Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

1 hour ago, netrootbg said:

Вчера нали писах колко е некадърен онаниев и как дори в парламента няма юристи.

 

Аз мисля, че го правят нарочно. Да има нещо за пред ЕС. Но понеже няма как да е стриктно, е направено да може да се заобикаля.

 

 

Във вчерашната заповед, която изменя и допълва тази от 20 март, вместо "паркове и градски градини" вече пише "градски паркове и градини". Тоест - и теоретично вече няма база за забрана за посещения на природни паркове извън града (Витоша и подобни).

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minutes ago, w00x said:

То няма база за забраняване, но с тези КПП-та няма и възможност за излизане, та е все тая.. :)

 

Просто минаваш не през капепетата, а от другаде. Никъде нищо официално написано не те ограничава по този въпрос (излизане от града със заобикаляне на КПП - с кола, с джип през нивите, пеш и т.н.).

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Знам. Ограничава ме само превозното ми средство, което е нормален автомобил и не може да гази на хората овошките, за да ида да се разходя в Родопите. :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Знам. Ограничава ме само превозното ми средство, което е нормален автомобил и не може да гази на хората овошките, за да ида да се разходя в Родопите. :)

Няма нужда да газиш в овошки. Има си нормален асфалтов път през който да заобиколиш фатмаците. И това го знам при положение, че съм на сума ти разстояние от Бг. Резил е ако не си се осведомил как да ги заобиколиш...

Link to comment
Share on other sites

Не съм изгарял от желание да излизам от града по принцип. Как може да се излезе към Асеновград без да се минава КПП?

Link to comment
Share on other sites

Аз за асфалтов не знам, ама има един наслан с изронен асфалт при ремонти на булеварди, от там има-няма 50 метра черен път и ходиш където си щеш. Доколкото видях близките къщи си го ползват и изобщо не се редят по КПП-ТА.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, netrootbg said:

Ще кажеш, че си собственик на куче ;). Може и в някое село да е. Не е проблем, понеже според така написаната заповед, то не трябва да е с теб по време на разходката. Как няма кой да погледне какво публикуват. Вероятно е пак някой нареден по партийна линия юрист с капацитета на гешев.

 

 

edit:

Сетих се за още една глупост на онаниев. Забраниха пътуванията към Турция през уикенда. Причината била празненствата покрай рамазана им. То всичко хубаво, но сега беше началото на месеца им. Празненствата са в краят на този месец и се падат около 23-24 май... Тогава именно са пътуванията и празненствата. Все едно да затвориш нашата граница в началото на великденските пости с обяснението, че тогава хората пътуват за да празнуват великден... Няма такива олигофрени.

Ми то аз мога да им кажа и, че.... Разхождам кучката.. Ама нито съм мутра, нито сивата ми брада ходи да се правя на малък келеш. :lol:

Ама сме го решили за утре, та ако някое момченце вземе да прави обструкции, ще дам най-доброто от себе си, че да му дам да хапне. Последно така храних едни малки катаджийчета миналата година в Слънчев бряг. Шегобийци си падаха, особено единия. Давам му документите, оня гледа и вика - Охоо... ТИ гражданска нямаш, преглед нямаш, колата ти е в неупрятен вид... Нещо неплатено имаш ли!?

Пък аз - Ми то и книжка нямам, ти за застраховки и прегледи питаш. Физиономията, дето направи беше безценна!

Майтапчия, бе!

 

А тия на карловско се заобикалят, като им кажеш, че отиваш примерно до Екохимпром.  ;)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Фокс нюз проявяват малко разум. Ако това е официалния им канал, направо съм учуден...

 

What do we have to do to get our leaders to follow the data and science?

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Dunc said:

Можеш ли да разкажеш историята с катаджията в Сл.бряг, че ми стана любопитно как си го поебавал?

Ами в общи линии го написах.

Рутинна проверка надвечер, до хл. Вела. Ама още преди да ми поиска документите, нали, представи се и почна с - Оо... Колата е мръсна. Ся ако погледна гумите, дали ще са в норма. Комплект и жилетка дали има в тая кола...

А мен такива подмятания ме напрягат доста. Колата документално и технически е абсолютно изрядна, щото работя с нея. А глобите за ЮЛ са... да речем не баш като за ФЛ.

Бяха двама малки келеши и вероятно си просиха чорбасъ пара. А несебърските катаджии са прословути гомньовци.

И после като започна да ме шегува за застраховката и прегледа, аз му вкарах това, дето и книжка нямам, че ми е фалшива. Ама със съвсем сериозен тон.

Оня направи физиономия, все едно е лапнал лайно.

Link to comment
Share on other sites

Днес в парлИмента Се роди нова коалиция:

Обединени Патерици. На мястото на Волен застана марешки. Тоз дебил в началото влизаше с облекло за космонавт, сега даже е и без маска. 

 

 

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2020 at 5:09 PM, UzITo said:

Има ли вариант да се заобиколят тези на Карловска?

 

Доста са либерално, що ше ги заобикаляш. Принтиш една декларация, пишеш къде ше ходиш и заминаваш. Днес два пъти ми се наложи да излизам - никакъв проблем. Миналата седмица пак 3 пъти излиза до едно и също място, накрая само ми махаха с палката да минавам.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Lucky Luciano said:

 

Доста са либерално, що ше ги заобикаляш. Принтиш една декларация, пишеш къде ше ходиш и заминаваш. Днес два пъти ми се наложи да излизам - никакъв проблем. Миналата седмица пак 3 пъти излиза до едно и също място, накрая само ми махаха с палката да минавам.

 

Което още един път доказва колко безсмислена и малоумна мярка са тия КПП-та. Абсолютно никакво движение не ограничава, всеки който иска да мине- минава, само дето трябва да се реди на опашка. Да не говорим, колкоТ ТОНА хартия се прахосва и какъв огромен полицейски ресурс е впрегнат в дремане на табелите, вместо да се използва за нещо полезно.
Ако изобщо има някой с капка мозък в Министерски съвет, това трябва да е първото, което да отпадне, като доказано безсмислено.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, deus_pld said:


Ако изобщо има някой с капка мозък в Министерски съвет

 

 

Търсиш нещо, което изобщо няма щанс да намериш.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Е те естествено така ще го извъртят. Ей ги тея в Брестовица мангустите, дошъл си единия от Германия и изпоразил сумати народ. Не, че им има нещо ама качват веднага бройката и ще излезне, гледате ли не се спазват мерките и бройките растат.....

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Lucky Luciano said:

 

Доста са либерално, що ше ги заобикаляш. Принтиш една декларация, пишеш къде ше ходиш и заминаваш. Днес два пъти ми се наложи да излизам - никакъв проблем. Миналата седмица пак 3 пъти излиза до едно и също място, накрая само ми махаха с палката да минавам.

Ще ми се налага четвъртък да пътуваме 4 човека. Това е причината да търся варианти. Иначе подготвяме документите настоящ адрес извън Пловдив и по една декларация. Имам съмнения, че четвъртък ще затегнат нещата.

Link to comment
Share on other sites

Според мен също четвъртък ще затегнат мерките, не че има някакъв смисъл. Видя се какво стана по Великден, миналата седмица пак. Пълна глупост са тея КПП-та и аз съм си пуснал документи за настоящ адрес извън Пловдив, че ми писна да ми се правят на интересни, като си ходя на лозето, където нито има кой да заразя, нито кой мен....

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jozo said:

Според мен също четвъртък ще затегнат мерките, не че има някакъв смисъл. Видя се какво стана по Великден, миналата седмица пак. Пълна глупост са тея КПП-та и аз съм си пуснал документи за настоящ адрес извън Пловдив, че ми писна да ми се правят на интересни, като си ходя на лозето, където нито има кой да заразя, нито кой мен....

 

По принцип тая сутрин убер-доктор-генералисимус каза, че засега не планират промяна в пропусквателния режим на КПП-та за почивните дни. 
Аз също днес мисля да прескоча до кметството на село и да взема документ за настоящ адрес за мен и жена ми, за да мога да довърша ремонта, зарязан наполовина вече 2 месеца. Имам да довърша банята и тоалетната и да монтирам кухненското, за да стане годна за живеене къщата и да им оте*ба и КПП-тата и всичките им простотии...

Link to comment
Share on other sites

При мен се забавиха с тоя настоящ адрес, още миналата седмица задействах въпроса, но от кметството казаха, че сега пускат справка ли, отчет ли към община Пловдив. Надявам се днес да са ми готови документите.

Link to comment
Share on other sites

Тук в София на входовете казват, че ако нямаш бележка с настоящ адрес, няма да има пускане утре, ако някой решава да минава - днес ще е момента.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jozo said:

Според мен също четвъртък ще затегнат мерките, не че има някакъв смисъл. Видя се какво стана по Великден, миналата седмица пак. Пълна глупост са тея КПП-та и аз съм си пуснал документи за настоящ адрес извън Пловдив, че ми писна да ми се правят на интересни, като си ходя на лозето, където нито има кой да заразя, нито кой мен....

 

Няма как да се направи разлика между теб, който отиваш да си оправяш лозето и другия, който също отива да си "оправя лозето", но ще седне с още 30 гастарбайтери на маса (щото "То вирус няма, брат"), които са се прибрали от Германия/Испания да пие цяла вечер и да се прегръщат от задоволство, че са "извъртяли системата".

 

Пък после тоя дегенерат, който най-вероятно и си мие ръцете веднъж дневно, и то само след като си е пипал задника, ще си се изкиха в ръката (ако изобщо си закрие устата) и с тая ръка ще хване дръжката на входа/асансьора, от където след това ще минат още 10 човека, които ще пипнат други дръжки и ... ей така ще стигне до някой със "съпровождащи заболявания", който иначе си е живял без проблем със "съпровождащите заболявания" и щеше да си живее с тях без проблем още 2-3-5 години.

 

Ако имаше гражданско съзнание, нямаше да има нужда от мерки. Нямаше да има и нужда от правителство почти.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, w00x said:

 

Няма как да се направи разлика между теб, който отиваш да си оправяш лозето и другия, който също отива да си "оправя лозето", но ще седне с още 30 гастарбайтери на маса (щото "То вирус няма, брат"), които са се прибрали от Германия/Испания да пие цяла вечер и да се прегръщат от задоволство, че са "извъртяли системата".

 

Пък после тоя дегенерат, който най-вероятно и си мие ръцете веднъж дневно, и то само след като си е пипал задника, ще си се изкиха в ръката (ако изобщо си закрие устата) и с тая ръка ще хване дръжката на входа/асансьора, от където след това ще минат още 10 човека, които ще пипнат други дръжки и ... ей така ще стигне до някой със "съпровождащи заболявания", който иначе си е живял без проблем със "съпровождащите заболявания" и щеше да си живее с тях без проблем още 2-3-5 години.

 

Ако имаше гражданско съзнание, нямаше да има нужда от мерки. Нямаше да има и нужда от правителство почти.

 

Ми да проверят бре, нали за това са тея декларации, а не да впрягат ресурс да плашат гаргите. Те дето се връщат са карантинирани, да ги обикаля Полиция с РЗИ и да ги следи, сега да следят парковете, да видят по улиците спазва ли се разпоредбите за маски и прочие. Те ся кво, сложили ги там цял ден да висят и масата от хората, които са стриктни и спазват мерките, да им пречиш да идат на село с децата или тея дето наистина им се налага да свършат работа извън града да висят като сополи. Хайде няма нужда, не е това начина.

 

Тая простотия за дръжки и прочие са толкова пресилени, че няма на къде. Поне у нас, не съм нито чул, нито видял 1 заразен от дръжки или от пипани краставици в магазина. Всички до 1 са контактни от някъде. Тея дръжки трябва да са оплюти яката и точно след това да ги бараш и да си навреш ръката в устата, носа или очите? Кой го прави това? А това че вируса живеел по сумати време върху повърхности да ми извиняват.... Все пак е вирус и му трябва среда, в това топло време дето съхне ся всичко за секунди, ще седи на стъклото 7 дни ама друг път.

 

Ама то само гражданите трябва да имат съзнание, а и политиците. Ами те са излезли от същото общество и имат същото гражданско съзнание, какво като са на по-висок пост?! Не Боко да се шляе с джипа за наша сметка из страната, а на теб да ти обяснява стой си у вас..... Той не дава пример, хората да го слушали, как да стане?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...