Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Препоръчайте някаква яка анти вирусна,с която да сканирам през виртуално CD,че нещо се съмнявам за PC-то и лаптопа :tongue

С нод32 съм и на 2те машини.

 

Какво означава, да сканираш през виртуално CD?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какво означава, да сканираш през виртуално CD?

 

hiren boot CD,инсталирам на виртуалното mini XP ,и сканирам.По същият начин направих и low level format-а ,миналият месец :)

 

Hiren има,но са от преди няколко години.А и не се ъпдейтват.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Именно, понеже не искам да стигам до мухлясването предпочитам да подхвана проблема отрано. Топлоизолация няма, говорим за старо строителство.

 

Някой ползвал ли е от тези електрическите влагоуловители, да знам има ли полза от тях и евентуални странични ефекти?

От Церезита ползата клони към нула, а и се изисква температурата в помещението да е минимум 15 градуса. Не съм ползвал електрически сушител, но със сигурност не са евтини тези, които ще ти вършат работа. Визираните в Метро от порядъка на 40 лева са предназначени за килер или вграден гардероб. По-смислените като за стаи започват от 200-300 лева. Пасивната борба с влагата включва спирането й до вратите на мокрото помещение (дори и кухнята, и особено при готвене на газ) и честото проветряване. Колкото и да е странно, студеният въздух отвън като правило е по-сух, защото, ако мога така да се изразя, "влагоемкостта" му намалява с температурата. Начините да се намали вероятността от поява на мухъл по външните стени е така да се разположат отоплителните тела, щото затопления въздух да обтича външните стени и най-вече ъглите. По този начин не се дава възможност на въздушния слой до стената да достигне точката на роса и да се получи конденз по студената й повърхност. С две думи, все ти е вътре. Или се бориш комплексно посредством изолации, дограми и други ефективни решения (които изискват инвестиции и нормално това се прави от собственика) или се дават излишни пари за постоянна и неравна борба с влагата и мухъла.

 

Препоръчайте някаква яка анти вирусна,с която да сканирам през виртуално CD,че нещо се съмнявам за PC-то и лаптопа :tongue

С нод32 съм и на 2те машини.

DrWeb CureIt. Има безплатна версия на буутващ диск, който използва ядро на Линукс и при наличие на интернет свързаност си изтегля актуалните дефиниции. Програмата е страхотна и върши работа. А ако някой има желание да си купи антивирусен софтуер, бих му препоръчал именно този. Преди време бях изпиратствал една по-стара версия, но честно казано ми стана съвестно и понеже нямах възможност да си я купя, минах на безплатната версия на Avast.

А относно Nod32 - никога не бих разчитал на нея.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Аз също благодаря за детайлното разяснение! Явно ще проветрявам по-често и така :) Сега съм оставил за през деня прозорците отворени, така или иначе следобеда здраво напича слънцето и все още нямам нужда от парно :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

DrWeb CureIt. Има безплатна версия на буутващ диск, който използва ядро на Линукс и при наличие на интернет свързаност си изтегля актуалните дефиниции. Програмата е страхотна и върши работа. А ако някой има желание да си купи антивирусен софтуер, бих му препоръчал именно този. Преди време бях изпиратствал една по-стара версия, но честно казано ми стана съвестно и понеже нямах възможност да си я купя, минах на безплатната версия на Avast.

А относно Nod32 - никога не бих разчитал на нея.

 

пуснах drweb от hiren цд-то (версия 10.6).Но нещо не успя да се пусне.Може и диска да е бил надраскан.Сега записвам hiren boot 15.2,понеже има macfee,и още няколко други програми с новите им ъпдейти.

А какво му е на нод32 ? Вече над 3 години съм с нея,на лаптопа.От лятото и на pc-то.Ползвам оригинална версия,просто сменям ключове през 1 месец.

Link to comment
Share on other sites

Да ви попитам: при леко пукнато предно стъкло на кола, има ли смисъл да се лепи с цел предотвратяване на разширяване на пукнатината, или няма смисъл? Ако има смисъл - може ли да препоръчате някое качествено място, където извършват такива дейности? :confused

Link to comment
Share on other sites

Да ви попитам: при леко пукнато предно стъкло на кола, има ли смисъл да се лепи с цел предотвратяване на разширяване на пукнатината, или няма смисъл? Ако има смисъл - може ли да препоръчате някое качествено място, където извършват такива дейности? :confused

 

Този въпрос вече е коментиран. Най-добре си смени стъклото, защото рано или късно ще ти се наложи. Може да чакаш да стане наложително, но пък така рискуваш да останеш без стъкло насред пътя.

Link to comment
Share on other sites

Откъде да си поръчам врата за мазе? Нищо кой знае какво, най-грозна от винкели би ми свършила работа. 300лв за врата за мазето няма да дам. 100-някъде - да

Link to comment
Share on other sites

Откъде да си поръчам врата за мазе? Нищо кой знае какво, най-грозна от винкели би ми свършила работа. 300лв за врата за мазето няма да дам. 100-някъде - да

в баухаус, или в баумакс ,или па в бриколаж преди 2 месеца бях виждал врата надписана точно "Врата за мазе" с цена 89.98 лв и до нея такава с надпис само "Врата" с цена 224.98. а на външен вид еднакво дебели и с еднакви матриали. само неква разлика в размерите имаше. и двете бяха с цена без касите.

Link to comment
Share on other sites

Метални? Щото аз една от шперплат си имам. Някой наскоро би един ритник на подобните в мазето и за моя изненада е отказал да изнесе боклуците от моето и ми се налага сам да го правя. Но въпроса е принципен - ако ще я сменям добре е да е някаква по-солидна та поне 5-6 ритника да издържи а не да дам 100лв за нещо което се разпада само като се облегнеш на него

Link to comment
Share on other sites

Метални? Щото аз една от шперплат си имам. Някой наскоро би един ритник на подобните в мазето и за моя изненада е отказал да изнесе боклуците от моето и ми се налага сам да го правя. Но въпроса е принципен - ако ще я сменям добре е да е някаква по-солидна та поне 5-6 ритника да издържи а не да дам 100лв за нещо което се разпада само като се облегнеш на него

е аре сега и метална искаш за тия пари. талашитени бяха тези дет гледах.

има вероятност семпла врата с амка от алюминева дограма и някакъв по-твърд термопанел за пълнеж, да ти влезе в цената и току виж ти свършила и работа. провери из разните дограмисти.

Link to comment
Share on other sites

Метални? Щото аз една от шперплат си имам. Някой наскоро би един ритник на подобните в мазето и за моя изненада е отказал да изнесе боклуците от моето и ми се налага сам да го правя. Но въпроса е принципен - ако ще я сменям добре е да е някаква по-солидна та поне 5-6 ритника да издържи а не да дам 100лв за нещо което се разпада само като се облегнеш на него

Най - добре си купи румънска врата. Няма по - здрави от тях.

Link to comment
Share on other sites

Какви са тези цени 300лв за врата от винкели? Мазе е все пак - красота не търся. Преди няколко години за 400-500лв взех блиндирана врата с каса, какви са тези цени егати? Нъл криза ужким пък и колко скъпи са винкелите и ламарината?

Link to comment
Share on other sites

Откъде да купя свредло за бетон ф6x350, а може и по-малко. Трябва да мине влакно за интернет. Стената е 35см.

В Маркита гледам имат ф8, но ми е голямо.

 

Edit: Като се разгледах из нета, май няма да намеря по-малко от това ф8, но ако някой има идея, да пише.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Откъде да купя свредло за бетон ф6x350, а може и по-малко. Трябва да мине влакно за интернет. Стената е 35см.

В Маркита гледам имат ф8, но ми е голямо.

 

Edit: Като се разгледах из нета, май няма да намеря по-малко от това ф8, но ако някой има идея, да пише.

така кат гледам даже Хилти не щът да правят толко дълги и тънки дупки, а те не правят нещо в което не са сигурни, че ще издържи. вероятно има някаква връзка с това, че искаш да дупчиш нещо твърдичко, та ще трябва да пуснеш и удар, освен въртенето.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

В Пловдив са наколко,''с-т.Джордж'',''вяра'',бацалов''..Търси в нета "Томе" - Габрово(тва за свредлото).

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли спомен преди 10г. сиреч 2002г как е ставало отписването и бракуването на автомобилиа ? Носеха се номерата в КАТ и при тях ли е трябвало да се плащат данък МПС и пътен данък ? Казуса е 2002г. баща ми е бракувал копача 12-так издават му бележка , че е бракуван и с нея я е закарал на Белканто . Някъде 2008г.(не съм сигурен кога беше) при плащане на данъците казват , че сме имали да плащаме нещо и колата се води на баща ми . Отидохме с него до КАТ издодаха бележка , че е бракуван . Занесох я имаше 1-2 преди мен с подобни казуса и този , който беше там се усмихваше , събираше ги и казаше ,че ще ги оправят . Миналата седмица при плащане на данъците са казали на майка , че има да плаща 61лв данъци и лихви за москвича . Поразрових се и установих , че имаме към дата 30.09.2002г данък МПС 16.88 ( лихва 12.96 = 29.84 ) пътен данък 15.00 ( лихви 16.96 = 31.96 ) . През 2002г тези данъци към КАТ ли са се плащали при бракуване ? Важала ли е това , че ако бракуваш мпс преди да изтече календарната година не дължиш данъци ? Ако трябва да вадя пак бележка от КАТ се питам какво са направили с предната и на кой да ходя да го набивам , че аз ще се разправям .

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли със сигурност от къде мога да си купя от онези климатичните тръби дето са с диматър около 20см. или някакъв по-нестандартен кюнец.

И да не ми се изсмеят като им кажа че ми трябват само 50см. :)

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

т'ва нормално ли е :ac921c515c967f21.jpg :confused

 

отвътре изглежда така : http://store.picbg.net/pubpic/E1/00/e225ba245bbce100.JPG ,и си мисля ,че тоя оранжевия кабел прави проблема.

 

Питам,щото от няколко дни в сентинела ми се появява някаква грешка,която не е свързана с хард диска .И днес се увеличиха цифрите.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли със сигурност от къде мога да си купя от онези климатичните тръби дето са с диматър около 20см. или някакъв по-нестандартен кюнец.

И да не ми се изсмеят като им кажа че ми трябват само 50см. :)

Благодаря

 

Алуминиевото гофре се продава в почти всички строителни магазини. Метражът е фиксиран. Мисля минимумът е метър.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...