Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Отворих си моето ръководство на телефона. Също ми пише някъде по корпуса - болт, някъде към двигателя, даже пишат да е на поне 60 см от акумулатора.... Като не разбирам, ще правя квото е решил германеца, че знам ли ги.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 1/25/2023 at 1:50 PM, mIRCata said:

Отворих си моето ръководство на телефона. Също ми пише някъде по корпуса - болт, някъде към двигателя, даже пишат да е на поне 60 см от акумулатора.... Като не разбирам, ще правя квото е решил германеца, че знам ли ги.


Реално трябва да е нещо, което да контактува с блока на двигателя - а ся булка! :rofl:

Интересен въпрос ми хрумва - реално не са ли всички минусови клеми замасени? Хм? 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Минуса винаги ти е закачен към шасито. Нищо общо с автоматичните старт стоп системи.

Заради това и когато разкачаш акумулатор, първо разкачаш минуса защото няма опасност случайно да направиш искра или късо ако ключа ти пипне шасито. А след това сваляш плюса, спестявайки си същият проблем с докосване на шасито. В обратен ред можеш да се завариш :laughing1:

При новите коли плюса е изкаран на отделно място за да те предпазят от overvoltage при подаване на ток, този плюс обикновенно не ходи директно на акумулатора, не е просто дълъг кабел.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 


Съображенията ми да предпочитам определени неща по определен начин са базирани на моите потребности, моя начин на употреба и моята камбанария.  Не се опитвам да ги определя като най-добри, като универсални, или въобще валидни за някой друг. Реално обяснявам защо аз предпочитам да са така. И наистина не разбирам за какво точно спорим. Че не съм прав да преценям нещата конкретно за себе си?

Link to comment
Share on other sites

Няма никакво значение като ефект дали ще сложиш черния кабел на минуса или на шасито. Арпата е обяснил по-горе последователноста. Препоръчва се да се слага някъде по шасито, защото акумулаторите по време на заряд отделят водородни и кислородни газове, който при искра става бум, а от там следва много неприятен резултат за близките хора. На някой коли даже плюса е изнесен някъде в страни.

Link to comment
Share on other sites

@w00x, не се ли усещаш къде точно сътвори facepalm-а?

Шаси, корпус, маса... - ок, обаче виж какво си написал:  

3 hours ago, w00x said:

И кой зарежда акумулатор плюс-плюс, минус-минус? Зарежда се плюс-плюс, минус-земя.

 

Правиш ли разлика между "зареждане на акумулатор" и "подаване на стартов ток"?

Къде в автомобила има "ЗЕМЯ"?

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DON_CHEFO said:

Последно време имам тегави болки в кръста.... Подозирам, че е от големия кор дето нося вече над 30 гОдин :)

И за твоя проблем има майка https://www.amazon.com/How-Live-Huge-Penis-Meditations/dp/1594743061 :D 

Link to comment
Share on other sites

Малко опит от първа ръка с инфотейнмънт системите на VAG групата - всичко различно от Ауди е пълен Батак. Нивото на кода е като на някой току що завършил софт уни или телерик. Като цяло ме съмнява по другите компоненти на колите да е кой знае колко различно.

Link to comment
Share on other sites

И най-важното е, има китайски заместители, които не са лоши. RSNav не е нищо по-различно. 

 

Аз другия месец обмислям да бучна един бокс за 265 евро и да си имам андроид ауто :) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, earache said:

Малко опит от първа ръка с инфотейнмънт системите на VAG групата - всичко различно от Ауди е пълен Батак. Нивото на кода е като на някой току що завършил софт уни или телерик. Като цяло ме съмнява по другите компоненти на колите да е кой знае колко различно.

Не мога да не се съглася. VAG групата е трагедия от към инфотеймънт.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, plameni said:

@w00x, не се ли усещаш къде точно сътвори facepalm-а?

Шаси, корпус, маса... - ок, обаче виж какво си написал:  

 

Правиш ли разлика между "зареждане на акумулатор" и "подаване на стартов ток"?

Къде в автомобила има "ЗЕМЯ"?

 


Под земята, естествено! Да не паля пак, че тъкмо леко се поуспокоих. 
 

4 hours ago, DON_CHEFO said:

Последно време имам тегави болки в кръста.... Подозирам, че е от големия кор дето нося вече над 30 гОдин :)


Има лечение, батьовата! 

eva-green-nude.jpg?w=4000&h=6000
 

3 hours ago, kotora said:

Чефо да ти имам проблемите. 


С тия тежки, важни и сериозни проблеми няма да се ебаваш ти!!! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Нищо не ме впечатлява хахах. 
 

Поръчах си един мини контролер защото скоро имам рожден ден. Ама го върнах, въпреки че много го исках и го чаках 1 седмица. Викам си ся тва са 400 лв, ще стои само да събира прах… за кво ми е, ще го връщам. 
Гледам блутут колонки. Ревюта, мнения и коментари, добавил съм в кошницата в няколко различни сайтове и после си викам “ъ, тва ся за кво ми е”. И ей тъй е почти с всичко. 

Това от възрастта ли е? Хахах

Link to comment
Share on other sites

10 дена антибиотик сега през 12 часа. И след това контролен преглед и кръвни дали всичко е ок. Преди нас засякохме момче от нейната група с обриви и всичко. А преди коледа пак имаха скарлатина в тяхната група, но тогава се размина...

Сега седи и плаче, че я боли гърлото като преглъща и вода едвам я караме да пие. Дано по-бързо да действа антибиотика, да я облекчи малко

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ай сиктир бе! Откъде това чудо в тоя ден и век??? :angry1
То какво ли се учудвам като още съществува проблем с въшките.... 
И тук отново идва оня момент, в който масово чукндури си пускат чаветата болни на градина и/или в училище и трябва да се въведат 100 тояги на голо... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Godfather said:

Дано да се оправи бързо детето!

 

1 hour ago, Mockingbird said:

Бързо оздравяване!

 

Благодаря.

2 hours ago, RaptoR said:

Ай сиктир бе! Откъде това чудо в тоя ден и век??? :angry1
То какво ли се учудвам като още съществува проблем с въшките.... 
И тук отново идва оня момент, в който масово чукндури си пускат чаветата болни на градина и/или в училище и трябва да се въведат 100 тояги на голо... 

Сега на цялата група ще им правят тестове с проби от гърлата, защото за няма и 2 месеца - 2 пъти и сега са повече от 1 дете.

То тази година като чета е нещо ужасно. В пъти, ама много пъти са скочили случаите спрямо предните години.

Link to comment
Share on other sites

Признавам си че не знам, но скарлатината не се ли включва в болестите, които борим с ваксини?  Дали това не е пореден резултат от простотията дебилна антиваксърска? 

Link to comment
Share on other sites

Не е. Морбили-то е в задължителната ваксинация. 

Скарлатината е бактериална и няма специфична ваксина срещу нея.

Тъпото е, че понеже е бактериална, и да я изкараш, няма гаранция за траен имунитет. Не е както варицелата, примерно, караш я веднъж и после имаш имунитет доживот. Скарлатината може и десет пъти да я караш. 

Дано се оправя бързо детето.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...