Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

След командировка в щатите тази седмица се пробрах с шибан ковид. То нямаше изобщо да предположа, че е ковид ако не бях се тествал, защото симптомите са само лека температура.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 9/3/2023 at 8:57 AM, Godfather said:

След командировка в щатите тази седмица се пробрах с шибан ковид. То нямаше изобщо да предположа, че е ковид ако не бях се тествал, защото симптомите са само лека температура.

Същата работа беше и при мен, явно същия щам. Още не ми се е върнало обонянието.  Другата седмица заминаваме за Неапол, баш в столицата на пицата да не усещам вкуса на храната :|

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Antares said:

Същата работа беше и при мен, явно същия щам. Още не ми се е върнало обонянието.  Другата седмица заминаваме за Неапол, баш в столицата на пицата да не усещам вкуса на храната :|

Кофти. При мен любопитното е, че изобщо вкуса си остана непокътнат. След като ми излезе първия положителен тест и аз почнах да очаквам загуба на вкус, но вече на третия ден съм без симптоми и без промяна във вкуса, макар и тестовете да продължават да ми излизат положителни. В щатите има голяма вълна в момента заради високия брой антиваксъри, които го разнасят. Аз за себе си се убедих, че ваксиниран не разнася вируса. Жена ми е плътно без симптоми и с отрицателни тестове, както и колегите, с които бях на тази командировка и пихме до късно из хотелските барове. Иначе всички около мен трябваше да бъдат натръшкани. :lol:

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Godfather said:

Кофти. При мен любопитното е, че изобщо вкуса си остана непокътнат. След като ми излезе първия положителен тест и аз почнах да очаквам загуба на вкус, но вече на третия ден съм без симптоми и без промяна във вкуса, макар и тестовете да продължават да ми излизат положителни. В щатите има голяма вълна в момента заради високия брой антиваксъри, които го разнасят. Аз за себе си се убедих, че ваксиниран не разнася вируса. Жена ми е плътно без симптоми и с отрицателни тестове, както и колегите, с които бях на тази командировка и пихме до късно из хотелските барове. Иначе всички около мен трябваше да бъдат натръшкани. :lol:

Недей говори глупости. Точно ваксиниран човек ме разболя мен. Тъпия ми шеф, който почти се хвалеше с това. 

 

И кво, на всеки 3 месеца ли се бодеш? 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Antares said:

Същата работа беше и при мен, явно същия щам. Още не ми се е върнало обонянието.  Другата седмица заминаваме за Неапол, баш в столицата на пицата да не усещам вкуса на храната :|

Не тръгвай с голямата кошница очаквания…хубава е пицата, но съм ял много по-добри….в други държави…както и в северна Италия. 

Ако имаш време посети Минори и Майори. Много по-приятни места от Позитано и Амалфи. Соренто също е в листа за посещения. 

Link to comment
Share on other sites

Разкатах се с това пътуване до Атина, 18 часа път, на Лариса ни върнаха, щото пътят бил наводнен, айде оттам наобратно, чак през Йоанина…. И как не спря да вали през цялото време…  

 

Link to comment
Share on other sites

Прав си, чашата винаги трябва да е полупълна :) 

Иначе новото си е ново, но всички тия екстри ми дойдаха доста натоварващи. 
Следи маркировката съответно при всяко преминаване в друга лента без мигач, волана вибрира и се мъчи да ме върне в същата лента. Или малко да настъпя маркировката. Същото е и с знаците за ограничение на скоростта, свети тоз дисплей и ти вади очите. Автоматични фарове, автоматично превключване от дълги на къси, автоматични чистачки , старт-стоп не можеш да го хванеш как действа, щот си се включва, когато си реши, няква система за предотвратяване на сблъсък се опитва да спазва дистанция(  разгеле успях да разгадая как да увелича разстоянието) Общо взето много шукарии, но в повечето време ми бяха неприложими спрямо реалната пътна обстановка и е изключително дразнещо, че са го направили, за да спреш някоя от тея системи първо трябва да я използваш, пример - ръсне малко дъжд  пускаш чистачките и веднага ти активира автоматични чистачки, съотвено ако не ги искам трябва да ги изключа. 
На една от почивките се бърниках 20 минути да изключа изначално почти всичко и след като що годе получих автомобил спрямо моите предпочитания ( автоматик, хубава возия и най-важното на мен ми духа студено, на жената топло, на децата отзад изобщо, пущината светна в червено и ми изписва, спри, рестартирай системата  и извърши инициализация на налягането в гумите. Направих го и ми се прирева, всичко активирано отново :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

  

On 1/5/2024 at 9:54 PM, pamporov said:

Express One BG е ...

 

... е тъп виц.

Моя пратка стои повече от десет дена в София и не помръдва. 

image.png

 

За два пъти по-кратко време (от 10-ти до днес) получих пратка от Полша, с куриери GLS и Интерлогистика.

Link to comment
Share on other sites

Следващите ми 5 пратки са при тях. Сега проверих. Направо ми настръхва косата като чета тук. Дано дойде анкета, в която да оценя доставката.

Link to comment
Share on other sites

Отговор от преди  минути на вчерашното ми запитване - "Колко е нормалното време за транспортиране от София до Пловдив?"


Пратка е приета в ЛЦ и е в процес на обработка. Моля за разбирането за възможно забавяне с доставките. Очаквайте извесите, когато тя ще Ви бъде доставена или налична за получаване.

Link to comment
Share on other sites

Както и да оцените доставката, най-много да си го преместят в другия крачол. Повече от очевидно е, че тия нещастници са "наша, читава фирма" и са наредени изкуствено на входа на Български пощи, за да оберат част от оборота и печалбите на държавната фирма и да ги прехвърлят към частна такава, която 100% е на "някой". Явно се ползват с тежки протекции и затова нямат грам стимул да си подобряват услугата. 

Link to comment
Share on other sites

Доставката се оценява при АлиЕкспрес. Като започнат да им се бавят пратките и хората започнат да си взимат парите, АлиЕкспрес ще преосмислят договорите си и доставчиците по веригата.

Та ако АлиЕкспрес започнат да изпращат с други спедитори (различните услуги на БГ Пощи), а не с ЕкспресУно, съм почти сигурен, че някой ще направи повече от това да си го премести в другия крачол. Ако се интересува от бизнеса си, де. Ако не му пука, може да си го премести в другия крачол, че и да си го върне в предния след това ако му е кеф. :) 

Link to comment
Share on other sites

Ти убеден ли си, че имат договор директно с АлиЕкспрес? Защото аз си мисля, че преразпределянето на пратките към тях става тук, на местно ниво и АлиЕкспрес изобщо си нямат идея какво се случва с пратките веднъж влезли в България. 

Link to comment
Share on other sites

АлиЕкспрес си избират спедитора. Не случайно някои пратки пристигат с ЕкспресУан, други пристигат с БГ Пощи. Тему пращат със Спиди, например.
Преразпределението е ясно още от момента, в който тръгнат. Tracking номерата са различни.
Дори да става вътрешно преразпределението, когато пратките пристигнали с ЕкспресАйн са маркирани като "незадоволителна доставка", а другите са с 5 звезди, ще им светне лампичка и ще потърсят нагоре по веригата къде е проблемът.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ако това, което казваш е вярно, значи някои търговци в алиекспрес са ги предпочели, защото са им дали по-добри цени от български пощи, което само по себе се е трудно постижимо. Но поне обяснява ситуацията: експрес уан са дали най-ниските цени, просто защото в тая фирма никой не работи и половината пратки изобщо не ги доставят. Така останалите, които все пак ще дотавят им излизат двойно по-евтино. Problem solved :D 

Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2024 at 12:34 PM, deus_pld said:

Ти убеден ли си, че имат договор директно с АлиЕкспрес? Защото аз си мисля, че преразпределянето на пратките към тях става тук, на местно ниво и АлиЕкспрес изобщо си нямат идея какво се случва с пратките веднъж влезли в България. 

В грешка си, става в Експрес One в Унгария. Поне на 2 пратки съм виждал унгарския експрес one. 

Link to comment
Share on other sites

Моята на 2рия ден след влизане в България беше в шивашкото ателие до нас. Само един път ми е стояла 2 седмици и то беше покрай черния петък. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...