Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ще правя пълен формат на компа, абсолютно всичко.

Как да изтрия всичко до дупка, включително и регистрите; защото и след пълен формат пак ми е вадило неща от няколко години назад.

Някой има ли опит с такива програми

 

При форматиране се трият регистрите. Те са си в Уиндоуса.

 

От едно известно време като отварям различни сайтове, форума също, в левия ъгъл долу изкачат реклами в едно малко банерче/аплетче/ или там както се води. Появява се като отваря сайтове от най-различно естество. Това някаква нова щуротия за реклама ли са измислили? Т.е и други ли я виждат, или та си търся нещо по компа, дето ми я праска? Ясно, че съдържанието се определя от това къде съм и т.н, но просто ми е интересно дали е поредната новост в онлайн рекламите, или е нещо локално при мен.

 

Spybot не хваща нищо нередно. Антивирусната и тя.

 

Инсталирал си някой туулбар. Махни всичко непознато от Add/Remove в Control Panel-а. Също махни и всеки един Extension във Firefox. Ако си с версия след 15, за най-лесно и сигурно, може да го ресетнеш. Паролите, букмарковете, хисторито и кукитата се запазват. Всичко друго заминава и трябва да го слагаш на ново. Всякви адони, които си инсталирал.

 

Ресетва се през HELP > Restart with add-ons disabled.

Антивирусната и SpyBot няма да хванат нищо, защото това не е инфекция. Ако нещо може да се махне по легален начин и е инсталирано от потребителя, то не се води инфекция и програмите не могат да го махат, иначе има съд.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не е само във FF това. Има го и в chrome, iron - сега ще пробвам и IE. Но пак казвам - появява се само в сайтове, в които така или иначе има реклами. в такава, които няма, не излиза.

Link to comment
Share on other sites

Не е само във FF това. Има го и в chrome, iron - сега ще пробвам и IE. Но пак казвам - появява се само в сайтове, в които така или иначе има реклами. в такава, които няма, не излиза.

 

Ресетни Firefox-а или го пусни в Safe Mode. От същото място става. Ако изчезне, значи е туулбар дето се е инсталирал на всеки браузър. Ако не изчезне, значи е вероятно да е инфекция.

Link to comment
Share on other sites

Ресетни Firefox-а или го пусни в Safe Mode. От същото място става. Ако изчезне, значи е туулбар дето се е инсталирал на всеки браузър. Ако не изчезне, значи е вероятно да е инфекция.

Като го ресетнах, рекламите се появиха изцяло - т.е има си ги, но adblock не ги беше скрил, понеже беше деактивиран.

 

 

 

Май го хванах - покрай някаква дупка в Java-та, нещо е редактирало hosts файла и всичко ползващо google analytics и други подобни са били редиректвани през някви други DNS-и.

Сега смених файла и май нещата се оправиха.

Извода-а е поне веднъж седмично си проверявайте Plugin-те дали са ъпдейтнати до последна версия, не само ОС-а.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да обясни как точно се прави този low level format.Че търся из нета,но нищо съществено не успявам да намеря.

 

С това (става дори и за флашки).

 

Тончо, LOW LEVEL FORMAT ти е играта.

 

 

Видене, за какво му е на Тончо лоу левъл след като няма за цел да се опитва да възстановява кофти сектори, а само иска да си затрие информацията от харда? То вярно, че и след формат остават следи, но тях може да ги видиш само със специализирани програми...

Link to comment
Share on other sites

Тончо, LOW LEVEL FORMAT ти е играта.

Или може да пробва да презапише върху харда каквото има.

След нормалния формат и инсталирането на ОС-а сваля един файл с филм примерно - 700 мб. И почва copy/paste да му създава Copy(xxx) на файла докато запълния мястото на харда. По този начин целия хард информацията е тази на филма. и нищо старо няма да излезе. Дори да се появи от някъде имената на файловете, съдържанието няма да е достъпно, защото на съответното място на диска ще седи в момента файла с филма. За ускорение на процедурата, ако харда е голям на всеки 10-на pasta - да маркира едновременно 10-те и да даде на тях копи/пейст. Така ще презаписва по-големи участъци, няма да прави 1000 копи/пейст

Накрая като запълни всичко - трие тези ненужни файлове и до там.

Link to comment
Share on other sites

Май го хванах - покрай някаква дупка в Java-та, нещо е редактирало hosts файла и всичко ползващо google analytics и други подобни са били редиректвани през някви други DNS-и.

Сега смених файла и май нещата се оправиха.

Извода-а е поне веднъж седмично си проверявайте Plugin-те дали са ъпдейтнати до последна версия, не само ОС-а.

 

Pop-up-ите няма как да са ти от Hosts-а и сменения DNS. Имаш по-сериозна инфекция. Пробвай Malware Bytes.

Link to comment
Share on other sites

Вярно ли е, че при Юбунту може да се подкарват ипрограмите и файловетеинсталирани на уиндоус: странно ми се стори като ми го казаха

Може ли да я инсталирам на същия дял в който е уиндоуса

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Pop-up-ите няма как да са ти от Hosts-а и сменения DNS. Имаш по-сериозна инфекция. Пробвай Malware Bytes.

 

Има и още как. Вместо да се зареди на гугъл скрипта се зарежда друг скрипт който ти закача popup-ите. Само че защо не са ти го хванали това spyware програмите не знам.

 

Вярно ли е, че при Юбунту може да се подкарват ипрограмите и файловетеинсталирани на уиндоус: странно ми се стори като ми го казаха

Може ли да я инсталирам на същия дял в който е уиндоуса

 

Глупости. Ако са споменавали Wine не е същото. Да пробват да пуснат някоя игра и да си говорим пак ;)

 

Иначе програми като Notepad тръгват, да. С VMware може, но ти трябва сериозна машина с повечко памет за да работи нормално всичко.

Link to comment
Share on other sites

Има и още как. Вместо да се зареди на гугъл скрипта се зарежда друг скрипт който ти закача popup-ите. Само че защо не са ти го хванали това spyware програмите не знам.

 

Кой скрипт на гугъл? Това, което му се появява на него е едно прозорче, долу в левия или десен ъгъл с рекламка в него.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за бързите отговори на всички ви.

w00x Остава си след формата информация. Преди две години правих пълен формат на целия диск; два пъти подред, първия без да искам, втория нарочно и после с програма за възстановяване си върнах повечето неща и от двата дяла, дори излезнаха и неща и от регистрите от още поредния формат.

Ще пробвам Лоу левел програмката.

Мерси отново

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за бързите отговори.

w00x Остава си след формата информация. Преди две години правих пълен формат на целия диск; два пъти подред, първия без да искам, втория нарочно и после с програма за възстановяване си върнах повечето неща и от двата дяла, дори излезнаха и неща и от регистрите от още поредния формат.

Ще пробвам Лоу левел програмката.

Мерси отново

 

Не остава никаква видима информация след формата. Ти просто си върнал информацията с програма за възстановяване. Ако не използваш програма за възстановяване, нищо няма да се върне.

Link to comment
Share on other sites

Аз все още му се чудя как ги докарва нещата след формат... Ама всичко е възможно - затова low level format. След него нищо не може да остане. Може и диска да не остане. laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз все още му се чудя как ги докарва нещата след формат... Ама всичко е възможно - затова low level format. След него нищо не може да остане. Може и диска да не остане. laughing1.gif

 

Е ти пък сега, не ми вкарвай филми :laughing:

Ако си потърся из дисковете папката "Lost files" за втори път ще покажа че е възможно. Ако и бях дал да си възтановява, сигурно щеше да върне и пробните файлове качени и изтрити от завода производител.

Явно по-новите възстановяващи програми са по-селективни, но онази с която работих тогава... върна фабричните парчета от паметта на една джуджавка която се слага на мястото на запалката на колата дето баща ми си пуска каквато музика, някакъв китайски метъл беше, направо паднах.

Link to comment
Share on other sites

Кой скрипт на гугъл? Това, което му се появява на него е едно прозорче, долу в левия или десен ъгъл с рекламка в него.

 

Той каза че google-analytics домейна е прихванат през hosts файла.

 

Аз все още му се чудя как ги докарва нещата след формат... Ама всичко е възможно - затова low level format. След него нищо не може да остане. Може и диска да не остане. laughing1.gif

 

Невъзможно е това. Освен да е форматирал грешния диск или изобщо да не е форматирал. Няма как след формат да ти излизат данни още по-малко пък в registry

 

Е ти пък сега, не ми вкарвай филми :laughing:

Ако си потърся из дисковете папката "Lost files" за втори път ще покажа че е възможно. Ако и бях дал да си възтановява, сигурно щеше да върне и пробните файлове качени и изтрити от завода производител.

Явно по-новите възстановяващи програми са по-селективни, но онази с която работих тогава... върна фабричните парчета от паметта на една джуджавка която се слага на мястото на запалката на колата дето баща ми си пуска каквато музика, някакъв китайски метъл беше, направо паднах.

 

Гледай сега. След формат на диска не остава нищо. Ако пускаш странни програми за възстановяване на файлове това не се брои. И защо изобщо ще го правиш след като преди това умишлено си форматирал диска. Що за простотия?

 

Благодаря за бързите отговори на всички ви.

w00x Остава си след формата информация. Преди две години правих пълен формат на целия диск; два пъти подред, първия без да искам, втория нарочно и после с програма за възстановяване си върнах повечето неща и от двата дяла, дори излезнаха и неща и от регистрите от още поредния формат.

Ще пробвам Лоу левел програмката.

Мерси отново

 

Ако целта ти е да изтриеш диска не ти трябва никакъв формат а програма за зануляване на секторите. Най-сигурно е когато върху диска се запишат последователно няколко комбинации - първо само нули после само единици, после 010101 после 101010, после 00110011 след това 11001100 и накрая произволен "шум" за да не е възможно дори ЦРУ да ти възстанови каквато и да било информация от диска и с техните средства. Ако това ти е целта никакъв формат няма да помогне, защото целта на форматирането е да провери дали има кофти сектори по диска и да създаде "дял" (partition) със служебна информация за нова файлова система от избрания от теб вид. Ако целта ти е да изтриеш диска ама напълно все едно е нов тогава ти трябва съвсем друга програма и това е wipe. Нищо общо с никакво форматиране няма това и нито low level format няма да ти свърши работа, защото форматирането само чете секторите за да се убеди че са наред а не записва нищо там.

Link to comment
Share on other sites

Невъзможно е това. Освен да е форматирал грешния диск или изобщо да не е форматирал. Няма как след формат да ти излизат данни още по-малко пък в registry

 

Ами той 2 пъти е написал, че ползва няква програма за възстановяване, в което аз лично не виждам логика.

 

Форматираш диска, после го възстановяваш и се шашкаш, че информацията се е върнала? Ами логично, нали си го възстановил...

Link to comment
Share on other sites

Флаш плеъра ли? Пак от там...стига после да се примириш с непрекъснатите напомняния от Adobe, че имаш стара версия и че е силно препоръчително да си изтеглиш последната...;)

 

П.П. Може да си дръпнеш дори и двойката. :P

Link to comment
Share on other sites

Този ВРЕДЕН софтуер още ли не сте го резнали егати? Аз съм го оставил във FireFox единствено защото него най-малко го ползвам и само ако нещо много ми се наложи го отварям там.

Link to comment
Share on other sites

Искам да закупя няколко кащона стока от Китай.Някой може ли да ми каже как да се добера до информация, колко % върху обявената цена ще ми бъде обметена?И вярно ли е, че системата е следната:

 

1) Идва стоката с документите от Китай.Взимат се тези документи, прави се цялото плащане на китаеца при което той освобождава стоката (е да ама как точно я освобождава?).

2) Взима се цената на фактурата+транспорта, обмитява се и се плащат 20% ДДС.

3) Взимаш си стоката.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Идея как да метна нет от един рутер на втори? Всичко е настроено /уж/, единия рутер дава IP на другия /статично/, другия си го взема, като от своя страна си раздава IP-та негови, машините след втория се закачат към него, но нет няма. Двата рутера раздават различни IP-та - единия с 10.0.0.1, другия с 10.0.1.1 - втория взима 10.0.0.108, като се ограничава по MAC и си го познава. Взима като Gateway 10.0.0.1, като маска 255.255.255.0 - нет няма. Ping има от първия към втория, както и обратно, но няма от първия към машините, закачени на втория.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...