Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

10 minutes ago, gado said:

Ама, Пешо, обърни внимание как Ангел сам си противоречи на тезата с необръщането на внимание! В примера с Туич именно ШИБАНОТО обръщане на внимание е накарало мошетата да баннат онези акаунти и да вкарат някакъв норматив кое е приемливо и кое, не. Нали... Щото интереса клати феса. А както и сам Ангел написа по-горе -

 

Което сред мъжете според стъкмистиката означава, че т.н. нормални са към 89%. Яко, а!?  Но пък малцинството е особено гласовито във фалцетните си писъци за търсене на свободи (които никой не им е отнемал) и права, които така или иначе имат. Естествено, даването на право на гей двойка (не зависимо от пола и) да осинови дете е престъпление срещу човечеството! Не за друго, ами защото тия приказки от рода на  - То после само ще реши какво да бъде (като полово осъзнаване) са АБСОЛЮТНА глупост и демагогия! На всеки станал поне веднъж родител му е ясно, че детското съзнание и ум са безкраен, но съвсем празен лист.

 

Да, но има разлика между двете.


Тези девойки в Туич не са толерирани по расова или друга принадлежност. Те просто са намерили как да се продават легално пред максимално голяма аудитория.

 

При "опресираните" (не говоря за расите) има толерантност, защото толерантността прави компаниите да изглеждат "куул". След всяко знаменце или хомосексуалист добавен/о в продукта се появяват един рояк хора, които да ръкопляскат виртуално. Идват и тези, които са недоволни, но те са "хейтъри". Защото ..... те наистина са такива. Те не казват "аз не съм доволен" или "не ме интересува", а казват "Мама ви ***** ***** кирливи, да умрете дано.". Тази злоба кара ответната страна да стане още по-шумна, "опресираните" стават "още по-опресирани" в лицето на защитниците им, защото злобата само валидира твърдението, че имат нужда от "спасяване". "Ето, виждате ли тези хейтъри как се отнасят. Трябва да направим 2 парада вместо един, защото сега правим един, а все още има хейтъри. Сигурно 2 парада ще помогнат! И още знамена!"

 

В Туич се надигнаха останалите стриймъри, на които също не им е толкова чиста работата, та стана "крадецът вика "дръжте крадеца".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

23 minutes ago, w00x said:

 

Да, но има разлика между двете.


Тези девойки в Туич не са толерирани по расова или друга принадлежност. Те просто са намерили как да се продават легално пред максимално голяма аудитория.

 

При "опресираните" (не говоря за расите) има толерантност, защото толерантността прави компаниите да изглеждат "куул". След всяко знаменце или хомосексуалист добавен/о в продукта се появяват един рояк хора, които да ръкопляскат виртуално. Идват и тези, които са недоволни, но те са "хейтъри". Защото ..... те наистина са такива. Те не казват "аз не съм доволен" или "не ме интересува", а казват "Мама ви ***** ***** кирливи, да умрете дано.". Тази злоба кара ответната страна да стане още по-шумна, "опресираните" стават "още по-опресирани" в лицето на защитниците им, защото злобата само валидира твърдението, че имат нужда от "спасяване". "Ето, виждате ли тези хейтъри как се отнасят. Трябва да направим 2 парада вместо един, защото сега правим един, а все още има хейтъри. Сигурно 2 парада ще помогнат! И още знамена!"

 

В Туич се надигнаха останалите стриймъри, на които също не им е толкова чиста работата, та стана "крадецът вика "дръжте крадеца".

Добре, бе! Обърнаха ли им внимвание или не!? Ей на това ми отговори, ама кратко систематизирано и ясно!

И без да разтягаш локуми, щото почна ли да ги разтягам и аз, мога и на макара да ги навивам. И хем ще бъда по-мазен и отровен, дори и от маргарина.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Обърнаха им, да. Но пак да повторя, че е различно.

Необръщането на внимание работи само тогава, когато точно вниманието е търсения ефект от противниковата страна. Съчувствието. На тези нямаше за какво да им съчувстват. Те са милионерки. И точно заради “толериране” в началото, тъй като са жени и носят пари на платформата, се преля тая чаша сега и спряха да ги толерират.

 

Реално ако ще сравняваш ситуациите, това с Туич, е близкото бъдеще с ЛГБКТмОЮ обществото. И трябва да се изядат отвътре.

Link to comment
Share on other sites

Демек, За кучета и котки може, а за прасета не може, а!?

Дано стоплиш от към къде ти издиша тезата.   :)

Link to comment
Share on other sites

Аз май не успявам да се изразя нещо.

 

Тия девойки бяха също толкова прасета, колкото и тия прасета (гейовете) в момента. Бяха толерирани на база пол, защото ако ги баннат, ще се приеме като дискриминация срещу жените.
В един момент обаче хората спряха да обръщат внимание на това, че са жени и спряха да ги толерират. Просто стана скучно и досадно вече всяка жена, която бъде наказана по някой правилник, да пищи "вие ме наказвате, защото съм жена". По същия начин, по който пищят в момента други прослойки.

Тогава пък другите хора, в чиито джобове се бръкна (другите стриймъри в платформата) се надигнаха да протестират срещу въпросните. Туич ги толерираше, защото носеха приходи, но тъй като вече не им пукаше, че са жени (не обръщаха внимание на факта, че са жени) и нямаше да бъдат критикувани за това, че са "баннали две от малкото жени на платформата вероятно поради сексистки подбуди" - ги банна за нарушаване на правилата.

Покрай тая драма, спонсорите си изтеглиха съдържанието, защото на тях също вече не им пукаше (спряха да обръщат внимание и да толерират), че стриймърките са жени, а започнаха да гледат ефекта, който това съдържание има върху брандовете им. Докато в началото са били готини, защото са подкрепяли жени стриймъри в изцяло мъжки свят, вече не беше готино, защото имаше много жени стриймъри. Не беше модерно да се изживяваш като жертва, докато стриймваш и да търсиш съчувствието на хората, та спонсорите започнаха да преценяват съдържанието, което беше (е) тъпо.

 

Та разбираш ли ме какво искам да ти кажа? В Туич започна по същия начин, но вместо да ги толерират и да им позволяват повече от нормалното, защото са транссексуални или гейове, го правеха, защото са жени.

Като цяло може да се направи директна аналогия между това, което се случва в момента и отношението към жените в миналото и настоящето. Въпреки, че на места и в определени сфери, жените все още са дискриминирани малко или много. Може това да е причината да са се юрнали да стават мъже, знам ли ги...

 

Същото очаквам да се случи и в сегашната ситуация. В един момент няма да е модерно да си част от LGBQTМЙДКЕО обществото, ще станат "равни", (не че в момента не са), на хората ще им е станало скучно, ще им бъдат отнети правата, които в момента по някаква причина имат в повече и така. Във филмите актьорите ще се избират по умения, а не по цвета на кожата или сексуалната ориентация. Героите ще се мислят според това как се вписват в сценария, а не по това дали са хомо или хетеросексуални.

Всичко ще си дойде по местата. Няма да е същото каквото е било, но то никога не е. Винаги нещо се променя.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

Всичко ще си дойде по местата. Няма да е същото каквото е било, но то никога не е. Винаги нещо се променя.

 

С риск да завъртим колелото отново:

On 5/21/2021 at 3:27 PM, plameni said:

Хубу, ще отмине... а пострадалите от това "движение"? Или те не се броят?

 

Или ще ги броим за Collateral damage в стил "Битият - бит е банална фраза..."

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, gado said:

Естествено, даването на право на гей двойка (не зависимо от пола и) да осинови дете е престъпление срещу човечеството! Не за друго, ами защото тия приказки от рода на  - То после само ще реши какво да бъде (като полово осъзнаване) са АБСОЛЮТНА глупост и демагогия!

image.png.9be3c5079ba23dc8c5460951ab6bf958.png

Link to comment
Share on other sites

Аре престани да презентираш рязко ограничената си и неука натура. Вече не си забавен дори и за бъзикане, че е нещо от рода на, като да подритваш умряло куче.

 

П.п. Няма как във връзка с бегло прочетеното изобилно творчество до момента, да не се сетя за следната сентенция - Да си тъп е същото, като да си мъртъв. Ти не го усещаш, не страдаш... Страдат обаче околните заради теб.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, gado said:

Аре престани да презентираш рязко ограничената си и неука натура. Вече не си забавен дори и за бъзикане, че е нещо от рода на, като да подритваш умряло куче.

 

П.п. Няма как във връзка с бегло прочетеното изобилно творчество до момента, да не се сетя за следната сентенция - Да си тъп е същото, като да си мъртъв. Ти не го усещаш, не страдаш... Страдат обаче околните заради теб.

За сметка на това, ти си ми наистина забавен  ;):laughing:

image.png.857edf6094a5b98e56a32da76d9421e7.png

Link to comment
Share on other sites

По въпроса за натрапването на това или онова. Току що във waze видях, че едно от настроенията е това с дъгичката. И е стекст Гордо. Значи да си лблглелфгвлгв е гордост. Или го предлагат като такова. Аз ако искам да съм горд super straight!?!? Нямам. Дискриминират ме

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2021 at 11:08 AM, plameni said:

 

С риск да завъртим колелото отново:

 

Или ще ги броим за Collateral damage в стил "Битият - бит е банална фраза..."

 

Ами, с риск да се повторя за 4-ти път: Те са си жертви, без значение по какъв начин реагираме сега. Можем да ограничим единствено бъдещите пострадали.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, w00x said:

Ами, с риск да се повторя за 4-ти път: Те са си жертви, без значение по какъв начин реагираме сега. Можем да ограничим единствено бъдещите пострадали.

 

Чудесно... Сега дали можеш да обясниш, как с пасивно поведение и "необръщане на внимание", ще се ограничат бъдещите жертви?

 

Преди 2-3 седмици, вече от тази страна на Атлантика:

Quote

 

BBC bans white people from applying for £18,000 trainee job

  • The position is 'only open to black, Asian and ethnically diverse candidates'

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, plameni said:

 

Чудесно... Сега дали можеш да обясниш, как с пасивно поведение и "необръщане на внимание", ще се ограничат бъдещите жертви?

 

Преди 2-3 седмици, вече от тази страна на Атлантика:

 

Обясних вече.

 

А ти ще ми обясниш ли как с повишена агресия (вербална и физическа), както и засилена хомофобия + расизъм, ще се ограничат бъдещите жертви и ще се спре хода на този процес?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

Обясних вече.

 

А ти ще ми обясниш ли как с повишена агресия (вербална и физическа), както и засилена хомофобия + расизъм, ще се ограничат бъдещите жертви и ще се спре хода на този процес?

 

Ъъъъъ... Аз така ли правя? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не. Просто сме се докарали до ситуация, в която изборите са тези двата. 

 

А това за BBC е просто популизъм. Като видят дебелия край на тоягата с недостатъчно кандидати или неподходящи за позицията кандидати, или такива, които не вършат достатъчно добре работата, ще размислят.

 

Звучи ми малко като ситуацията в Южна Африка, където държавата от години поощрява наемането на чернокожи с разни бонуси.

Затова големите международни фирми просто се вдигнаха, затвориха си офисите там и се преместиха.

Link to comment
Share on other sites

С'я за иконките... нека си представим CEO-то на голяма КУРпорация. Времето му минава между срещи с други лъскави и изтупани като него в скъпи хотели, частни полети, скъпи почивки в баснословно скъпи курорти, навсякъде далеч от плебса. Та тоя човек няма абсолютно никакъв физически контакт с обикновените хора и разчита на мнението на съветници. Та ако приемем, че има двама съветника, единия "нормален", другия ултраляв либераст, втория ще е многократно по-шумен и стараещ се да убеди началника си, че ако наврат дъгички в лицата на хората и продукта ще се продава. И получаваш дъгичка навсякъде. Та с течение на времето, нормалните процеси на свободния пазар ще покажат, че много малък процент от хората се вълнуват от тия дъгички и сериозен ефект няма да има, вероятно напротив. Разбира се, консултанта ще продължи да бучи, как дъгичките не са достатъчно и за това падат продажбите. Това, в зависимост от това колко откъснат е от действителността мусю Гъзар - може да продължи до тоталното съсипване на компанията. Вижда се с филми и продукти, където пресоляват яко манджата. Разбира се, либтардите няма да спрат да махат с шарените флагчета, да говорят за расизъм, за злия бял хетеросексуален мъж, просто тези, които ги слушат в един момент ще разберат, че воденето по липсата им на акъл не води към печалба, а в крайна сметка това управлява света.
Така че Ангел много правилно каза - най-добре ще те чуят, когато говориш с портфейла си. 

Link to comment
Share on other sites

Мен ми е интересно като на белия, зеления,жълтия хетеросексуален мъж/жена им писне и спрат да произвеждат материал за останалите кво ще стане? Щото те педалите опити за размножаване праявт от хиляди години, ама още нема успех ;)

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, w00x said:

Не. Просто сме се докарали до ситуация, в която изборите са тези двата. 

 

Не ме вкарвай в собствените си клишета, плс.

Все още съм способен да водя нормален диалог и не се хвърлям в крайности.

Всъщност, умишлено забавих поста си до светлата част на денонощието. Дали защото сам се поддаваш на "стадния манталитет" или по друга причина, но ми прави ми впечатление, че постовете ти в късните часове стават доста агресивни, включително с подстрекаване към насилие.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

 

Не ме вкарвай в собствените си клишета, плс.

Все още съм способен да водя нормален диалог и не се хвърлям в крайности.

Всъщност, умишлено забавих поста си до светлата част на денонощието. Дали защото сам се поддаваш на "стадния манталитет" или по друга причина, но ми прави ми впечатление, че постовете ти в късните часове стават доста агресивни, включително с подстрекаване към насилие.

 

Нямам идея за какво говориш. А с това, че "подстрекавам към насилие", се превръщаш в тези, срещу които си се изправил.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, w00x said:

Нямам идея за какво говориш.

 

Quote

w: - А ти ще ми обясниш ли как с повишена агресия (вербална и физическа), както и засилена хомофобия + расизъм, ще се ограничат бъдещите жертви и ще се спре хода на този процес?
p: - Ъъъъъ... Аз така ли правя?
w: - Не. Просто сме се докарали до ситуация, в която изборите са тези двата. 
p: - Не ме вкарвай в собствените си клишета, плс. Все още съм способен да водя нормален диалог и не се хвърлям в крайности.

 

Моят избор е друг и не се съдържа в изброените от теб.

 

20 minutes ago, w00x said:

А с това, че "подстрекавам към насилие", се превръщаш в тези, срещу които си се изправил.

Ако много държиш, ще цитирам твои постове.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, plameni said:

Моят избор е друг и не се съдържа в изброените от теб.

 

Ако много държиш, ще цитирам твои постове.

 

Аз не коментирам твоя избор. Аз коментирам изборите, пред които е поставено обществото в момента. Твоят избор (какъвто и да е твой) е в малцинството, което ефективно го прави незначителен.

 

Не, не държа. Няма нищо за цитиране така или иначе.

Link to comment
Share on other sites

Защо тогава ми задаваш въпроси?

Ти си непоклатимо убеден в собствения си двуполюсен модел и всяко друго мнение или начин на действие, които не подкрепят твоята теза са маловажни и незначителни.

Поне да се беше пробвал да отговориш на моя въпрос, вместо да бягаш от него с нов въпрос:

21 hours ago, plameni said:

как с пасивно поведение и "необръщане на внимание", ще се ограничат бъдещите жертви?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...