Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Здравейте, пиша в тази тема, защото я четат доста хора и биха дали актуално инфо :)

Да имате наблюдения за добър тенекиджия и бояджия? Става въпрос за изправяне на 1 калник и боядисването му. Питам, защото познати са били на неправилните места и след има-няма 1 година и всичко е напукано и боята е леш :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

От време на време започнах да получавам неприятни вратни болки, които при определено двжижение на главата слизат надолу в лявата част на гърба. Причината е във възглавницата ми и реших да я сменям с такава от мемори пяна. Някой да е ползвал такива и да може даде отзиви за марка и модел. Гледам, че Дормео имат доста добри, за сега съм се спрял на:Дормео

 

Аз от доста време спя на такова нещо:

http://plamboy.com/Eko-vazglavnica-za-san-organik-obvivki-ot-proso-p-3471.html

На мен ми е супер удобно, но пълнежа явно има някаква слабо доловима миризма, на която приятелката ми се мръщи :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, пиша в тази тема, защото я четат доста хора и биха дали актуално инфо :)

Да имате наблюдения за добър тенекиджия и бояджия? Става въпрос за изправяне на 1 калник и боядисването му. Питам, защото познати са били на неправилните места и след има-няма 1 година и всичко е напукано и боята е леш :unsure:

обикновено ниската цена се проявява след известно време :)

ако първия ти въпрос към автобояджията няма да е "Колко ще струва?"

пиши на ЛС - ще ти дам тел. за контакт на точен човек.

Link to comment
Share on other sites

Възможно е да е бил на функция "изсушаване".

 

направих му резет през дистанционното и пак е така, не е включен на режим изсушаване и "явлението" не е временно.

Link to comment
Share on other sites

Нещо му стана на принтера ми; започна да чертае на всеки изпринтиран лист по една черта на дължина. Киосера 1020 двустранка ми е принтера

Link to comment
Share on other sites

Нещо му стана на принтера ми; започна да чертае на всеки изпринтиран лист по една черта на дължина. Киосера 1020 двустранка ми е принтера

 

Барабана е заминал. По принцип при смяна на тонера той си идва с нов барабан, но ние нали сме тарикати и си пълним тонерите сами - в един момент така става. Вземи си оригинален тонер с барабан и ще се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Барабана е заминал. По принцип при смяна на тонера той си идва с нов барабан, но ние нали сме тарикати и си пълним тонерите сами - в един момент така става. Вземи си оригинален тонер с барабан и ще се оправи.

:) или се изтарикати и си вземи само нов барабан за 30% от сумата.

Link to comment
Share on other sites

Барабана е заминал. По принцип при смяна на тонера той си идва с нов барабан . . .

Бъркаш принтерите. Това не е HP.

Тонер касетата на Kyocera 1020 е само контейнер.

Kyocera-FS-1020D-Toner-Cartridge.jpg

 

Drum/developer unit е отделно устройство, което е с живот 100000 копия.

 

Renew_PU42_PU102_Drum_unit_suit_for_FS-1000_1010_1020D_1030D_1050_Kyocera.jpg

 

Може една профилактика да го оправи, но ако работата опре до сериозен ремонт, по-евтино ще излезе да купи друг принтер.

Laser Printer Kyocera FS1030D - 84 лв. с ДДС

Link to comment
Share on other sites

Защо никаква вакуумна стойка не може да се задържи на предното стъкло на колата ми повече от 5 минути? Пробвал съм вече няколко различни - всичките падат в рамките на 5 минути. Аз ли не мога да случа читава, стъклото ми ли е с голяма извивка, материалът му ли е някакъв специален...а уж идеално го избърсвам преди пробата с всеки държач - не държи и това си е. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Карай...GPS-ът съм го изнесъл долу на специален държач, антирадарът съм го побрал горе над сенника...сега обаче покрай разните неотдавнашни черни петъци и сайбер-понеделници си купих и един видеорегистратор - предполагам, че ще пристигне пак с някакъв падащ вакуум и ум не ми стига него къде и как ще го наместя, а за разлика от GPS-а и антирадара, които мога да си ги местя насам-натам, камерата трябва да е стабилно закрепена и най-добре - на стъклото в правилна позиция спрямо пътя. Досега записвах с разни спай-джаджи, които не са точно за тази цел, но пък бяха миниатюрни и без дисплей и можеха директно да ми стоят на таблото зад волана, ама с тая новата тоя номер няма как да се получи. Не ми се ще да действам по-хард и направо да го лепя с лепило за стъкло, така че ще пробвам номера с намокрянето, ама в летните жеги не ми се вярва да помогне...:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ако улучиш някоя сносна лепка да се захване добре - няма да имаш проблеми. Лятото жегата ги омекотява направо и отпускат. На мен радарът ми си е с фабричните и стои добре, много рядко се случва да падне. Като навлажняваш не мокри много, ползвай дъха си.

Link to comment
Share on other sites

Защо никаква вакуумна стойка не може да се задържи на предното стъкло на колата ми повече от 5 минути? Пробвал съм вече няколко различни - всичките падат в рамките на 5 минути. Аз ли не мога да случа читава, стъклото ми ли е с голяма извивка, материалът му ли е някакъв специален...а уж идеално го избърсвам преди пробата с всеки държач - не държи и това си е. :wacko:

 

Не те ли дразни на стъклото? Мен ме дразни понеже ми намалява видимостта. Аз исках на таблото да закрепя, но на авенсиса то е заоблено леко и няма как да се хване там нищо с вакуум. Идеално ми е с една стойка, която се закача на изхода от климатика - така хем е удобно, хем се охлажда телефона от климатика

 

камерата трябва да е стабилно закрепена и най-добре - на стъклото в правилна позиция спрямо пътя

Виждал съм такива закрепени на седалката до водача. Така хем ти снима и таблото да се вижда и скоростта... или ти точно това не искаш да го има документирано :)

Link to comment
Share on other sites

така хем е удобно, хем се охлажда телефона от климатика

 

Като пуснеш парното някой път, да не почне да ти капе поликарбоната на корпуса по скоростния лост :D

Link to comment
Share on other sites

Като пуснеш парното някой път, да не почне да ти капе поликарбоната на корпуса по скоростния лост :D

 

Парното духа в краката бе лаик. От горе духа само студено освен ако специално не го разбъзикаш. Което пък е малоумна постъпка защото на главата ще ти е адска жега а краката ще ти замръзват.

Link to comment
Share on other sites

Не те ли дразни на стъклото? Мен ме дразни понеже ми намалява видимостта. Аз исках на таблото да закрепя, но на авенсиса то е заоблено леко и няма как да се хване там нищо с вакуум. Идеално ми е с една стойка, която се закача на изхода от климатика - така хем е удобно, хем се охлажда телефона от климатика

 

 

Виждал съм такива закрепени на седалката до водача. Така хем ти снима и таблото да се вижда и скоростта... или ти точно това не искаш да го има документирано :)

 

Ники, ти виждал ли си вътрешността на колата ми? Уверявам те, че ужасно много се различава от вътрешността на Авенсиса (не само заради бройката врати), а това, дето го предложи за седалката до водача е абсолютно неизпълнимо по поне 3 различни причини (иначе случайно налучка, че куплунгът за запалката ми е точно до ръчната спирачка). ;)

Link to comment
Share on other sites

Парното духа в краката бе лаик. От горе духа само студено освен ако специално не го разбъзикаш. Което пък е малоумна постъпка защото на главата ще ти е адска жега а краката ще ти замръзват.

 

Егати модерните коли. Тия дето съм се возил на тях духат навсякъде. И горе и долу. По подразбиране.

Link to comment
Share on other sites

Пламене, както каза Виден - опитай да навлажниш. Като слагам някъде вакуумче първо с абразивната част на кухненска гъба старателно почиствам от полепи мястото (може и със спирт), след като навлажнявам и самото вакуумче, притискам (докато още повърхността е мокра), старателно избутвам, ако има мехурчета. Номера е на това вакуумче нищо да не тежи известно време, докато засъхне, защото докато е влажно то и стъклото - доста по-лесно от обичайното се плъзва надолу и пада.

Link to comment
Share on other sites

Опитай и да обезмаслиш стъклото с по-силен спирт - при мен поставката не е мръднала досега, а е откровен боклук.Пък Гармина е тежък.

Link to comment
Share on other sites

Някой ползвал ли е услуги на частни лица или фирми, занимаващи се с групови поръчки от сайтове за пазаруване? Най-вече ме интересува sportsdirect.com. Аз лично съм ходил до Тракия да взимам поръчка от едно складче, но сега не ми се ходи да питам и нямам път на там. Та ако някой е ползвал, моля да даде координати и условия...

Link to comment
Share on other sites

Някой ползвал ли е услуги на частни лица или фирми, занимаващи се с групови поръчки от сайтове за пазаруване? Най-вече ме интересува sportsdirect.com. Аз лично съм ходил до Тракия да взимам поръчка от едно складче, но сега не ми се ходи да питам и нямам път на там. Та ако някой е ползвал, моля да даде координати и условия...

Нямаш нужда от такива фирми. Трябва ти фирма която доставя стоки от Англия. След кратко търсене в гугъл ще ти излезнат доста такива.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае голям сайт/торент за сваляне на електронни книги?Търся тези две заглавия:

 

1. Built to Last, Jim Collins

2. Companies that changed the world, Jonathan Mantle

 

Ще съм много благодарен, ако някой намери работещ линк за сваляне и го сподели :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...