Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Разбра се причината за пожара. Долу в месарския магазин имат хладилна камера, зад нея в единия край има компресор до който няма достъп през магазина и той е бил причината. 
Единствения начин да се стигне до тоя Компресор е като се мине през Мазетата и през една метална врата, която е била затрупата с боклуци. 
До събота ще оправят тръбите. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/12/2022 at 10:12 AM, deus_pld said:

И моите са от Джулиани, но досега не ми се е налагало да ползвам сервиз, та нямам мнение по въпроса. Сегашният ми е Тисо и е бетон вече години наред. С него се къпя, влизам в морето, басеини и тн, свалям го само за почистване. Каишката се поиздраска, щото аз не съм от тия дето пазят, и мислих да я сменям, но се отказах. 

 

Човек трябва по-малко да приказва, щото ей го: няма и месец и нещо как го похвалих и вярното ми добиче умрЕ! Ей така от раз просто спря днес. 

Макар ситуацията да бе умело използвана от мен за пред жена ми, ведно с тъжните ми пъстри очи, тъй щото да турим в чувала на дядо Коледа един нов Tissot Le Locle, на който се точа от доста време вече, все пак искам да си го оправя, при разумна оферта за ремонт. Та в тази връзка- дайте кадърен часовникар в Пловдив? Едно време бях чувал хубави отзиви за един до военна болница, Шукри, но не знам там ли е, не е ли... 

Естествено, най-лесно е да го пратя на Джулиани, но това е краен вариант, за сега.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Бачка си Шукрито, ама трябва да го хеанеш, ако го няма го оставяш на жена му, той ще го види. Моите той ги пипа само.

 

Аз за Коледа викам едно Casio да барна, че много ме зариби. Ще видя дали съм слушал. В петък ако не ме бяха изнервили емаг, щях да лепна още едно Сейко ама ще ги дебна гадовете там.

Link to comment
Share on other sites

On 11/20/2022 at 12:26 AM, deus_pld said:

 

Естествено, най-лесно е да го пратя на Джулиани, но това е краен вариант, за сега.


НЕ, НЕ , НЕ и пак НЕ!!!!! Оня шибан арменски боклук ми прееба всички часовници!!! И Ориента, и Кандиното и Радото!!! Пълен боклук! Моля те, мой човек си, не си давай часовник там!!! Все едно да го изпраскаш в паветата и да го прегазиш с колата 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Тъжен ден. Рева.

Мебелистите монтираха един плот в банята и дупнаха тръбата на студената вода. Плача.

Ако не сте го изпитвали, чувството е като да ти думнат ракията от мазата.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, earache said:

Тъжен ден. Рева.

Изкъпах си телефона.

След половин час саморестартиране, се закрепи, обаче с неработещ тъч. За капак, не съм в БГ и се прибирам чак след два дена.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, earache said:

Тъжен ден. Рева.

Мебелистите монтираха един плот в банята и дупнаха тръбата на студената вода. Плача.

Ако не сте го изпитвали, чувството е като да ти думнат ракията от мазата.


Спокойно! Има шанс за оправия! Не бързай да ревеш! Навремето слагайки една безмислена дръжка над ваната си пробих тръбата в току що завършената баня и изтръпнах - минах със смяна на една плочка. Но иска майстор, който знае и може!
Отделно, сега, над 20 години по-късно съм сигурен, че ноже и да стане и без къртене. 

ЕДИТ:

https://napravisam.net/?p=4910
 

6 hours ago, plameni said:

Изкъпах си телефона.

След половин час саморестартиране, се закрепи, обаче с неработещ тъч. За капак, не съм в БГ и се прибирам чак след два дена.


Същиата схема на морето... А дори не го изкъпах - само леко потопих долната част... За съжаление сега мога единствено с медията на колата да го вържа, понеже само тя го помни. Същата работа - дисплеят замина... Но и аз избързах както обикновено и го запалих твърде рано... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Същиата схема на морето... А дори не го изкъпах - само леко потопих долната част... За съжаление сега мога единствено с медията на колата да го вържа, понеже само тя го помни. Същата работа - дисплеят замина... Но и аз избързах както обикновено и го запалих твърде рано... 

 

Даже не успях да го изключа. Директно започна със саморестартиране и така половин час. На нищо не реагираше...

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Даже успях да го изключа. Директно започна със саморестартиране и така половин час. На нищо не реагираше...


Окъсил си чипове по дъното и чал... Ей затва ги мразя тия новите глупости да не можеш да си отвориш телефона и да свалиш батерията... 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:

Да, много се надявам да мина с това "точково" запояване, но преди да махнат плочката не знам, дали ще стане така.

Според мен това е приложимо, само ако тръбата е дупната по нормалния вектор. Ако е нещо тангенциално, ще трябва да се изреже цяла шайба от тръбата и да се споят двата й края. Това обаче ще иска повече къртене, за да има място да си вкара ръцете, за да работи. Което от своя страна ми напомня, че си търся ВиК майстор с малка пишка (за да може съответно и ръчичките му да са малки и да е по-малко къртенето). :lol: Ще пазя тайна, ако ме насочите към някого.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Няма такова нещо - дупката си е дупка. Да не говоря, че има майсторлъшки вариант и без къртене. Но иска турбо сериозен майстор - всичко вътре се топи и се залепва. Ако сбърка обаче конят е в реката, дълбоко в тинята...  

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Т.е да са му пуснали период на валидност на ип 3-4 мин? И да иска да обновява постоянно? Има ли лог какво се случва или как да видиш периода за който ти се дава адреса?

Link to comment
Share on other sites

Не е. Доставчика беше с мен към 2 часа да ръчкаме. Рутера е. Сложихме друг и няма драма с него. 

Въпреки че съм с динамично ип, не ми се е сменяло много години…все едно съм с фикс. 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Mockingbird said:

Не е. Доставчика беше с мен към 2 часа да ръчкаме. Рутера е. Сложихме друг и няма драма с него. 

Въпреки че съм с динамично ип, не ми се е сменяло много години…все едно съм с фикс. 

Свържи го каскадно след другия рутер и виж как се държи.

Пробва ли да сложиш статично същото IP?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mockingbird said:

Утре ще го ръчна пак. Но явно нещо софта на рутера или нещо друго се е сбъгясало…. в гаранция е, ще го пратя на сервиз така или иначе….

Знам, че е първото нещо, което се прави, ама пак да питам - ъпдейтна ли фърмуера? Ако питаш мен, по-добре си инсталирай pfsense на някаква стара машина и остави рутера само като WiFi access point. Никога повече няма да се върна обратно на такава машина за рутер. :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mockingbird said:

Yes, up to date.

Може да му форсираш пак ъпдейт на същия фърмуер за всеки случай (понякога при ъпдейт дори и без явна грешка стават разни галимации). Какъв е точно модела на рутера? Пробва ли да видиш дали губи връзката и на мрежовия интерфейс или просто губи само динамичното IP?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...