Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Сигурно е само едно - че ти като чуеш педал ти светва гей. Нищо друго не е сигурно. 
Внимателно изгледай Луис. Пробвай да вникнеш. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Защото съм бил там и съм чул тона. И не е като да не съм го чувал и преди, нали се сещаш? Първична обида от всеки, който не знае какво друго да каже. И ако в голяма част от другите случаи е имало някакъв вид контакт, преди да бъде изречена думата, то този е един от малкото, когато нямаше.

 

Друг случай беше преди година. Вървях си по улицата и някакъв пиян беше спрял пред един магазин. Едва седеше прав, но си водеше монолог и като минахме покрай него с един колега, просто се извика и започна да обижда по хомофобски начин.
Той също ли е имал друго предвид?

Бая мислех тогава да се обърна само и да го бутна, но се замислих, че ще вземе да падне лошо и да си счупи я глава, я врат..

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, w00x said:

Сигурно е влизал за пръв път в кола и е възкликнал с изумение "ПЕДАЛ!" като е видял какво има в краката на шофьора.

 

А ако беше казал АМБРЕАЖ, т.е. Долен ляв ПЕДАЛ

:lol:

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, w00x said:

Не виждам как това е свързано със ситуацията.

Давам малко background защо ми е през трибуквието за произволните непознати и опитите им за вербална агресия.

Link to comment
Share on other sites

Между другото педал е може би втората най-често използвана обида или псувня след майка ти да еба. Така че, това едва ли е показателна дали някой е хомофоб или мрази някой на някаква основа. 

Link to comment
Share on other sites

Какво ми се случи преди малко. В 9гаг някой пуснал как събирал пари за геймърски комп 1 година и гаджето му изскочило с картата бременна съм и всичко заминало на кино. И аз написах коментар, че като не знае как да е*е си е виновен той. Че аз хем имам деца, хем му пиша от геймърски комп. И че си е негова вината.

И веднага някъв ми скочи да ми обяснява как моята жена трябвало да избяга от мен, че съм бил токсичен, че баща ми не бил възпитал, че той на 30 вече имал кинти, коли, жилища и т.н.ама не пишел такива неща на хората.

И трябваше да му обяснявам на тоя, че за мен той е токсичен, щото нежелан, непоканен се меси в разговора на други хора, само за да обясни колко е засегнат от приказките дето чете. И че си е негов избора да се чуства засегнат, а моя е да игнорирам такива изказвания и да не се навирам на чужди хора в разговорите. Само, че му го обясних по начин дето явно го взе много на вътре и си изтри коментарите. Явно токсичността ми е в повече на хората. Та да знаете. Аз съм гад.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:

Давам малко background защо ми е през трибуквието за произволните непознати и опитите им за вербална агресия.

 

3 hours ago, Dunc said:

Между другото педал е може би втората най-често използвана обида или псувня след майка ти да еба. Така че, това едва ли е показателна дали някой е хомофоб или мрази някой на някаква основа. 

 

Продължавате да не правите разлика между обида в следствие на някаква интеракция и обида просто ей така от нищото. Огромна е.

 

Второто е като подсвиркването (коментарите) след добре изглеждащи или предизвикателно облечени жени по улицата. Внезапно и от нищото. Или те тези подсвиркващите си викат кучетата?

Link to comment
Share on other sites

И правиш нещо, което казваше да не правим с движенията. Обръщаш внимание. Пешо също го каза - игнорираш и продължаваш. Ти избираш как ще се развият нещата за теб. Или игнорираш и след 30 сек даже не помниш, че е станало и си живееш живота и ти е добре. Или ИЗБИРАШ да обърнеш внимание и ИЗБИРАШ да се засегнеш. От там наттък само ти страдаш от това, щото оня е минал и заминал и сигурно и не помни, че го е направил.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mIRCata said:

И правиш нещо, което казваше да не правим

 

Продължаваш да не правиш разлика между кучета&котки и прасета

:lol:

Link to comment
Share on other sites

1. Има разлика между ситуациите, при които да не се обръща внимание. Както обясних преди сигурно 40 страници, има разлика между това да не се обръща внимание на някой, който ти обяснява колко е страхотен и някой, който ти е влезнал в къщата и иска да те коли.

2. Кое те кара да мислиш, че съм обърнал внимание и/или съм се засегнал? Игнорирах и продължих. Споменавам го тук, защото се отнася към дискусията за ненужното и непровокирано вербално насили на база омраза. Иначе щях да съм го забравил.

Link to comment
Share on other sites

Но не си. Ти казваш, че деиствията са му обидни. Защото си обърнал внимание и си се замислил за ситуацията. Аз никога нямаше да се сетя, да пиша, ако някой ми каже педал на улицата. Може и да си ми казвали. Не помня.

А как точно викането на улицата приравни до влизане в къщата не знам. Защото дали ще ти обясняват дали е страхотен или ще ти подвикват педал за мен са едно и също. Нещо за игнориране. Ако този беше влезнал в къщи да ми вика педал, вече е съвсем друга ситуация. Но някакви случайни на улицата. Да си говорят каквото искат. Докато приказват е едно, тръгне ли вече да минава от вербално към физически, нещата се променят коренно.

Link to comment
Share on other sites

Казвам, че действията му биха били обидни за някой друг, който наистина е хомосексуалист и е несигурен в това.

 

Не е приравнено, нямам идея как си направил този аналог. Пак нещо не се разбрахме като гледам какво си написал...

 

Явно просто не можеш да се поставиш в ситуацията, защото не си бил в нея. А трябва да си в нея, за да разбереш и да направиш разликата. Нормално е да игнорираш, когато ти се случи веднъж. Даже може да ти стане смешно. Но ако се случва отново, и отново, и отново, от познати и непознати?

 

Питай една привлекателна жена как се чувства, когато някакви мазняри ѝ подвикват вулгарности по улицата ежедневно.

 

На един колега дъщерята (15) и нейни приятели/приятелки са обект на тормоз, защото се обличат по-шарено и са набедени за обратни. Обект на нападки, подигравки, а дори и побой. Изцяло на база омраза. И това ли да го игнорират?

 

Ако имаш дъщеря и един ден, докато се разхожда по улицата, някой просто ѝ викне "Курва!", дали ще го игнорира и забрави? Или ще направи асоциацията с многото пъти, когато по една или друга причина същата дума е била отправяна към нея в друг контекст? От завистливи момичета. От мъже, на които е отказала.  От някой пиян на улицата, на който не е обърнала внимание.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

Явно просто не можеш да се поставиш в ситуацията, защото не си бил в нея.

Всъщност съм бил в тая ситуация много като дете. Постоянно бях обект на подигравки и тормоз от връстниците си, което не е нищо необичайно. И тук общо взето има две опции:
1) Стискаш преживяното като най-ценното си нещо и оставяш това да те оформи като личност - вечната жертва
2) Преживяното те закалява, решаваш да го надрастеш и го оставяш в миналото.

И тук, по мое скромно верую либтардите допускат една концептуална грешка - в желанието си да създадат прекрасния нов свят - решават да забранят всяко нещо, което им се струва лошо. Което като цяло е дебилно, щото в крайна сметка от грешките и преживяната болка човек може да научи страшно много и може много да му помогне да се развие. А като се оформя в изолирана стерилна среда, реално се получава толкова свръх изнежен индивид, че да му се намръщиш и ще се разплаче. А реалният живот не жали никого.

Отделно, има нещо наречено свобода на словото и изразяването. Както е свобода на словото да кажеш, че не си доволен от правителството, така е и свобода на словото като видиш някой, който ти се струва педал - да му кажеш, че е педал. Ако тръгнем по хлъзгавия наклон на забраните - първо ще забраним обидните думи, накрая изразяване на мнение, различно от "правилното". 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, w00x said:

а дори и побой. Изцяло на база омраза. И това ли да го игнорират?

Мисля, че горе писах. Когато от вербално се мине физически ситуацията е много различна.

 

27 minutes ago, w00x said:

Явно просто не можеш да се поставиш в ситуацията, защото не си бил в нея.

 

Правиш грешка, да предполагаш аз в какви ситуации и положения съм бил и какво ми е минавало или не през главата. Недей.

Link to comment
Share on other sites

https://www.plovdiv24.bg/novini/interesno/Horata-koito-izpitvat-seksualni-vlecheniya-kum-zhivotni-iskat-da-se-prisuedinyat-kum-LGBT-obshtnostta-1102295

 

Началото на края. Вижте какво писах преди няколко дни. Ще се изядат отвътре и реакцията на "обществото" няма да има никакво значение.

Омразата обаче ще остане и в един момент колелото ще се завърти отново.

Link to comment
Share on other sites

Специално жените, които постоянно им подсвирват и подвикават по улиците, първо и самите те трябва да са наясно, че го правят само определен тип хора с поведение "тираджия", всеки останал нормален, интелигентен и себеуважаващ се мъж, освен само да я загледа, няма да направи нищо друго. И точно това трябва да кара жените тези викове да им минават от едното през другото ухо и да ги забравят. И второ- те могат и да разказват на някого "еех, колко простаци, само ми свирят и подвикват, какви кретени" или и да си го мислят на ум, ама и точно толкова си мислят и паралелноо "ама съм много яка, затова го правят, имат вкус" и вътрешно и да си повдигат самочувствието.

 

А ако на някоя тийнейджърка някой тръгне отстрани да ѝ крещи "Курвооо" има много голяма вероятност тя да е провокирала такива коментари или с наистина разголеното си и фриволно облекло, или с някакво отчетливо маниерничене и похода. И понеже от мойто време, когато бях тийнейджър, до сега съм виждал и разминавал много момичета, които наистина откровено са се направили на курви и те сами и с кеф са се подредили така и за да привличат още внимание, тогава ще си търпят оправданите коментари. А на второ място родителите им също трябва да се замислят и да вземат някакви мерки как възпитават детето си. 

Link to comment
Share on other sites

Няма значение дали го правят определен тип хора. Те също са част от обществото, колкото и да ти се иска да ги изключиш. Без значение кой го прави. Не е приятно и това ти го казвам, защото са ми го казвали множество жени.

 

Ами, за да не използвам по-силни думи, ще напиша, че не мисля, че е коректно да се прехвърля вината върху жертвите.


"Ми те ѝ викат "курво", щото се е облякла като курва".

"Изнасилиха я, щото тя какво се е облякла предизвикателно?"

"Но те му викнаха "педал", щото прилича на (или е) педал."

"Ама те му викаха "изрод", защото едната му ръка е недоразвита."

и т.н.

 

Не виждаш ли как написаното от теб (твоето мислене) е проблемът, срещу който са наизлизали да се борят тия организации. Или поне предтекстът, под който са наизлизали.

 

Ти като видиш на улицата някой, който има причина да обидиш за нещо, каквото и да е - задължително ли го обиждаш? На всеки циганин, с който си разминеш, ли му казваш "Циганин", просто ей така, като поздрав?


Ако всеки един (познат и непознат) човек в ежедневието ти, ти казваше какво мисли за теб в прав текст във всеки един момент, докога смяташ, че щеше да успяваш да го игнорираш и да не обръщаш внимание?

 

Нямаше да е дълго, гарантирам ти. И дори не е нужно да те познавам лично.

Дори тотален социопат ще има реакция в един момент, без значение каква е тя.

 

Продължавам да не разбирам каква е позицията ви, щом прерастна във вид защита на хората, които упражняват вербално насилие, върху напълно непознати минувачи, които по никакъв начин не взаимодействат с тях.

 

Тия тези може да идете да ги изнасяте в училищата в САЩ. Оцелелите и роднините на жертвите с удоволствие ще изслушат как "това е нормално" и "винаги имате възможност да не обърнете внимание." Второто е вярно, но явно не всеки успява да го приложи. Затова и резултатът е на лице.

 

А не е ли по-лесно, вместо да обвиняваме тези, които са обърнали внимание на тормоза срещу тях, да спрем проблема в зародиш, като изкореним омразата в тези, които я налагат безпричинно?

Точно изродена версия на опит за това, наблюдаваме в момента. И е толкова изродена и грешна, че има обратен ефект. Вместо да изкоренява омразата я засилва.
И не, това обръщане на внимание не е същото като другото.

 

Обръщане на внимание на момче/момиче, което е тормозено само и единствено, защото е различно по някакъв параграф - Да.

Обръщане на внимание на момче/момиче, което иска повече права само и единствено, защото е различно по някакъв параграф - Не.

 

В момента наблюдаваме второто.

 

Аз приключих по темата.

Щом започнахме да обвиняваме и жертвите - ясна е работата.

Link to comment
Share on other sites

И на мен са ми го казвали много жени, че не им е приятно. Ама и колко други неща са ми казвали жени, които само те си знаят дали са били верни. 

 

Аз пак ти казвам- аз, както и още множество други хора- образовани, възпитани, ще си замълчат и този коментар ще си го кажат на ум. И точно, защото тия останалите простаци са по-малко, трябва хич да не ти пука, а да им се надсмееш и да ги забравиш моментално, Такива австралопитеци винаги ще има. Дали ще повдикнат на някой педал, на някоя разголена, на някой смешен или грозен, все тая. Такива има и по другите държави. 

 

И има огромна разлика между това на някоя намазана с тежък грим, разголена и с фриволно поведение да ѝ подвикнеш "курвоо" и това да тръгнеш да я изнасилваш. Едното е непростимо и недопостимо и обикновено го правят едни маймуноподобни от Близкия Изток, другото е просто подвикване. Както казах- като си се направил на клоун, маймуна и палячо, ще търпиш, че има възможност някой да ти подвикне и да си изкара низките страсти навън, все пак хора има всякакви. 

 

Също така обикновено след юношеска възраст надрастваш поривите за вербална агресия, нападки, обиди и принизяване. Единици са тези, които остават простаци. Което пак ни води до това, че такива са единици, рядко ще ги срешнеш или видиш, още по-рядко ще имаш някакъв по-пряк контакт, така че като цяло трябва абсолютно да те бОли дедовия за такива лумпени. 

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, Antares said:

Всъщност съм бил в тая ситуация много като дете. Постоянно бях обект на подигравки и тормоз от връстниците си, което не е нищо необичайно. И тук общо взето има две опции:

 

3 hours ago, Antares said:

 така е и свобода на словото като видиш някой, който ти се струва педал - да му кажеш, че е педал.

Интересни приоритети, но човек трябва да знае линията от която не би отстъпил ;)

 

41 minutes ago, Dunc said:

И има огромна разлика между това на някоя намазана с тежък грим, разголена и с фриволно поведение да ѝ подвикнеш "курвоо" и това да тръгнеш да я изнасилваш. Едното е непростимо и недопостимо и обикновено го правят едни маймуноподобни от Близкия Изток, другото е просто подвикване. Както казах- като си се направил на клоун, маймуна и палячо, ще търпиш, че има възможност някой да ти подвикне и да си изкара низките страсти навън, все пак хора има всякакви. 

Като член на "мнозинството" не мисля, че имам правото да определям някого като "клоун, маймуна и палячо". А съм сигурен, че дори в тази тема ще се намерят хора които биха попаднали в някое "малцинство" ... Тази идеология не завършва добре за никого :)

 

Link to comment
Share on other sites

Т.е нямаме право да изказваме мнение, ако не е одобрено на 100% от всички? Или не съвпада с поредния "модерен" в момента начин на мислене? Или ако е към някой, дето сам той е решил да се изживява от някакво малцинство? Защо на мен да може да ми кажат, че съм тъпанар, щото съм от "мнозинството", но да не мога да кажа на друг, че е тъпанар, само, щото е решил, че е нещо специален.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:

Защо на мен да може да ми кажат, че съм тъпанар, щото съм от "мнозинството", но да не мога да кажа на друг, че е тъпанар, само, щото е решил, че е нещо специален.

А кой е казал, че трябва да се наричаме тъпанари един друг? Независимо от групичката.

Някак си свободата на словото не се изразява единствено в правото да се обиждаме един друг

Link to comment
Share on other sites

А защо да не се наричаме? Нали е част от "словото"? Щом е част, искам да я използвам когато сметна за необходимо, а не да ми се забранява или да ми се обяснява, че не може. Свободата на словото се изразява в това да си кажа мнението. Каквото и да е то. Хубаво лошо, МОЕТО мнение. Не само това, което някой друг мисли, че му харесва, но и това, където някой е решил, че на него не му харесва. То си е такова - МОЕ мнение. Ако мнението ми е, че някой е тъпанар, то е такова и точка.  В противен случай е лицемерие. Да мисля едно, да говоря друго.

Защото иначе стигаме то ситуации, където като видя зелена пейка и кажа, "я, зелена пейка" и някой ще дойде и ще ми каже, че се е почуствал обиден и не може да така да говоря за зелени пейки. Щото той се обижда на зелено.

Все някъде, някой ще реши, че се обижда за нещо и трябва да се съобразяваме точно с него. Ама сори, няма такова нещо като угодия на всички.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:

А защо да не се наричаме? Нали е част от "словото"? Щом е част, искам да я използвам когато сметна за необходимо, а не да ми се забранява или да ми се обяснява, че не може. Свободата на словото се изразява в това да си кажа мнението. Каквото и да е то. Хубаво лошо, МОЕТО мнение. Не само това, което някой друг мисли, че му харесва, но и това, където някой е решил, че на него не му харесва. То си е такова - МОЕ мнение. Ако мнението ми е, че някой е тъпанар, то е такова и точка.  В противен случай е лицемерие. Да мисля едно, да говоря друго.

Защото иначе стигаме то ситуации, където като видя зелена пейка и кажа, "я, зелена пейка" и някой ще дойде и ще ми каже, че се е почуствал обиден и не може да така да говоря за зелени пейки. Щото той се обижда на зелено.

Все някъде, някой ще реши, че се обижда за нещо и трябва да се съобразяваме точно с него. Ама сори, няма такова нещо като угодия на всички.

О разбира се. Хората имат права и държат на тях. За мен правото да обиждам не е толкова важно, но това съм аз. От другата страна на океана имат правото да стрелят, в последно време и извън домовете си.. и те много държат на това си право, а аз го виждам като екстремно ..

Горе коментирах конкретният случай с едната група определяща другата група като "клоун, маймуна и палячо". Защото по този начин винаги си играем на мнозинства и малцинства .. Хей според "мнозинството", металите с дълги коси са *** , пък чалгаджиите са ***. Аз съм от "мнозинството", та не ми пука особено в тази ситуация. 
Или светото правило да наричаме околните "педали". Според мен има огромна разлика м/у "педал" и "зелен". Разбира се, ако веднага поставяме крайностите - някой може да се обиди защото наричам пейката зелена, то едва ли има смисъл да продължаваме. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ангел, пък ако спреше и да се саморазпознаваш, че и ако тестостеронът ти вземеше да ти прошепне в ухото, че и ти можеше да раздадеш някой шамар, когато си се почувствал заслужено или не, засегнат, животът ти щеше да бъде песен. Че кво му е!? Хем чукаш копчета по цял ден и се лигавиш с лиготиите на някакви задокеански баби, хем знаеш, че имаш топките да скочиш на всеки аграр. Вместо да се кахъриш дали ако го... побутнеш, оня нама да вземе да се удари лошо....

Знаеш ли колко косми ще ти поникнат по чатала ако го осъзнаеш това (знам, че не си падаш по космите, ама го казах образно)!?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...