Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Ахъм.

Иначе до колкото съм запознат, нещата няма как да станат с една ( костозаместител + иплант ).При мен костозаместитела го купих за мисля 150-200лв ( шишенце като от пеницилин ).Лягаш, взимат ти кръв, взимат ти малко кост от непцето примерно ( тук не съм на 100% сигурен ) и се смесват.С полученото запълват липсващата кост.Чака се 6 месеца ( +- ) за да се види дали ще се втвърди ( при мен не тана за това време ) и чак тогава се прави канал и се навива импланта.

При мен ми казаха, че ще направят двете неща на един път. Не знам каква технология точно ще използва, но до колкото знам няма да взима моя кост. Ще е изцяло изкуствена. Ще мога да потвърдя след няколко седмици. А ти иначе доволен ли си от резултата накрая?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

При мен ми казаха, че ще направят двете неща на един път. Не знам каква технология точно ще използва, но до колкото знам няма да взима моя кост. Ще е изцяло изкуствена. Ще мога да потвърдя след няколко седмици. А ти иначе доволен ли си от резултата накрая?

 

Ами като цяло след като един път ме дупчиха и се оказа, че коста още не се е втвърдила, се отказах.

По принцип първо се прави снимка на която да се види в какво състояние е коста, но не знам защо стана така.Явно си е и до организъм.

В момента съм с едно такова

 

single-tooth-removable-partial-denture.jpg

 

само, че за преден зъб :) Видимо не може да се направи разлика с останалите зъби.Разликата е, че събира храна (колкото и малко да е тя) и трябва да се маха и да се чисти.Миеш зъби, сваляш миеш и него :lol:

Link to comment
Share on other sites

Замества липсващ зъб. Вместо да ти правят мост и да унищожават здрави зъби ти слагат имплант. Цепи се венеца, забива се в костта, зашива се венеца и чакаш да срасне импланта с костта. След това ти поставят "зъба" върху него. Това е много съкратена версия.

Като го гледам това, си мисля, че ваденето на непоникналия ми все още мъдрец преди години си е направо като разходка в парка. Между другото запаси се с добри болкоуспокояваши след операцията, че по време на процедурата няма да усещаш нищо, ама после идва лошото.

 

И след като ти сложат импланта ще се водиш ли вече официално киборг :confused

Link to comment
Share on other sites

 

 

И след като ти сложат импланта ще се водиш ли вече официално киборг :confused

Не, просто ще го претърсват редовно по летищата и ще трябва да се пази, да не си завре главата в микровълновата...

 

П.п. Освен това, и последния лузър знае, че киборгите акат грес примесена със стружки... а, той не се е оплаквал от подобно нещо, май?

Link to comment
Share on other sites

Ей това да си толкова проззззззззззТ. Да дойде известие за пратка и да ми изхърлиш известието защото съм го бил видял за 2 минути. Ебах тая логика.

Link to comment
Share on other sites

Десет дена трябва да пия по една шепа хапчета на ден от които непрекъснато ми горчи в устата, мота ми се главата, стомахът ми се превръща на ледена буца и кендзам асфалт... Десет дена без никакви пикантни храни, никакъв аперитив и никакви цигари (даа, бе)...

Link to comment
Share on other sites

Защо бре confused.gif

Уж за хуб'у..., ако шибаните антибиотици (три различни чешита) не ме "приключат" преди краят на курса...

Link to comment
Share on other sites

Не е лошо след този коктейл от антибиотици да направиш един курс пробиотици, за да може организма по-лесно да влезе в час

Link to comment
Share on other sites

Не е лошо след този коктейл от антибиотици да направиш един курс пробиотици, за да може организма по-лесно да влезе в час

Ами то, съпътстващите лекарства са два различни чешита пробиотици.....

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че на мен точно това ще ми се случи., както си и знаех... Разбира се, че точно харда на лаптопа ще си е заминал... ТОЧНО сега - естествено. Просто си знаех, че така ще стане... angry1.gif

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че на мен точно това ще ми се случи., както си и знаех... Разбира се, че точно харда на лаптопа ще си е заминал... ТОЧНО сега - естествено. Просто си знаех, че така ще стане... angry1.gif

:D

Добре дошъл в клуба. Преди месец ми се развали един от хардовете с важна информация. Добре, че не беше фатално и успях да я копирам на друг. Предполагам знаеш за наводненията в Тайланд и двойните и някъде тройни цени на хардовете. Ще те посъветвам, ако търсиш HDD, да е втора ръка, а ако не е важно - април месец се очаква цените да се нормализират.

Link to comment
Share on other sites

Ясно ми е всичко, както и обичайния ми късмет ТОЧНО СЕГА да ми се случи. На харда нямаше нищо съществено поне... Одеве като получих диагнозата от Адроит, момчето каза 500 гиги хард с диагностиката и монтажа стига 200 лева. Ти вика за още 300 и взимаш същия лаптоп... Класика... Аз вече изпълних момента "обади се на приятел" и очаквам информация. Просто наистина нищо не трябва да си купуваме от България....

Link to comment
Share on other sites

...500 гиги хард с диагностиката и монтажа стига 200 лева...

Диагностика и МОНТАЖ на хард за лаптоп :rofl: сиреч да махнем 2 болта с отвертката, да пъхнем харда и да завием болтовете :D

Точно заради такива неща 2004 беше последната година, в която носих компютъра си да му слагат Windows за 40 лева! От тогава насам абсолютно всичко сам си оправям по компютрите - хардуер и софтуер. Неволята учи. :)

Иначе не се коси за цените в България, навсякъде е така, въпреки че тарикатите у българско са повече :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Диагностика и МОНТАЖ на хард за лаптоп :rofl: сиреч да махнем 2 болта с отвертката, да пъхнем харда и да завием болтовете :D

Точно заради такива неща 2004 беше последната година, в която носих компютъра си да му слагат Windows за 40 лева! От тогава насам абсолютно всичко сам си оправям по компютрите - хардуер и софтуер. Неволята учи. :)

Иначе не се коси за цените в България, навсякъде е така, въпреки че тарикатите у българско са повече :laughing:

 

Напротив, доколкото разбирам пак ние сме келешите с най-раздути цени.

 

А за другото не знам какво се учудваш. Ще ми вземат 18 лева за диагностиката, която се състои в сваляне и тестване... На 1-вия процент от теста, младежът вика 99 грешки... Трагедия. Мисля още толкова вземат за монтаж на нов... Не е фатално зле. tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Напротив, доколкото разбирам пак ние сме келешите с най-раздути цени.

Не сме бре човек, това ти обянявям. Най-малкото отвори един newegg и гледай там цените.

 

А за другото не знам какво се учудваш. Ще ми вземат 18 лева за диагностиката, която се състои в сваляне и тестване... На 1-вия процент от теста, младежът вика 99 грешки... Трагедия. Мисля още толкова вземат за монтаж на нов... Не е фатално зле. tounge.gif

Да, това обяснявам. Ако знаеш как сам да си оправиш нещата, си спестяваш доста пари и нерви. 18 лева тук, 18 лева там и за какво? Разкача диска за 2 минути, включва го към негово ПЦ за още 2 минути, пуска програма да сканира, бара си топките и ти взима 20 лева. Не казвам, че труда не трябва да се заплаща, ама в случая то един труд :). Ако знаеш колко x20 съм си спестил през годините, пък отделно на колко приятели съм оправил компютрите без пари :).

Link to comment
Share on other sites

Следващия път отиди в ММ компютърс на Данаил Николаев 18 ;) Там Митака винаги ще ти намери решение по твой вкус и на добра цена. :beer:

Link to comment
Share on other sites

Митака го познавам от около 10 години и пак ме цака подобаващо. Не че не ми е вършил и доста работа, но такива удари през кръста прави, че ме е страх да си представя какво се случва със случайни клиенти...biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Искам да се оплача шумно и многословно.

Изтриха ме от листата с приятелите с ултиматума да се обадя с готовност да изляза и да се видя с въпросния тип.

Тази "свалка" още не я знаех, нов подход се явява. Пък се държах възпитано преди това - мила, възпитана, обадих му се да го поздравя за един празник и получих ритник в задника.

У Пловдив такива методи честа практика ли са?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...