Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

По въпроса с мухъла всичко, което е казал колегата е вярно, изпитал съм го на гърба си. Това лято боядисах с това: http://www.utilitiesbulgaria.com/thermoshield.htm и тази зима ще видя дали си струва парите.

Edited by jojo
Link to comment
Share on other sites

Търся отговор на един въпрос, но отговорът ми трябва за днес (утре вече не).

 

Имам едно ATX (2.03) захранване от компютър. Знам, че някъде явно трябва да окъся, симулирайки включването на копчето от компютъра, за да мога да го подкарам така както е изолирано. Тук където съм в момента, хем нямам компютър, хем (почти) нямам Интернет, че да се разровя по-обстойно с гугъла за някаква схема.

Та....някой може ли да ми препрати директно към някоя диаграма, която да ме подсети кои изводи точно се окъсяват и на коя от буксите (тая широката или оная малката квадратна с 4 извода)...:confused

Link to comment
Share on other sites

Търся отговор на един въпрос, но отговорът ми трябва за днес (утре вече не).

 

Имам едно ATX (2.03) захранване от компютър. Знам, че някъде явно трябва да окъся, симулирайки включването на копчето от компютъра, за да мога да го подкарам така както е изолирано. Тук където съм в момента, хем нямам компютър, хем (почти) нямам Интернет, че да се разровя по-обстойно с гугъла за някаква схема.

Та....някой може ли да ми препрати директно към някоя диаграма, която да ме подсети кои изводи точно се окъсяват и на коя от буксите (тая широката или оная малката квадратна с 4 извода)...:confused

 

Тука е описано.

 

Черните жици са нула. Просто виж на схемата, би трябвало и на телефона да го видиш как се връзват. Зелената с черна трябва да е, но нямам захранване при мене за да ти кажа коя точно беше. Правил съм го това преди, но не помня вече. Не ми се разглобява компютъра, че трябва да излизам :)

Link to comment
Share on other sites

Значи - зелено и черно. Лошото е, че на дългата букса са 2 зелени и десетина черни и явно трябва да разглобя захранването, за да извърша процедурата направо вътре...

Link to comment
Share on other sites

Да, видях го междувременно в една друга схема - пин 14 (зелено) + някоя от многото маси....ама нямам постоянен нет, че да го напиша. Мерси за помощта! :punk

Link to comment
Share on other sites

Значи - зелено и черно. Лошото е, че на дългата букса са 2 зелени и десетина черни и явно трябва да разглобя захранването, за да извърша процедурата направо вътре...

 

Шибани китайци ,а :) Да ти сложат две зелени жички :)

Link to comment
Share on other sites

Шибани китайци ,а :) Да ти сложат две зелени жички :)

 

rofl :D

 

@Midex

 

Не би трябвало да има две зелени, освен ако не е правено да има две копчета за пускане.Гледаш за зелено с две "маси" около него и гривиш кламера и ръгаш.Ако завърти перката си ОК ;)

Link to comment
Share on other sites

Има, има...на Молекс-а има и тъмнозелена, но по схемата видях коя от двете е. Включих, заработи, но когато включих един хард след известно време ми замириса на бакелит (явно нещо някъде започна да нагаря) и го изключих. Най-интересното е, че така и не разбрах откъде дойде миризмата, макар че после душих навсякъде като ловджийско куче - нито от захранването, нито от разклонителя, нито от диска, нито от лаптопа (:bgrin:) идваше каквато и да е миризма. :unsure: После пак включих захранването с окъсените пинове, но без да захранвам с него каквото и да е - работи си, не мирише, не нагрява, но предпочетох да не рискувам информацията на харда, че е доста голям, с много неща из него. Утре вечер се прибирам на по-цивилизовано място, където ще имам достъп до настолен компютър и през него ще оправя нещата.

Link to comment
Share on other sites

Какво ви е мнението за бравите с чип и особено ползата от тях на общия вход на етажната собственост?

Интересно ми е какво става, ако спре тока и ако има резервно захранване, колко време издържа и на какъв период се заменят акумулаторите? Отделно си мисля дали е нормално достъпа на стотина човека до домовете им да е в ръцете на един.

Ще се радвам да чуя различни мнения, защото ще ми помогне да оформя по-вярно своето :).

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Ще бъда лаконичен - струва си. Останалото вече е въпрос на оферти и техника(трудно ми е да пиша с една ръка и затова съм кратък).

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да оставя плик в пощата, който да бъде до поискване?

Ако не мога да го оставя, трябва да го пратя до адрес с отбелязана такава опция ли?

 

Колко време може да седи пратката до поискване?

Link to comment
Share on other sites

въпрос no2:

от скоро имам климатик (Fudjitsu 2ра употреба) и когато не е включено външното тяло усещам студен полъх все едно е отворен прозореца. Възможно ли е това да е настройка или по-скоро нещо в климатика не се затваря и влиза въздух отвън?

Link to comment
Share on other sites

въпрос no2:

от скоро имам климатик (Fudjitsu 2ра употреба) и когато не е включено външното тяло усещам студен полъх все едно е отворен прозореца. Възможно ли е това да е настройка или по-скоро нещо в климатика не се затваря и влиза въздух отвън?

 

Възможно е да е бил на функция "изсушаване".

Link to comment
Share on other sites

Какво ви е мнението за бравите с чип и особено ползата от тях на общия вход на етажната собственост?

Интересно ми е какво става, ако спре тока и ако има резервно захранване, колко време издържа и на какъв период се заменят акумулаторите? Отделно си мисля дали е нормално достъпа на стотина човека до домовете им да е в ръцете на един.

Ще се радвам да чуя различни мнения, защото ще ми помогне да оформя по-вярно своето :).

Благодаря предварително.

 

И аз съм на мнение, че си струва. Голямо удобство е и все повече хора го ползват. Мисля да агитирам да се сложи и на нашата врата. Излиза около 500 лева ако не се лъжа. Миналата година бях в един голям, многоетажен блок, където просто ми взеха акъла ръководството. Толкова подредена работа не бях виждал. Освен че имаха автоматична врата с чип, беше инсталиран и чип на асансьора. Така ако някой се скатава и не плаща - резват му достъпа. Просто идеално!

Link to comment
Share on other sites

И аз съм на мнение, че си струва. Голямо удобство е и все повече хора го ползват. Мисля да агитирам да се сложи и на нашата врата. Излиза около 500 лева ако не се лъжа. Миналата година бях в един голям, многоетажен блок, където просто ми взеха акъла ръководството. Толкова подредена работа не бях виждал. Освен че имаха автоматична врата с чип, беше инсталиран и чип на асансьора. Така ако някой се скатава и не плаща - резват му достъпа. Просто идеално!

 

Да. Направо е "чудесно" да има чипове и на асансьора. Като ти идват гости, трябва да слизаш чак до долу, защото иначе няма как да се качат.

Това с чиповете на асансьора и вратата го има в средния от ония 3-те високи блока до вас. Няма такава малоумщина, особено като има охрана долу на входа!

Това с контролирането за таксата на входа си прав, но не съм сигурен дали усилията си заслужават просто.

 

Ние в офиса сме с такъв чип. Много досадно.

Link to comment
Share on other sites

Идея как да платя с кредитна карта на фирма, която няма терминал?

Направо останах като гръмнат, като ми сервираха, че нямат. А фирмата е доста голяма.

Link to comment
Share on other sites

Да. Направо е "чудесно" да има чипове и на асансьора. Като ти идват гости, трябва да слизаш чак до долу, защото иначе няма как да се качат.

Това с чиповете на асансьора и вратата го има в средния от ония 3-те високи блока до вас. Няма такава малоумщина, особено като има охрана долу на входа!

Това с контролирането за таксата на входа си прав, но не съм сигурен дали усилията си заслужават просто.

 

Ние в офиса сме с такъв чип. Много досадно.

 

при нас преди 2 месеца сложиха чипове на входа. След една седмица монтираха бутони за отключване на вратата на всеки етаж. Така, че няма нужда да слизаш всеки път. За асансьора съм съгласен, че е тъпо.

Link to comment
Share on other sites

Идея как да платя с кредитна карта на фирма, която няма терминал?

Направо останах като гръмнат, като ми сервираха, че нямат. А фирмата е доста голяма.

Превод по сметката им ?

Link to comment
Share on other sites

Идея как да платя с кредитна карта на фирма, която няма терминал?

Направо останах като гръмнат, като ми сервираха, че нямат. А фирмата е доста голяма.

 

Банков превод или кеш ако нямат терминал. Няма как да извършиш плащане с кредитна карта без терминал или онлайн акаунт

Link to comment
Share on other sites

Да. Направо е "чудесно" да има чипове и на асансьора. Като ти идват гости, трябва да слизаш чак до долу, защото иначе няма как да се качат.

Това с чиповете на асансьора и вратата го има в средния от ония 3-те високи блока до вас. Няма такава малоумщина, особено като има охрана долу на входа!

Това с контролирането за таксата на входа си прав, но не съм сигурен дали усилията си заслужават просто.

 

Ние в офиса сме с такъв чип. Много досадно.

 

Ако трябва да сме точни, Сашо е комшия и живее в подобен блок.

 

Веднага мога да ти кажа, че се изказваш неподготвен. Точно с налична жива охрана съм бил свидетел как се ограбват два апартамента до шушка, натоварват се на камиони от цели бригади и живата охрана нищо не знае по въпроса.

 

При монтирана хидравлика за прибиране на вратата, ръгането на ключове и опъването на патрона/дръжката води до ... да го наречем съсипия.

 

Като ми идвате на гости така или иначе слизам да ви отвроя - не си ли забелязал? laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ако трябва да сме точни, Сашо е комшия и живее в подобен блок.

 

Веднага мога да ти кажа, че се изказваш неподготвен. Точно с налична жива охрана съм бил свидетел как се ограбват два апартамента до шушка, натоварват се на камиони от цели бригади и живата охрана нищо не знае по въпроса.

 

При монтирана хидравлика за прибиране на вратата, ръгането на ключове и опъването на патрона/дръжката води до ... да го наречем съсипия.

 

Като ми идвате на гости така или иначе слизам да ви отвроя - не си ли забелязал? laughing1.gif

 

Да, ама в тоя 17 етажен блок трябва да се чака по 2 минути асансьора понякога. Тъпо е общо взето. На входната врата - ок, ама на асансьора...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...