Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ок преинсталирах си windows-a,но сега субтитрите ми излизат на маймуница.От къде точно се оправяше това ?

 

Regional Settings > Administrative > Change System Locale

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

мисля да ги ОСЛЕПЯ и аз, щом те ще си карат на дълги.

 

Много ми е смешно когато някой от тези същите, които ти блестят и на тебе почне да ми примигва с дългите за да ми покаче, че всъщност е на къси, но общо взето разликата между дългите и късите е минимална и най-вече в спектъра - едното по-бяло другото по-жълто. А най-големия майтап е, когато на някой от тях всъщност дългите му ми блестят по-малко :lol:

Link to comment
Share on other sites

Много ми е смешно когато някой от тези същите, които ти блестят и на тебе почне да ми примигва с дългите за да ми покаче, че всъщност е на къси, но общо взето разликата между дългите и късите е минимална и най-вече в спектъра - едното по-бяло другото по-жълто. А най-големия майтап е, когато на някой от тях всъщност дългите му ми блестят по-малко :lol:

Блестя му по - малко дългите заради самият принцип на работа на фаровете. "Врътката" за настройка е една за целият фар. Дългите изцяло зависят според това как ще са настроени късите. Ако те са настроени високо, дългите отиват още повече и реално грам не те заслепяват.

Link to comment
Share on other sites

Сгъваема лопата за сняг и лед? От къде, на какви цени?

 

 

Всеки ловно-рибарски - 12-20лв. Другият вариант е планинарска лопата за сняг - 80-100лв.

Link to comment
Share on other sites

Има и майстори с ксенони на късите и обикновени дълги. Или поне едните лампи са по-бели от другите и дразнят повече

Аз съм с ксенони на късите и обикновенни на дългите. Фабрично обаче са така. Пак важи горното за настройката на фаровете. Ако ги вдигнат много дългите няма да са толкова ефективни. Ще светят някъде в небесата.

Link to comment
Share on other sites

Само да вметна още нещо за "ослепяването"....

@host, не е добра идея да отвръщаш със същото, което ти го правят. Не искам да звуча като Исус и да те карам да се обръщаш да те шамаросат и от другата страна, но лично аз присветвам с дълги само, когато съм далече от отсрещния ; когато обаче онзи продължава да свети с дълги без да се усеща, а сме близо, никога не включвам дълги, защото вероятността пък аз да го заслепя и да се ударим е многократно по-голяма. Отделно не му знам състоянието в момента - може да е пиян, разсеян, да си търси нещо по пода в момента, да се кара с жена си и т.н....така че просто не гледам директно в светлините му и респ. те не ме заслепяват чак толкова много.

Link to comment
Share on other sites

Midex е много прав, не знаеш кой е зад волана отсреща. Може да е човек взел книжка преди месец и да му е първо каране нощем.

История от познат.

Такива ксенони си беше сложил, че го удариха челно.

 

Мен като ме заслепят святкам веднъж, после си пускам халогените да виждам края на пътя или намалям докато не мине.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има смислено обяснение, защо, за да си извадя тежести към апартамента ми трябва да си вадя скица от кадастъра? Освен бавенето, протакането и набутването с пари, за къв чеп им е тая скица, за да ми кажат - апартамента има/няма еди какви си тежести? Нали отивам с акта за покупката.

Пък, че в тъпия кадасттър им трябват 10 дни за нормална процедура да натиснат един принт в програмата със схемите е отделен проблем.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Някой да е имал проблеми с последната серия Western Digital Green - WD20EARX - 2ТБ

В NewEgg всички ревюта почти казват, че им се разваляли много бързо или изобщо не тръгвали, но там може да е друга партида.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Някой да има смислено обяснение, защо, за да си извадя тежести към апартамента ми трябва да си вадя скица от кадастъра? Освен бавенето, протакането и набутването с пари, за къв чеп им е тая скица, за да ми кажат - апартамента има/няма еди какви си тежести? Нали отивам с акта за покупката.

Пък, че в тъпия кадасттър им трябват 10 дни за нормална процедура да натиснат един принт в програмата със схемите е отделен проблем.

 

Ако ти е за покупко продажба или кредит, ще трябва да извадиш и скица, ако не - не виждам проблем да не ти пуснат тежести.

Ако не - устна справка на хартиен носител при кой да е нотариус.

А за кадастъра - пълен шит са. Те и службата по вписвания са същите - мудни до мозъка на косите си. Не им се работи и постоянно се разправям с тях, когато ми бавят нещо.

Иначе в Бургас примерно са страшни - тежести и скица за 1 час, с двойно по-ниски такси.

Тук са оядени и знаят, че зависиш от тях и няма къде да мърдаш, следователно си разиграват коня както си искат, а ти и да се косиш и да се разправяш, ще стане на тяхната. Реално скицата на пети-шести ден е готова на 7-ми имам пусната скица и е готова.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ако ти е за покупко продажба или кредит, ще трябва да извадиш и скица, ако не - не виждам проблем да не ти пуснат тежести.

Ако не - устна справка на хартиен носител при кой да е нотариус.

А за кадастъра - пълен шит са. Те и службата по вписвания са същите - мудни до мозъка на косите си. Не им се работи и постоянно се разправям с тях, когато ми бавят нещо.

Иначе в Бургас примерно са страшни - тежести и скица за 1 час, с двойно по-ниски такси.

Тук са оядени и знаят, че зависиш от тях и няма къде да мърдаш, следователно си разиграват коня както си искат, а ти и да се косиш и да се разправяш, ще стане на тяхната. Реално скицата на пети-шести ден е готова на 7-ми имам пусната скица и е готова.

То е за кредит, но пак не ми става ясно, защо за тежести им трябва скица. Самата скица не я иска банката или някой друг, а самата агенция по вписванията, че да ми даде тежест. Разбирам да е вадя за купувач да види за какво става дума или нещо друго, а то е за една мижава справка, в която да напишат има/няма еди какво си. Уж да стават бързо нещата, те те карат от 10 кладенеца да им носиш вода, че да свършат работата

Link to comment
Share on other sites

За банка ли е - задължително, нищо че от банката не го изискват. Предполагам е и ново строителство?

Апартамента е панелка. Купен е с кредит към ДСК, просто в момента предоговарям кредита в Булбанк и ми трябваха и тежести. Та от тия тежести, освен ако не дам кило пари за експресни поръчки, ще ме мотат с кадастъра 2 седмици.... Та затова се чудех, защо за тежести им трябва скица. Все едно освен с лична карта да нося и акт за раждане да ми кажат в НАП задълженията. Стори ми се тъпо да ми я искат точно за това. За други неща е по-логично да искат скица, но за тежести според мен е тъпо.

Link to comment
Share on other sites

Тъпо, остро - обясних ти смисъла - първо ще ти вземат пари за тежести, после ще те пратят да платиш и за скица, защото така и така си тръгнал да даваш, що да не те одрусат и те.

10 дни няма те мотат за скицата - казах ти - около седмица макс. Имаш си номерче XX-YYYYY - звъниш им по телефона и питаш.

Предположих, че е ново строителство, защото ако вадиш тежести за ново, независимо дали е за банка, те пращат за скица, за да могат от картографията да си попълнят липсите.

Като си вземеш скицата, си отваряй очите на 4, защото може да са объркали нещо - я ЕГН, я да са разменили имената /бащино и фамилно/, я ако апартамента ти е 64.60, да са го написали 64.06 и т.н. Хич не им пука какво пишат. После ще си оправят всичко без пари и почти веднага, но ще ти загубят времето и ще обикаляш пак.

Link to comment
Share on other sites

Тъпо, остро - обясних ти смисъла - първо ще ти вземат пари за тежести, после ще те пратят да платиш и за скица, защото така и така си тръгнал да даваш, що да не те одрусат и те.

10 дни няма те мотат за скицата - казах ти - около седмица макс. Имаш си номерче XX-YYYYY - звъниш им по телефона и питаш.

Предположих, че е ново строителство, защото ако вадиш тежести за ново, независимо дали е за банка, те пращат за скица, за да могат от картографията да си попълнят липсите.

Като си вземеш скицата, си отваряй очите на 4, защото може да са объркали нещо - я ЕГН, я да са разменили имената /бащино и фамилно/, я ако апартамента ти е 64.60, да са го написали 64.06 и т.н. Хич не им пука какво пишат. После ще си оправят всичко без пари и почти веднага, но ще ти загубят времето и ще обикаляш пак.

Това за грешките, добре, че ми каза - ще се огледам за тези работи. Иначе за тежестите и скицата - те не ми дават тежести без да им занеса скица. Банката не ми иска такова нещо - само тия с агенцията по вписаванията, че да мога да си подам заявлението за справка. Без нея не искат да ме погледнат :laughing: Като съм се хванал на хорото, ще го играя до край, само да не ми потрошат много време. То за нервите почнаха :laughing:. Аз за скица дадох 3 дни и в петък ще пробвам да видя дали срядата е броят за ден, или ще ходя пак в събота - нали е официален работен ден, трябва да са готови.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Има ли по-евтин вариант от Спиди за пращане на документи? Става въпрос за Франция и проверих в други известни куриерски фирми и там режеха глави откъм цени. В Спиди ще ми легне към 50 лева, от 3 до 5 дена пристига колета.

Link to comment
Share on other sites

... В Спиди ще ми легне към 50 лева, от 3 до 5 дена пристига колета.

 

Ами като бързаш, така е...а иначе най-евтино - БГ Пощи с обратна разписка...ще ти ги доставят за около седмица до десетина дена и няма да ти струва повече от десетина лева.

Link to comment
Share on other sites

Все едно освен с лична карта да нося и акт за раждане да ми кажат в НАП задълженията.

 

Свидетелство за съдимост се издава с акт за раждане. Не знам защо след като им трябва само ЕГН-то ти за да го въведат в системата си. А ЛК е официален документ...

 

Има ли по-евтин вариант от Спиди за пращане на документи? Става въпрос за Франция и проверих в други известни куриерски фирми и там режеха глави откъм цени. В Спиди ще ми легне към 50 лева, от 3 до 5 дена пристига колета.

 

DPD / Speedy са най-свестните. Под 50лв само с пощите препоръчано писмо, но аз не бих рискувал за 15-тина лв. разлика.

Link to comment
Share on other sites

...Под 50лв само с пощите препоръчано писмо, но аз не бих рискувал за 15-тина лв. разлика.

 

Погледни тарифите на БГ Пощи за голям формат писмо/плик до Франция или направо ползвай онлайн-калкулатора - най-много 10-12 лева, в зависимост от количеството документи, така че разликата е доста по-голяма от 15 лв..

Link to comment
Share on other sites

Свидетелство за съдимост се издава с акт за раждане. Не знам защо след като им трябва само ЕГН-то ти за да го въведат в системата си. А ЛК е официален документ...

И аз това винаги съм се чудил. Предполагам защото в акт-а пише имената на родителите и за по - точна справка. В личната карта го няма това нещо. Възможно е да нямат връзка с базата данни на МВР. Няма да се учудя ако е така.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...