Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

14 hours ago, ARPAnet said:

Интересни приоритети, но човек трябва да знае линията от която не би отстъпил ;)

Не разбирам защо се вкопчи толкова в т.нар. "право да обиждаме". Това е много малка част от свободата на словото. Но забраната ѝ е първа крачка към цензурата и авторитаризъм. Нека не забравяме, че в чисто исторически план, прогресът винаги е бил движен от хора с непопулярно мнение. И едно време твърдението на Галилей, че Земята е кръгла жестоко е обидила църквата и му се е наложило да се отрече от него, за да живее. Това, че мнозинството има дадено мнение не значи, че то е право. Дискусия винаги трябва да има и винаги трябва да има свобода и за непопулярните мнения.

Това не значи, че за мен е важно да можеш да обиждаш случайни хора, смятам го за тъпо, не го правя и не го одобрявам. Но смятам, че е безкрайно грешно да накараш хората да мълчат, защото не си съгласен с тях.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 minutes ago, Antares said:

Не разбирам защо се вкопчи толкова в т.нар. "право да обиждаме". Това е много малка част от свободата на словото. Но забраната ѝ е първа крачка към цензурата и авторитаризъм. Нека не забравяме, че в чисто исторически план, прогресът винаги е бил движен от хора с непопулярно мнение. И едно време твърдението на Галилей, че Земята е кръгла жестоко е обидила църквата и му се е наложило да се отрече от него, за да живее. Това, че мнозинството има дадено мнение не значи, че то е право. Дискусия винаги трябва да има и винаги трябва да има свобода и за непопулярните мнения.

Това не значи, че за мен е важно да можеш да обиждаш случайни хора, смятам го за тъпо, не го правя и не го одобрявам. Но смятам, че е безкрайно грешно да накараш хората да мълчат, защото не си съгласен с тях.

Не мисля, че трябва да бъде забранено, под формата на закон. А чрез възпитанието ни, или личното осъзнаване, че това едва ли е най-важното ни право. Както и ти казваш. 

Ако трябва да сме точни, свободата на словото ни гарантира защита от държавата, и правото да изразяваме публично мнението си. Но в конкретният случай на обидите към околните, особено случилите се в публичното пространство - нямаме защита от тях и другата страна има правото да ни съди за уронване на авторитета/клевета. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ARPAnet said:

Не мисля, че трябва да бъде забранено, под формата на закон. А чрез възпитанието ни, или личното осъзнаване, че това едва ли е най-важното ни право.

A! Toчно тук мисля, че е разковничето! Но бих добавил и образованието. Щото обикновено най-кресливите и най-агресивни (и сред либтардите и сред консервите) са най-необразованите. Както оная, дето твърди, че математиката е расистка, така и ония, дето правят всичко различно от тях на сапун. Та тия е ясно, че са загубена кауза, но ако се обърне внимание на образованието - може би тия след тях ще са друга вода.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Antares said:

И едно време твърдението на Галилей, че Земята е кръгла жестоко е обидила църквата и му се е наложило да се отрече от него, за да живее.

Лека корекция - Галилей всъщност е твърдял, че Земята и останалите планети се въртят около Слънцето, а не както тогава се е смятало, че Земята е центъра на Вселената. :)

Link to comment
Share on other sites

Ха сега вижте преди колко страници го казах аз това - в основата на нещата са КУЛТУРАТА, ВЪЗПИТАНИЕТО и ОБРАЗОВАНИЕТО. И ха сега дано ви светне защо либерастката адженда най-яростно и жестоко атакува точно тези неща. 

Link to comment
Share on other sites

Откъм 20-на минути с половин ухо слушам от терасата телевизора в стаята в хотела - кръвното ми сигурно скочи на 300. Няма такава нагла и безпардонна гробаджийска пропаганда!!!! В изборния ден. Отразено като изгрев на слънце след апокалипсис бе гласуването на ТУЛУПА в Банкя, като му се излъчи и граченето поне 5 минути. ПОСТОЯННО се повтаря как хората предпочитат хартията и машините не работят. НОН СТОП! Повръща ми се!!! Побеснях и псувам пред децата със злоба! МРЪСНИ ГРОБАДЖИЙСКИ СВИНЕ! ДА ПУКНЕТЕ!!! 

Link to comment
Share on other sites

На кои мутри? На селските мутри или на мутренските мутри?

 

ГЕРБ са първи в момента с някви малки проценти (0.25), преди да са преброени 50% гласовете от чужбина, които бяха главно за Слави миналата година.

Link to comment
Share on other sites

И нямало да прави коалиция с други партии, как си го представя това :D :D

 

Пълен цирк, ся до декември ще има служебно правителство, ама междувременно ще има временен кабинет :D

Link to comment
Share on other sites

Топкане на топката...

99.99% е ясно, че предложението за правителство няма да мине. После е ред на ГЕРБ, чието правителство също няма да мине.

Накрая ще се даде мандат на някоя от другите две протестни партии и има шанс тогава да се разберат за правителство.

Междувременно ще продължи да управлява служебният кабинет, като ще му създадат комфорт с актуализация на бюджета, а Радев ще се подготви за очертаващ се втори мандат... После... ще видим...

Нещо такова ми се привидя в кристалната ми топка :lol:

Link to comment
Share on other sites

Учиндолският тулуп се самоуби. Изгледах направо зяпнал по какъв начин, с какъв поглед и тон ми предлага парцала, смарангясаният плужек от едно кошмарно минало за премиер... Като чух пък приоритетите вече се усъмних, че сънувам - трижди популизма на тулупа и за десерт космонавти! Нищо за отлично започналото гонене на гробаджийските калинки и корумпета, нищо за правосъдната система, едно ГОЛЯМО НИЩО! Чалгарски популизъм! Накрая Васил Божков ще се окаже прав - внимавайте за Доган предупреди той. Ето ясно вече се вижда какво е имал предвид. 

Жалко за прекрасното служебно правителство. Може би най-доброто за целия преход. Как нямаше начин да останат още година две... 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, plameni said:

Топкане на топката...

99.99% е ясно, че предложението за правителство няма да мине. После е ред на ГЕРБ, чието правителство също няма да мине.

Накрая ще се даде мандат на някоя от другите две протестни партии и има шанс тогава да се разберат за правителство.

Междувременно ще продължи да управлява служебният кабинет, като ще му създадат комфорт с актуализация на бюджета, а Радев ще се подготви за очертаващ се втори мандат... После... ще видим...

Нещо такова ми се привидя в кристалната ми топка :lol:

 

Кой ще преизбере Радев?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

Кой ще преизбере Радев?

Има голяма вероятност още на първи тур да бъде преизбран. Много точки натрупа с това правителство и отделно се очерта като един от основните борци срещу буци и мафията.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, w00x said:

Кой ще преизбере Радев?

 

Колкото повече се харесва и подкрепя служебното правителство, толкова повече дивиденти ще извлече за себе си. 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

2 години го забравих този, че съществува. Само по Нова Година се появяваше.

Сега изпълзя като някаква хлебарка, при първа възможност. Да се закачи за недоволството на хората.

Ай сиктир от такива мишоци.

Link to comment
Share on other sites

Основна характеристика на "средният избирател" е удивително късата памет.

Освен това, вече цяла година всеки ден е в новините. 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

И то с какво е в новините! Скандал. Опозиция. Зрелища. Трябва да махнат Главната и да възстановят изцяло стадиона отдолу. Явно хората все още това искат.

 

Да се маха. Стига да има някой, който изглежда представително и не си мрънка под носа като говори, аз ще гласувам за него.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, w00x said:

Явно хората все още това искат.

 

Не разбирам какво те учудва.

Бих те цитирал със съвсем лека корекция: "Ако някой е очаквал нещо различно ... просто не живее в тая държава."  

Link to comment
Share on other sites

Интересни сравнения:

Elections-2021-July-vs-April.png

Не се сбъднаха мрачните прогнози на патрЕотите, че ще ни залеят гласовете за ДПС от Турция.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Всички ги мързи да гласуват. Ама и да яха гласували пак щеше да е същия резултата. Просто Бойко има цялата администрация и селата. Все пак не от вчера и днес има кметове по малките общини. 

Link to comment
Share on other sites

И какво като има администрация и селата? Не я разбирам тая логика, наистина. Не си първия, който го казва.

Приемаме, че има 300 000 гласа администрация константа, които гласуват за ГЕРБ. Те ще са там и при 50% избирателна активност, и при 100%. Какво ще променят тия 300 000 постоянни гласа, особено ако се появят още 2 000 000 гласоподаватели, голяма част от които гласуват за другите партии?

Link to comment
Share on other sites

Гласуваш за Славчу, получаваш Царо от нафталина. Евала! Как се казваше диагнозата, когато упорито продължаваш да настъпваш мотиката? :Facepalm::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ако на някой Радев му бил безличен и мишок, му пожелавам да му се върне ония гербаджийски путьо Плевнелиев.

 

После ще хората избирали такива криваци и долни селяци бойко и славчо чалгата. Хората искат зрелище, искат мутрения, искат хашлаци и тъпаци да създават впечатление на големи алфа мъжкари. Искат да гледат някой всеки ден да излиза да говори глупости, да бие тъпани какво бил направил и какви още популистки глупости ще измисли. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Гласуваш за Славчу, получаваш Царо от нафталина. Евала! Как се казваше диагнозата, когато упорито продължаваш да настъпваш мотиката? :Facepalm::lol:

Не забравяй и ДПС. Даже май тях основно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...