Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

така ми казаха, аз като не разбирам и вярвам... Климатика не е мидеа и не е лош, на тая стена имам 2 такива, и двата бучат, на другите стени имам още 3, пак такива и никой не издава шум.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Глупости на таркалета! Няма такова нещо - климатика бучи щото стената е тухлена и няма оправяне. Като е скапан климатика - да, но тогава оправията е да се смени таралясника.

 

Аз защо вече 7ма година да чукна на дърво не съм имал проблем с моите климатици а за 6 месеца боклуците на мидея в офиса изгоряха и 2та? Ама едното е мидея другото е мицубиши... все с М почва...

 

Ти си "глупости на търкалета". :P Климатиците в моята стая и в стаята на сина ми са абсолютно еднакви като модели, външните тела са монтирани на една и съща стена на разстояние няколко метра едни от други, но неговият бучи, а моят - не (ползвам го вече 5-6 години).

Link to comment
Share on other sites

Това с климатиците е доста неприятно. Климатика в спалнята ми също е ужасен, нищо че е нов, на 2-3 месеца и е по принцип почти безшумен. Трепери цялата стена, консултирах се с техник, гледаха го, единственото, което направиха е да сложат гумени уплътнения между климатика и стойката му. Шума намаля, но пак го има. И се оказа, че стойката като е сложена над изолацията (която от своя страна е дебеличка) няма как да не шуми, тъй като вибрацията минава през нея. А самата стена е от някакви тухли, гадни и кухи и оттам идва проблема, ама новото строителство е така... И аз по пример на Midex почти не го ползвам, но то и няма нужда, тези дни в студовете стаята си е топла, включвам го само сутрин за 15-20 минути докато се изкъпя, да ми е топло после. Комшиите думичка не са обелили, надявам се и занапред да няма оплаквания, защото каквото и да правя няма оправия. И все пак някой ако даде някакъв акъл, просто нищо не ми идва на ум как да го оправя това бучене...

Решението е елементарно. Обаждаш се на гениите които са ти монтирали конзолите върху изолацията и културно ги караш да ти демонтират климатика, след което прецизно да си изрежат легла за конзолите (в изолацията) и да ги монтират на самата тухла! Тъпанарите, първо са преебали мрежата и замазката на стената като са стягали дюбелите и второ са проявили безкрайно малоумие като не са съобразили, че същата тази мрежа със замазка в случая се явява нещо като кожата на тъпан, при което и най-слабите вибрации се усилват и се предават мощно навсякъде.

 

Ти си "глупости на търкалета". :P Климатиците в моята стая и в стаята на сина ми са абсолютно еднакви като модели, външните тела са монтирани на една и съща стена на разстояние няколко метра едни от други, но неговият бучи, а моят - не (ползвам го вече 5-6 години).

Аз ти бях казал как ще се оправи проблема, но ти май реши, че не ти се реже отново решетката, та да се свали тялото и да му се подменят компресорните тампони и шумоизолацията!

Link to comment
Share on other sites

@gado - Монтиран на изолацията, няма ли опасност външното тяло да падне в един момент? Или са го направили с дълги дюбели, които минават през изолацията, та чак до стената?

@__smirnoff__ - Няма да е лошо да кажеш кои са монтажниците, за да не се проявят и другаде.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

добре де, като се реже изолацията и се сложи стойката директно за стената, после трябва ли да се измазва над стойката, да се запълни дъпката в изолацията? Аз бих го направил най-малкото заради външния вид (нова сграда, измазана в приятен цвят), за да няма кръпки и подобни неща. А трябва ли да се прави, за да не влиза например вода под изолацията, студа да не минава? Не съм запознат много с материята. И като се измаже изрязаната дупка за стойката после вибрациите не се ли предават отново, все пак стойката става едно цяло със замазката, въпреки че е на по-стабилна основа? Другото което е, както казах в моя случай всички климатици са сложени по този начин - над изолацията, но само моя и този в съседната стая шумят, докато другите си работят нормално, а са еднакви. А разлика в стените има, дори и за незапознати като мен - като тропна по моята външна стена направо си бие на кухо, като тропна по някоя друга - съвсем различно.

 

Иначе няма значение кои са монтажниците - на цялата сграда, където има климатици, всеичките са поставени по този начин. Като се оглеждам и по съседните нови кооперации - пак са така, тоест явно всички ги слагат така и човек трябва да го има предвид и да го знае, ама аз не съм го знаел да им кажа да ми ги монтират под изолацията...

Edited by __smirnoff__
Link to comment
Share on other sites

@gado - Монтиран на изолацията, няма ли опасност външното тяло да падне в един момент? Или са го направили с дълги дюбели, които минават през изолацията, та чак до стената?

@__smirnoff__ - Няма да е лошо да кажеш кои са монтажниците, за да не се проявят и другаде.

Когато е монтиран върху изолацията, първо - шуми повече и второ- след време цялата конструкция, неименуемо провисва на някъде.

 

добре де, като се реже изолацията и се сложи стойката директно за стената, после трябва ли да се измазва над стойката, да се запълни дъпката в изолацията? Аз бих го направил най-малкото заради външния вид (нова сграда, измазана в приятен цвят), за да няма кръпки и подобни неща. А трябва ли да се прави, за да не влиза например вода под изолацията, студа да не минава? Не съм запознат много с материята. И като се измаже изрязаната дупка за стойката после вибрациите не се ли предават отново, все пак стойката става едно цяло със замазката, въпреки че е на по-стабилна основа? Другото което е, както казах в моя случай всички климатици са сложени по този начин - над изолацията, но само моя и този в съседната стая шумят, докато другите си работят нормално, а са еднакви. А разлика в стените има, дори и за незапознати като мен - като тропна по моята външна стена направо си бие на кухо, като тропна по някоя друга - съвсем различно.

 

Иначе няма значение кои са монтажниците - на цялата сграда, където има климатици, всеичките са поставени по този начин. Като се оглеждам и по съседните нови кооперации - пак са така, тоест явно всички ги слагат така и човек трябва да го има предвид и да го знае, ама аз не съм го знаел да им кажа да ми ги монтират под изолацията...

Ако се огледаш още малко, ще видиш, че на повечето нови сгради конзолите, тръбната разводка и кабелите се монтират преди да се постави изолацията ;) Така после хем няма да има нужда да се възстановяват щетите причинени от монтажа, хем конзолите са монтирани стабилно и няма почти никаква опасност замазката с мрежата да започне да резонира. Иначе за този "ефект" за който споменаваш (за двата климатика) има и други възможни причини (примерно опрял в арматура дюбел, дори), но ти гарантирам, че ако ти ги монтират под изолацията и при условие, че са нови машинки, шумът ще намалее драстично - минимум на половина. И да, след изрязването на легла в изолацията, блокчетата се изваждат по възможност цели и после с леко напасване се връщат обратно, като се прави корекция за да се предвиди обемът зает от конзолите.

Link to comment
Share on other sites

Ти си "глупости на търкалета". :P Климатиците в моята стая и в стаята на сина ми са абсолютно еднакви като модели, външните тела са монтирани на една и съща стена на разстояние няколко метра едни от други, но неговият бучи, а моят - не (ползвам го вече 5-6 години).

 

Климатиците у нас са монтирани върху изолацията на кооперацията (какво са рязали и правили не знам, но не съм забелязал дупка в самата изолация. И не бръмчат (верно тази зима май съм ги пускал само 2-3 пъти, защото с парното е по-комфортно, а за доотопляне ползвам печка с вентилатор, която доволно бързо отоплява всичко ако е изстинало след проветряване, понеже парното не го изключвам изобщо, нито го намалям).

 

Помня като свалих единия да го преместя при майка ми хората дето ми ги прати Галин се оплакваха, че деком като монтирали климатици използвали излишно много планки и т.н. и после демонтирането било кошмар (май споменаха, че така принципно било трябвало да се монтират според японците, но те не бяха особено доволни от това).

 

Мързи ме да излизам на този студ да гледам дали е рязана изолацията, но откак съм свалил единия климатик като съм ходил към гаража не съм забелязал някакви дупки а щеше да ми направи впечатление, така че по всяка вероятност е бил монтиран ВЪРХУ изолацията.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Стигна се и до заплаха към майка ми и баща ми, че щели да ги пребият. Е сега вече ще се стига до дело!!!

Да имат късмета тези селяни да направят нещо - и двамата са пълнолетни, а затвора е наблизо!!!

Link to comment
Share on other sites

За заплахите веднага може да пуснете жалба в полицията ако сте мераклии. Карайте до последно по законния ред, след това саботаж и толкоз. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Вече съм се допитал да вещи лица. Наказателно дело от частен характер се води, и завършва с дълбоко опразване на джобовете на подсъдимите! Дал съм си срок до 2-3 дена, ако не спрат с глупостите, да ги започна по каналния ред, особенно като си позволиха и да заплашват! А колкото до полицията - ще ги привикат, ще им бъде направена забележка, и толкоз...

А така в съда - ще им гледам гумените физиономии, докато адвоката ми ги люшка здраво! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...