Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

- 1 авто CD player

 

Пак ми разбиха колата. Този път поне са имали техника и не са чупили прозорец - около ключалката е вдлъбнато, някакъв уред са използвали.

 

Спомних си как се почувствах, когато ми прибраха колелото от университета. Поглеждаш, виждаш празно място и само преглъщаш. Ама аз съм си виновен, че не прибирам панела.

 

Здраве да е!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Уф...добре, че има лекари-шегаджии. И добре, че бях под упойка...Мноо мразя да ми вадят нервите от зъбите...

Link to comment
Share on other sites

Супер ш*бан, фа*ан, наср*н, ужасен, гнусен и противен ден! Ши притрепя някого брееееееее :angry1

Link to comment
Share on other sites

Супер ш*бан, фа*ан, наср*н, ужасен, гнусен и противен ден! Ши притрепя някого брееееееее :angry1

Малий, горките ти клиенти, които са пазарували при теб днес. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

На лицето ми се виждат емоциите, но ги потискам и към клиентите си се отнасям съвсем нормално. Не си го изкарвам на тях, не се притеснявай. Момчиле, логиката ти е под всякаква критика.

Link to comment
Share on other sites

На лицето ми се виждат емоциите, но ги потискам и към клиентите си се отнасям съвсем нормално. Не си го изкарвам на тях, не се притеснявай. Момчиле, логиката ти е под всякаква критика.

Е каква трябваше да ми е логиката, след като изяви желание да трепеш наред? Дори аз се поуплаших от другия край на виртуалната връзка, какво остава за клиент на живо. :laughing:

 

Иначе по темата - гаден дъжд, провали ми всички планове за голф през седмицата. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Супер ш*бан, фа*ан, наср*н, ужасен, гнусен и противен ден! Ши притрепя някого брееееееее :angry1

Някого не значи всички, и определено не значи клиентите. Горките, те повечето са си простички по душа. Човек повече може да ги съжалява, отколкото да се ядосва.

Да се оплача, че супер много ми се спи. Към 14 дни вече спя по малко и съм уморена. А легна ли следобеда, не мога да заспя. ГолЕмо съм диване.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Установих, че живея в държава, в която фирмите НЕ ИСКАТ да ми вземат парите!

Нищо ново. И аз съм изпадал в подобни абсурдни ситуации. Отиваш и искаш да им дадеш пари, а те се дърпат. После криза било.

Link to comment
Share on other sites

Ами не е точно така. Аз съм бил в другата ситуация - идва някой и иска нещо, което нито имам време да го правя точно в този момент, нито ми се занимава за жълти стотинки. А не върви да му поискам 10-20 пъти повече, просто щото ме мързи и не ми се занимава.

Link to comment
Share on other sites

Ами не е точно така. Аз съм бил в другата ситуация - идва някой и иска нещо, което нито имам време да го правя точно в този момент, нито ми се занимава за жълти стотинки. А не върви да му поискам 10-20 пъти повече, просто щото ме мързи и не ми се занимава.

Е да ама човека говори за лаптоп за 2к+ пари, дето никой не иска да му го продаде.

Link to comment
Share on other sites

Е да ама човека говори за лаптоп за 2к+ пари, дето никой не иска да му го продаде.

 

Е тоя лаптоп нали има себестойност? Какво като е 2к+ пари? Те не печелят 2к+ пари от тоя лаптоп в крайна сметка. Те печелят толкова, колкото печелят и от по-евтините модели. Защо да се занимават?

 

Ако го имат в ценовата си листа, а не искат да го доставят - въпроса е друг.

Link to comment
Share on other sites

Е тоя лаптоп нали има себестойност? Какво като е 2к+ пари? Те не печелят 2к+ пари от тоя лаптоп в крайна сметка. Те печелят толкова, колкото печелят и от по-евтините модели. Защо да се занимават?

 

Ако го имат в ценовата си листа, а не искат да го доставят - въпроса е друг.

Ти не си много умен. Никога не се занимавай с пари. Надценката на стоката е в ПРОЦЕНТИ. Колкото повече е стойността, толкова повече е печалбата. Маржа е почти винаги 8%.

Ама какво да ти обяснявам. Ти пак ще кажеш, че в "гугъл" си прочел нещо, което дефакто няма нищо общо...

 

Ей за това нямаш приятели. ;)

 

 

Само ако не си разбрал (а ти най-вероятно не си):

1000 лева = 80 лева печалба

2500 лева = 200 лева печалба.

 

Сещаш ли съ?

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

Това отдавна съм го разбрал. В БГ се продават боклуци и като искаш да си купиш нещо качествено, го няма понеже рядко се взимало и не го зареждат. Нищо ново под слънцето.

Link to comment
Share on other sites

Ти не си много умен. Никога не се занимавай с пари. Надценката на стоката е в ПРОЦЕНТИ. Колкото повече е стойността, толкова повече е печалбата. Маржа е почти винаги 8%.

Ама какво да ти обяснявам. Ти пак ще кажеш, че в "гугъл" си прочел нещо, което дефакто няма нищо общо...

 

Ей за това нямаш приятели. ;)

 

 

Само ако не си разбрал (а ти най-вероятно не си):

1000 лева = 80 лева печалба

2500 лева = 200 лева печалба.

 

Сещаш ли съ?

 

Не е нужно да ми обясняваш, но нали се сещаш, че за 200лв няма кой да се занимава, защото разликата е само 120лв от по-евтиния модел. Докато се занимават да ти уредят един по-скъп ще продадат 3 по-евтини.

Link to comment
Share on other sites

Не е нужно да ми обясняваш, но нали се сещаш, че за 200лв няма кой да се занимава, защото разликата е само 120лв от по-евтиния модел. Докато се занимават да ти уредят един по-скъп ще продадат 3 по-евтини.

Нямат чак толкова работа, че да се чудят за кое да отделят време - за скъпия или за по-евтините. Истината, е че не им се занимава и ги мързи. Всеки гледа да скатава. Щот не ги продава собственика на фирмата, че да е заинтересован да печели.

Link to comment
Share on other sites

Е да ама човека говори за лаптоп за 2к+ пари, дето никой не иска да му го продаде.

 

Да, тогава още не бях разбрал за какво говори. Пък и не е точно така... ако си достатъчно голям ентусиаст всичко може... верно вместо за 2к ще ти го продадат за около 4, но стига да настояваш достатъчно може.

 

 

 

 

Нямат чак толкова работа, че да се чудят за кое да отделят време - за скъпия или за по-евтините. Истината, е че не им се занимава и ги мързи. Всеки гледа да скатава. Щот не ги продава собственика на фирмата, че да е заинтересован да печели.

 

Защото ги мързи да мислят. Имат ценова листа - продават. Ако нещо го няма там - не го продават. И понеже не знаят откъде да го доставят, нито колко ще излезе, а шефовете са големи баровци и не им се занимава със сделки дето нямат поне 5 цифри като печалба съответно ги наритват, че им нарушават рахата с глупости и хората ти обясняват че нито им е работа нито ще стане това дето го искаш.

 

Шанса е да стигнеш до някой който обикновено не вдига телефона и е по-наясно какво трябва да се направи. Само че обикновено аз се изнервям преди да стигна до някой такъв.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Не е нужно да ми обясняваш, но нали се сещаш, че за 200лв няма кой да се занимава, защото разликата е само 120лв от по-евтиния модел. Докато се занимават да ти уредят един по-скъп ще продадат 3 по-евтини.

 

Какво значи да ти 'уредят'? Сделката си е сделка - искаш лаптоп, поръчваш си го и така... В 90% от фирмите лаптопите се пазаруват от 4-5 големи вносителя. Няма чак такива големи дандании като чакане по 3-4 дни да ти отговорят, па 30 дни да ти го доставят...

 

ЕДИТ: Psihara^^ , може ли да споделиш кой е тоя лаптоп, дето си си харесал, да го видя.

Edited by dvdrw
Link to comment
Share on other sites

Какво значи да ти 'уредят'? Сделката си е сделка - искаш лаптоп, поръчваш си го и така... В 90% от фирмите лаптопите се пазаруват от 4-5 големи вносителя. Няма чак такива големи дандании като чакане по 3-4 дни да ти отговорят, па 30 дни да ти го доставят...

 

Да ти "уредят" означава - да ти доставят продукт, който до сега не са продавали никога през живота си. Имах подобно изживяване с Conrad, но се оправих и ми го доставиха срещу 10% "доставка".

Link to comment
Share on other sites

Да ти "уредят" означава - да ти доставят продукт, който до сега не са продавали никога през живота си. Имах подобно изживяване с Conrad, но се оправих и ми го доставиха срещу 10% "доставка".
Розови пантофки-зайче? Бас държа, че никога не са продавали :lol:
Link to comment
Share on other sites

серчни го в ютуб трябва да има туториъл как да си поръчаме лаптоп и веднага след тва в препоръчани търсиш "как да продадем лаптоп на печалба - наръчник за начинаещи бизнесмени" , вокса там го е гледал....

Link to comment
Share on other sites

Ваньо мога да те свържа с една Софийска фирма от която си взех моя лаптоп.

 

И да не съм Off-topic: Как може да ми сложат лабораторно от 18.30 до 21.30 ? Тия нямат акъл...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...