Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Изпитвам алергична непоносимост към българското кино. Аз така или иначе филми не гледам почти, ама българското кино ми докарва нощно напикаване, хемороиди, ишиас и високо кръвно. Преди години майка ми и кръстника ми ме бяха взели заложник за да гледаме "Опасен овчар"... Към края на филма обмислях сериозно да си прегриза гръкляна при самозащита...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мдаа.... Пешо не само е чуФстителен, ами е и крехък, както се оказва....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Днес получих мощен удар отзад на любимата Ксантия. Ама класически: спрял пред пешеходна пътека. Добрата новина - пресичащия пешеходец се усети навреме и се спря, а колата ми бе тласната чак след надигнатата пътека; детето ми се стресна, но беше със  седалка и колан и няма наранявания, засега не показва признаци на психическа травма.

Ксантето го отнесе обаче - теглича пое удара, но калниците са огънати, задна лява не се отваря, тавана е леко хлътнал на две места. Петата врата се отваря/затваря със зор, а теглича направо е огънат напред с близо 90 градуса! И шофьорската седалка е лом. Не знам как ще опишат щетите, обаче не съм сигурен дали да я правя. Яд ме е, защото я поддържам и всичко й е изрядно.

Link to comment
Share on other sites

Саше, така като те чета май тва кола не става... Да се оправи ще ти струва повече от друга такава, ако изобщо откриеш кой да я направи кадърно, щото както го описваш тва купе е посукано отсекъде...

 

Добре че сте живи и здрави вие. Това е важното. И какъв тъпак пък те помля така? Навремето така един селски дебил шибна жена ми ортзад, та я прасна в предната кола, та Фиестата отиде на село за бъги...  

Link to comment
Share on other sites

Днес получих мощен удар отзад на любимата Ксантия. Ама класически: спрял пред пешеходна пътека. Добрата новина - пресичащия пешеходец се усети навреме и се спря, а колата ми бе тласната чак след надигнатата пътека; детето ми се стресна, но беше със  седалка и колан и няма наранявания, засега не показва признаци на психическа травма.

Ксантето го отнесе обаче - теглича пое удара, но калниците са огънати, задна лява не се отваря, тавана е леко хлътнал на две места. Петата врата се отваря/затваря със зор, а теглича направо е огънат напред с близо 90 градуса! И шофьорската седалка е лом. Не знам как ще опишат щетите, обаче не съм сигурен дали да я правя. Яд ме е, защото я поддържам и всичко й е изрядно.

 

Време е за C5. Забрави Ксантията. По това, което пишеш, си е класическа тотал щета. Ти си усетил удара, а за да е крив теглича и ШОФЬОРСКАТА седалка, няма какво да коментираме.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е интересно с колко км/ч е бил ударът, че да има такива поражения. И също онзи къде е блеел, че не е отреагирал.

Link to comment
Share on other sites

Ми не знам. Не помня дали чух спирачки. Удари ме един с Туарег. Теглото му е почти двойно спрямо Ксантията.

Време е за C5. Забрави Ксантията. По това, което пишеш, си е класическа тотал щета. Ти си усетил удара, а за да е крив теглича и ШОФЬОРСКАТА седалка, няма какво да коментираме.

То стана така, че седалката се дръпна назад, а облегалката почти легна. Наложи се да протегна много краката, за да натисна спирачка у да спра движението по инерция. В първия момент не осъзнах какво става, действах машинално. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Все тая, Химик. Не се занимавай, много пари ще идат. Да я опишат както трябва, искаш втори и трети /ако нещо те съмнява/ огледи. Накрая събираш парите от застраховката, взимаш си парите от колата на части и търсиш нещо по-ново. Знам, че ти е на сърце, знам как си поддържаш колите, но това е. Имало да става, важното, че вие сте добре. Другото са тенекии и някакви спомени. Майната му. Скачай на C5.

Link to comment
Share on other sites

Тука няма как да мине без втори оглед, брат. И да, Саше, зимай квото дадат от ГО-то и го разкарвай тоя кошник - вече кола не става... 

Link to comment
Share on other sites

съболезнования за ксантията. и моето старо ксантийче беше супер приятна за каране. развали ме за всички коли на пружинки. и Ц5 не е същото - много електроника и повече дефекти. може би гадовете от пежо са по-добър избор.

 

за съжаление и 5ти оглед да има едва ли ще му дадат повече от 30% от реалната стойност за отстраняване на повредите. В краен случай 35%. А колкото и да събере от разпродажба на здрави части пак остава без кола за дълъг период, пък и на части не се продава бързо.

 

но пък честито разминаване само с материални щети.

Link to comment
Share on other sites

А, то Пежо защото са с перфектната електроника :grin: Не ме разсмивай. Един дол дренки са и двете марки и това ти го казва пежар...  Ситрото поне вози като лодка. Да гледа C5 първа фаза фейслифт... Има едно моторче 2.2 около 160 коня бензинче, на което газта много му отива. След Ксантия да слезе на обикновено окачване, някак извратено...

Link to comment
Share on other sites

Типично изпълнение, неспазване на дистанция и цъкане на телефона най-вероятно. 

 

https://www.facebook.com/groups/593440387482217/permalink/949420951884157/

 

Това е от вчера на един булевард в София. 6 коли между 2 рейса. DP от всякъде :D

 

30073317_1964188953594162_57993899321054

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Ми не знам. Не помня дали чух спирачки. Удари ме един с Туарег.

Не би трябвало да чуеш спирачките тъй като сигурно са с АБС. Какви бяха щетите по ФауВе-то? Успя ли да му пробиеш радиатора с теглича си?

Трябва да те прекръстим на ekotora. ;)

.

 

Или на: "Еко тор,а? " :)

Link to comment
Share on other sites

А, то Пежо защото са с перфектната електроника :grin: Не ме разсмивай. Един дол дренки са и двете марки и това ти го казва пежар...  Ситрото поне вози като лодка. Да гледа C5 първа фаза фейслифт... Има едно моторче 2.2 около 160 коня бензинче, на което газта много му отива. След Ксантия да слезе на обикновено окачване, някак извратено...

мда ама на Ц5 твърдостта е вече на предадена под контрола на префинените френски автомати, които изобщо не са си представяли какво би могло да се очаква по българските пътища....

и да , много по-гадно е на пружинки. още ми е мъчно за носенето по облаците.

Link to comment
Share on other sites

Не е същото, но пак е доста по-добре от обикновеното. Кумът си взеха чисто ново C5 далееечната 2008 и си вози доста по-добре от всичко друго. 

Link to comment
Share on other sites

 

И аз вчера за жалост участвах в едно птп, за което бях виновен аз :(

След 8 години без никакви нарушения от несъобразена скорост ударих едно БМВ отзад.

Неговите щети бяха доста големи. Заден капак, заден фар, бронята му се откъсна и калник.

 

моите са преден фар и броня.

 

31437288_2140955405931483_42341177756032

Link to comment
Share on other sites

@kotora кофти случка, но по-важното, е че са само тенекии пострадалите. Май няма да се разминеш само с броня и фар, като гледам каква фуга се е отворила между капака и калника.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...