Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Не знам за каква техника става въпрос, но Philips е дъното на дъното. Arielli и guanjou са светлинни години напред..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имаше проблем със Sonos сaундбар и Philips TV. Върнал е саундбара, но след повече от 14 дни. И не му връщат парите кеш, а в пари към магазина, за да ги изхарчи за друго.

6 hours ago, vikktor said:

. Сега, понеже ме ядосват, се чудя дали да не поръчам нещо с тези пари и да им го върна в 14 дневен срок, за да видя дали ще ми възстановят сумата, след като е в срока, който са определили : )

Няма да стане. Защото стоката ще е платена с пари от виртуален портфейл и те ако ги връщат по закон ги връщат към същата сметка, от която са платени. Т.е пак ще идат във виртуалния портфейл.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2023 at 9:54 PM, mIRCata said:

Защото стоката ще е платена с пари от виртуален портфейл и те ако ги връщат по закон ги връщат към същата сметка, от която са платени. Т.е пак ще идат във виртуалния портфейл.

 

И аз имам такива подозрения. Сигурен съм, че са помислили за този вариант....

 

  

On 4/27/2023 at 6:14 PM, mIRCata said:

А бара рабрахме, че е заради филипса, където доста реват за проблеми с аrc

 

Е да, ама кога го разбрахме?

И т.к. не мога да върна телевизора, предпочтеох да върна саундбара, защото по закон имам право. 

On 4/27/2023 at 4:19 PM, kotora said:

А защо не го върна в 14 дневния срок ? 

 

Правих тестове, не бях в града и не очаквах, че имам 14 дневен период за връщане при положение, че първото нещо на сайта е картинка "30 дена право на връщане".

 

Все тая. Оплаках се. За напред ще знам.

Ако си поръчате нещо, имайте го предвид. 

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

По закон е 14. 30 те са от тях. Но какво става между 15 и 30 ден си зависи от техните условия.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mIRCata said:

По закон е 14. 30 те са от тях. Но какво става между 15 и 30 ден си зависи от техните условия.

 

Да, така е. Вече се запознах със закона, но към момента на покупка/връщане не бях запознат. Честно казано нямаше да го върна, ако знаех за тези неща.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Raspberry 4 нещо са неоткриваеми, а тук ми искат х2 на цената спрямо Германия примерно....

Замислих се за домашен сървър зауправление ма смарт джаджи с , home assistant, ама сега може и през Докер да е...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mIRCata said:

Raspberry 4 нещо са неоткриваеми, а тук ми искат х2 на цената спрямо Германия примерно....

Замислих се за домашен сървър зауправление ма смарт джаджи с , home assistant, ама сега може и през Докер да е...

Да, от много време ги няма

Разгледай алтернативните/копията като Банана Пи, те са с по-адекватни цени. 
М/у другите, боксчетата които се ползват за домашни рутери също са добра алтернатива. Излизат по-скъпи, но и са по-боксчета от Рапсберито AN2 Quad Core Intel N4000/J4125 4*I255 2.5G LAN Mini PC Fanless Soft Router HD MI VGA SSD PfSense Firewall Appliance ESXI AES NI| | - AliExpress , просто хванах едно от всичките

Link to comment
Share on other sites

Или пък втора употреба РС Mini Desktop кутия - например HP EliteDesk 800 DM, поне е стандартно РС, по-новите поколения са с NVMe, USB3/Type C.

Link to comment
Share on other sites

За рутер си имам микротици. Исках pi-то, щото е компактно, безшумно и не харчи никъв ток дори натоварено. Ако на тези другите - бананите може да се инсталира същия софтуер съм ок, но иначе по-добре малинката.

Link to comment
Share on other sites

Да, compatible са , от много време знам че ги ползват като алтернатива. Ако ще ползваш някакъв готов имидж за HA, провери все пак дали няма нещо споменато, 

 

А тези "рутерните" ги споменах като малки машини които спокойно си рънват линукс и стават за всичко,  просто с повече портове :))

Link to comment
Share on other sites

Сигурно са хубави и могат много неща, но ако на някой му се занимава. Аз имам конкретна цел и веднъж като го настроя няма да го пипам. Както ми е сега другата малинка с Pi-hole. Но тя е 2-ка и е слабичка за целта. Аз искам с минимално съпротивление да свърша това, което съм намислил. Щото ако стават нещата, но с 3 клизми и 2 магии - вече не ми се занимава. Предпочитам максимално близко до ръг и тръг.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Трябваше тази година да излезе RasPi5, но заради липса на чипове (вероятната причина да няма RasPi4 в момента), го отлагат за догодина. Надявам се догодина да излезе и да е на нормални пари.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем.

 

Купих си един от най-скъпите саундбари. И въпреки, че 2 месеца чета за саундбари, нищо не бях чел за този. Това не е проблем. Пари се изкарват, еби ги. Проблема е, че постоянно мисля, че са ме цакали. Постоянно търся дали за тези пари не може да се вземе нещо по-добро. И някак си нищо не може да ме зарадва поради тази причина. Чудех се дали и вие сте така.

 

И ще се постарая от тук нататък да си купувам само неща, които наистина ми харесват, без значение има ли нещо по-добро или не. 

Link to comment
Share on other sites

Нямам идея дали това ще ти помогне, но просто приеми, че живота не е преследване на най-голямата далавера и най-добрата техническа характеристика, а е низ от компромиси.
Така, че недей става роб на вещите си и винаги купувай неща според джоба си :). 

Link to comment
Share on other sites

Затова поръчвам неща, които да мога да върна. Понякога дори по 2 модела, за да ги тествам. Няма как да видиш/чуеш/пробваш всички модели на пазара. И ако това ти е проблем със саундбарите, то по-добре, че не си гледал за слушалки. :D

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, vikktor said:

Имам проблем.

 

Купих си един от най-скъпите саундбари. И въпреки, че 2 месеца чета за саундбари, нищо не бях чел за този. Това не е проблем. Пари се изкарват, еби ги. Проблема е, че постоянно мисля, че са ме цакали. Постоянно търся дали за тези пари не може да се вземе нещо по-добро. И някак си нищо не може да ме зарадва поради тази причина. Чудех се дали и вие сте така.

 

И ще се постарая от тук нататък да си купувам само неща, които наистина ми харесват, без значение има ли нещо по-добро или не. 

Не. Аз влизам, каквото ми види окото - взимам и излизам. Ако има време питам Ангел за съвет и това е. И костюм за бала така си купих и кола и всичко 

Link to comment
Share on other sites

То не е толкова до парите защото ферарито на лего, което ми беше подарък, някак пак не му се зарадвах подобаващо. Не е малко пари (почти 1000 лв). Не е приятно за хората около мен. И съм обект на подигравки за постоянното връщане. Не визирам никой. 
Взех Bose soundbar 300 и bass module 500. Без да му прочета характеристиките. Без опция за връщане. Технополис нямат такава опция от физ. магазин нали? И въпреки че бях там един час сега се сетих че за тия пари можеше да взема Arc. И това малко ме разочарова. И тов бас не знам точно колко е необходим. И това малко ме разочарова. Разбираш ли. Постоянно съм в едно такова разочарование от нещо. И не мога да разбера на какво се дължи това. Не съм сигурен че има нещо, което толкова много да искам, че да се зарадвам. И това ме разочарова. 

Link to comment
Share on other sites

Ако отидеш в магазина може и да ти го приемат обратно. Вземи кредит или просто им кажи, че искаш да го замениш и си купи Samsung Q990B. Изглежда е най-добрия вариант на пазара в момента. :D И Атмос ефекта му работи.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vikktor said:

Какъв кредит. Тва е 2000 лв

А защо си дал два бона за саунд бар е друг въпрос. Моята система амен замен струваше няма и хиляда долара. Без да съм аудифил съм сигурен, че звука ще ми хареса повече от който и да е саундбар 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

Самсунгът е 1700.

 Знам бе човек. Два месеца гледам ревюта. Малко монитори , малко саундбари, малко бебефони, че правим ремонт. Просто някво умопомрачение получих. Ама не става въпрос за това. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, vikktor said:

 Знам бе човек. Два месеца гледам ревюта. Малко монитори , малко саундбари, малко бебефони, че правим ремонт. Просто някво умопомрачение получих. Ама не става въпрос за това. 

 

И на мен се е случвало след дълго проучване по дадена тема да купувам импулсивно продукт, който не съм гледал.

 

Пробвай да го върнеш в магазина и го замени за Самсунга. Може и да ти го приемат. Не са задължени по закон, но решението си е тяхно и вероятно ще са по-склонни ако искаш друг продукт, а не цялата сума обратно. В Практикер са ми приемали връщане на продукт (дребен) закупен от магазина, а Технополис и Практикер са на един и същи собственик.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...