Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Видене, ти пък кога си купувал евтинджос компютри та да знаеш? :bgrin:

 

Имал съм и скъпи и евтини компоненти, такова чудо не е било. Общо взето с изключение на харда с грешния фърмуеър, май никакви проблеми не съм имал. Освен с много стари части, понякога и втора ръка, но такива дреболии не ги броя.

 

А това момче и за 100000 долара машина ще му е проблемна в ръцете.

 

 

И това го казва човек за който Maxthon е върха при браузърите... :bowdown:

 

Не съм казвал нищо такова. Казвал съм, че съм над 10 години с него и нямам проблеми. И пак ще го кажа. И винаги ще го казвам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

При хард дисковете няма какво??? WD Green, Blue, Black... разликата между зелените и черните обикновено е *2 в цената. ИМА ЗАЩО

 

Дори и да имаше голяма разлика в изработката и издръжливостта на тия дискове, това ли е? 3 варианта? Разликата между зеления и черния в момента е около 80лв. Не е двойно.

При тия дискове, основната разлика е скоростта. Качеството на компонентите не е чак толкова различно, а най-вероятно, там където не е нужно - са си еднакви.

 

Кабелите не ги водя компонент. Както при всеки тип кабели, има такива за 1, има и такива за 100лв.

Link to comment
Share on other sites

Имал съм и скъпи и евтини компоненти, такова чудо не е било. Общо взето с изключение на харда с грешния фърмуеър, май никакви проблеми не съм имал. Освен с много стари части, понякога и втора ръка, но такива дреболии не ги броя.

 

А това момче и за 100000 долара машина ще му е проблемна в ръцете.

 

Беше ми дефектирала памет. Видях се в чудо докато го намеря.

 

Друг случай - взе да се скапва захранване. Толкова странни неща дори с паметта не ми се бяха случвали - то не бяха сини екрани, то не бяха странно поведение на видеокартата то не беше чудо.

 

Мой клиент е имал необясними проблеми заради кабел на диска. В момента в който го разбрах и всичко тръгна нормално с новия кабел, взех че нарязах стария кабел от яд на трохи направо го направих - с една ножица го нарязах на по 1мм парченца, жичка по жичка.

 

Един шибан хардуерен компонент да има може да ти скъси живота. Най-мразя да се занимавам с глупости заради някой шибан компонент.

Link to comment
Share on other sites

Не съм казвал нищо такова. Казвал съм, че съм над 10 години с него и нямам проблеми. И пак ще го кажа. И винаги ще го казвам.

Едва ли. Далеч по-вероятно е да си имал доста проблеми, ама да не си хвърлял вината върху браузъра за това. :P

Link to comment
Share on other sites

Едва ли. Далеч по-вероятно е да си имал доста проблеми, ама да не си хвърлял вината върху браузъра за това. :P

 

Викам да се прекрати спама тук. И като казвам, че съм нямал и нямам проблеми, това значи че е така!

Link to comment
Share on other sites

Останаха ли места в Пловдив и региона където все още може да се мине технически преглед без квитанция за платен данък?

 

ДА! Вече не знам колко пъти повтарям - автосервиз ТРАКИЯ

 

Не става вече там колега,преди няколко дни бях.Искат го данъка вече.

Link to comment
Share on other sites

Вече е кажи речи невъзможно да се мине без всички документи да са изрядни. Софтуера който използват сканира документите. Ако има нещо нередно писка и не позволява да се премине на следващата стъпка. Ще се научат всички, че трябва да си оправят колите и документацията. Трябваше отдавна да го направт така.

Link to comment
Share on other sites

Вече е кажи речи невъзможно да се мине без всички документи да са изрядни. Софтуера който използват сканира документите. Ако има нещо нередно писка и не позволява да се премине на следващата стъпка. Ще се научат всички, че трябва да си оправят колите и документацията. Трябваше отдавна да го направт така.

Да, ама е малко тъпо. Аз мога да си платя данъка в края на годината - никъде не ме задължават да е на 01.01. А колата трябва да мине преглед февруари. Ако не съм си платил данъка за предишната година - тогава - да, не трябва да може а минеш през преглед тази.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво де, толкова ли е висок данъка, че обикаляте да си губите дни вместо да минете да го платите и да се свърши? Тъй или иначе този данък го дължите, не може да се мине без да се плати.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Хубаво де, толкова ли е висок данъка, че обикаляте да си губите дни вместо да минете да го платите и да се свърши? Тъй или иначе този данък го дължите, не може да се мине без да се плати.

По-скоро е принципен въпроса. Защо аз да имам период за плащане на данъка 01.01 - 15.02, а друг да има 01.01 - 20.10 примерно? Най-правилно е да имаш платен данък за предишната година. Но това е ясно, че няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

Един път като почнеш да го плащаш в определен момент следващата година пак тогава и така. Като каското, гражданската и т.н. Аз накуп ги плащам всичките. Каква е разликата?

Link to comment
Share on other sites

По-скоро е принципен въпроса. Защо аз да имам период за плащане на данъка 01.01 - 15.02, а друг да има 01.01 - 20.10 примерно? Най-правилно е да имаш платен данък за предишната година. Но това е ясно, че няма да стане.

 

Как ще не може? Нали като бях в СБА лятото ме питаха данък за тази или МИНАЛАТА година. Аз имах за тази, но понеже никога не го нося - бях го забравил. Прави са хората да ме върнат...малко се разкарах от Тракия до СБА и обратно...ама майната му

Link to comment
Share on other sites

Цялата тази работа е пълна простотия. НИКОЙ не е длъжен да разнася квитанции за платени данъци в колата си.

 

ПРАВИЛНОТО решение е да се създаде електронна система, така че във всеки оторизиран пункт като ти чукнат номера на колата да виждат ВЕДНАГА какво си платил и за кога. Ако светне че не си платил - пращат те да си платиш и толкоз. Въпреки че Коста е прав - данъкът се дължи до края на годината. Никой няма право да те задължава да го плащаш преди това, а за закъсненията си има и лихви - за незнаещите 10% + основния лихвен (по-зверски от банков кредит). Да си ги въведат и за данък МПС и толкоз. Това сега е вид изнудване и принудително събиране на данъци.

Link to comment
Share on other sites

Въпреки че Коста е прав - данъкът се дължи до края на годината.

Мен ли визираш под Коста?

Харесал съм си една ризка, да ти пратя сметката после? :laughing:

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Мен ли визираш под Коста?

Харесал съм си една ризка, да ти пратя сметката после? :laughing:

 

Ти ли го написа? Аз помислих, че е той - недогледал съм просто.

Link to comment
Share on other sites

Цялата тази работа е пълна простотия. НИКОЙ не е длъжен да разнася квитанции за платени данъци в колата си.

Квитацията ти я изискват единствено и само при прегледа. През останалото време не си я носиш със себе си.По твоята логина не трябва да си нося и полицята за гражданската. И тя е квитанция един вид. Също така и тази за прегледа.

Link to comment
Share on other sites

за незнаещите 10% + основния лихвен (по-зверски от банков кредит)

 

Силно не си прав. Ама доста СИЛНО не си прав. ОЛП в момента е 0.04%

 

Има кредитни карти с 18-19% лихва. Има банкови кредити по 15% лихва. Само ипотечните и силно гарантираните кредити са с по-ниски лихви.

 

Та не знам за какви зверски лихви говорим, защото тази не ми се вижда нищо особено, още по-малко пък на трицифрена сума.

Link to comment
Share on other sites

Квитацията ти я изискват единствено и само при прегледа. През останалото време не си я носиш със себе си.По твоята логина не трябва да си нося и полицята за гражданската. И тя е квитанция един вид. Също така и тази за прегледа.

Ако трябва да сме точни - не е нормално да си ги носиш. Защо са ми облепили колата със стикери като коледна елха, когато трябва да нося и квитанцията за платена застраховка и минат преглед? Спира ме, поглежда ми стикерите валидни ли са, ако не вземи тая глоба айде чао. Ако са валидни - довиждане. Но не - облепи и колата, помъкни една папка с документи, и то ако плащаш застраховката на части - носи всичко, че кой знае кво значение има кога съм платил предишната вноска. Щом имам лепенка за сегашната какво значение има старите

Или да нося тях и да махна тъпотиите от стъклата, или да седят тия лепенки, и да не нося една камара бумаги с мен. Едно време ги махнаха тия лепенки (едни кръгли с цветовете на знамето) точно, защото решиха, че лепенката пречи малко или много на видимостта. Сега вместо 1 са 3 - застраховка, преглед, винетка.

Link to comment
Share on other sites

Като сме заговорили, някой може ли да обясни защо трябва да нося и да пазя каското и не знам си още колко документа покрай него. Като че ли тя нямат компютри. Ами "маркирането" - ей тази глупост някой може ли да я обясни?

 

Аз единственото смислено обяснение за което се сещам е защото са мафия и си намират начини да ти измъкнат някой лев, а при проблем да имат отворени вратички за да не ти платят застраховката.

Link to comment
Share on other sites

Кой беше линка на началната страница на еврокомския уарез; не на торента.

 

 

 

 

Като сме заговорили, някой може ли да обясни защо трябва да нося и да пазя каското и не знам си още колко документа покрай него. Като че ли тя нямат компютри. Ами "маркирането" - ей тази глупост някой може ли да я обясни?

 

Аз единственото смислено обяснение за което се сещам е защото са мафия и си намират начини да ти измъкнат някой лев, а при проблем да имат отворени вратички за да не ти платят застраховката.

 

И сам си отговори във въпросът.

Същото с касовите белешки, ако 'уж' стане някаква грешка и се изтрие от цялата система че си платил таксата си (телефон, телевизия,нет) да докажеш че е платена.

Търговски трик от който всяки месец изгарат сума хора. И на мен щеше да ми случи да платя ако не бях запазил бележка.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Тоя новият режим на търсене в google,е много смотан.Как да си избера да търся снимки само с висока резолюция ?

 

@Fibaman ,да видях го,мерси.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Тоя новият режим на търсене в google,е много смотан.Как да си избера да търся снимки само с висока резолюция ?

Изображения - Инструменти за търсене - Размери и си избираш различните опции. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...