Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Въпросът беше "Как ще се оправим с проявяване на повече агресия", защото реалността показва, че това е подходът, който мнозинството предприема.
Ти беше този, който ми каза да не го вкарвам в клишетата си, когато казах, че това са двата варианта в момента и останалите са просто хипотетични.

 

Колко пъти настояваш да ти отговоря на тоя въпрос? Отговорил съм минимум 7 пъти до този момент.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не получавам отговори, а контравъпроси:

 

Моят неполучил отговор въпрос (зададен преди твоя контравъпрос) е:

  

23 hours ago, plameni said:

как с пасивно поведение и "необръщане на внимание", ще се ограничат бъдещите жертви?

 

и е зададен по повод на:

23 hours ago, w00x said:

Можем да ограничим единствено бъдещите пострадали.

 

Как действа "механизмът" на пасивното поведение за ограничаване на бъдещите жертви, при вече действащи нормативни уредби?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, plameni said:

Не получавам отговори, а контравъпроси:

 

Моят неполучил отговор въпрос (зададен преди твоя контравъпрос) е:

  

 

и е зададен по повод на:

 

Как действа "механизмът" на пасивното поведение за ограничаване на бъдещите жертви, при вече действащи нормативни уредби?

 

Знам по повод какво е зададен. Вече съм дал отговор неколкократно, дори и без да е било под формата на пряк отговор на въпроса ти. Демек - отговорил съм ти още преди да попиташ.

 

Не ми се пише обобщение на цялата дискусия до момента.... Наистина.

Това чоплене, непрестанно повтаряне и обобщаване на вече написани неща, стана досадно.

Link to comment
Share on other sites

Определено не схващаш разликата между действаща нормативна уредба (закони) и корпоративни политики и маркетингови програми.

 

4 minutes ago, w00x said:

Не ми се пише обобщение на цялата дискусия до момента.... Наистина.

Това чоплене, непрестанно повтаряне и обобщаване на вече написани неща, стана досадно.

 

Ама разбира се. Конкретните ми въпроси са "чоплене". Очаквам всеки момент: "Писна ми от тая клоунада на мен "...

А на мен взе да ми омръзва от общи приказки.

Link to comment
Share on other sites

Честно, вие тотално сте изперкали! Значи най-големият проблем в България се оказаха джендърите. Не е превзетата от мафията държава, не е корумпираната Прокуратура, използвана за политически шантаж, не са купуваните избори, не са повсеместните кражби на всички нива, не е тоталното властване на простотията, ами са някакви джендъри от другия край на галактиката. Евала! :Facepalm::lol:

Link to comment
Share on other sites

Случка отпреди 30 минути.

Вървя си по улицата, до мен минава кола и отвътре някой ми се провикна - "Педал!".

 

Ако все още се чудите каква е причината да се правят паради, да ви се навират в лицата всякакви самопровъзгласили се месии и "защитници", които виждат възможност да вадят дивидент от ситуацията - ето това е причината.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, w00x said:

 

Аз не коментирам твоя избор. Аз коментирам изборите, пред които е поставено обществото в момента. Твоят избор (какъвто и да е твой) е в малцинството, което ефективно го прави незначителен.

 

Не, не държа. Няма нищо за цитиране така или иначе.

Изборът на МНОЗИНСТВОТО (когато някой се пробва да му тика под носа пера, извадени от нечий гъз), всъщност е - лабут в темето, докато омекне и после поне час варене във вряла вода, докато спре да пуска пяна. Надявам се, че дъхът ти няма да спре в следствие на почуда.

4 hours ago, w00x said:

Случка отпреди 30 минути.

Вървя си по улицата, до мен минава кола и отвътре някой ми се провикна - "Педал!".

 

Ако все още се чудите каква е причината да се правят паради, да ви се навират в лицата всякакви самопровъзгласили се месии и "защитници", които виждат възможност да вадят дивидент от ситуацията - ето това е причината.

Ъъъ.... Щото са те нарекли - Педал?

Ангел, би ли пояснил за простолюдието, което всячески се чувства задължено да проникне в черепната ти кухина, но успява. Понеже ти си над тия неща.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gado said:

Изборът на МНОЗИНСТВОТО (когато някой се пробва да му тика под носа пера, извадени от нечий гъз), всъщност е - лабут в темето, докато омекне и после поне час варене във вряла вода, докато спре да пуска пяна. Надявам се, че дъхът ти няма да спре в следствие на почуда.

Ъъъ.... Щото са те нарекли - Педал?

Ангел, би ли пояснил за простолюдието, което всячески се чувства задължено да проникне в черепната ти кухина, но успява. Понеже ти си над тия неща.

 

Не съм използвал думата мнозинство, но добре. Щом използването на малцинство за теб автоматично означава, че останалите са "мнозинство", то под "мнозинство" не се има предвид само една група от хора. В случая са 2. Тези с най-популярното мнение и тези с второто по популярност. И тъй като те сигурно представляват едно 90+% от всички, останалите по-малко от 10% са "малцинство". *gasp*

 

Ми, не.

Наистина ли трябва да ти обяснявам къде е проблема в случая? Ако кажеш, че е нужно, ще ти обясня, няма проблем. Ама искам да си честен и да кажеш "Не, не разбирам къде е проблема в ситуацията".

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

 

Не съм използвал думата мнозинство, но добре. Щом използването на малцинство за теб автоматично означава, че останалите са "мнозинство", то под "мнозинство" не се има предвид само една група от хора. В случая са 2. Тези с най-популярното мнение и тези с второто по популярност. И тъй като те сигурно представляват едно 90+% от всички, останалите по-малко от 10% са "малцинство". *gasp*

 

Ми, не.

Наистина ли трябва да ти обяснявам къде е проблема в случая? Ако кажеш, че е нужно, ще ти обясня, няма проблем. Ама искам да си честен и да кажеш "Не, не разбирам къде е проблема в ситуацията".

Всъщност истината никога не е само една. Винаги са поне три на брой. Истината на единия, истината на отсрещния и... обективната истина, стига изобщо това понятие да е състоятелно.

Бях се втурнал да пиша и много други работи, ама ги изтрих и ще кажа само ....  Ъъъ... Чесно ли!? От врат, та по очи? Или е някаква нова асанна това?

 

И, да. Би ли пояснил. Нужно е. Понеже днес ми е от онези дни, в които се чувствам особено тъп.

Link to comment
Share on other sites

Ами, можеш да вземеш този форум като пример. Имаш 1 в малцинството с неизяснен до момента (но различен от останалите 2) подход за справяне с проблема, 2-3 в лагера на "ако не обръщаш внимание ще му писне и ще се разкара" и останалите, за които решението е "лабут в темето, докато омекне и после поне час варене във вряла вода, докато спре да пуска пяна.". Мнозинство в случая (тъй като това, което аз написах предполага поне 2 мнения, които да се борят) са вторите 2 групи. Първата група се явява незначително малцинство, дори и в интерес на тезата да има най-правилен подход.

 

Какви мисли се въртят в главата на някой, който просто минава по улицата с автомобила си и се провиква "педал" на напълно непознат минувач, който по никакъв начин не му пречи? И как това подвикване помага за каквото и да е? Ако бях педал, щях да стана по-малко педал ли? Какви мисли и емоции поражда в главата на този, който го подвиква и този, на който са подвикнали? Нормално ли е според теб?

 

А ако се бях обърнал да ги погледна и те бяха решили, че им отговарям на тъпотиите? И в един момент щяха да ми налетят, защото по неясни за мен причини, в онзи момент съм "педал", без реално да съм. Накрая можеше да съм в болница, защото някой произволен на улицата е решил да прояви агресия към друг, който е сметнал за "педал". Не защото другия му е пречел с каквото и да било, а просто защото го е нарочил за хомосексуалист. Дори и да бях. Как присъствието ми на тротоара в онзи момент трябва да се награди с физическа саморазправа?

Това нормално ли е според теб и как помага за каквото и да е?

 

Подобен тип непровокирана вербална агресия към непознати трябва да те притеснява по толкова много параграфи.

И точно тя е причината за това, което се случва в момента. И няма да спре да се случва, докато и ответната страна не спре. Но пък колкото по-шумни стават едните с цел защита на правата си, толкова по-агресивни стават другите. И докога ще изкараме така?

Link to comment
Share on other sites

Ако аз не съм педал и някой, минавайка на улицата ми се развика "пеедал" от нищото, единственото, което ще направя е да си го преместя от единия крачол в другия, да се разсмея какви пълни олигофрени има и в същия момент да забравя за всичко. Защото независимо направил ли си нещо или дали наистина си педал, има една камара малки подрастващи калмуци в гимназиална възраст, които още не знаят какво да правят с хормоните си, има абсолютно крайно неуки и ментално ограничени простанци, селяци и тъпири, които са една определена ниска прослойка бачкатори, от които не можеш да очакваш много и накрая вече има открити хомофоби, неонацисти и всякъв тип фоби, които биха направили съответната рекация, към всеки, който им заприлича на педал, прсото щото тия са войнствени към всички и всичко. 

Така че конкретната случка не показва нищо, освен, че има една камара тираджии по интелект и държание хора в държавата ни. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

ми, можеш да вземеш този форум като пример. Имаш 1 в малцинството с неизяснен до момента (но различен от останалите 2) подход за справяне с проблема, 2-3 в лагера на "ако не обръщаш внимание ще му писне и ще се разкара" и останалите, за които решението е "лабут в темето, докато омекне и после поне час варене във вряла вода, докато спре да пуска пяна.". Мнозинство в случая (тъй като това, което аз написах предполага поне 2 мнения, които да се борят) са вторите 2 групи. Първата група се явява незначително малцинство, дори и в интерес на тезата да има най-правилен подход.

Боже, Боже, Боже.... Яка теза с яки извадки за пример!

Само че, издиша.

Значи според теб лабутът в темето е агресия, а завирането на перошинци под нечий нос, не е? При това завирането се прави с всячески средства, медии и прокарване на съответни закони (говоря глобално). И самото завиране става от позицията на това, че едно особено кресливо малцинство стана по-равно от равните (същото е и с мангалите и негрите). Благодарение на това, че му се подаде пръст, а налапа ръката до лакътя (те ги могат тия работи). Тоест, аз мога да ошамаря някой нахал и законът да ме погне после. Но пък ония имат защитеното от закона право да ми се натрапват по всячески начин и ако кажа или направя нещо срещу това натрапване, пак съм в киреча. Щото това е език на омраза, вербална агресия или потъпкване на нечии права. Нали...щото това малцинство го прави това в интерес на правилния си мироглед, вероятно?

Аре сега дай пак оня паралел между тукашните акробати-шпагатисти и хората с интересни виждания спрямо употребата на аналните си свинктери.

 

8 hours ago, w00x said:

А ако се бях обърнал да ги погледна и те бяха решили, че им отговарям на тъпотиите? И в един момент щяха да ми налетят, защото по неясни за мен причини, в онзи момент съм "педал", без реално да съм. Накрая можеше да съм в болница, защото някой произволен на улицата е решил да прояви агресия към друг, който е сметнал за "педал". Не защото другия му е пречел с каквото и да било, а просто защото го е нарочил за хомосексуалист. Дори и да бях. Как присъствието ми на тротоара в онзи момент трябва да се награди с физическа саморазправа?

Това нормално ли е според теб и как помага за каквото и да е?

А ти що си се разпознал като адресат на онова подвикване? Да не би селчото да те е и посочил с пръст и да ти е казал - Ей ти! С червеното сако. На теб говоря.

 

8 hours ago, w00x said:

И точно тя е причината за това, което се случва в момента. И няма да спре да се случва, докато и ответната страна не спре. Но пък колкото по-шумни стават едните с цел защита на правата си, толкова по-агресивни стават другите. И докога ще изкараме така?

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, gado said:

Боже, Боже, Боже.... Яка теза с яки извадки за пример!

Само че, издиша.

Значи според теб лабутът в темето е агресия, а завирането на перошинци под нечий нос, не е? При това завирането се прави с всячески средства, медии и прокарване на съответни закони (говоря глобално). И самото завиране става от позицията на това, че едно особено кресливо малцинство стана по-равно от равните (същото е и с мангалите и негрите). Благодарение на това, че му се подаде пръст, а налапа ръката до лакътя (те ги могат тия работи). Тоест, аз мога да ошамаря някой нахал и законът да ме погне после. Но пък ония имат защитеното от закона право да ми се натрапват по всячески начин и ако кажа или направя нещо срещу това натрапване, пак съм в киреча. Щото това е език на омраза, вербална агресия или потъпкване на нечии права. Нали...щото това малцинство го прави това в интерес на правилния си мироглед, вероятно?

Аре сега дай пак оня паралел между тукашните акробати-шпагатисти и хората с интересни виждания спрямо употребата на аналните си свинктери.

 

Има разлика между физическа агресия и това, което ти приемаш за агресия.

При физическа агресия, колкото и да бягаш, все ще те бият.

При описаната от теб, ако ми навират перата си в носа, мога просто да се обърна и да ги игнорирам, както бих направил с всеки, който ми навира перата си в носа ми. Без значение дали са му забити в задника или в гърлото.

 

Аналогията ми не беше между тукашните акробати и аналните такива. Аналогията ми беше между хората, които не са част от LGBQTKDMK@32 обществото, но имат различен подход към агресивните кампании на въпросното и поддръжниците му.

 

53 minutes ago, gado said:

А ти що си се разпознал като адресат на онова подвикване? Да не би селчото да те е и посочил с пръст и да ти е казал - Ей ти! С червеното сако. На теб говоря.

 

 

Защото нямаше никой друг наоколо. Не са ме посочвали, защото отминаха прекалено бързо, както може и да се очаква от някой способен на подобно действие. Все пак дори и педал да бях, може да ми е къс фитила и да нося пистолет. Не биха поели такъв риск. Или поне така си мисля.

Link to comment
Share on other sites

Мое лично вярване е, че никой не може да те обиди без твоето съучастничество.
Ако някой ти извика "тъпанар" (или всеки обиден епитет) опциите са две:
1) тъпанар си
2) не си тъпанар.

В единия вариант са ти казали истината, в другия са изказали абсолютно невярно твърдение. Не разбирам защо кой да е от двата варианта трябва да е обиден. Ама в днешно време хората имам чувството, че умишлено си търсят от какво да се обидят.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Antares said:

Мое лично вярване е, че никой не може да те обиди без твоето съучастничество.
Ако някой ти извика "тъпанар" (или всеки обиден епитет) опциите са две:
1) тъпанар си
2) не си тъпанар.

В единия вариант са ти казали истината, в другия са изказали абсолютно невярно твърдение. Не разбирам защо кой да е от двата варианта трябва да е обиден. Ама в днешно време хората имам чувството, че умишлено си търсят от какво да се обидят.

 

Самото действие, че някой произволен непознат е преценил да подходи към теб с агресия е обидно. Не думите, които използва.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

 

Самото действие, че някой произволен непознат е преценил да подходи към теб с агресия е обидно. Не думите, които използва.

Ами... може би проблема е в мен, че съм хомофоб и разделям и дискриминирам всички хора на базата на две категории - пичове и задници. За да влезнеш в първата категория - трябва да докажеш, че си такъв. Лесно можеш обаче да прескочиш в другата. А реално ми пука единствено за мнението на хората, които ститам за пичове.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Самото действие, че някой произволен непознат е преценил да подходи към теб с агресия е обидно. Не думите, които използва.

 

 

Винаги е твое решението и избора как ще подходиш и ще реагираш на дадена ситуация или поведение. Ако си обидчив и тънкопишковец и само да ти кажа "глей къде ходиш бе" пак ще се нацупиш. 

Преди време влизам във Доминос и се приближавам към касата, за да поръчвам и опашката беше разделена на две- едните, които вече са поръчали и вече чакат готовата поръчка да си вземат и тези, които тепърва ще поръчват. Виждам, че пред мен няма друг, който да чака да поръчва, а само един човек, който беше по в страни и реших, че той вече е готов. Тръгвам да говоря със служителя и тъкмо вече поръчвам и ония ми избълва по типичен селско-тираджийски начин: "КВО ПРАВИШ БЕ, АЗ НЕ СЪМ ПОРЪЧАЛ БЕ!"  При, което аз опулих очите, защото никога не очаквам толкова аграрно и профанизарано отношение от който и да е, където и е. Вътрешно си казах "бахти абдала", стана ми дори смешно, че още има такива дебили, извиних му се на глас и това беше всичко. Не е моя вината, че все още има такива звучни малоумници, да се оправя той. 

Link to comment
Share on other sites

Аз не казвам, че съм се обидил дълбоко, а че ситуацията е неприемлива и е много лесно някой хомосексуалист да се почувства засегнат ако изпадне в нея. От там отива във Фейсбук, разказва си историята за хората и това какви злобни хомофоби са, неговите партии се застъпват, стават още по-сплотени и колелото се завърта. И всичко това напълно непредизвикано.

 

Освен това, двете ситуации се различават по това, че в твоя случай е имало някаква интеракция между двама ви, която да предизвика изблика, бил той и ненужен.

В моя случай, избликът беше причинен единствено и само от омраза.

 

През живота си съм имал сигурно стотици пререкания като описаното от теб. Това е друго.

 

Наистина ли не виждате разликата?

Link to comment
Share on other sites

 

On 7/6/2021 at 9:28 AM, plameni said:

:lol:

Знам го това :))) Много точно :))

19 hours ago, w00x said:

Случка отпреди 30 минути.
Вървя си по улицата, до мен минава кола и отвътре някой ми се провикна - "Педал!".

Ако все още се чудите каква е причината да се правят паради, да ви се навират в лицата всякакви самопровъзгласили се месии и "защитници", които виждат възможност да вадят дивидент от ситуацията - ето това е причината.

Само ползвам написаното от теб w00x, отговора ми не е конкретно към теб.

 

Да, все още да си "гей"  е нещо "лошо" което се ползва като обида. Няма как да възприемаш някого по нормален начин и в същото време да го ползваш като обида към околните.

И всички тук сме израснали с идеята е, че да си гей е "лошо" и сме бъзикали някого в училище още, че е гей само защото говори по определен начин, или се облича по-различно. Знам, че ние го правихме в училище. Което е проблематично по толкова много причини, и води до реалността от която се оплакват много от гейовете .. 

Заради тази реалност не ми пречи, че пробутват гей герои във филми и т.н.. Хората трябва да свикнат, че тези хора съществуват и не са "лоши". Дори и това да не промени "порасналите", то може би децата им ще приемат съществуването на гейовете като нещо нормално. И няма да ползват сексуалността им за обида. 

 

 

On 7/5/2021 at 11:11 AM, mIRCata said:

По въпроса за натрапването на това или онова. Току що във waze видях, че едно от настроенията е това с дъгичката. И е стекст Гордо. Значи да си лблглелфгвлгв е гордост. Или го предлагат като такова. Аз ако искам да съм горд super straight!?!? Нямам. Дискриминират ме

Вероятно превеждат "pride", като Гордо. От gay pride/pride month и т.н. което според гугъл обяснението което видях току що се ползвало като противопоставяне на shame и shaming–а към тях като цяло. 

Иначе се съмнявам, че някой ще сложи флагчетата които се опитват да пробутат за super straight - базирани на SS :) 

Link to comment
Share on other sites

И пак Ангел вменява някому някъде гей адженда и на практика създаде куп внимание, което уж отрича - как хубаво настъпва мотиката само... Кой и къде каза, че тоя келеш е визирал гей?!?! Щото педал или цървул по моему е горе долу същото - изкрещял някакъв дебил простотията, която е на устата му.
И веднага ще покажа за пореден път велик момент на Луи, белким някой го изгледа и разбере. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, RaptoR said:

И пак Ангел вменява някому някъде гей адженда и на практика създаде куп внимание, което уж отрича - как хубаво настъпва мотиката само... Кой и къде каза, че тоя келеш е визирал гей?!?! Щото педал или цървул по моему е горе долу същото - изкрещял някакъв дебил простотията, която е на устата му.
И веднага ще покажа за пореден път велик момент на Луи, белким някой го изгледа и разбере. 
 

 

Като ще си говорим с видеота :)))

 

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

И пак Ангел вменява някому някъде гей адженда и на практика създаде куп внимание, което уж отрича - как хубаво настъпва мотиката само... Кой и къде каза, че тоя келеш е визирал гей?!?! Щото педал или цървул по моему е горе долу същото - изкрещял някакъв дебил простотията, която е на устата му.
И веднага ще покажа за пореден път велик момент на Луи, белким някой го изгледа и разбере. 

 

 

 

Това с вниманието, което си написал, е толкова далеч от дискутираното от мен, че в интерес на олесняването ще предположа, че говориш за нещо друго и някой друг.

 

 

Айде стига глупости ако обичаш... Много добре знаеш с какво значение се използва думата в определен контекст. Точно нещо различно е имал предвид ще знаеш...

Сигурно е влизал за пръв път в кола и е възкликнал с изумение "ПЕДАЛ!" като е видял какво има в краката на шофьора.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...