Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Netroot, като ти гледам статистиките, ти почти не спиш. :D Главно въртене.

Това пък как го реши? 30% deep sleep си е доста добре. Постигал съм и луди проценти, но след зверска преумора.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дай да те направим и теб едно IT. Основното изисквание е английски език. С него като гледам нямаш проблеми. Останалото е малко желание и много четене.

 

Заспивам след 12 кажи речи всеки ден. В месеца сигурно веднъж да заспя преди 12 и то по изключение. Като цяло предпочитам нощта по ред причини. Предпочитам тъмнината. Ето няколко примера от последните няколко седмици:

 

 

 

1.PNG

 

 

 

2.PNG

 

 

 

3.PNG

 

 

 

4.PNG

 

 

 

5.PNG

 

 

От всяко дърво свирка не става. Вече смених един път попрището... За втори път не знам дали има време... И умения.

 

Как така телефона "мери" как спиш. Искам да тествам защото при мен няма да има повече от 10 процента дълбок сън. Аз 12 часа сън правя за три нощи

 

Сега е 18:50 часа. На мен ми се спи много от преди час

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Аз ако ставам в 5:30 основното, за което ще мисля е самоубийство...

Хах въпрос на навик и приоритети...Ставам в толкова и като съм в отпуска,почивка и тн.Обаче обичам да си поспивам на обед :-)

Link to comment
Share on other sites

Не е до навика. Просто има хора, които са по-активни сутрин (какъвто очевидно си ти), и такива които са по-активни нощно време (като мен и Мидекса). Като работих в Агрия ставах в 5:40. Всеки ден. След като ме съкратиха ми отне точно седмица за да се върна към "нормалния" ми режим. Аз лично сутрин, до първото кафе, а и известно време след това съм 90-на килограма безполезна плът. Чак след кафето почвам малко по малко да добивам трудоспособност...

Link to comment
Share on other sites

Не е до навика. Просто има хора, които са по-активни сутрин (какъвто очевидно си ти), и такива които са по-активни нощно време (като мен и Мидекса). Като работих в Агрия ставах в 5:40. Всеки ден. След като ме съкратиха ми отне точно седмица за да се върна към "нормалния" ми режим. Аз лично сутрин, до първото кафе, а и известно време след това съм 90-на килограма безполезна плът. Чак след кафето почвам малко по малко да добивам трудоспособност...

Спокойно можеш да ме сложиш и мен в тази група (на нощните птици). :lol:

Link to comment
Share on other sites

От всяко дърво свирка не става. Вече смених един път попрището... За втори път не знам дали има време... И умения.

 

Как така телефона "мери" как спиш. Искам да тествам защото при мен няма да има повече от 10 процента дълбок сън. Аз 12 часа сън правя за три нощи

 

Сега е 18:50 часа. На мен ми се спи много от преди час

https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_362705.html

Цената обаче е прекалено висока в момента. Тази година съм поръчал над 15 бройки вече... Всичките обаче на цена от 20$, че даже и под е имало случай да падне. 28$ е прекалено скъпо. Много готино устройство е. Слагаш го и забравяш. Това не е smartwatch. Няма приложения и не можеш да говориш през него. Единствено мери крачките които си направил, пулса и съня. Можеш да си настроиваш аларми(вибрация) и т.н. Батерията държи около 2 месеца. Аз лично го зареждам на около 40-45 дена или преди да отивам някъде в отпуска. Честно казано като поръчах първата бройка бях малко скептичен колко добре ще измерва който и да е от параметрите. Учудващо добре се представя. Съня ми го мери до секундата буквално. За пулса съм го сравнявал многократко с тези които са монтирани по уредите в залите. Този използва оптичен сензон, докато уреди се на друг принцип. Показват 1:1 винаги. Макс разликата да е била 2-3 удара в минута, което си е нищо. 99% от измерванията няма разлика в показанията. Съня го измерва на база на пулса, а не на движение.

 

Спокойно можеш да ме сложиш и мен в тази група (на нощните птици). :lol:

Май всички които се занимават с IT са нощни птици...

Link to comment
Share on other sites

Е добре де, като измерваа съня, какво толкова ще разбереш и научиш? За какво точно ти служи тази информация? Аз дали съм спал добре или съм имал неспокоен сън и съм се будил често мога да го разбера и сам, в следстиве на това как е протекла нощта.

 

П.П. И аз съм твърдо от нощните птици. Дори и във времето когато съм на работа, без да съм в почивка, отпуска и т.н. си лягам към 2 примерно. А много чест номер ми е, след събота и неделя когато съм си обърнал режима към нормален, неделя вчерата да си легна в 3-4 и после да стана към 7:30- 7;45 :D :D

Link to comment
Share on other sites

И аз съм твърдо от нощните птици. Дори и във времето когато съм на работа, без да съм в почивка, отпуска и т.н. си лягам към 2 примерно. А много чест номер ми е, след събота и неделя когато съм си обърнал режима към нормален, неделя вчерата да си легна в 3-4 и после да стана към 7:30- 7;45 :D :D

 

Това със смяната на режима често се налага от външни обстоятелства и щеш не щеш се пригаждаш към ситуацията. При мен примерно се случва на няколко пъти всяка година - принципно си лягам редовно около 3-4 или 5 часа, а понякога дори и 6-7 сутринта според зависи. Да, но от време на време идва някакъв период, когато 'нормалните' хора ми възлагат ангажимент(и), които са насрочени рано сутринта. Тогава предишната нощ най-често отново откарвам до 3-4 часа защото не ми се спи (естествено), поспивам 2 часа (и то евентуално, защото мога и да не легна, а да откарам на кафета) и в 6 ч. се изправям да се подготвя за ангажимента, който е примерно в 7.30 ч. ; ако и в следващите дни отново имам сутрешни ангажименти, следващата нощ вече заспивам около 2 часа (нормално, след като предишната нощ почти не съм спал), в по-следващата - към 1 ч.....и така постепенно измествайки часа на лягане се нагаждам към новия режим. ;)

Link to comment
Share on other sites

Е добре де, като измерваа съня, какво толкова ще разбереш и научиш? За какво точно ти служи тази информация? Аз дали съм спал добре или съм имал неспокоен сън и съм се будил често мога да го разбера и сам, в следстиве на това как е протекла нощта.

 

П.П. И аз съм твърдо от нощните птици. Дори и във времето когато съм на работа, без да съм в почивка, отпуска и т.н. си лягам към 2 примерно. А много чест номер ми е, след събота и неделя когато съм си обърнал режима към нормален, неделя вчерата да си легна в 3-4 и после да стана към 7:30- 7;45 :D :D

Аз го взех за да си следя активността. Това със съня ми дойде като бонус. Даже не знаех, че го измерва преди да си го купя...

Link to comment
Share on other sites

Много сте глезени в това IT. Прекалено много. Нормално било в 2 следобед да станеш....

Той работи по хамериканско работно време сигурно ;) Аз ходя към 9:30-10 Ама почнах да не си давам зор, след като на Performance Review-то не ми мериха перформанса, а характера и как не им харесва, че говоря директно :D

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Спокойно можеш да ме сложиш и мен в тази група (на нощните птици). :lol:

 

За мен това важи също с пълна сила.

 

Относно "измерването на съня" с някаква подобна въшка - някак си абсолютно изобщо никак не мога да имам доверие на подобно "измерване" 

Link to comment
Share on other sites

Ето, днеска пример. Припаднах в леглото в 10 и 30. В 4 и 37 вече бях станал. Не мигнах до 8. В момента съм изморен, чак ми се вие свят. Така е години наред вече. Нямам идея какво да направя и дали изобщо нещо може да се направи.

Link to comment
Share on other sites

Ето, днеска пример. Припаднах в леглото в 10 и 30. В 4 и 37 вече бях станал. Не мигнах до 8. В момента съм изморен, чак ми се вие свят. Така е години наред вече. Нямам идея какво да направя и дали изобщо нещо може да се направи.

Има хранителни добавки и витамини които могат да ти помогнат за това нещо. От витамините е цинк, от добавките: мелатонин. Трябва обаче да погледна как и по колко се пият, ако те интересува.

Link to comment
Share on other sites

Готов съм да си продам душата на дявола за нормален сън(ако може да видиш, ще е супер) . Преди спях като умрял. Сега не ми трябва аларма. Аз съм вече буден. Главоболие през ден и други "хубавини"

 

А витамини през последната година съм изпил повече от през целия си живот преди това. То не е б12, не е за очи, не бяха кви ли не.

 

Бързо вдигнах диоптър и вече без очила не мога да карам.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

 

 

Не мога. Това много алкохол.

 

Ми пий по-малко тогаз  :grin:

 

Празни макарите през вечер и си тип топ :)

 

Не бъркай поддържането на здрава простата със съня  :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

 

Не бъркай поддържането на здрава простата със съня  :laughing:  

Бах та ф разбирача, майна.... ЧеСно!

Link to comment
Share on other sites

Съболезнования, Галче! :unhappy:  Знам какво ти е, понеже досега съм загубил немалко близки хора (последно на жена ми баща й почина преди 2 месеца), но гледайте напред, децата и останалите близки да са здрави, пък то времето ще притъпи малко по малко мъката, която сега е в теб...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...