Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Миро, според мен просто имаш страх от 150 килограмови лелки!

:) Ако в полулегнало положение над теб се навеси и те приклещи 150 кг лелка - то си е до страх :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ванка - честито.

Аз и нали съм много гениален, направих една огромна грешна. Гледах клипчета как се поставя имплант... След тези клипчета вече ме обзе лека паника. Даже проучвам и възможностите да ми го поставят с пълна упойка. Зъболекарят каза, че нямало да има проблеми, но все пак предпочитал с местна.

Link to comment
Share on other sites

Аз и нали съм много гениален, направих една огромна грешна. Гледах клипчета как се поставя имплант... След тези клипчета вече ме обзе лека паника. Даже проучвам и възможностите да ми го поставят с пълна упойка. Зъболекарят каза, че нямало да има проблеми, но все пак предпочитал с местна.

 

По-добре е с местна. Пълната е по-голям проблем.

 

Също така импланта има лек риск да се засегне нерв и после да ти стои изтръпнало половината лице с месеци. Разпитай зъболекаря дали е съвсем наясно какво прави че иначе е страшно. То от една упойка на жена ми се беше схванало една част от лицето за 4-5 месеца което е само убождане...

Link to comment
Share on other sites

По-добре е с местна. Пълната е по-голям проблем.

 

Също така импланта има лек риск да се засегне нерв и после да ти стои изтръпнало половината лице с месеци. Разпитай зъболекаря дали е съвсем наясно какво прави че иначе е страшно. То от една упойка на жена ми се беше схванало една част от лицето за 4-5 месеца което е само убождане...

Този е най - добрият зъболекар който съм посещавал до момента. Цените съответстват и на качеството, но при мен всичко се покрива от застраховката. Има страшно много опит с импланти. Няма седмица в която да не сложи поне 1. До момента не съм чул някой да е имал проблеми. Въпреки всичко си ме е страх. Виж в youtube има клипчета как се слага. Можеш да добиеш представа.

Link to comment
Share on other sites

Този е най - добрият зъболекар който съм посещавал до момента. Цените съответстват и на качеството, но при мен всичко се покрива от застраховката. Има страшно много опит с импланти. Няма седмица в която да не сложи поне 1. До момента не съм чул някой да е имал проблеми. Въпреки всичко си ме е страх. Виж в youtube има клипчета как се слага. Можеш да добиеш представа.

 

Пич, жена ми е зъболекарка... вервай ми наясно съм... както и с всички възможни усложнения при половината неща които правят - не че искам да знам, просто ми се оплаква. Напоследък не работи та намали, но пък продължава да чете гадости и споделя. Освен това тя им се кефи. Опита се да ми покаже как излиза гной незнам откъде и за нея било голям кеф като го правела... аз щях да си върна закуската от предния ден...

Link to comment
Share on other sites

Ха, това ми напомня, как мен ми вадеха парче стъкло от ръката и аз обяснявах на доХторицата, че не държи правилно сондата и за вадене на твърди плоски предмети се ползва кохер. Ама при зъбарите е гадно, щото устата ти е разчекната. Дедо, сигурно ти е обяснявала за дрениране на гноен джоб през венеца biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Мани мани, един път майка ми нещо взе да се оплаква че се убола с клечка за зъби и се подуло и жена ми с желание отиде да я човърка, аз погледнах каква гадост е и избягах а от нея чувах само доволни възгласи и какъв кеф било, колко излезнало и т.н. Абе зъболекарите са странни хора... такъв е изобретил ел. стол нали знаете :)

Link to comment
Share on other sites

Мани мани, един път майка ми нещо взе да се оплаква че се убола с клечка за зъби и се подуло и жена ми с желание отиде да я човърка, аз погледнах каква гадост е и избягах а от нея чувах само доволни възгласи и какъв кеф било, колко излезнало и т.н. Абе зъболекарите са странни хора... такъв е изобретил ел. стол нали знаете :)

не знам колко са странни, ама за тия дет се женат за тях направо не ми се мисли......

Link to comment
Share on other sites

За какво е този имплант ?

Замества липсващ зъб. Вместо да ти правят мост и да унищожават здрави зъби ти слагат имплант. Цепи се венеца, забива се в костта, зашива се венеца и чакаш да срасне импланта с костта. След това ти поставят "зъба" върху него. Това е много съкратена версия.

 

dental-implants-bergen-county.jpg dental-implant-11.jpg

 

 

 

От типа на метало керамиката?

Може и така да се нарече, но само последната фаза в която ти слагат "зъба". Там имаш свобода от какъв материал да е. Аз честно казано и идея си нямам какъв ще е. Да се стигне до там ще видим какво ще ми предложат като варианти.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, не съществува ли вариант организма да отхвърли този имплант?

Съществува. За това е по - добре да е колкото може по - качествен импланта и също така добър зъболекар. Качеството на импланта основно се определя от това до колко ще има примеси в титана. Колко е по - чист и без примеси, толкова по - добре. Аз лично съм решил да е изцяло титаниев без никакви примеси.

Link to comment
Share on other sites

+1

 

А това да е добър зъболекаря е още по-важно защото такава интервенция лека грешка и може вместо без 1 зъб да се озовеш без чувствителност на едната половина от лицето си...

 

 

 

PS: Това го видях сега чак...

 

не знам колко са странни, ама за тия дет се женат за тях направо не ми се мисли......

 

Абе имат си и хубави страни :-)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Съществува. За това е по - добре да е колкото може по - качествен импланта и също така добър зъболекар. Качеството на импланта основно се определя от това до колко ще има примеси в титана. Колко е по - чист и без примеси, толкова по - добре. Аз лично съм решил да е изцяло титаниев без никакви примеси.

 

Това е доста добро решение. Имаш ли идея как са цените на такъв имплант?

Link to comment
Share on other sites

Това е доста добро решение. Имаш ли идея как са цените на такъв имплант?

 

На мен последно искаха да ми слагат преди... има няма 4г.Само импланта мисля беше 800лв - титаниев ( при мен трябваше и костен заместител да се сложи преди това ).

Кофтито е като те пусне упойката, иначе не усещаш нищо докато ти правят дупката с бургията в коста :D (малко черен хумор ).След като те дупнат, навиват ипланта, шият и чакаш за да се види реакцията на организма.

 

@netrootbg за кой доктор става дума?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Това е доста добро решение. Имаш ли идея как са цените на такъв имплант?

Над 1000 евро е цената само на импланта(без надценка от зъболекаря). Отделно ще е и работата. Честно казано си нямам на идея колко ще е крайната цена. При мен всякакви медицински и зъболекарски услуги ми се поемат от нещо като застраховка и слабо ме интересува колко ще излезе накрая.

 

На мен последно искаха да ми слагат преди... има няма 4г.Само импланта мисля беше 800лв - титаниев ( при мен трябваше и костен заместител да се сложи преди това ).

Кофтито е като те пусне упойката, иначе не усещаш нищо докато ти правят дупката с бургията в коста :D (малко черен хумор ).След като те дупнат, навиват ипланта, шият и чакаш за да се види реакцията на организма.

 

@netrootbg за кой доктор става дума?

И при мен се налага да се присади изкуствена кост. Всичко ще го правят с една процедура. Аз няма да го правя в България. Няма как да познаваш зъболекаря.

Link to comment
Share on other sites

Над 1000 евро е цената само на импланта(без надценка от зъболекаря). Отделно ще е и работата. Честно казано си нямам на идея колко ще е крайната цена. При мен всякакви медицински и зъболекарски услуги ми се поемат от нещо като застраховка и слабо ме интересува колко ще излезе накрая.

 

 

И при мен се налага да се присади изкуствена кост. Всичко ще го правят с една процедура. Аз няма да го правя в България. Няма как да познаваш зъболекаря.

 

Ахъм.

Иначе до колкото съм запознат, нещата няма как да станат с една ( костозаместител + иплант ).При мен костозаместитела го купих за мисля 150-200лв ( шишенце като от пеницилин ).Лягаш, взимат ти кръв, взимат ти малко кост от непцето примерно ( тук не съм на 100% сигурен ) и се смесват.С полученото запълват липсващата кост.Чака се 6 месеца ( +- ) за да се види дали ще се втвърди ( при мен не тана за това време ) и чак тогава се прави канал и се навива импланта.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...