Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Ситуацията по-рано днес бе такава (слабохарактерни джендрометросексуали да не гледат):

 

0vw9mXh.jpg

0yzEFb8.jpg

yV2Uw6m.jpg

PQYQkpb.jpg

 

Тези, които ме познават, вероятно имат бегла представа как изглеждам в момента. Още като ми пратиха снимките колегите от дружинката и разпоредих незабавно да прекратят мъките на животното. Живо са го яли шибаните псета! В двора ми! Подкопали са оградата и това става ВЪТРЕ във фермата ми! И после като почне някой да ми се прави на милинко педалче/пръдла по отношение на помиярите и ОТКАЧАМ!!! Между другото същите са настроенията ми и по отношение на "бежанците", но да не почвам там. 
По-рано през деня, понеже не можех да тръгна на мига по служебни и прочее причини, вдигнах телефона и се обадих на кметицата. Жената изтърпя първоначалните ми викове, след което ми заяви, че много добре знае за проблема, опитвала се е в Първомай да ги накара да си свършат работата - кор! Отговор на инситуцията - нищо не можем да направим, оправяйте се сами. Аз че ще се оправя сам ще се оправя, но ще видя и тия отговорни лица по-нататък със сигурност!!! Защото тая глутница от 4-5 псета обикаля от месеци!!! Няколко пъти нахапват моето куче, което е малко, на два пъти изкарват акъла на децата ми докато го разхождат и се спускат върху тях! ПОследния път Радост едвам я е спасила местна жена, която по случайност си копаела градината! Това можеше да е Радост като нищо!!! И после щяхте да видите уродите в първомайска община пълни със съчми до един! Цялата шибана служба, която отговаря за тази дейност! 
Та накратко - кметицата ми се извинява, проявява разбиране, обещава да ме свърже с ония и дотам!!! Ама свърже ли ме тежко им! Обясних, че ще ги избия каго гнуцните помияри, които са. Обеща да почерпи, да извози труповете и да ми благодари. В момента съм с кръвно 300 и ме цепи главата от бяс и не искам да обикалям въоръжен из къра, но утре - или по-скоро ОТ утре до зловещата смърт на тия уроди няма да се спра. Заръчал сум и мечи капани - просто не знаят какво им предстои. 
Помежду другото ще си поговоря и с колегите от дружинката, понеже като пълни пърдили са допуснали да се стигне дотук - кметицата каза, че тия мастии обикалят цялото село, детската градина и са гонили вече деца с колела. Глутницата е оформена и задружна. Излишно е да припомням колко такива случаи имаше доскоро в големите градове доде не ги разкараха тия помияри, включително преди много години в Младост 4 току пред блока ни почти разкъсаха майка ми. 
Бая се чудя още по-късно ако ми мине главата да взема полуавтомата и кутията с патрони и да ида, но в такова състояние съм способен на прекалено страшни неща.... Утре като отида на проверка обаче пушката с мен. 
Животното, милото, виси на куката вечем като почти четвърт липсва, но поне не се мъчи вече... Ще има курбан за цялата зима. Ако има нещо поне късметско в цялата работа, освен факта че не са избити другите 5 свободни животни в двора, то е че са убили яловата овца. Сега се видя, че слава Богу не е бременна. Но с нищо не е заслужила тия мъки. 
Който е гледал WRATH OF MAN може да добие представа какво ги чака тия помияри. 
 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Чичката с тяхната дружинка казва, като видят из къра такива - директно. Даже разпрявяше, как петъците от разните приюти я в нашето село, я в съседното са пускали такива кучета, понеже знаят, че събота неделя дружинката ще ги отсвири като ги засечат.

Вашите там са някви мърди и трябв да им нашокаш канчетата.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mIRCata said:

Чичката с тяхната дружинка казва, като видят из къра такива - директно. Даже разпрявяше, как петъците от разните приюти я в нашето село, я в съседното са пускали такива кучета, понеже знаят, че събота неделя дружинката ще ги отсвири като ги засечат.

Вашите там са някви мърди и трябв да им нашокаш канчетата.


Абсолютно!!! Иначе трепят квото мръдне на полето, добре не посягат на сърните! Мани ми с годините се разделиха на три фракции, та циркът е пълен! 

Както и да го гледаме, чл.40 от Закона за лова и опазване на дивеча е категоричен!

Чл. 40. (1) За запазване на екологичното равновесие и устойчиво развитие на популациите при доказана необходимост се регулира числеността на някои видове дивеч при условия и по ред, определени с правилника за прилагането на закона.
(2) Подивелите и скитащи кучета и котки в ловностопанските райони се унищожават.

За резил тази пролет "разселиха" стотици фазани, които тая сган изби!!! Един невероятен мъжки живееше в изоставен двор близо до нас и го убиха! 
И обърни внимание - може да не съм ходил на лов почти 20 години, но добре помня, че отстрелът на тия гниди е разрешен целогодишно и само ти трябва бележка, че си излязъл на лов. Днес ми сервират следното - на събрание на дружинката се избирали от групата определени ловци, които да вършат тази работа. Ти да видиш! Утре сериозно ще си поговорим с някои хора, които името си не могат правилно да нашпишят по принцип... 

Пак казвам - това спокойно можеше да е някое от децата ми, изобщо нечие дете. Всякаква граница е мината. 

Link to comment
Share on other sites

Видене, съжалявам! 

В тая ситгуация сигурно най-добрия вариант е да се скача върху главите на мързеливите търтеи, които харчат нашите пари за да не правят нищо. Ама вероятно на твое място бих хванал пушкалото и така. Още след нападенията на дечурлята.

Иначе от къде са се взели тия песове?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Antares said:

Видене, съжалявам! 

В тая ситгуация сигурно най-добрия вариант е да се скача върху главите на мързеливите търтеи, които харчат нашите пари за да не правят нищо. Ама вероятно на твое място бих хванал пушкалото и така. Още след нападенията на дечурлята.

Иначе от къде са се взели тия песове?


И двете ще направя, вЕрвай ми!!! Едното бързо, другото бавно. 
Нямам понятие откъде дойдоха!!! Досега не сме имали такива проблеми. Две от тях са много мощни и големи и след като кметицата ми каза как някаква тъпа малоумница слагала храна с тави пред врата почвам да се сещам защо. И там ще има посещение. Селото е много малко и всички сме роднини, та последното, което искам е конфликти с хора. 
През 90-те имаше един чукундур в съседното село, който имаше цяла тумба ловни кучета и ги пускаше "на разходка" свободно в акациевата гора. След като откриха няколко сърни разкъсани, ловната дружина избиха всичките. За един ден. Девет парцала.
Ама тук нямаме такъв проблем! Това са диви кучета, които са офрмили глутница. Днес в двора са се хвърляли дружно срещу пазача ми, той беше уплашен, сега е горе цяла нощ и не сме се видяли да разкаже как се е справил без оръжие. Аз обаче не искам да отивам сега, защото хукна ли ще е наред - пердето ми е пред очите. Освен това нямам подходяща нощна екипировка и най-важното - буса го няма! 
 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Antares said:

Иначе от къде са се взели тия песове?

За няколко села в радиос от 30-50км от Пловдив виждат бус бял/жълт без каквито и да е маркиворки. Спира в началото на селото, отварят се вратите, изкачат 5-10 кучета и глутницата е готова. 
НО институциите се задействат, когато някой се оплаче че има убити животни, а не че има безпризорна глутница, която е въпрос на време да направи беля... 
Та така по-добре убий човек отколкото да отровиш/отстреляш куче. 

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaptoR said:

 

Видене, ако приемаш съвет - преспи и тогава действай. Щото накрая теб ще те изкарат лошия, особено ако има някой кучераст* из селото...

_________________________________
* От ония "добрички" лели/баби, дето хранят уличните кучета и обясняват колко са добрички и как никога не биха направили нещо лошо.

Link to comment
Share on other sites

Имало една такава тук разбрах от кметицата. Пеше, затова си седя тук и кротувам, щото до мен е полуавтоматът ми МС1212 и кутия патрони. Тръгна ли сега няма да седя на място и си е опасно. 
А тоя номер с жълтия бус - нищо чудно така да ги "връщат в Природата", защото от Първомай отговора бил нещо подобно - ще ги вземем и после пак ще ги върнем. Сега колко точно голям кретенодебил и неграмотен урод трябва да си да направиш такова нещо е ... пределно ясно. Тези животни за тотално подивяли и са зверски изгладнели. В момента явно прехраната им намалява (Бог знае колко дивеч са унищожили) и започват проблемите! Хайде - една овца ще преживеем, ами ако бяха сторили тов с дете? 
Грам ми не пука - ще запаля и кучерастите! Има закони - подивелите мастии под ножа. Да си търсят тези, които са ги пуснали навън в дивото и да наказват тях. Защото в един момент баш те са убийците. 

Link to comment
Share on other sites

Това, че помиарите не са виновни, не значи, че не трябва да станат фаршировани с олово.

Подмами ги с някоя пържолка да влязат пак и ги натръшкай, докато е време.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, earache said:

Това, че помиарите не са виновни, не значи, че не трябва да станат фаршировани с олово.

Подмами ги с някоя пържолка да влязат пак и ги натръшкай, докато е време.


Кво да ги мамя?!?! Цял ден пазачът ми не смее да мръдне за пет минути от имота, защото хем ги изгонили, хем като обърнеш гръб пак налитат да влизат. Нямате си представа какво чудо е това! Изгладнели зверове. Смятай - влизат, разкъсват животното и след това естествено си го пазят до довършване на започнатото. Ще ги стигне тях оловото, заклевам се. 

Link to comment
Share on other sites

Видене, какви са тия зверове бе, баси! Безмилостно трепане и това е! Как не е пострадал някой човек до момента! Нали знаеш, че първо задължително се трепе Алфата - няма начин да не се откроява от останалите мастии. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Godfather said:

Видене, какви са тия зверове бе, баси! Безмилостно трепане и това е! Как не е пострадал някой човек до момента! Нали знаеш, че първо задължително се трепе Алфата - няма начин да не се откроява от останалите мастии. 


Не питай как ги търпях цяло лято, някъде от началото на годината дори... Мислех си че е обикновената сюрия, излязла да чука наред сезонно. Тия са ОПГ от най-висш тип, ако изобщо знаеш какво е глутница и как оперира. Споменах назад как нападнаха майка ми навремето в Младост 4 подобна група и двама яки, прави и здрави мъже едвам я спасиха без да загуби крака си, а може би и още нещо. Не се шегувам - Радост говори за тях от месеци и няколко пъти са я притискали. Последния път дойде бледа. Двете са с размер на магарета бе, а фактът, че са загладени, не крастави убитаци ме навежда на простичката мисъл, че са подхранвани някъде. Клел съм се да не тормозя животните, живея за животните, пушките ми са по касите от 20 години, но сега - ето сега излизат от касите. 
 

Отворих си една Зубровка малко да сваля кръвното, преди малко часовникът ми удари 18к само из двора. Нащрек съм ако оня звънне от горе. Така или иначе няма друго решение. Те са стръвници и трябва да заминат, няма връщане. 

 

Link to comment
Share on other sites

Начи с тая мойта кола няма такъв филм,  след смяната на ангренажа и ролките, 3 пъти я връщам на сервиза, че не работи добре, смениха свещи, кабели, бобина, гарнитура на капака и резултата е, че няма празен ход. Закарах я на друг сервиз и там гледат и се чудят, викат всичко е зацепено добре, но и те не могат да я оправят. Близо месец вече е по сервизи и незнам какво да правя. Намерих един майстор, само японки работи ама може чак след две седмици.  
Начи и той ако не я оправи, отивам в Балкан Стар да и шибнат един нов двигател и да се приключва с филма… 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз си поръчах части за колата, с отстъпката 1700лв :D 

Ама няма как, тия неща трябва да се сменят, след това само масло и бензин :) 

Link to comment
Share on other sites

Вчера се запали блока в който живея. Причината не е ясна още, но беше много зле положението. Нещо в мазето е дало искра на някви боклуци и от там като е лумнало всичките тръби за водата и канализацията се стопиха. От вентилационната тръба влизаше дим в Банята и сега е чудна. Пожарникарите дойдоха в 11:15 и до 12 часа не бяха успяли да намерят къде е пожара. Свърши им водата на Пожарната и водоноската та ходиха да наливат още. В 3 часа са си тръгнали. 

 

 

image.thumb.png.df71064eabd6b513a04fc9f8934a6b7b.png

Link to comment
Share on other sites

ЪЪЪ ? Да веднага бих тръгнал да си търся квартира с тия хубави цени. Тук съм на безсрочен договор от 5 години, на много добро място е, няма смисъл да сменям. Ще изчистя банята, като оправят водата и евентуално ще трябва да се удари една боя. 

Link to comment
Share on other sites

Нямам, но ще го оправят. 

Видене, в банята мирише само. Другаде в апартамента не. Сега съм оставил открехнати прозорците и вратата на хола. 

@earache според теб колко лесно се намира квартира в София ? 

Отивам си в Пловдив за няколко дена и хазяйката ще ми каже като са оправили нещата. 

Link to comment
Share on other sites

Не много лесно, макар за 12 години да съм сменил 4 броя.

Щом е за няколко дена работа, по-добре си стой там. Със сигурност е пътя с по-малко съпротивление.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Видене, в банята мирише само. Другаде в апартамента не. Сега съм оставил открехнати прозорците и вратата на хола. 


Като гледам тия черни сажди е горяла пластмаса. Това няма измирисване форевър. Не говоря за банята ти, а за целия вход. Асвен ако не се направи ремонт с пълно пребоядисване на всичко. 

Link to comment
Share on other sites

Е да казах, че са горяли тръбите долу в мазето. Въпроса е какво подяволите се е запалило от нищото... Положението в Магазина за Месо долу хич не е добро. 

Във входа няма Сажди от това което видях. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kotora said:

Е да казах, че са горяли тръбите долу в мазето. Въпроса е какво подяволите се е запалило от нищото... Положението в Магазина за Месо долу хич не е добро. 

Във входа няма Сажди от това което видях. 


Ся тряя ти изнасям лекции пак. Огънят е ползвал щранговете като комини. Затова повечето пушек и сажди са там. Аз съм изненадан, че тръбите са пластмасови, явно е правен тотален ремонт или сградата е по-нова. При нас такова нещо не може да стане - магистралните тръби се поцинковани. 
Каквото и да си говорим - такава воня буквално се инкорпорира в стените, във всяка фуга и пукнатина... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...