. От БСП зададоха няколко доста смислени въпроса към мутрата. По време на парламентарен контрол той трябваше да се яви и да отговори на тях. Въпросите бяха относно резултатите от извънредните мерки, относно бюджета и т.н. От герб отказаха да се регистрират в залата и провалиха провеждането на заседанието. Обяснението им беше, че мутрата давал редовно пресконференции и там можели да си зададат въпросите... редом с останалите мисирки. Брутално блокираха по този начин работата на парламента. Да не забравяме, че официално се водим: Парламентарна република. По конституция мутрата е служител на парламента и те са тези които трябва да му нареждат, а не обратното. Съдът също не работи. В момента има тотален произвол и нулев контрол. Да не се забравя и че по време на извънредно положение е забранено провеждането на протести. А такива ще има поради много причини. Пак се опитват да фалират Емко и да им отнемат бизнеса.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, w00x said:

 

Дори не гледам новини, освен за да видя какви са новите ограничения, които трябва да спазвам.

 

Новините никой юрист не ги гледа. Гледат се документи.

 

 

13 minutes ago, w00x said:

 

При въвеждане на извънредно положение могат да си правят каквото си искат. Затова и мислят как да запазят задължителното носене на маски след отмяната на извънредното положение.

Първата издадена наредба споменаваше събирането на хората на групи и спазването на дистанция.

 

Споменава събиране в търговски обекти, обществени сгради и тем подобни, което е различно от това, което питам.

 

Маските и сега са взели-дали. То всеки лекар ще ти укаже да я свалиш ако усетиш задъхване с нея. Не може да я носят астматици. Нито наскоро боледували от нещо по дробовете, защото предизвиква повторна инфекция. И за здрав човек важи същото (инфекция, пневмония) - навлажни ли се, трябва нова. През час. Ако кажеш, че нямаш/не може да си позволиш? Освен всичките причини по-горе, по здравния закон при епидемии трябва да раздават безплатно, та пак сме без - чакаме доставката.

Ами ако пия/пуша/ям на улицата. Има 100 причини човек да я махне.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, instinct said:

Маските и сега са взели-дали. То всеки лекар ще ти укаже да я свалиш ако усетиш задъхване с нея. Не може да я носят астматици. Нито наскоро боледували от нещо по дробовете, защото предизвиква повторна инфекция. И за здрав човек важи същото (инфекция, пневмония) - навлажни ли се, трябва нова. През час. Ако кажеш, че нямаш/не може да си позволиш? Освен всичките причини по-горе, по здравния закон при епидемии трябва да раздават безплатно, та пак сме без - чакаме доставката.

Ами ако пия/пуша/ям на улицата. Има 100 причини човек да я махне.

Или просто да си я носиш по примера на вожда. Покриваща брадичката и без изобщо да покрива носа и устата ;).

Link to comment
Share on other sites

Just now, netrootbg said:

Или просто да си я носиш по примера на вожда. Покриваща брадичката и без изобщо да покрива носа и устата ;).

 

То така и я нося, в 99% от времето . Здравето ми е по-важно засега, и трябва да дишам. А примера с вожда го пропуснах, да :)

Link to comment
Share on other sites

Днес и аз видях Starlink. Супер инцидентно, а точно по-рано през деня си мислех да погледна онзи tracker.
Много е интересно. Препоръчвам да ги видите. Ще поместя и тракера пак ако някой го е пропуснал.

 

https://findstarlink.com

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Днес и аз видях Starlink. Супер инцидентно, а точно по-рано през деня си мислех да погледна онзи tracker.
Много е интересно. Препоръчвам да ги видите. Ще поместя и тракера пак ако някой го е пропуснал.

 

https://findstarlink.com

Тия дни при мен е доста облачно, за съжаление.

Link to comment
Share on other sites

Вчера нали писах колко е некадърен онаниев и как дори в парламента няма юристи.

 

 

Quote

Със своя заповед министърът на здравеопазването разрешава посещенията на градски паркове и градини на следните лица:

- деца до 12 години, придружавани от родител/и или член/ове на  семейството, но не повече от двама възрастни, в часовия диапазон от 9,30 ч. до 18,30 ч. всеки ден;

- собственици на кучета, но не повече от един, във времето до 9,30 ч. и след 18,30 ч., всеки ден.

 

 

Значи собствениците на кучета може, но не е упомената, че кучетата трябва да са с тях ;). С първата точка пък нарушава конституцията дори. Деца се водят до 18 годишна възраст.

Link to comment
Share on other sites

Ами ако просто аз и булката решим да се поразтъпчем по Марица? Дете, дето да водим с нас няма. Според горната заповед е ли сме в издънка или не сме? Смущаващо е някак....

 

Аа.... някой чете ли за новата и единствена помощ за малките и микро фирми, която не включва борчове? Коментари? Нещо?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, gado said:

Ами ако просто аз и булката решим да се поразтъпчем по Марица? Дете, дето да водим с нас няма. Според горната заповед е ли сме в издънка или не сме? Смущаващо е някак....

 

Аа.... някой чете ли за новата и единствена помощ за малките и микро фирми, която не включва борчове? Коментари? Нещо?

Ще кажеш, че си собственик на куче ;). Може и в някое село да е. Не е проблем, понеже според така написаната заповед, то не трябва да е с теб по време на разходката. Как няма кой да погледне какво публикуват. Вероятно е пак някой нареден по партийна линия юрист с капацитета на гешев.

 

 

edit:

Сетих се за още една глупост на онаниев. Забраниха пътуванията към Турция през уикенда. Причината била празненствата покрай рамазана им. То всичко хубаво, но сега беше началото на месеца им. Празненствата са в краят на този месец и се падат около 23-24 май... Тогава именно са пътуванията и празненствата. Все едно да затвориш нашата граница в началото на великденските пости с обяснението, че тогава хората пътуват за да празнуват великден... Няма такива олигофрени.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...