Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Тъпия полицай май не ме е ебавал , един приятел от Кричим и той е изгорял по същата процедура в Петък за 2 неплатени акта и са му казали плащаш и си взимаш книжката..... :blink: :confused

Тва възможно ли е тоя да издаде такава заповед , не ми звучи логично да може да "взема" такива решения , то сигурно 40% от Пловдив са с по 2 и повече акта :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тъпия полицай май не ме е ебавал , един приятел от Кричим и той е изгорял по същата процедура в Петък за 2 неплатени акта и са му казали плащаш и си взимаш книжката..... :blink: :confused

Тва възможно ли е тоя да издаде такава заповед , не ми звучи логично да може да "взема" такива решения , то сигурно 40% от Пловдив са с по 2 и повече акта :angry1 :angry1

Ами не знам дали е възможно такова нещо да мине само с едната "заповед"..., ама преди малко приказвах с едно приятелче (вещ човек в тази материя) и според него за подобна хава е нужно да се издаде закон или друг подобен документ, имащ силата на закон ;) Пак според него, в тази ситуация си имал пълното право да кажеш на полицая да те 'фане за оная работа. Общо взето този номер с взимането на книжките под такъв предлог е... ако мине...

Link to comment
Share on other sites

Значи съм прецакан .... все тая и без тва при вторият ми взеха и талона така или иначе трябва да ги платя нищо ще пия една студена :beer:

Link to comment
Share on other sites

Не бързайте да ревете. Това си е законово постановление.

 

 

Съгласно Закона за движение по пътищата, паричните глоби по съставени фишове за констатирани административни нарушения трябва да бъдат изплатени от нарушителите в седем-дневен срок, припомнят от полицията. Ако този законов срок не се спази, се счита за влязло в сила наказателно постановление, което предвижда изплащане на глобите вече в 30-дневен срок.

След този гратисен период от общо 37 дни ако дължимите суми към Пътна полиция не бъдат погасени, при полицейска проверка служителите на реда ще отнемат на място свидетелства за правоуправление. Документите ще се получават от водачите, след като изплатят всички дължими глоби в поделенията на МВР, откъдето са издадени.

 

 

 

Ред. Аз лично одобрявам подобно отнемане на книжките. Нали всички ревете "Ушев - педерас", ченгетата са боклуци и прочие, и прочие, и прочие. А когато полицията си върши работата - ааа, преебават ме, тва-онова. Щото не си си платил 20-те лева и си се направил на тарикат, полицаите са ти виновни, нали, Бай Ганьо?

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Не бързайте да ревете. Това си е законово постановление.

Аз лично одобрявам подобно отнемане на книжките. Нали всички ревете "Ушев - педерас", ченгетата са боклуци и прочие, и прочие, и прочие. А когато полицията си върши работата - ааа, преебават ме, тва-онова. Щото не си си платил 20-те лева и си се направил на тарикат, полицаите са ти виновни, нали, Бай Ганьо?

Ушев наистина е педераззз...

Съгласно Закона за движение по пътищата, паричните глоби по съставени фишове за констатирани административни нарушения трябва да бъдат изплатени от нарушителите в седем-дневен срок, припомнят от полицията. Ако този законов срок не се спази, се счита за влязло в сила наказателно постановление, което предвижда изплащане на глобите вече в 30-дневен срок.

След този гратисен период от общо 37 дни ако дължимите суми към Пътна полиция не бъдат погасени, при полицейска проверка служителите на реда ще отнемат на място свидетелства за правоуправление. Документите ще се получават от водачите, след като изплатят всички дължими глоби в поделенията на МВР, откъдето са издадени.

 

 

 

 

Щото, тук отгоре нищо не пише за обикаляне по къщите и притесняване на хората като, че ли са бандюги... Та както казахме Ушев е педал, а началниците му са прости и тъпи селяци! Щото тази работа могат да я свършват по хиляда други по-цивилизовани начини, но, не - педерастлъка и селянията трябва да се избутат на преден план, че може да се случи да останат незабелязани...

Link to comment
Share on other sites

А къде в закона се споменават милионимилиардибилионите дупки и как да се справи водача на МПС с тях, който си има някаква кола и плаща всички задължителни педерастии по нея? Къде ми е шибаната пътна маркировка и някакво пикливо място за гадните колоездачи, които ми пилят нервичките по платното? За наказания са първи обаче.

Link to comment
Share on other sites

Ми като ти връчват призовка, нали пак идват до вас? Или и това е педерастия? А гадните колоездачи са участници в движението и трябва да се съобразяваш с тях точно толкова, колкото и с другите коли.

Link to comment
Share on other sites

Ми като ти връчват призовка, нали пак идват до вас? Или и това е педерастия? А гадните колоездачи са участници в движението и трябва да се съобразяваш с тях точно толкова, колкото и с другите коли.

 

Няма да е зле и сами да се пазят, а не да чакат на мен аз да ги пазя. Всичко става...ама буквално всичко.

Link to comment
Share on other sites

Колоездачи, както и каруци нямат работа по оживените булеварди особено в час пик. А каруци без светлоотразители колко съм задминавал вечер по междуградски пътища (слава богу на магистралата още не съм виждал) но всеки път ги забелязвам защото са по-тъмно петно и някак с края на окото усещам че има нещо нередно там - никакви светлоотразители, нищо. Просто ми се струва че е някакво леееко по-тъмно петно. Виждам че е каруца чак като се приближа (и ако не съм се бил усетил от по-рано ще е трябвало да набивам мощно спирачки или да ги заобикалям рязко).

 

А колоездачите ще ме извинява Пешо, но повечето са ужас и те. Особено по-мургавите и тях ги забелязвам защото са леко по-тъмно петно вечер, но определено не защото имат светлоотразители или друго. А през деня като вземат да заобикалят дупките и локвите - както си кара изведнъж ти влезе в средата на платното да се чудиш да го блъскаш ли или да се блъскаш в колата до теб... Или в стил Галя да ми кара в най-лява лента...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Щото, тук отгоре нищо не пише за обикаляне по къщите и притесняване на хората като, че ли са бандюги... Та както казахме Ушев е педал, а началниците му са прости и тъпи селяци! Щото тази работа могат да я свършват по хиляда други по-цивилизовани начини, но, не - педерастлъка и селянията трябва да се избутат на преден план, че може да се случи да останат незабелязани...

 

Дали ако го направят като в Англия, няма да писнат хората и ще си викат - ей, виж какъв интелигентен начин измислиха да си плащаме глобите.

През 2 седмици, сумата на глобата се умножава по 2. Тогава ще стане "Вместо да дойдат примерно да ми вземат книжката, те ми взимат повече пари, отколкото ми е глобата."

Link to comment
Share on other sites

Дали ако го направят като в Англия, няма да писнат хората и ще си викат - ей, виж какъв интелигентен начин измислиха да си плащаме глобите.

През 2 седмици, сумата на глобата се умножава по 2. Тогава ще стане "Вместо да дойдат примерно да ми вземат книжката, те ми взимат повече пари, отколкото ми е глобата."

Да, дори това е едно много интелигентно решение! Но, тъпанарите явно предпочитат да те притесняват удома, естествено или ще ти се изтърсят между 21:00 и 22:00, или сутринта към 06:30 - 07:00, щото видиш ли, ти се укриваш от тях, понеже те не можели да те открият през деня. А, за идеята, че ти може би ходиш на работа, вместо да си култивираш маясъли-рекордьори каквото им е основното занятие на тях..., в закърнелите им гладки мозъчета просто няма място...

 

П.п. Тези неща дето ги говоря съм ги изстрадал на собствен гъз, та не ща да слушам приказки как те не правели така!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Какво те кара да мислиш, че аз не съм си патил от тъпанари? Просто казвам мнението си. И вариантът с удвояването на глобите е добър, ама тарикатите, дето 10 лв не щат да си платят, пак ще мърморят.

Link to comment
Share on other sites

Дали ако го направят като в Англия, няма да писнат хората и ще си викат - ей, виж какъв интелигентен начин измислиха да си плащаме глобите.

През 2 седмици, сумата на глобата се умножава по 2. Тогава ще стане "Вместо да дойдат примерно да ми вземат книжката, те ми взимат повече пари, отколкото ми е глобата."

Айде да не се правим на по-католици от папата

Link to comment
Share on other sites

Галя

Аааа, тук не позна. Отдавна не съм карала там, нито карам така, че да застрашавам себе си и/или околните. Така че ще ме прощаваш, но името ми да не бъде споменавано в такива обяснения.

Link to comment
Share on other sites

Браво! Колко зор видяхме докато ти налеем малко акъл в главата 4-5 човека тука. За твое добро е да не го правиш и честно казано се радвам, че си ни послушала.

 

Иначе като ти излезе име... :)

Link to comment
Share on other sites

Дядо аз съм виждал каруца на магистралата.

В насрещоното в крайна лява лента, даже питах, другия път като видя на 112 ли да звъня или направо в психиятрията.

Поне беше светло и се виждаше от далече.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Попаднах на фризьорка-садист. Или беше нова в занаята, или сутринта някой й го е сложил накриво, защото по време на "сесията" получих няколко удара с машинката, едно заораване в ухото с машинката, удар с лакет при пресягане за сешоара, последващ удар със сешоара и за капак няколко по-нежни потупвания с дръжката на четката за отстраняване на косми. Най-трагичното в ситуацията е, че аз съм потребител тип овца и стисках зъби докрай. Някой по-нахакан от мен сигурно щеше да я приспи с юмрук между очите или в най-благоприличния случай щеше да й тегли една мазна просташка до четвърто коляно. Ще взема да пробвам сам да се офънцвам.

Link to comment
Share on other sites

Боре, ако Иван Вазов не ти е безкрайно далеч - там е моята фризьорка, от която съм много доволен. А знаеш, че аз на тема фризьори съм логично доста капризен ;]

Link to comment
Share on other sites

Попаднах на фризьорка-садист. Или беше нова в занаята, или сутринта някой й го е сложил накриво, защото по време на "сесията" получих няколко удара с машинката, едно заораване в ухото с машинката, удар с лакет при пресягане за сешоара, последващ удар със сешоара и за капак няколко по-нежни потупвания с дръжката на четката за отстраняване на косми. Най-трагичното в ситуацията е, че аз съм потребител тип овца и стисках зъби докрай. Някой по-нахакан от мен сигурно щеше да я приспи с юмрук между очите или в най-благоприличния случай щеше да й тегли една мазна просташка до четвърто коляно. Ще взема да пробвам сам да се офънцвам.

:lol: :lol: :lol: .Извинявай за смеха ,но е много цветущо казано. :D

Link to comment
Share on other sites

Боре, ако Иван Вазов не ти е безкрайно далеч - там е моята фризьорка, от която съм много доволен. А знаеш, че аз на тема фризьори съм логично доста капризен ;]

 

То ако не са розови чорапки, ще са прически...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...