Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

40 minutes ago, Dunc said:

Ако на някой Радев му бил безличен и мишок, му пожелавам да му се върне ония гербаджийски путьо Плевнелиев.

 

После ще хората избирали такива криваци и долни селяци бойко и славчо чалгата. Хората искат зрелище, искат мутрения, искат хашлаци и тъпаци да създават впечатление на големи алфа мъжкари. Искат да гледат някой всеки ден да излиза да говори глупости, да бие тъпани какво бил направил и какви още популистки глупости ще измисли. 

Важното е да не поскъпват салфетките в чалгатеките ;) И да се стига лесно до Дърти Градина и Бедрум :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

41 minutes ago, netrootbg said:

Не забравяй и ДПС. Даже май тях основно.

Е то за всеки, който не е проспал тия години е ясно, че Царо е олицетворението на мафиотското задкулисие на прехода: БСП-ДПС-НДСВ-ГЕРБ. Ще е голям майтап гласуването в парламента, щото нали според елементарната математика няма как това правителство да мине без подкрепа от старите мафиоти. Пълен цирк. :lol:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Godfather said:

Е то за всеки, който не е проспал тия години е ясно, че Царо е олицетворението на мафиотското задкулисие на прехода: БСП-ДПС-НДСВ-ГЕРБ. Ще е голям майтап гласуването в парламента, щото нали според елементарната математика няма как това правителство да мине без подкрепа от старите мафиоти. Пълен цирк. :lol:

Надявам се да мине в парламента. Така по - бързо ще се приключи с това недоразумение в политиката. Не мога да си обясня как има толкова хора да подкрепят герб и славчу...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, netrootbg said:

Надявам се да мине в парламента. Така по - бързо ще се приключи с това недоразумение в политиката. Не мога да си обясня как има толкова хора да подкрепят герб и славчу...

Борисов отне 12 години и все още е там .. :)
Поне Слави не се бута да е премиер .. :D 

Link to comment
Share on other sites

Самият факт, че Славчу обяви правителство още преди да приключи броенето на гласовете, да не говорим за сформиране на парламента и връчване на пръвия мандат, говори доста за това къде е ключа за бараката - даже вече и не се крие поне от кумова срама. :lol:

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Godfather said:

Е то за всеки, който не е проспал тия години е ясно, че Царо е олицетворението на мафиотското задкулисие на прехода: БСП-ДПС-НДСВ-ГЕРБ. Ще е голям майтап гласуването в парламента, щото нали според елементарната математика няма как това правителство да мине без подкрепа от старите мафиоти. Пълен цирк. :lol:

 

Според апологетите на чалгата, едно време ДПС било натресено на НДС от БСП и Първанов, така че те били чисти

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Ще е голям майтап гласуването в парламента, щото нали според елементарната математика няма как това правителство да мине без подкрепа от старите мафиоти.

 

За правителство са достатъчни обикновено мнозинство (61) от кворум (121). Според елементарната математиката е необходимо само присъствие от останалите, ама не много  :lol:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dunc said:

Ако на някой Радев му бил безличен и мишок, му пожелавам да му се върне ония гербаджийски путьо Плевнелиев.

 

Ей това е логиката. Евала.

 

1 hour ago, HEMO said:

Не виждам кой ще му се опре,още на първи тур ще бъде преизбран.

 

Е като видим кандидатите ще разберем. :) Дори не знаем дали самия той ще иска втори мандат.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, w00x said:

 

Ей това е логиката. Евала.

 

 

Е като видим кандидатите ще разберем. :) Дори не знаем дали самия той ще иска втори мандат.

 

 

М не, логика е хич да не си осведомен къде колко се е появявал Радев, да не си обръщал никакво внимание на нещата около него и да кажеш "Тоя тук ли е още, бахти прикрития, бях го забравил." Много си е открит даже, ама трябва да си в течение на нещата. 

Link to comment
Share on other sites

Как "не" като ти си го написал? Да не съм го написал аз? :D 

 

И не виждам как изброеното от теб изобщо се категоризира като "логика".

 

Не е нужно да съм осведомен специално какво се случва с Радев. Работата е там, че моето ниво на осведомяване не се е променило за определен период от време. Променило се е само присъствието на Радев, което е достатъчно показателно.


"Гербаджийския путьо Плевенлиев" поне изглеждаше представително. Този изглежда като болшинството от мъжете в държавата - непредставително. И за капак - изобщо не му се разбира като говори. Така или иначе не изпълнява никаква функция в нашата държава, поне да прилича на човек като ходи по конференции и го изтипосват като лице на държавата.

 

Поне това трябва да му призная. В момента с Бойко двамката представят визията и маниера на 90% от населението. Поне хората няма да са изненадани като слезнат от самолета.

Link to comment
Share on other sites

Нивото ти на осведомост по всички изглежда е на критична ниво, защото иначе щеше да знаеш, че миналата седмица в София се проведе голямо събиране на световни лидери и Радев беше на практика домакин. Участваше в събирането, изнасяше реч и всичко това беше отразено по новините. И ако ти беше поне малко осведомен, щеше да си ги забелязал тия събития, да си го видял Радев, да си се сетил отново за него. 

И до тук с мита за твоята осведоменост. 

Link to comment
Share on other sites

Плюйте вий!

Ама след 33 години, българин отново ще лети в космоса. И не един, а двама при това!  И даже ще носят едно маке в багажа си, вероятно като лабораторен обект за изпитване на въздействието на космическата радиация върху представител на древния род на Македон. И ако нищо му няма след тези изпитания, научно ще се потвърди, че Луната и Марс са македонски земи!

 

П.п. Колкото до президента, Радев наистина няма алтернатива в момента. И изобщо не ми пука коя политическа сила го издигна. В края на краищата у нас се гледа на партиите като на любим отбор, а не като на субекти, които предлагат както тъпи, така и добри идеи. И докогато масата продължава с тъпанарската си фенщина, до тогава ще бъде хранена с демагогия, гръдни косми, пъпен мъх и чисти лайна.

А и нека не се пропуска беглият факт какъв е Радев по професия. Имам удоволствието да познавам неколцина от неговата порода и всичките са рядко откачени копелета, и в същото време изключително с всичкия си.  ;)

Самият факт, че неговото правителство се зае сериозно да разкопава купчината тор, говори достатъчно. И тук е момента тънко да вметна, че започнатото от временното правителство ако се продължи, ще лъснат не само герберастки посрани задници, ами и бесепарски и депесарски. И то така ще лъснат, че нищо не може ги покри, ама трябва политическа воля за което.

 

П.п.2. А дали Радев изглежда представително или не пък е тема за разговор между... коафьори....

На фона на Борис Джонсън и орангутан да изтипосаш, нали....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Dunc said:

Нивото ти на осведомост по всички изглежда е на критична ниво, защото иначе щеше да знаеш, че миналата седмица в София се проведе голямо събиране на световни лидери и Радев беше на практика домакин. Участваше в събирането, изнасяше реч и всичко това беше отразено по новините. И ако ти беше поне малко осведомен, щеше да си ги забелязал тия събития, да си го видял Радев, да си се сетил отново за него. 

И до тук с мита за твоята осведоменост. 

 

Аз продължавам да мисля, че си пишем някакви различни неща....

Никъде не съм твърдял, че съм супер осведомен, та чак да обявяваш осведомеността ми за мит. А и говоря за периода преди 2-3 години, та твоят пример от преди седмица идва малко ни в клин, ни в ръкав. Просто колкото да напишеш нещо.

 

А това, че е имало форум в София, го прави изведнъж някакъв мастодонт на харизматичността и мъжкия стил ли? Мне. Просто е имало събитие, което някой му е организирал с някаква цел и той е трябвало да се яви. И се явил, щото тва му е работата.

 

28 minutes ago, gado said:

Самият факт, че неговото правителство се зае сериозно да разкопава купчината тор, говори достатъчно. И тук е момента тънко да вметна, че започнатото от временното правителство ако се продължи, ще лъснат не само герберастки посрани задници, ами и бесепарски и депесарски. И то така ще лъснат, че нищо не може ги покри, ама трябва политическа воля за което.

 

П.п.2. А дали Радев изглежда представително или не пък е тема за разговор между... коафьори....

На фона на Борис Джонсън и орангутан да изтипосаш, нали....

 

Бойко също се беше заел да разкопава в началото на първия си мандат. Голямо разкопаване му удари. И това го помня дори да съм се интересувал от политика още по-малко, отколкото се интересувам и сега.

Та нека не им ръкопляскаме на тези, че си вършат работата. Ако все още си я вършат след 2-3 години евентуално, тогава може и да ги хвалим. В момента просто са новото дете, което иска да натрупа активи пред безмозъчната маса от хора, която се впечатлява от всичко. Същите, които се впечатляваха от на Слави безумията и отидоха да си пуснат вота за него. Пък той с първото си публично изявление, им го нахендри яката. Да им благодари за доверието.

 

Пък и откога това, че някой си върши работата, стана достойно за адмирации?

Борис Джонсън и Тръмп са си друга класа. Те са примера, който хората използват, за да покажат, че винаги може да е и по-зле.

 

Защо не вземем друг пример обаче?

 

Justin Trudeau's snub of Trump signals more upheaval in foreign policy

 

Напълно нормално изглеждащ мъж.

Link to comment
Share on other sites

Когато има осъдени, активни присъди, конфискация на имущества, сметки и връщане на пари, ще кажем, че са свършили работа.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mIRCata said:

Когато има осъдени, активни присъди, конфискация на имущества, сметки и връщане на пари, ще кажем, че са свършили работа.

С гешев начело на прокурата и без съдебна реформа, това няма да го видиш.

 

1 hour ago, gado said:

 

:bowdown:

Еее, един път да има да съм съгласен с всичко написано от теб. Доживях и това да се случи.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, netrootbg said:

С гешев начело на прокурата и без съдебна реформа, това няма да го видиш.

Значи ситуацията е кучетата лаят, кервана си върви. Отчитане на дейност. И да показват всички далавери и да не показват, най-много да се помни 3 до 6 месеца от масовия избирател. Като няма наказани, че следващите да имат 1-2 наум, ефекта ще е никъв.

Това малко като закона за движение по пътищата. И глоби и наказания има, ама няма кой да го прилага постоянно и както си трябва. И резултатите ги виждаме всеки ден.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:

Значи ситуацията е кучетата лаят, кервана си върви. Отчитане на дейност. И да показват всички далавери и да не показват, най-много да се помни 3 до 6 месеца от масовия избирател. Като няма наказани, че следващите да имат 1-2 наум, ефекта ще е никъв.

Това малко като закона за движение по пътищата. И глоби и наказания има, ама няма кой да го прилага постоянно и както си трябва. И резултатите ги виждаме всеки ден.

Не съм съгласен. Който следи ситуацията ги виждаше далаверите. Масово хората обаче не го правят. Това правителство им изкара част от далаверите по начин по който да ги видят повечето хора. Отделно предприе мерки за да им секне доста голяма част от далаверите и най - вече парите. До момента направиха доста над това което очаквах. Даже съм приятно изненадан. Трябва да продължават с този дух и да вадят колкото могат неща и същевременно да променят нещата доколкото им е в правомощията.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dunc said:

Ако на някой Радев му бил безличен и мишок, му пожелавам да му се върне ония гербаджийски путьо Плевнелиев.

 

После ще хората избирали такива криваци и долни селяци бойко и славчо чалгата. Хората искат зрелище, искат мутрения, искат хашлаци и тъпаци да създават впечатление на големи алфа мъжкари. Искат да гледат някой всеки ден да излиза да говори глупости, да бие тъпани какво бил направил и какви още популистки глупости ще измисли. 


Е па това си е патология...
Както и поредната кошмарна тъпотия, изсипана от Ангел. В цялата модерна история на България не е имало по-представителен, възпитан, културен, балансиран и интелигентен човек в политиката. За пръв път откакто се помня има български политик, от който не се срамувам. Който не ми срича, не ми дрънка тъпотии, а на международни форуми слушат внимателно казаното от него на отличен английски език. Нито един от предишните ни президенти не може да му лъска обувките. 
 

3 hours ago, Ferante said:

Честито на печелившите: https://bnr.bg/post/101498015

"Илхан Андай: ИТН има гарантирани 29 гласа от ДПС".


Ето тук е страшното - Доган се връща. 
 

2 hours ago, w00x said:

"Гербаджийския путьо Плевенлиев" поне изглеждаше представително. Този изглежда като болшинството от мъжете в държавата - непредставително. И за капак - изобщо не му се разбира като говори. Така или иначе не изпълнява никаква функция в нашата държава, поне да прилича на човек като ходи по конференции и го изтипосват като лице на държавата.


Тъпомерът превъртя!!! Плевнелиев изглеждал представително!??!?!? Тоя дето му опъваха ушите? 
Ама какво се учудвам!!! Ти всеки педал ти е прекрасен и представителен... Ясна е работата... Като не разбираш какво говори, защого коментираш? Като не разбираш кажи не разбирам и дотам! Не разбирал, ама дава оценки. Умно. 
 

2 hours ago, Dunc said:

Нивото ти на осведомост по всички изглежда е на критична ниво, защото иначе щеше да знаеш, че миналата седмица в София се проведе голямо събиране на световни лидери и Радев беше на практика домакин. Участваше в събирането, изнасяше реч и всичко това беше отразено по новините. И ако ти беше поне малко осведомен, щеше да си ги забелязал тия събития, да си го видял Радев, да си се сетил отново за него. 

И до тук с мита за твоята осведоменост. 


На всеки форум съм спокоен, че не кретен, дебил и/или тъпак ни представя, а улегнал, интелигентен и възпитан човек.  
 

2 hours ago, gado said:

П.п. Колкото до президента, Радев наистина няма алтернатива в момента. И изобщо не ми пука коя политическа сила го издигна. В края на краищата у нас се гледа на партиите като на любим отбор, а не като на субекти, които предлагат както тъпи, така и добри идеи. И докогато масата продължава с тъпанарската си фенщина, до тогава ще бъде хранена с демагогия, гръдни косми, пъпен мъх и чисти лайна.

А и нека не се пропуска беглият факт какъв е Радев по професия. Имам удоволствието да познавам неколцина от неговата порода и всичките са рядко откачени копелета, и в същото време изключително с всичкия си.  ;)

Самият факт, че неговото правителство се зае сериозно да разкопава купчината тор, говори достатъчно. И тук е момента тънко да вметна, че започнатото от временното правителство ако се продължи, ще лъснат не само герберастки посрани задници, ами и бесепарски и депесарски. И то така ще лъснат, че нищо не може ги покри, ама трябва политическа воля за което.

 

П.п.2. А дали Радев изглежда представително или не пък е тема за разговор между... коафьори....

На фона на Борис Джонсън и орангутан да изтипосаш, нали....


Е какво очакваш от Ангел! Радев трябва да е с червеното сако, розово шалче и вице Кулагин!!! Тогава е представителен, брат!!! Ебати ултрамегафейспалма.... 
'Си дигам аз кръвното допълнително на всичкото другото отгоре... 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, RaptoR said:

Тъпомерът превъртя!!! Плевнелиев изглеждал представително!??!?!? Тоя дето му опъваха ушите? 
Ама какво се учудвам!!! Ти всеки педал ти е прекрасен и представителен... Ясна е работата... Като не разбираш какво говори, защого коментираш? Като не разбираш кажи не разбирам и дотам! Не разбирал, ама дава оценки. Умно. 

 

Не съм видял на камера да му опъват ушите.

А, като на резбирам какво си мрънка под носа президента, проблемът е в мен. Как не се сетих. :D  :D 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, netrootbg said:

Не съм съгласен. Който следи ситуацията ги виждаше далаверите. Масово хората обаче не го правят. Това правителство им изкара част от далаверите по начин по който да ги видят повечето хора. Отделно предприе мерки за да им секне доста голяма част от далаверите и най - вече парите. До момента направиха доста над това което очаквах. Даже съм приятно изненадан. Трябва да продължават с този дух и да вадят колкото могат неща и същевременно да променят нещата доколкото им е в правомощията.

Е хубаво и като ги виждаме какво ще стане? Няма съд, няма присъда, няма върнати пари. И да не влезат в политиката вече, милиардите по банките ще им стигнат и за 10-то коляно.

Сега ще секне далаверите. Накзани йок. Ще дойдат после на власт същите или техни хора и като няма наказани ще врътнат същите неща. Страх лозе пази. Като се види, че всичко се разминава само със сочене на пръст по медийте, ще продължат. Да се вдигнат хората като 97 година скоро няма да се случи, че да ги изринат всичките и да виснат по стълбовете за 1 на ум на следващите.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, w00x said:

 

Не съм видял на камера да му опъват ушите.

А, като на резбирам какво си мрънка под носа президента, проблемът е в мен. Как не се сетих. :D  :D 


Много е вероятно! Пак се налага да повтарям за 17-ти път - след като всички други (с някаква поне средна интелигентност, каквато би следвало ти да имаш в повече) го разбират, може би не в него е проблема! 

За опъванетои съм твърде бясен да търся, но го има - Бойко освен това на всички заяви в ефир - и магаре да бяхме турили щяха да го изберат - ти познай сам какво значи това.  

Link to comment
Share on other sites

Ще те поздравя с тази реч. Специално. Мед да ти капе на сърцето чак като го слушаш.

Егати андроида.. Аз по-невдъхновяваща реч не съм чувал от много време. Толкова е зле рецитирането, че ти е все тая какво се казва.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Бойко също се беше заел да разкопава в началото на първия си мандат. Голямо разкопаване му удари. И това го помня дори да съм се интересувал от политика още по-малко, отколкото се интересувам и сега.

Та нека не им ръкопляскаме на тези, че си вършат работата. Ако все още си я вършат след 2-3 години евентуално, тогава може и да ги хвалим. В момента просто са новото дете, което иска да натрупа активи пред безмозъчната маса от хора, която се впечатлява от всичко.

 

Пък и откога това, че някой си върши работата, стана достойно за адмирации?

Борис Джонсън и Тръмп са си друга класа. Те са примера, който хората използват, за да покажат, че винаги може да е и по-зле.

 

 

Айде по-полека със сравненията само! За разлика от Боце, дето беше запретнал ръкави собственоръчно да рине авгиеви обори, но стигна само до - Ще-ще-ще-ще....

Тия направиха немалко за двата месеца, които се очакваше да минат съвсем лежерно и в политически комфорт. Нали, Радев може и да не е достатъчно представителен за вкусовете ти и не би излязал с него на клуб. Ама човека събра правителство, с едно-две изключение, явно читави и надъхани хора. И изведнъж две от циците, дето захранваха изобилно боцевите обръчи и шайката на дръндарския помак, взеха, че пресъхнаха по начин, щото и з в бъдеще да е трудно да се цицат, а какво остава по такъв душмански начин. И пак казвам, ако следващите продължат това дело, ще лъснат осрани задници в целия политически спектър (щото така са овързани, че разплитане нямат). Но и направеното до тук е първото от такъв мащаб, от както избухна т.н. демокрация унас. А заслужават адмирации, не защото си вършат работата, а защото започнаха нещо, което никой не смееше! Можеше и просто да тупат топката два месеца и да го раздават ОГМ ('оди, гледа, мота се - Ама си малък, че да го знаеш този чиновнически пост)

 

П.п. Това за Радев, Джонсън и Оранго, другия път като отидеш на коафьор, нали...

1 hour ago, netrootbg said:

С гешев начело на прокурата и без съдебна реформа, това няма да го видиш.

 

:bowdown:

Еее, един път да има да съм съгласен с всичко написано от теб. Доживях и това да се случи.

По случайност е. Недей да свикваш.  :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...