Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Just now, ARPAnet said:

А колко от тези са били наистина променени, а не са му ги върнали на бюрото без промяна? :)

 

За неразбралите:

10 hours ago, plameni said:

Опита се да спре някой от законите, благодарение на които разграбването е "законно", но мнозинството преодоляваше спирането.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, plameni said:

 

За неразбралите:

 

А съм разбрал,  питам дали има и тази статистика,  за да се сложи до другата и да се види какъв е реалният резултат. :)

Link to comment
Share on other sites

За да подсиля коментара ти, ще добавя, че и двете успешни вета не са срещу "икономически теми".

И пак за неразбралите, ще добавя, че такива са правомощията на българския президент за противодействие срещу законодателни действия, които не са в противоречие на Конституцията.

По разбираеми (за непредубедените) причини, успешните сезирания на Конституционния съд са много повече. 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Аз до колкото знам, той не може да направи повече от това - да сложи вето еднократно. И после те си го гласуват пак и реално е с вързани ръце. Т.е той каквото може по закон/конституция прави, от там натаък хайдутите пак си гласуват кривите неща и минават. Реално ветото на президента е горе долу да посочи на хората какво е нередното, и като го приеме парламента да си търсят отговорност от министър, депутати и и т.н.

Все пак не сме президентска република, а парламентарна.

Единствената му алтрнатива е "да дойдат танковете", ама тогава всички ще писанат, че е дикатор, ала бала.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Godfather said:

Западната преса се опитва да превежда чалга творчеството на Славчу - "Shove Them Peppers in the Beans", "Hack the Duck's Head Off"... :lol: :rofl:


Това веднага ми припомня превода на плочата на Лили Иванова, песента Стари мой приятелю - OLD CHAP 
 

3 hours ago, ARPAnet said:

А колко от тези са били наистина променени, а не са му ги върнали на бюрото без промяна? :)


Още един крещящо неграмотен - незабавно научи какви са правомощията на президента и докъде стигат възможностите му и отговорът на тъпия ти въпрос е кристално ясен, Ясене! 

Link to comment
Share on other sites

Как да бъдеш успешен президент в България.

 

1. Налагаш вето на нещо, тъй като знаеш, че то почти сигурно ще бъде отхвърлено. Но ти толкова си можеш по конституция, все пак си в парламентарна република, та никой не те обвинява.

2. Парламентът го отхвърля, както се е очаквало.

3. Реално нищо не се променя, но ти си герой, че поне си опитал. Получаваш потупване по рамото и стикер звездичка.

4. Издебваш първи удобен момент да се закачиш за някоя криза или недоволство на народа, която да те изведе на предни позиции.

5. Нагласяш си твоите хора в служебното правителство. За втори път. Първия път нищо не са направили, но то народа това не го помни.

6. Участваш на форум/симпозиум с разни други хора, част от които президенти на други държави.

Не забравяш да обясниш на Амазон и Гугъл колко ще се радваш да дойдат в държавата (щото те не са проучвали вариантите) и как 3-ма ученици са първенци на разни конкурси, нищо че образователната система е на дъното и подрастващото поколение е тотално петно. Важно е да го пише в новините с гръмко заглавие, а не реално да има ефект. Все пак хората трябва да се впечатляват. Като с второто правителство. Не с първото. Него не го помнят.

6. ??????

7. Profit.

 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, w00x said:

5. Нагласяш си твоите хора в служебното правителство. За втори път. Първия път нищо не са направили, но то народа това не го помни.

...

Все пак хората трябва да се впечатляват. Като с второто правителство. Не с първото. Него не го помнят.

 

Хайде да припомним:

1. Първото служебно правителство е назначено 5 (пет) дни след (27.01.2017) встъпването в длъжност (22.01.2017)

 - Ти за четири години разви ли се по някакъв начин или тъпчеш на същото място?

2. Първото правителство е действало 97 дни, като избора на голяма част от състава му е по настояване на тези, които го издигнаха.

3. От 20 (двадесет) министри, само 5 (пет) са във второто служебно правителство. Какво значи "Нагласяш си твоите хора"? 25% внушителна цифра ли е?

4. Правиш ли разлика между управление след ГЕРБ 2014-2017 и ГЕРБ 2017-2021?

5. Правиш ли разлика между състояние на страната след управление на ГЕРБ 2014-2017 и след управление на ГЕРБ 2017-2021?

6. Парламентарните избори през 2017-а бяха предизвикани, за да може ГЕРБ да се освободи от зависимостта от по-малките партии и защото пресметнаха, че с патрЕотите ще имат необходимото мнозинство, за да могат да си приемат необходимото законодателство.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

 

Хайде да припомним:

1. Първото служебно правителство е назначено 5 (пет) дни след (27.01.2017) встъпването в длъжност (22.01.2017)

 - Ти за четири години разви ли се по някакъв начин или тъпчеш на същото място?

2. Първото правителство е действало 97 дни, като избора на голяма част от състава му е по настояване на тези, които го издигнаха.

3. От 20 (двадесет) министри, само 5 (пет) са във второто служебно правителство. Какво значи "Нагласяш си твоите хора"? 25% внушителна цифра ли е?

4. Правиш ли разлика между управление след ГЕРБ 2014-2017 и ГЕРБ 2017-2021?

5. Правиш ли разлика между състояние на страната след управление на ГЕРБ 2014-2017 и след управление на ГЕРБ 2017-2021?

6. Парламентарните избори през 2017-а бяха предизвикани, за да може ГЕРБ да се освободи от зависимостта от по-малките партии и защото пресметнаха, че с патрЕотите ще имат необходимото мнозинство, за да могат да си приемат необходимото законодателство.

 

3. Да.

4. Не.

5. Не. 

Link to comment
Share on other sites

Нищо не съм пропуснал и не мисля, че ти си в позиция да отговаряш на въпроси лично свързани с мен, при положение, че дори не си ми виждал очите.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:
4 hours ago, ARPAnet said:

А колко от тези са били наистина променени, а не са му ги върнали на бюрото без промяна? :)


Още един крещящо неграмотен - незабавно научи какви са правомощията на президента и докъде стигат възможностите му и отговорът на тъпия ти въпрос е кристално ясен, Ясене! 

Моля ? Що не си завреш тези дефиницийки отзад? 

Точно защото знам какви са правомощията на президента, реших че ще е добре освен бройката на ветотата да се дадат и резултатите. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

 

Just now, w00x said:

Нищо не съм пропуснал и не мисля, че ти си в позиция да отговаряш на въпроси лично свързани с мен, при положение, че дори не си ми виждал очите.

 

Оценявам само демонстрирания интелект и способности за преценка

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

 

 

Оценявам само демонстрирания интелект и способности за преценка

 

Способности за преценка на кое?

Оценката няма как да е обективна, при положение, че сравнението ти се позовава на различни дискусии и свързаните с тях преценки.

Не помня да сме коментирали тази крайно безинтересна за мен тема и преди 4 години.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

Оценката няма как да е обективна, при положение, че сравнението ти се позовава на различни дискусии и свързаните с тях преценки.

 

Точно това я прави комплексна, но явно и това не можеш да прецениш.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, plameni said:

Пропуснал си:

1. Не.

 

Извинявам се. Сега разбирам, че ако тогава е била: 

8 minutes ago, w00x said:

крайно безинтересна за мен тема

сега може би има някакъв интерес, т.е. вече има развитие.

Щом си позволяваш да правиш политически оценки базиращи се на собствената ти къса памет.

Link to comment
Share on other sites

Не, също толкова безинтересна е.

Не съм сигурен за какви точно се имате списващите тук, но аз съм на земята и знам, че не съм в абсолютно никаква позиция да правя оценка на който и да било политик. Нито съм журналист, нито съм политолог. Изразявам обаче личното си мнение към представителя на държавата. Ако на някой не му харесва, може да си разпечата постовете ми и да ги хвърли в кофата, за да изрази яда си. Или да ме изкаже на президента за клевета, която не съм направил.

 

Аз много добре написах какво имам предвид. Който разбрал - разбрал. Който не - ще се видим пак след 4 години.

Link to comment
Share on other sites

И малките деца знаят, че в нашата страна, а и в повечето, функциите на президента са основно представителни, но някои хора тук продължават да настояват, че той видиш ли е трябвало да бъде едновременно и законодателна, и изпълнителна, и правоприлагаща власт. 

Има президенти, дето и тия вета няма да наложат- справка вашият убавец Росенчо. 

 

 

 

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

Изразявам обаче личното си мнение към представителя на държавата.

 

Аз пък имам пълното право лично да ти кажа (и покажа), че личното ти мнение няма нищо общо с фактите и хронологията.

Link to comment
Share on other sites

Е просто Ангел си гледа през неговата призма. Ся ти пък ще му кажеш, че той е в заблуда ;) 

 

Може да бъде изображение с 8 души и текстово съобщение

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kotora said:

Е просто Ангел си гледа през неговата призма. Ся ти пък ще му кажеш, че той е в заблуда ;) 

 

Нормално да гледам през собствената си призма при положение, че твърдението ми изразяваше личните ми наблюдения.

И наистина не съм сигурен защо все още има хора, които смятат за адекватно поведение, да се опитват да ме убедят в противното. Хора с претенции при това. Големи претенции.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Моля ? Що не си завреш тези дефиницийки отзад? 

Точно защото знам какви са правомощията на президента, реших че ще е добре освен бройката на ветотата да се дадат и резултатите. 


И като знаеш, оти се праиш на йебан у глАво, като в ситуацията, в която беше резултатите могат да бъдат САМО ЕДНИ и са ясни и на кравите по къра?!?!? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...