Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

2 minutes ago, w00x said:

 

Примерно за Германия, още преди на 15-ти април обявиха, че всички концерти от това лято се отменят. Поне до 31 август всичко е отменено. За после не знам дали има някакво решение или с времето ще си дойде.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Свиквайте... Вероятно вече няма да има концерти на живо. Поне не и до като не излезе лекарство/ваксина... Просто начина ни живот ще се промени драстично.... За съжаление или пък не.... 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mockingbird said:

Свиквайте... Вероятно вече няма да има концерти на живо. Поне не и до като не излезе лекарство/ваксина... Просто начина ни живот ще се промени драстично.... За съжаление или пък не.... 

Чак да свиквам, не. Вероятно до края на годината ще се нормализират много неща.

 

 

2 minutes ago, charmock said:

Миналата седмица отмениха и Wacken.

На 15-ти още. Това е защото не си купих билет! Сега ги дебна кога ще пуснат за другата година и се надявам да не допусна тази грешка пак. Иначе сигурно пак ще го отменят :lol:.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, netrootbg said:

 

На 15-ти още. Това е защото не си купих билет! Сега ги дебна кога ще пуснат за другата година и се надявам да не допусна тази грешка пак. Иначе сигурно пак ще го отменят :lol:.

Ми то тая година го разпродадоха за 2 дена. Освен да дебнеш някой да се откаже и да го грабваш :)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, charmock said:

Ми то тая година го разпродадоха за 2 дена. Освен да дебнеш някой да се откаже и да го грабваш :)

Нямаше и 2 дена. За 1 ден се разпродадоха. И това е от много години. Понеже го отложиха и предложиха който иска да му се презавери за другата година. Тези които се откажат явно ще ги пуснат в продажба. Абонирал съм се да ме уведомят когато ще има продажби. Ще е голяма борба когато се случи това.

Link to comment
Share on other sites

Аре ся, за един концерт се закахърихте. На мен ми пропаднаха една камара командировки и отпуски в обикаляне на света за тази година, включително и ходене до България. Да не говорим за DEF CON в Лас Вегас, за което най-много ме е яд. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Късмет. Аз догодина то това време най-вероятно ще съм в Тексас за два месеца. Честно казано хич не ми се ходи, мразя да ходя в Щатите, но сестра ми ще мрънка.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Godfather said:

Аре ся, за един концерт се закахърихте. На мен ми пропаднаха една камара командировки и отпуски в обикаляне на света за тази година, включително и ходене до България. Да не говорим за DEF CON в Лас Вегас, за което най-много ме е яд. :lol:

То не е един ;). Аз имах билети за няколко.

Я кажи във Вегас когато ходиш, стигаш ли изобщо до залата за конференциите или си повечето време в едни други зали :rofl:?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godfather said:

Аре ся, за един концерт се закахърихте. На мен ми пропаднаха една камара командировки и отпуски в обикаляне на света за тази година, включително и ходене до България. Да не говорим за DEF CON в Лас Вегас, за което най-много ме е яд. :lol:

Да ама може да няма следващ път в който ще видя Халфорд на живо. Той от доста напредналата рискова група :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, charmock said:

Да ама може да няма следващ път в който ще видя Халфорд на живо. Той от доста напредналата рискова група :)

Бъркаш. Ще ни надживее ;). Purple и те вадят нов албум...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, netrootbg said:

То не е един ;). Аз имах билети за няколко.

Я кажи във Вегас когато ходиш, стигаш ли изобщо до залата за конференциите или си повечето време в едни други зали :rofl:?

Хахаха, то си има време за всичко. През деня стрип клубовете не работят, та нормално се посещава конференцията, щото отвън така или иначе е 45 градусова жега. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, netrootbg said:

Бъркаш. Ще ни надживее ;). Purple и те вадят нов албум...

Всъщност това за Халфорд беше шега, разбира се, че ще е жив и здрав. Всъщност най-ме е яд за Running Wild, любима група която не съм гледал на живо.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Godfather said:

Хахаха, то си има време за всичко. През деня стрип клубовете не работят, та нормално се посещава конференцията, щото отвън така или иначе е 45 градусова жега. :lol::rofl:

Значи през деня се спи сладко сладко и така.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да съм лош пророк, ама нищо няма да се нормализира докато не се намери адекватно лечение...на всички ни се иска да сме айляк..... 

Link to comment
Share on other sites

В един момент болните ще са прекалено много и смъртността ще падне като процент.

При САРС също е започната работа по ваксина, но след като е отшумяло - са спрели. Ако не бяха спрели, сега щяха да са месеци напред в разработването на ваксина за този.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, netrootbg said:

Значи през деня се спи сладко сладко и така.

Ти пък, да ходиш във Вегас и да спиш си е чиста загуба на ценно време. Сигурно не си чувал за основното правило на DEF CON 3-2-1. Това се "декодира" като 3 часа сън, два пъти ядене и един душ на всяко денонощие. Естествено, пиенето и други неща не влиза в тази сметка. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ARPAnet said:

Верно? В Остин работят :rolleyes::lol:

В Остин ако са предимно трезвеници може, но нивото на махмурлук във Вегас в ранните часове на деня си е доста сериозен фактор. Но вероятно друг е ключа за бараката в случая - ако стрип клубовете във Вегас работеха и през деня, много малко хора щяха да припарват до едноръките бандити и другите хазартни съоръжения в казината. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това е добра причина :D

Трябвя да се замъкна до Вегас най-накрая, но като гледам как вървят нещата,  едва ли ще е тази година. Освен може би декември за Reinvent.. :)

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ARPAnet said:

Това е добра причина :D

Трябвя да се замъкна до Вегас най-накрая, но като гледам как вървят нещата,  едва ли ще е тази година. Освен може би декември за Reinvent.. :)

Мдам, доста му се насъбра на тоя шибан вирус. Абе изобщо обикалянето по света май няма да е това, което беше, докато не го изринем бацила, та и доста време след това, докато света набере обороти отново. Ти остави Вегас ами само като си помисля какъв ли тънкаж би било ако можеше човек да се замъкне някак си до Мексико в момента. Предполагам хотелите вървят за без пари, ако изобщо работят. Което ме навежда на една доста интересна мисъл - как ли ще се движи пазара на недвижимости на първа линия (waterfront) когато кризата съвсем се разрази. Ако цените се срутят с едно 30-40% от нивото преди две години, направо за замислям дали да не забия едно имотче в Пуерто Ваярта на брега на океана. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Мдам, доста му се насъбра на тоя шибан вирус. Абе изобщо обикалянето по света май няма да е това, което беше, докато не го изринем бацила, та и доста време след това, докато света набере обороти отново. Ти остави Вегас ами само като си помисля какъв ли тънкаж би било ако можеше човек да се замъкне някак си до Мексико в момента. Предполагам хотелите вървят за без пари, ако изобщо работят. Което ме навежда на една доста интересна мисъл - как ли ще се движи пазара на недвижимости на първа линия (waterfront) когато кризата съвсем се разрази. Ако цените се срутят с едно 30-40% от нивото преди две години, направо за замислям дали да не забия едно имотче в Пуерто Ваярта на брега на океана. :lol:

 

Аз чакам в Прага да се върнат на цените от преди 4 години ако може, а може и по-добри

В момента малко по-голяма/хубава къща от моята, около Прага, струва колкото доста по-голяма къща в Остин (600К+ долара), или на Майорка.И като ги гледам тези цени и сериозно се замислям, трябва ли следващата ми къща да е в Прага или на морето? На мойте шефове така или иначе не им пука къде точно се намирам :D

Та в светлината на заоблачните ни цени, kungflu–то може да е нещо положително (не за airbnb-тата тук, но ..) :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ARPAnet said:

Аз чакам в Прага да се върнат на цените от преди 4 години ако може, а може и по-добри

В момента малко по-голяма/хубава къща от моята, около Прага, струва колкото доста по-голяма къща в Остин (600К+ долара), или на Майорка.И като ги гледам тези цени и сериозно се замислям, трябва ли следващата ми къща да е в Прага или на морето? На мойте шефове така или иначе не им пука къде точно се намирам :D

Та в светлината на заоблачните ни цени, kungflu–то може да е нещо положително (не за airbnb-тата тук, но ..) :)

Мдам, ако не друго, тоя вирусляк показа на практика малоумието да се поддържат централни офиси на технологични фирми и да се плащат грешни милиони за това. Та и аз се замислям да се изнасям накъде отвъд безумните цени на мегаполисната гмеж. Дори само 30-40 км. назапад от мен отвъд едно проливче минавано с ферибот се намират едни чудни къщурки, където океана ти се плиска в краката, ако си ги опънеш малко повече на дворния шезлонг и които дори в момента са някъде около $500К. Тук в смотания мегаполис за тия пари не можеш да вземеш и едностаен апартамент. Ама то ще дойде Видовден съвсем скоро. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Godfather said:

Мдам, ако не друго, тоя вирусляк показа на практика малоумието да се поддържат централни офиси на технологични фирми и да се плащат грешни милиони за това. Та и аз се замислям да се изнасям накъде отвъд безумните цени на мегаполисната гмеж. Дори само 30-40 км. назапад от мен отвъд едно проливче минавано с ферибот се намират едни чудни къщурки, където океана ти се плиска в краката, ако си ги опънеш малко повече на дворния шезлонг и които дори в момента са някъде около $500К. Тук в смотания мегаполис за тия пари не можеш да вземеш и едностаен апартамент. Ама то ще дойде Видовден съвсем скоро. :lol:

От това което чувам, ние ще оставим затворени малките ни офиси (хората просто ще ги преместим в постоянен home office), така или иначе имаме доста наети които са си remote workers. И едва ли ще сме единствените които ще тръгнат по този път. 

С всичките изисквания за маски, дори да си отворим в скоро време офиса тук, аз така или иначе смятам до към есента да не се мяркам там, освен може би за сутрешно кафе с колегите. Като паднат изискванията за маски, може

Смешно е да се държат скъпи офиси за всички служители, може би ограничени пространства за да може все пак да се срещат хората от време на време. 

Аз вкъщи освен софтуерният впн на лаптопа си имам и едно сиско под бюрото с dmvpn, 4г бекъп служебен нет. Реално съм по-добре свързан от колкото някои от малките ни офиси :lol: desk.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...